Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Čím se kdo živíte, vaše zaměstnání?

Příspěvek od herman »

Nějak mne napadlo založit toto téma. Každý se něčím živí a má v tom jisté zkušenosti. Takže, proč se nepodělit?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od herman »

Takže, abych to nastartoval. Já jsem středoškolský vystudovaný chemik živící se již drahně let farmacií. (odtud má skepse k výrobě ATB svépomocí)
Ale pracoval jsem i v různých ochrankách a mimochodem, jedná má maturitní otázka byla Rozdělení výbušnin dle použití a jejich výroba. Inu dobývání hornin.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od herman »

A upozorňuji, že otázky typu: Jak vyrobit semtex, jak odpálit budovu, jak udělat slož do odpalovače apd tak na ty neodpovídám. Jednak je jich plný net a navíc, prostě neodpovídám. Ne že bych nevěděl, ale prostě nechci.
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od OlaffLudwig »

Koukam, ze tu mas zatim monolog :-) Takze se stanu jednim z tech, kterym nevadi se podelit o sve zamestnani.

Jsem sice "vystudovany" gymplak bez VS (od zari teprve nastupuji na CVUT), ale zivim se jako OSVC informatik. Ja konkretne se specializuji na automaticke testovani - pisu programy, co overuji, jestli jine programy spravne funguji.

Pokud budete nekdo mit nejake IT dotazy, klidne se ptejte. Jen at to prosim nejsou dotazy typu: "Hele ty prece rozumis tem pocitacum. Jednou jsem vypl pocitac a uz nejde zapnout. Nevis, co s tim je?" :D

Jinak milerad poradim se vsim, ze sveta pocitacu (pokud to budu vedet, samozrejme ;-) )

[EDIT] Preklepy
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Fabulous »

Pánové, takové vlákno (a podobná) zde již bylo a skončilo v koši, neb nikdo nechtěl prozrazovat svou identitu.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Skalik »

Ojetý auta -> neumím sehnat za lepší cenu, neumím sehnat v lepším stavu, všechno jsou to stejně drahý krámy.

Když se někdo zeptá na názor na model/značku tak to poradit umím :mrgreen:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Terminated Account »

Herman se mě před založením ptal, zda takové vlákno nebude vadit. Samozřejmě neevadí, ale upozorňhoval jsem na to, že ač zde neřešíme nic tajného, tak rozpadlík je z principu tvor plachý. Je na každém zda se chce podělit nebo ne. Pokud se vlákno nechytne, tak skončí v propadlišti dějin.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Hohepa »

Protože každý něčemu rozumí a může druhým poradit
:yes

průmyslovka, dva roky ČVUT strojárna ( pak přišel 89)
Právě teď - CNC fréza , TPV , konstrukce , grafika.... zkrátka reklamy - Ferda Mravenec rsp.

..před dvaceti lety síťařina, Dos, Novel, Windows 3,11 samý tendr a výběrové řízení. Jediný jsem byl ochotný dělat do nabídek grafiku - Corel 2 v angličtině a bez manuálu - postupně na mě hodili grafiku pro celou firmu ( IT). No a už jsem v tom reklamním prostředí a na druhé straně barikády, tedy jako výrobce ne klient, tak nějak s modrým límečkem zůstal . Jo a taky mezi tím pár let v truhlárně, zase CNC fréza ale nebyly na ní kšefty tak jsem truhlařil s ostatníma.

Koníčky, na základce Svazarm radioklub elektrotechnika , měl jsem složené i zkoušky a vlastní volací OK, morse padesát za minutu ....dnes ani nedám dohromady abecedu
Astronomie a Astrofyzika , Trempink na střední SSM=ekologie tedy Komise pro tvorbu a ochranu životního prostředí, ale zpětně to byla zase jen forma legalizace trempingu neb pod hlavičkou SSM se dali pořádat komorní ( v rámci přednášek )koncerty Country kapel a vyrážet do lesa s papírem, že to je ofiko akce. Nojo no jako nezletilý jsem se těšil až budu "dospělý a budu si dělat co já chci . Pak přišla rodina a koníčky už mám jen "virtuální" . Nejsou lidi, čas a peníze... potomstvo je až na prvním místě.

Na druhou stranu, pořád se mám líp, než se budu mít za rok..
eadg
Příspěvky: 12
Registrován: 14.05.2014 22:22

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od eadg »

Architektura, stavarina, přehled o stavebnictví obecně, dílčí otázky pokud vím, odpovim, nebo řeknu svůj názor. Sem zde velmi zřídka, takže prosím strpeni. Všem PA fandum zdar.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Rase »

Oficiálně konstrukce obalů - což, uznávám, není moc rozpadlická činnost :mrgreen: , pro zábavu vyřezávání, grafika a výroba dýmek. Brzy si zařídím pořádnější dílničku a časem snad rozpoutám práci sám na sebe.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od hipik86 »

Začínající akademik. Specializace na motory s vnitřním spalováním a biopaliva. Nějaký čas jsem dělal konstruktéra (sportovní vozy, hlavně podvozky). Jako koníček elektro (mikroprocesorová technika, ale spíš využití v kybernetice a robotice), dost airsoftím (cca od roku 2002, TCCC, ochrana VIP a hlavně skrytý pohyb přírodou), takže i hodně čundry. Amatérský astronom (Newton 150/900mm na vidlicové montáži), s tím související zájem o fyziku. To jen stručně :D
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od lordCorvin »

Vyučený instalater, pár let na údržbě, na vojně řidič-instruktor, pak různé zaměstnání, v současné době výbušninář.

Mezi koníčky četba beletrie (od doby co umím číst), nějakých 30 let ruleta, 15 let vandry a skalní lezení, 10 let komodity+forex, a pak tak nějak celkově sbírání informací (lodě, cestování, práce se dřevem a stará řešení, destilace, homebrewing, pasivní domy a věci kolem, volná energie, včelaření....)
molikoje
Příspěvky: 79
Registrován: 22.11.2014 0:14
Bydliště: u Jičína

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od molikoje »

Web front end developer, ale vystudovala jsem "něco jako truhlařinu" :) Poslední dobou je můj hlavní koníček Rozpad a vše okolo (a trochu Ingress).
saramandrax
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2015 16:31

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od saramandrax »

Výtvarnice.
Koníčky: rozpad samozřejmě:), rostliny, pěstování, soběstačnost vs. systém, ekologie, boykot:), etno umění, chození na houby a plazení se v trávě:) :F
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Hohepa »

hele to "plazení" to provozuješ, sama, s fotografem, nebo v páru či skupině ? ;)
gretir
Příspěvky: 3
Registrován: 12.04.2013 11:37
Pohlaví: muž

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od gretir »

Ahoj.

Vystudoval som Polnohospodarsku univerzitu v Nitre, odbor zootechnik.
Pracujem vo fabrike ako planovac vyroby.
Konicky: noze, citanie knih, polovnictvo, rozpad a veci okolo toho.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Jenda »

Pokud jste si to ještě nevygooglili ;) tak dělám linuxového admina a vyvíjím embedded hardware. A do toho studuju matfyz a jako koníček mám bezpečnost různých systémů (ale profesionálně bych to asi dělat nechtěl).
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Desouza »

Elektrikář a hospodský . Do budoucna plánuji kariéru hrobaře ( již si zařizuji oprávnění k ovládání pecí ) velmi perspektivní zaměstnání .
Vincit omnia veritas .
Kudrnac
Příspěvky: 1
Registrován: 06.11.2015 8:03
Pohlaví: muž

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od Kudrnac »

Generalni reditel vyrobni spolecnosti v automobilovem prumyslu, zodpovednost za spolecnost, planovani strategii ( coz se pri VP hodi:). Jinak vyuceny, ale nikdy nepraktikujici truhlar, trvale zijici v Asii.
pypak
Příspěvky: 21
Registrován: 11.05.2013 8:45
Pohlaví: muž

Re: čím se kdo živíte, vaše zaměstnání

Příspěvek od pypak »

ZZS-záchranná služba........................
Odpovědět