Přežití na ostrově - obsazení ostrova

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od sokar »

Zcela náhodou sem objevil článek na internetu ohledně života na ostrově. Jelikož mě už všechno tady sere a celej tento životní cyklus mi nedává smysl,začal jsem po tom pátrat. Taky kvůli tomu, že manželka furt otravuje s dovolenou a já jí nemůžu vysvětlit, že teď v této době nejedu nikam.Leda že by mi dovolili tahat s sebou ar15 se 100rd zásobníkem. Nebo na nějakej ostrov totálně mimo současný sračky. No a nápad byl na světě.

Pro představu jsem si našel dva kandidáty :

Pitcairnovy ostrovy
Tristan da Cunha

Oba patří tak nějak pod UK a je tam málo lidí.
Takovej preppers ostrov.

Prostě totální změna života.

No a to hlavní je,že Pitcairn nabírá imigranty,protože tam žijí převážně důchodci.

Mám takovej rozpadlickej sen sehnat skupinu lidí a ten ostrov prostě početně přebrat, přečíslit a udělat si tam druhou českou republiku s příjmy z turismu.

Co vy na to ?
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Cep »

A Tristan da Cunha nabírá zemědělce. Přístupný 60 dní v roce. Moc by mne zajímalo, jestli a jak jsou napíchlí na internet...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od the.marek »

Mám takovej rozpadlickej sen sehnat skupinu lidí a ten ostrov prostě početně přebrat, přečíslit a udělat si tam druhou českou republiku s příjmy z turismu.
Doufám, že to byl jen vtip a já ho na první pohled jen nepochopil. Pokud ne, tak to je na Chocholouška...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Fabulous »

Že by nějaký ostrovní státní převrat? :mrgreen:

Jako akademické cvičení bude toto vlákno třeba dobré ;)
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Wilderness »

Sokare bylo by to krasny, o tom zadna, do te doby nez by prislo tsunami.. :mrgreen:

A zakladat nekde odnoz republiky nebude take prave orechove.

Nejsi jediny kdo o tom premysli, ale radeji premyslej o jinych lokalitach kam zmizet z tohohle civilizacniho marastu..

Sibir, Aljaska, Jungle....
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od sokar »

Oba ostrovy mají dostatečnou výšku proti tsunami. Výhoda Pitcairnu je malý počet lidí. V tomto souostroví jsou ještě další 3 ostrovy z nichž jeden - HENDERSON je ještě větší než ten obydlený a skupinu lidí tam uživit dokáže.

Možná je to jen sen,ale v určitém bodě člověk změní názor a začně ho všechno štvát.

Tady v republice mám na postapo obrovskej pozemek a letos plánuju nákup zbraní než je zakážou, ale nevidím to růžově,že to do budoucna tady bude udržitelný a životaschopný. Tady to skončí minimálně občanskou válkou.

Výhoda ostrova je v tom, že je naprosto mimo svět a třeba ten HENDERSON by byl ideální. Pro spoustu lidí co se na něco připravují ideální místo.

Příjde mi to jako dobrá alternativa. :idea:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Fabulous »

Sokare, přečti si nejdřív osudy potomků vzbouřenců z lodi Bounty, kteří na Pitcarnu dodnes žijí. Utéct na tento ostrov je asi jedna z úplně posledních možností :shock:
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od orwell_farm »

sokar píše:
Oba patří tak nějak pod UK a je tam málo lidí.
Takovej preppers ostrov.
ty máš rád zbraně a chceš dobrovolně přesídlit na ostrovy co patří nějak pod UK?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od dracekvo »

Ono to bude hezké do té doby, než se stane nějakej průser a bude potřeba nemocnice se spešl vybavením. Ostrov je dostupnej jen 60 dní v roce a určitě by se nějakej problém stal v době, kdy bude nedostupnej.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od the.marek »

Teď na něj koukám:

https://www.google.cz/maps/place/Adamst ... d03859a77d

Co by jsi tam chtěl dělat, vždyť je to až vtipně malý, navíc velkou plochu zabírají skály a šutry a na tuhle vtipnou plochu je tam teda fest přelidníno... Za 14dní, max. měsíc by jsi znal ten ostrov, jak svoje boty a začala by to být těžká pruda, nedejbože, kdyby někteří z toho mála byli pěkní blbci, nikam před nimi neutečeš a neschováš se. Navíc by jsi tam žil jako Robinson, víceméně bez ničeho o lékařské péči raději nemluvím, chytl by tě slepák a skončil by jsi jako v Malevilu, zuby taky konečná. Ono to asi není samo sebou, že za poslední roky, tam přišel jen jeden člověk i když nabízejí pozemek zdarma a pomoc při stavbě domu. A přesně, jak tu bylo řečeno, spadá to právně pod UK, takže nepočítej s žádnou bambitkou, ničím.

EDIT: Koukám, že ho i někdo prošláp se StreetView na zádech :chuckle
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Heike »

Podobný nápad už proběhl-parta týpků v Africe si všimla, že je jeden kontinent, kde prý stárne populace, děti nepřibývají a jedou podle výše uvedeného scénáře. Podle toho, jak je vítáme, bych byl nerad v kůži samozvaného kolonisty na Pitcairnu, podle toho, jak si dokázali poradit sami se sebou.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od donovanstangiano »

Z tisku: "HMS Ocean, která připlula ke břehům ostrova, donutila hrdinné české uchvatitele vzdát se během 20 minut. Britský premiér označil obsazení ostrova jako válečný akt a jednotky SAS v prvotní vlně útoku z Londýna obsadili první nádvoří Pražského hradu bez ztráty na životech a bez výstřelu. Nad Hradem již vlaje Union Jack - vajka Velké Británie."
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Kubak »

Obsadit britský ostrov už někdy někoho napadlo - bitva o Falklandy :)
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Fabulous »

Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Baca »

Henderson je najvacsi, aj by uzivil, ale nie je tam ZIADEN VODNY PRAMEN. Su tam sice vykopane cisterny, ale s hygienou vody je to zle. Preto je Henderson teraz uplne neobyvany. A navyse velmi tazky pristup z mora - rybarcenie bude velmi velmi tazke.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od viktor »

nekdy davno jsem videl nejaky film o strazci majaku. uz si to moc nepamatuji ale myslim ze mu na konci turnusu pekne hrabalo. Takovej ostrov se proste casem stane vezenim. Prezit jde asi lecos , otazka je zda to potom stoji treba za to. me taky obcas sere uplne vse ale takle bych to neresil. Dost jsem cestoval a predstava ze budu muset byt na jenom ostrove me by dost desila. S cestovanim te chapu, prosmejdil jsem radu zemi a to dost na motorce a ted premeslim o vyletech po CR na JAWE 50cm s hrdym nazvem MUSTANG :-)
Na jednom o dost vetsim ostrove jsem sveho casu premeslel. Byl daleko dostuopnejsi a neni problem se tam za den co dva dostat. I oeknej domecek jsem si tam nasel. Nez jsem zjistil ze ty rozvaliny co z neho zbyly zpusobila asi pekna raketa. :-)
Zivit se turistikou ? zazil si to nekdy ? ja nekolik sezon. je to zajimave ale zadne vitestvi. Potkas radu prima lidi ale daleko vic idiotu.
sorry ale do toho nejdu
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od dracekvo »

To není moc ostrov, ale hrbolek uprostřed louže. Taky to musí bejt docela sranda k večeru rozsvítit a zkusit projít dveřma.
A docela by mě zajímalo jak tam řeší vodu, odpad, elektriku. Jako chata na víkendy proč ne. Ale jako domov nikdy.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od RobertK »

A co takhle Tristana da cunha
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tristan_da_Cunha
http://www.tristandc.com/
dokonce se tam můžete jet za prací a pokud chcete přesídlení tak anglická vláda vám to kompletně zafinancuje.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Přežití na ostrově - obsazení ostrova

Příspěvek od Kedarus »

Jaderny spad,sopka,virova epidemie,lepsi lekarsky zakrok pres nouzovy signal kdy Vas odveze rybarska lod,7 rodin takze degenerace......
Pokud je clovek v zoufale zivotni situaci proc ne.Jinak radsi na mars. :D
Naposledy upravil(a) Kedarus dne 12.06.2017 3:35, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět