Děti

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Count »

Obě děti trénují judo a v našem oddílu je i skupina pro předškoláky. Jsem rád třeba i za to, že si dcera vybrala ve škole kroužek šití. Když bude nejhůř, dokáže si přišít knoflík, nebo zaštupovat ponožku a nemusí vyhazovat ještě funkční oblečení.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Zavilka
Příspěvky: 7
Registrován: 19.06.2018 18:02

Re: Děti

Příspěvek od Zavilka »

Kromě různých praktických a manuálních dovedností je dobré děti učit předvídavosti, čili zodpovědnosti, a sociální odolnosti. To první aby dokázaly rozpoznat, že je něco špatně. A to druhé aby dokázaly odolat tlaku okolí, jež nezřídka nechápe, co se děje. Vzepřít se stádnímu pudu, když většina ve stresu volí špatné řešení, je těžké i pro dospělého, natož pro děcko.
Samozřejmě, je nutno mít na vědomí, že tím současně (side-effect) způsobíme menší či větší sociální vyloučení, až děcko dospěje, protože z něj nebude ovčan...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Děti

Příspěvek od dracekvo »

Nedá mi to a rád bych se nad tímto zamyslel.

https://www.novinky.cz/krimi/511124-sko ... -sama.html
Policie: Žádné porušení předpisů z jejich strany jak ve vztahu k zajištění dohledu nad její bezpečností, tak při jejím proškolení před vstupem na dráhu neshledali
Je mi jasné že pčr prověřuje jen TČ. Pokud vše bylo podle provozního řádu, tak musí takto rozhodnout.

Nemám tak staré dítě a proto bych se chtěl zeptat ostatních. Je podle vás dostatečné, že se devítileté dítě "proškolí" a pošle se na dráhu 6m nad zemí a samo si upevňuje jistící prvky a nikdo nekontroluje, jestli to udělalo správně?
Mě osobně to příde trošku jako úlet mimo zdravý rozum.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Děti

Příspěvek od DeadMan »

Přesně, posílat tam tak malé děti je demence.....
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Děti

Příspěvek od Hdm »

Mám děti 9 a 12 let. Věřím jim, že by to prošli bez problémů s jištěním se sami, jsou šikovné obě. Teda pokud by dcera neřekla, že se bojí a sama tam nešla :-D
Pustil bych je tam samotné? NE!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Count »

Děcka jsem vzal do Tarzanie hned, jak splnili výšku pro nejmenší trať. Tam se nepřecvakávají a lano je kontinuální. Tím by měly začít. A když lezly na pokročilejších, šel jsem pod nimi a sledoval co dělají a dělám to dodnes. Rodič co jde na kafe dělá chybu z několika důvodů. Prvním je bezpečnost a pak se nemůže podělit s dětmi o jejich nadšení, nebo je povzbudit a poradit.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Děti

Příspěvek od Rafael »

Pokračování z od Rafael » 16.05.2018 19:51
Trochu z jiného soudku protože nejsem žádný "turista ani sportovec" - na to je brácha.

*
Letos aktuálně se synovcem:
-měření zbytkových cukrů
-zkouška, měření lihovitosti kvasů
-plnění, vypouštění kotle, separace a likvidace výpalků
-vedení destilace - teplotní režim v závislosti na teplotě a lihovitosti
-vlastní nápady na zlepšení a ulehčení některých manipulací
-apod.
*
Dělá mi radost a už ví a zná daleko víc než já v mnohém pozdnějším věku. I když jsem něco od dědečka taky něco odkoukal.
*
Akorát mám strach co na to brácha &. Jestli nám nebude zakázan styk.
*
Roubování, očkování, ovocnářství apod. nám ještě furt nevyšlo za což se hodně stydím a s*re mě to.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Count »

No ty kráso. Hned bych ti toho svého poslal do učení. Ještě sběr a pak košt. Dnes se na mě dvě mámy dívaly jak na vraha, že jsem děckám koupil Birell, místo “chutné” malinovky s cukrem a rozemletými brouky.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Děti

Příspěvek od Rafael »

Sběr ovoce:
Změnil na něj oproti loňsku názor.
Sám sebral mulčovač a sekačku, já ještě spal, a plochy pod ranými švestkami v sadu úplně "vyholil"
Aby se tam prý líp sbíraly.
*
Anebo měl jsem kdysi velkou rybízovnu - 400 keřů. Vysazenou na některých hranicích pozemku. Cca před 30 léty. A nějak zdivočela a zestárla a neměl jsem sílu už ji ošetřovat nebo obnovit.
Zarostla ostružiníkem, velmi hodně a stala se z ní úplně neprostupná hradba.
Úplně perfekní rozpadlický, neprostupný plot...
*
A synovec když jsem se ho ptal co s tím, kdy to zlikvidujeme, jestli teď hned nebo až "někdy" odpověděl:
"Strejdo, necháme to sfinstfo dozrát a až pak. Posekáme to potom, pohodlně to obereme na zemi ležící a ty z toho uděláš nějaký likér nebo sirup. Teď by to byla škoda!!!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Cep »

Rafael píše:Pokračování z od Rafael » 16.05.2018 19:51
Letos aktuálně se synovcem:
-měření zbytkových cukrů
-zkouška, měření lihovitosti kvasů

Jak to děláš? Zatím jsem kvas pořád dělal "na blind", ale po letošním výsledku bych rád příště věděl, do čeho jdu. Jestli není náhodou potřeba trochu víc suplementovat..
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Děti

Příspěvek od Rafael »

SZ, ať to tu neplevelím.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od step »

Dnes bylo docela hnusně, tak jsem dětem nabídl vzduchovku. V souboji s televizí aspoň nerozhodně. Docela jim to šlo a všichni jsme byli spokojení. Okno jsem ochránil OSB deskou a mirelonem, ale stejně šlo vše do lapače, tak to bylo jen pro jistotu.
F3B2E0E5-063C-49E5-BC43-82923931F5E5.jpeg
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Děti

Příspěvek od Haluziak »

Taky jsem doma takhle střílel, ale z TAU 7 :D
Když se nad tím tak zamyslím, tak nás s bráchou táta naučil vše co zvládl. Prát se, střílet, zpracovat maso, okopat brambory ...
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Děti

Příspěvek od Matěj »

Jako dítě (cca 10) jsem vzduchovkou sestřeloval babičce z pokoje domu kolíky na prádelní šňůře na zahradě, dokud si přes jejich zahradu nezkracovala cestu jedna sousedka (prostě to tak tehdy dělali) a když to viděla, začala na mě ječet, že po ní střílím a hned si běžela stěžovat babičce, ani jedné tehdy nestačil argument, že, kdybych střílel po sousedce, tak se přece trefím. Dostal jsem vařechou. No, i když jsem spíš dostal za ty zničené kolîky. :)
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Koso »

Jedine cim sa utesujem a pevne v to dufam ze tento nas dokonaly svet vydrzi este par rokov, aj ked otom vo svetle aktualneho diania vo svete zacinam pochybovat. Aktualne som drzitelom dietata veku 19 mesiacov ....co je dost nevhodny vek na pripravu dietata na rozpad ...este treba vela veci stihnut ukazat, vysvetlit....ach som sa dako opustil ci co :? :)
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Liqid »

Nejlepší příprava na rozpad je, žádné děti nemít.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti

Příspěvek od Fabulous »

Názor hodný génia. :head
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Koso »

Liqid píše: 11.05.2021 17:18 Nejlepší příprava na rozpad je, žádné děti nemít.
Aky vyznam ma potom ze prezijeme rozpad spolocnosti ked po nasej smrti aj tak spolocnost zanikne ? :clap
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od devlop »

Nemít v dnešní době žádné dítě je spíše dobrovolným uvolňováním místa nově příchozím muslimům, který těch dětí budou mít třeba 5 a za pár dekád nás v počtu takto přečíslují ;) Fakt "skvělá" taktika, Evropanům doporučuje 10 z 10 muslimů. Ano, dítě v období rozpadu je přítěží, ale to by měl každý rozpadlík zvládnout. Postarat se jen sám o sebe dokáže každý bezdomáč s vychlastaným mozkem, postarat se i o druhé, to je jiný level znalostí a dovedností ;)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Děti

Příspěvek od Haluziak »

devlope tomu se říká jít příkladem, kdyby si celá zeměkoule uvědomila, že mít už jedno dítě je moc, tak by tady nebylo tak přelidněno.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět