Děti

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Děti

Příspěvek od PaF »

Zacnete strilet vzduchovou pistoli na plechovky. Neni to tezke, cinka to a bavi... Ta moje to zkousela snad od 5 let. Pravda, kolem 2O ji to preslo, ale umi to furt.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Děti

Příspěvek od vrbodol »

Jé mě kdyby vzal někdo na střelnici třeba v 5 tak učůrávám blahem. :lol: Moje dětství byla jedna velká hra s bajonetama nožema,výroba všech možnejch střeknejch zbraní lukama z lísky počínaje a flustrubkama konče.Měl jsem v tomhle děsnou volnost,kterou bych teda svejm dětem nedopřál.Táta mi dělal šavle ,mačety.Děda mi to pak přelíznul na brusce aby to pořádně sekalo.Moje království byla jedna velká zbrojnice,dokonce jsme se s tim s klukama sekali a nikdy se nam nic nestalo.U dnešních děcek si to nedovedu představit.Chybí jim myslim jakákoliv soudnost a odhad co si mužou a nemužou dovolit.Starší holce jsem dával nůž už nekdy ve školce a když rozkrajovali se sousedovic hošíkem jablka a on pak tou rybičkou mávnul tak,že se mu zavřela na prstě a málem mu ho ufilka,tak jsem nevěřil vlastním očím. Ps: Mejm holkám jsem udělal nůž a pěkně ušil pouzdro už takřka do kolíbky. :D Jo o ty vzduchovce taky přemejšlim,případně nějakou flobertku ,aby to alespon trochu pšoukalo.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Děti

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci,

tak nějak to tu pročítám a vzpomínám, jak jsem tahal po Moravě partu holek z Prahy a učil je žít v lese. Divili byste se, po týdnu byly z princezen dračice. Je fakt, že začátky byly těžké, občas horečky z vyčerpání, někdy se únavou i pozvracely. Zvykly si a jezdily se mnou a Petrem tři roky. Pak je vítr rozfoukl do světa, Lenka jedna z těch holčin na fotkách pak s batohem na zádech procestovala celý svět. Bylo v dobách, kdy se ještě fotilo na film, ale to si vy mladší už nepamatujete.

Hezký večer
Přílohy
Color0003.JPG
Color0004.JPG
Color0005.JPG
Color0009.JPG
Color0011.JPG
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Děti

Příspěvek od čičmundík »

No já si na tohle budu muset ještě chvilku počkat....ale po letech jsem zas vytáhnul vzduchovku, se kterou děda učil střílet mě. Je to snad 60 let stará vzduchovka, která se tehdy prodávala jako dětská!!! Je tedy kratší, lehčí, má i kratší pažbu a o něco slabší pružinu, takže se i v pohodě natahuje. A střílí fajn. Takže tak za 5 let to doufám bude na zahradě taky cinkat. Mě to jako malýho hrozně bavilo!!!!!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti

Příspěvek od Fabulous »

Milli: Člověče, tahat si ssebou harém... Šťastný toť muž...

Ale abych nebyl úplně OT. Moje děti zvykám a učím spíše nenásilně. Děláme, co je baví a hlavně zatím vysvětluji a ukazuji. Kluci 4 a 8 let.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Děti

Příspěvek od MRAK »

Milli ..... aaaach jo :roll:
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Děti

Příspěvek od EBE »

:shock: nj..milli, ale ta atómka, plánoval si akosi do budúcna :D rozpadlícke trampovanie
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Děti

Příspěvek od Steril »

Mili, pěkný, takovouhle grupu bych taky učil kempovat :D
Jinak k drezůře dětí - dost mi pomohlo mládí ve skautu (6-12let), přitom sporty jako judo a karate. Střílet jsem ale neměl z čeho a s kým, je to dodnes vidět na mých soustřelech :oops:
Takže můj budoucí potomek má cesto docela nalajnovanou.
EDIT: drobné úpravy
Naposledy upravil(a) Steril dne 15.02.2013 7:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Děti

Příspěvek od Terminated Account »

Prosím vás nepoužívejme výraz "výcvik dětí" vypadá to strašně a je to nesmysl. Nejsme v Africe ;)
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Děti

Příspěvek od alive »

co se v mladi naucis..:-)
Ale pravda, Milli ma trosku lepsi sestavu :-)
deti.jpg
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Děti

Příspěvek od cover72 »

Já bych jen podotkl, že je možné a dle mého názoru i mnohonásobně lepší děti učit dovednostem na rozpad bez zmínek o rozpadu jako takovém a hlavně bez popisů toho, jak bude zle.
Jde o to umět dovednosti, ne se stresovat tím, jak bude zle a spousta kamarádů umře.
A to se dá naučit i jako "jenom outdoor", "jenom střílení", "jenom self-reliance", "jenom opravování" atd. a v případě potřeby pak není sebemenší problém a všechny ty dovednosti se naprosto přirozeně spojí.

Hovořím z vlastní zkušenosti, protože mi od cca. 8 let bylo vštěpováno, že je velmi dobře možné, že v nepříliš vzdálené budoucnosti přijde den, kdy po nás půjdou represivní složky státu v rámci zátahů na skupiny s postoji jaksi neoblíbenými komouši&jejich ideologickou crew (realSoc režim zabásl za názory a sdružování i pár lidí z našeho okolí a pesimistická perspektiva byla, že hardline levicová svoloč ovládne silová ministerstva či změní veřejné mínění tak, že vzniknou "čistíci tlupy" a půjde to po nás důsledně na styl nácků*) a bude zle -- a jakkoli jsem se s tím srovnal, na duševním pokoji mi to zrovna nepřidalo a myslím si, že by se mi žilo a vyrůstalo mnohem lépe bez této perspektivy.

Tak prostě nezapomínejte, že nejdůležitější je, mít pro co žít -- a že děti potřebují naději, lásku a prožít dětství jako děti: bezstarostně.
______
*dnes tomu odpovídají spíše černé scénáře (konspirační teorie) vývoje v USA
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Děti

Příspěvek od alive »

Cover: jo, presne takovy mam postup...s tim, ze bezpecnostni obory a dotazy se smeruji na zlodeje...vzhledem k tomu, ze uz nam nekdy nekdo neco ukradl (trebas auto) tak si to spojuji velmi dobre..:-) Vybornou pomuckou jsou jiz zmineni Karafiatovi broucci: "hadej hadej hadaci, jak se maji kradaci" :-)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Děti

Příspěvek od cover72 »

Ano, broučci jsou (až na sklony k fatalismu a hyperkalvinismu, ale to jsem jako děcko naštěstí nevnímal :) ) vynikající učebná literatura, protože jaksi přirozeně vykreslují chod života a smrti, přežívání v komunitách, potřebu mít zásoby, to, že zima je krutá a čas od času v ní někdo umře i predátory v lesích 8-)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Děti

Příspěvek od muzzleloader »

A proto jsme ted na Broucky najeli a maji uspech.Bejvala mi volala,ze mala sjizdi broucky porad a hrozne ji to bavi.Je sice jeate ve veku,kdy vnima vic vizualni stranku,nez nejaka hlubsi poselstvi,ale uz zacina chapat.Otazky typu: a proc shani drevo na zimu?A proc musi zabednit okynka a dvere?No a pak se me zepta:Tatinku,kdyz umre pan,nebo pani,tak jsou z nich andelickove a z broucku kyticky?To jsem pak v lese :-) Chci aby si detstvi uzila uplne perfektne,tak jak se na detstvi slusi a patri.Je to jedina perfektni "zenska" v mem zivote a dychal bych za ni.
Nedavno mi povida,kdyz jsem vyndaval z baglu pistoli.Tatinku schovej tu velkou pistoli do skrine,ja jsem malinka,tak chci malou.Tim me totalne dostala a rozesmala :-D
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Děti

Příspěvek od Maximus »

Docela dobrý článek k tématu od Covera72:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013051401
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Děti

Příspěvek od Koniáš »

Maximus díky za link.
Cover72 - super :yes

Koniáš
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Děti

Příspěvek od Karlos »

V některých věcech se s Coverem neshodneme ale tento clanek podepisi :yes
(už jsem rozeslal známým)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Děti

Příspěvek od Terminated Account »

Rozpory v "západní" společnosti došly tak daleko, že jsme opravdu na prahu totality vylíčené v mnoha sci-fi dílech. Démonizovaná hrozba ideologického terorismu se změní na terorizmus domácí. Jsem přesvědčen, že je to dlouhodobý kalkul. Zoufalá situace bude vyžadovat zoufalé činy. Touto politikou se vyrobí domácí nepřítel. Společnost se polarizuje na ty řádné a neřádné. Řádní budou oficiálně ti správní. Neřádní budou kriminalizováni.

Nebudu psát o tom jak by se změnil můj život v momentě, kdy moji dceru "majorita" kriminalizuje za plastový nůž...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Děti

Příspěvek od Maximus »

Pokud by české základní školství zdegradovalo na "americkou" úroveň, tak bych se asi také stal příznivcem výuky doma.
Zatím na vesnici, kam se chystáme přestěhovat, je základní škola (zatím) výborná, mimo jiné tam mají ve škole kroužek se "střeleckým výcvikem" pro děti od 7 let - asi chyba v matrixu 8-).

To Macgyver: klidně se poděl, mohlo by to býd dostatečně poučné i varovné zároveň.
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Děti

Příspěvek od čičmundík »

Dostanu se možná trošku off-topic, ale tady by to snad i mohlo být přínosem. O podstatě popisovaného dění celkem obšírně referoval Antonio Gramsci na počátku 20. století při precizaci definice pojmu hegemonie. Hegemonie je podle něj schopnost vládnoucí elity reprodukovat svou nadvládu nejen prostřednictvím násilí, ale i institucí jako je například církev, média a vzdělávací systém. Útěchou nám může bejt leda to, že podle Gramsciho není hegemonie definitivní, protože si lidi můžou založit kontrahegemonní skupinu, která může vládnoucí hegemonní skupinu vyzvat na ideologický souboj.

Takže alespoň k něčemu nám ty společenský vědy jsou :D
Odpovědět