Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od PIPboy »

MacGyver:
už mi tu takhle promlouváš do duše snad potřetí, beru na vědomí, netřeba to opakovat za každým příspěvkem ;)

sigmark:
místo poučování jak to nebude fungovat bych raději nějaké konstruktivní řešení jak zabezpečit sebe i ty kteří nemyslí na zadní kolečka s mými omezenými finančními prostředky. Nemůžu na to obětovat veškeré finanční rezervy, žiju totiž nejen rozpadem, ale i běžným životem v této společnosti, která se tváří, že žádný rozpad nikdy nemůže přijít. Holt požadavky současné civilizace se dost často rozcházejí s požadavky na PA přípravu. Jezdit do práce BVPčkem a chodit po ulici v atombordelu s intenzimetrem v ruce je prostě (zatím) nepraktické :rofl
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Terminated Account »

PIPboy těší mě tvůj zájem ale jsi na omylu. Bereš osobně příspěvek, který je určen do debaty.

Pokud chceš brát něco osobně, tak si myslím, že tady s námi hraješ vtipnou hru, která mě osobně zatím baví. Můžeš naznačit věk a co děláš?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od the.marek »

Souhlasím s Macem...

Tvé příspěvky o ledasčemž vypovídají...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od sigmark »

víš PIPe, kdybys víc četl co se tu již napsalo, tak byses neptal jak se ptáš, máš tu kýble praktických rad a odkazů. stačí trošku hledat. ( jé sorry zase tě poučuju)A nedivil byses reakcím. takhle už se tu vymezovalo lidí...
Do práce jezdím neobrněným fiatem a geiger je doma ve skříni, beru si ho jen na státní svátky.
Nepřesvědčuju ve svém okolí o svých pravdách ostatní, kdo se nechce nechat přesvědčit, toho nepřesvědčíš. když už tak se je snažím inspirovat a být co nejvšestrannější.

Na jednu stranu hořekuješ nad omezenými prostředky na druhou stranu si vymlaskneš solárku za 50 litrů, místo abys zapátral po alternativách které spácháš ze šroťáku. S centrálním mozkem lidstva a veškerým věděním 50 cm od hlavy je snadné najít řešení na leccos - a vědomosti nic neváží.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Pipe pokud nejsi prvokatér tak je mě líto, ale tebe bych do skupiny nechtěl. Na můj vkus jseš moc rozporuplný.
Chtěl bych podotrknout, že to nejni slovo do "pranice" tady to je pouze moje konstatování.
Miki
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Rase »

Já osobně zastávám názor že na případ průseru se stejně nedá dost dobře připravit (tak jako ten knižní hrdina co se připravoval na odchod do koncentráku tak svědomitě až ho pak přejela tramvaj). Nějaké vysoké finanční výdaje mi přijdou zbytečné (myšleno co jeden vychválil nemusí pasovat druhému). Přeci jen co se oblečení týče tak každý za nějakou dobu nošení zjistí co mu nejvíc vydrželo - nemusí jít přeci o vojenské věci. To samé s výstrojí - praxí se zjistí co je moc velké, moc těžké, nebo úplně k ničemu. Zbroják nemám a ani ho neplánuju (díky čemuž nemusím přemýšlet jakou si vezmu zbraň, kam dám munici atd.). Jinou věcí je dělání si užitečných zásob jídla, to se vždycky nějak zužitkuje. Pro mě je rozpadlictví spíš o tom investovat do kvalitnějších věcí co vydrží potencionálně děle, než jednorázové věci. Byť za vyšší cenu.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Joezbrna »

Rase píše:(tak jako ten knižní hrdina co se připravoval na odchod do koncentráku tak svědomitě až ho pak přejela tramvaj).
To zní dobře, co je to za knihu?

Jinak souhlas, až to přijde, půjdeš s tím, co máš. Kvalitní nenápadné hadry (maskáčové vzory nejsou nenápadné!), batoh, boty, nůž, případně pro začátek stan a spacák. Půl metráku BDP už neuneseš, nebude kam je nosit.
Umět ovládat běžné zbraně se hodí. Ale registrované zbraně odevzdáš jako první. Takže nějaký velký arsenál nemá smysl.
Dobrou inspirací jsou sovětské knihy o životě v krajině, kudy prošla fronta, knihy o útěku bratří Mašínů nebo třeba od Vrby Utekl jsem z Osvětimi.
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od B89 »

Myslím že to je kniha Pan Theodor Mundstock od Ladislava Fukse.
http://www.databazeknih.cz/knihy/pan-th ... stock-1842
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Rase »

To je vážně ono (pamatuju si jen tuhle část z povinné četby) :mrgreen:
Co se maskáčů týče tak v dnešní době bych v nich neviděl problém - jen to ale člověk nesmí přehánět (spíš vás nabonzují popruhy, řemení a všelijaké taktické vychytávky - maskované). Vojenská bunda, nebo vojenský batoh jako doplněk k civilnímu oblečení nesou moc nápadné - vojenský batoh dneska nosí kdejaký student.
Tak mě napadá že by bylo zajmavé zjistit s čím šli do světa Banderovci (jasně, doplňovali potreviny cestou, ale i tak - krosny neměli...). Přeci jen WW2 není tak dávno a tak by se dalo poučit tam
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od PIPboy »

miki píše:Zdravím.
Pipe pokud nejsi prvokatér tak je mě líto, ale tebe bych do skupiny nechtěl. Na můj vkus jseš moc rozporuplný.
Chtěl bych podotrknout, že to nejni slovo do "pranice" tady to je pouze moje konstatování.
Miki
Život a svět sám o sobě je rozporuplný. Já to jen vnímám naplno, nezavírám před tím oči a nezjednušuju si to. Toť vše.

Jen tak na okraj, stále víc mě udivuje, jak jsou lidé lehkovážní. Čím víc se náš svět ekonomicky i jinak řítí do sr..., tím jsou lehkovážnější a více používají pštrosí taktiku (hlavu do písku). Takové je pak zatraceně těžké přesvědčit k přípravě na budoucí nouzi. Pořád jsen blábolí, že nějak bylo, a nějak bude. A nechtějí vidět, že to "nějak bude" může být už bez nich. Holt generace které žijí už třičtvrtě století v míru a blahobytu.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Kublajchán »

PIPboy - přesvědčeného nepřesvědčíš, tak proč zbytečně mrhat energií a časem?
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od PIPboy »

Protože po rozpadu nechci zůstat sám uprostřed zvlčilých lidí bloumajících krajem a schopných udělat pro trochu jídla úplně cokoliv (dříve nemyslitelného). To je ta praktická stránka. Ta druhá (taktéž pochopitelná) je, že prostě svoj příbuzné a kamarády mám rád. :-) A nejsem rokefeler, abych je v případě že si totálně zkazí budoucnost dokázal vytáhnout z bryndy.

Připraveným štěstí přeje. A to tím víc, v čím větší mizérii se ocitnou. V takovém případě se dá říct, že nepřipraveným smrt přeje.
Gustav
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 2:58

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Gustav »

Hohepa píše: Ano pražáci jsou na tom nejhůř z hlediska podmínek, ale to neznamená, že jsou nejhorší.
Strašně nerad bych se někoho dotknul navíc je to skoro mimo téma
Ale opravdových pražáku je 32% zbytek je naplavenina
Trestná činost v Praze spadá 97% na naplaveninu z čehož skoro 80% spadá na naplaveninu z Moravského kraje.
Tedy viz statistiky za 2013

Co se týká měst, tak v případě že to krachne, jsou na tom všeobecně nejhůře, pro čež jsem opravdu rád že jsem se z Práglu odstěhoval, majíc slepičky a vyjíčka, králíčci a mnoho dalšího k sežrání.
To že to krachne je jisté, není ale jasné kdy, při současném zvaní Rusů tím vožralou se bojím že brzo...
Naposledy upravil(a) Gustav dne 25.11.2014 15:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Joezbrna »

PIPboy píše:Protože po rozpadu nechci zůstat sám uprostřed zvlčilých lidí bloumajících krajem a schopných udělat pro trochu jídla úplně cokoliv (dříve nemyslitelného). To je ta praktická stránka. Ta druhá (taktéž pochopitelná) je, že prostě svoj příbuzné a kamarády mám rád. :-) A nejsem rokefeler, abych je v případě že si totálně zkazí budoucnost dokázal vytáhnout z bryndy.

Připraveným štěstí přeje. A to tím víc, v čím větší mizérii se ocitnou. V takovém případě se dá říct, že nepřipraveným smrt přeje.
No tak se týden někde schováš, většina umře hlady nebo se vybije navzájem, a ten zbytek začne kooperovat z ryze pragmatických důvodů. Bez moderní dopravní a obchodní infrastruktury a intenzivního zemědělství naše území/Evropa/zeměkule uživí nepatrné procento současného stavu.
Gustav
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 2:58

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Gustav »

A k té rodině, pokud to krachne, prostě řeknu kdo jde semnou ať jde, kdo nechce musí se o sebe postarat sám. V baráku bych zůstal jen na oko, ale většinu času bych trávil v přilehlém okolí.
Chápu že rodina je důležitá, ale že má žena v hlavě nas*** s tím prostě nic neudělám, jediné kdy si dupnu budou děti ale jen ty které nebudou na obtíž. Vím je to hnusné co píšu, ale lepší zachránit jedno dítě co to zvládne než zakukat všichni.
A s takovým rozhodnutím pokud to krachne se bude muset potýkat každej a kdo to nedokáže má takříkajíc jistotu že to odnesou všicí. :ne
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od kregan »

Čet sem nějaký paměti z koncentráku, kde když přijel transport, matky z miminama šly automaticky do plynu. Proto jim už u vagónu ostatní vězni řikali ať hned zahoděj dítě a zachráněj si život. Muselo to bejt strašný rozhodnutí.
A teda nedovedu si představit, že bych musel z dětí vybírat, který zachránim a který ne.
To je jak ta pasáž z Cesty od McCarthyho, kdy jsou v loji a otec zjistí, že syna nedokáže zastřelit. Tak mu dá revolver do ruky, řekne, že jestli ho objevěj, ať se střelí do hlavy a jde zkusit odlákat pozornost pronásledovatelů.
Gustav
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 2:58

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Gustav »

Jo je to děsivá představa, ale naprosto reálná
vím že jiná cesta není, stačilo mi co jsem v životě viděl
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Terminated Account »

Sophiina volba - Williamem Styron. Za nás povinná četba na střední.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Maximus »

Taky způsob:http://www.urbanstalker.eu/prezit-home/ ... e-neprides

Nicméně praktičtější je to udělat mnohem méně konfliktně, navíc nepřipravený člen rodiny, kterého znám roky s jeho klady a zápory je mnohem lepší volba pro PA situaci než zcela cizí člověk - přežití jedné rodiny bez napojení na větší komunitu je v mnoha PA scénářích stejnak ne zrovna ideální volba.

Proto mi příjde jako velmi pragmatické počítat s evakuačními a survival plány případné PA situace i s lidmi, kteří to s přípravami na PA situaci moc nepřeháněli, ale lze se na ně alespoň trochu spolehnout. Soudržnost, pracovitost a loajalita jsou podle mne dost cenné komodity a bylo by hloupé s nimi plýtvat.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak přesvědčit rodinu/přátele k přípravám na PA rozpad

Příspěvek od Kapo »

Jo, už sme to rozoberali-inde. Ja som dobrák od kosti, ale keby ma niekto vyprevadil zo slovami:""....Takže priateľu môj milý, tu je oficiálne varovanie: Ak je Tvoj "plán" pre bezpečnosť Teba a Tvojej rodiny prísť ku mne, OK rozumiem.Keď sa objavíš, slušne Ťa požiadam, aby si odišiel.Keď neodídeš, namierim Ti do tváre. Ak odmietnutie nepochopíš ani tak, zastrelím Ťa. Si pre mňa hrozbou...."" Tak miniem aj posledný benzín na vypálenie toho pelechu, a jeho slová a obavy naplním do posledného slova. :mrgreen:

Takže sú to skôr také motivačné kecy na rozhýbanie spáčov, ako riešenie do budúcna :angel
Odpovědět