Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od vratnikp »

moderní konstruktér=rychlý blbec co nemá přemýšlet, ale hledat levnější cestu
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od OldSoldier »

Zajímavé téma a zajímavé profese :-)

Ja mám vystudovanou SPŠ elektro (IT/automatizace) a živil jsem (ne nutně chronologicky) se jako elektrikář, správce sítí, vlastník eshopu, programátor/IT architekt, "cosi v bezpečnostních složkách", generální/výkonný ředitel.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Rafael »

SPŠ hutní a celý život práce ve směnném ocelářském provozu. Tzv. kolotoč - 2 směny ranní, 2 odpolední, 2 noční, 2 volno.
Už od raného dětství jsem byl noční tvor a nesnášel brzké vstávaní, takže taky proto.
(Viz. citát M. Horníčka: Ať vstávám v kolik vstávám, probouzím se až v jedenáct").
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Haluziak »

Heh :D
Vystudovaný právník a momentálně služební poměr v jedné nejmenované nenáviděné státní instituci.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Bill Masen »

Zvažuju změnu zaměstnání. Myslíte, že je dobrý nápad do CV napsat do zájmů sportovní střelbu?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Rafael »

Nevím jak to mají se životopisy, jestli je nějak řeší, ale napadla mě francouzská Cizinecká legie.
Velmi dobré benefity a zabezpečení po skončení služby mají.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Serža »

možná před dvaceti lety...teď už jsem moc starej a moc línej :roll:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od bivoj »

Bill Masen píše:Zvažuju změnu zaměstnání. Myslíte, že je dobrý nápad do CV napsat do zájmů sportovní střelbu?
No, nevím. Jednou, při přijímacím řízení ve kterým o nic nešlo (ani už jsem o to místo nestál) jsem jen tak napsal do kolonky zkušeností "Hitmen". Byl bys překvapen, kam až se to posléze dostalo a měl jsem co dělat abych vysvětlil, že to byl jen žert.

Takže pokud se nehlásíš na místo správce střelnice, asi bych v zájmech střelbu vynechal...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Filipvele
Příspěvky: 6
Registrován: 05.12.2018 22:59

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Filipvele »

Strojař. Typický vývoj: AutoCad - Catia - Unigraphics(NX) - ... A teď už dělám deset let excelový tabulky a prezentace v koncernu :-(
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Bill Masen »

Trošku odbočka od tématu, napsali jste, nebo napsali byste si do životopisu mezi zájmy sportovní střelbu?
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od BiSon »

Bill:
Ne.
Jednoduse proto, ze mam ciste profesni zivotopis a zajmy a konicky tam nemam vubec.

Pravda, slysel jsem, ze je obcas dobre se odlisit od sedeho stada; treba kamaradka rikala ze se na pohovoru misto o medicine bavili o judu :) Se strelbou to bude tak 50:50 - slunicko nebo strelec/priznivec. Tezka volba, jestli tam konicky pises.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Bill Masen »

Sorry za znovu položenou otázku. Nějak jsem si neuvědomil, že už jsem se ptal a nevšiml si odpovědí. Ten chlast je prostě metla. Takže goleme díky za upozornění. :wasntme
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Matěj »

Pokud bych se hlásil třeba do zbrojovky nebo obchodu se zbraněmi, tak bych to asi uvedl, ale jinak ne. Pořád je větší šance, že to uškodí než pomůže. Člověk nikdy neví, ke komu se jeho CV dostane. Stejně jsem nepochopil, proč bych měl uvádět zájmy, v CV jde o něco úplně jiného než to, jestli rád plavu nebo vařím (pokud se nehlásím tedy na plavčíka a nebo kuchaře).

Mimochodem, u mě v práci (kde jsem už několik let), ví o tom, že mám ZP jen nejbližší 2 kolegové (pokud to někde nevykecali, ale nemyslím si to, protože nikdo jiný se na to nikdy neptal nebo o nezmínil) a to, že nosím, neví ani oni.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od vratnikp »

já osobně jsem vždy při při pohovoru rovnou říkal že se věnuji sportovní střelbě, lovu, bushcraftu a vojenské historii. Pokaždé mne přijímal, a přijal, moderní liberál, nicméně nebigotní - otevřený diskusi. Přistupoval jsem k tomu tak, že v dnešní době, kdy mám do týdne 3 zaměstnání na HPP jisté, nechci zapouštět kořeny ve firmě, kde můj, dnes už alternativní způsob života :D je odsuzován. Samozřejmě až situace na trhu práce bude jiná, měl by asi i člověk působit jako člen stáda. Nicméně v týmu 20 lidí jsem během pár měsíců odhalil 2 další střelce a tři milovníky kudel.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Mr._Exclusive
Příspěvky: 12
Registrován: 15.09.2018 8:11
Pohlaví: muž

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Mr._Exclusive »

Zámečník
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Tomáš »

Tak, já vystudovaná elektro VŠ, nejdřív nekolik let ve vývoji (solid edge, tabulky, schvalování projektů,...) jedné jeblé japonské firmy a teď ve vývoji jiné jeblé firmy:)
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Koso »

Primarne elektrotechnik
Sekundarne vsetko co treba :rock :D
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od gadžo »

Zivim sa ako pocitacovy grafik ale vzdy som tuzil a tuzim zastavať funkciu Generalny riaditel verejnych záchodov - GR WC.
A to až tak, že sa chystam jedem verejny zachod postavit a prevadzkovať, ale este nemam dost financii.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od dracekvo »

Od mala jsem měl jako velkého končíka počítače. Programovat jsem se učil ještě na Didaktiku.
Ale moje úplně první práce byl obraběč na soustruhu.
Pak jsem šel dělat buznu v provšechno jako servisák IT. Což obnášelo hlavně odvirovávání počítačů v menších firmách , které neměli svého IT. Pak jsem dělal správce pokladních systémů v jednom větším řetězci.
Nakonec jsem utekl dělat programátora PLC, což je docela blízko oboru, který jsem vystudoval. Taky mě toto zaměstníní baví nejvíc. Je to čas strávený v kanceláři a čas mimo kancelář při oživení stroje mnohdy v zahraničí.
A na oživování člověk musí vzít do ruky kromě notebooku taky multimetr, pošťourat kabely. Pak musí vzít klíč, pošťourat mechaniku. Což baví, protože k manuální práci odpor nemám.
V předchozích zaměstníní mě značně nudila ta monotónost a neustálý pobyt jen v kanclu. Tady je to co stroj to prototyp, tak se člověk nikdy nenudí a furt má nové výzvy.

Koníčků mám strašně moc, že to až nestíhám. Koníčky dřívější a momentálně spíše na ústupu elektronika, RC modely, vaření piva, zbraně.
Poslední dobou mě baví hlavně servis aut. Člověk získá řadu zkušeností, udělá si to pořádně a za ušetřené peníze si nakoupí vybavení, které k tomu potřebuje. Toto se nikdy neztratí.
Taky mě poslední dobou začal bavit 3D tisk. Ale více než tisknutí mě spíš baví vylepšování tiskárny a samotné kreslení modelů co potřebuju. Protože pokud to má jít normálně vytisknout, tak u toho člověk musí přemýšlet. Což se u řady volně dostupných modelů na netu neděje.
V budoucnu se ještě chci naučit svářet CO2 a TIG a jestli životní situace dovolí, tak se asi budu učit i stavět dům.

Životní zkušenosti mě naučiti, že pokud chce mít člověk něco pořádně, tak si to musí udělat sám.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od Ulfhednar »

Dráček: máte bohulibé koníčky, sire :yes
Óðinn á yðr alla
Odpovědět