Amerika, co bude dál?

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 344
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od lagardere »

Vytaženo z FB, Liga Libe:
ajímavé z USA... Aneb, tajná služba se pokusila utajit skandál Hunter Bidena se ztracenou zbraní...
Případ 25. března, který zveřejnil server Politico se odehrál v roce 2018.
Hunter Biden byl ve vztahu s Hallie Biden, snachou Joa Bidena (která ovšem není jeho manželkou, ale vodovou po jeho mrtvém bratrovi). Hallie se na základě blíže neupřesněné pohnutky rozhodla prohledat Hunterovo auto, ve kterém nalezla odložený revolver. S revolverem následně odjela k obchodu, kde pár běžně nakupoval, a vyhodila jej do popelnice (!!!).
Když Hunterovi oznámila, co udělala, poslal jí zpátky, aby zbraň vyndala, jenže ta už v kontejneru nebyla. Když se na zbraň pokusila zeptat v obchodě, zavolala manažerka prodejny policii. Policie případu věnovala značnou pozornost, protože kontejner se rovněž nacházel naproti místní střední škole. (Poznámka, zbraň byla naštěstí o několik dní později vrácena nálezcem, který z kontejnerů vybíral recyklovatelný materiál a zbraň náhodou sebral.)
Když Hunter podával policistům vysvětlení, prošli kolem dva zaměstnanci prodejny, muži Mexického původu, načež se Hunter jal policistům „napovídat“, že v obchodě pracují „podezřelé osoby“. Na dotaz policisty, zda myslel procházející Mexičany odpověděl že ano, a dodal, že to asi budou nelegálové.
Do tohoto bodu je případ spíše bizarní, následují ovšem velmi závažná zjištění. Zatímco Hunter a Hallie podávali vysvětlení místní policii, do obchodu se zbraněmi, kde Hunter ztracenou zbraň koupil přišli dva agenti Tajné služby a požadovali po majiteli vydání originálních formulářů o převodu zbraně. Ve Spojených státech totiž z důvodu ochrany legálních držitelů před možnými konfiskacemi neexistuje klasický registr zbraní na jméno. Pokud je nalezena zbraň použitá při spáchání trestného činu, je podle sériového čísla od výrobce vysledována do obchodu, který ji prodal, a tam je podle povinně archivovaných papírových formulářů o převodu zjištěno, komu byla prodána. Pokud by agenti Tajné služby tyto formuláře odnesli a Hunterova nedbale odhozená zbraň byla později například nalezena na místě vraždy, nebylo by již možné jí s Hunterem spojit. Majitel obchodu nicméně věděl, že Tajná služba nemá pravomoc po něm vydání záznamů požadovat a agenti odešli s nepořízenou.
Ještě zajímavější je, že zatímco Joe Biden a jeho rodina byli pod ochranou Tajné služby během jeho služby ve funkci viceprezidenta mezi lety 2009 a 2017 a poté znovu od roku 2020, kdy získal Demokratickou nominaci, v době incidentu Bidenovi ani jeho rodině dle zákona žádná ochrana nepříslušela a Tajná služba se neměla žádné události týkající se rodiny Joe Bidena nijak účastnit.
Posledním kapkou je fakt, že ačkoli Hunter Biden sám zbraň do popelnice nehodil, dopustil se pravděpodobně při jejím nákupu trestného činu. Při nákupu zbraně ve Spojených státech je totiž provedena povinná prověrka minulosti, jejíž součástí je vyplnění formuláře ATF 4473 a následné porovnání odpovědí na něm a identity kupujícího s federálními databázemi. Lhaní na formuláři je trestným činem, za který hrozí až 10 let odnětí svobody. Hunter Biden ve formuláři na dotaz, zda je nezákonným uživatelem návykových látek odpověděl NE, přestože byl pět let předtím vyřazen z Aktivních záloh Námořnictva kvůli užívání kokainu, a přestože jeho příbuzní opakovaně vypověděli o jeho přetrvávajících problémech se závislostí. Přes tohle všechno nebyl dosud nikdo obviněn z žádného trestného činu, ani zadržen.
Komentář překladatele:
Případ, který by lépe vypovídal o pokrytectví politiků prosazující zákazy zbraní si snad ani nelze představit. Zatímco Joe Biden volá po odzbrojování obyčejných lidí, sám strávil poslední dekádu pod profesionální ochranou ozbrojených agentů Tajné služby. Navíc se ukázalo, že i když zrovna nezastává veřejnou funkci a žádná ochrana mu ze zákona nepřísluší, pořád má on a jeho rodina k dispozici ozbrojené federální agenty, kteří pro něj dělají neoficiální „laskavosti“, při kterých se nicméně stále ohánějí odznaky a překračují své pravomoci.
Druhou vrstvou pokrytectví je fakt, že zatímco Joe Biden volá po drakonických trestech pro obyčejné lidi, kteří si dovolí například vlastnit zásobník na 11 nábojů, jeho syn který prokazatelně dlouhodobě a nadměrně užívá návykové látky si může bez problémů dovolit nelegálně koupit zbraň, protože i když bude chycen, tak se trestní řízení prostě nezahájí a případ vyšumí do ztracena.

https://www.politico.com/news/2021/03/2 ... R34_1sP5aY
Germanik1
Příspěvky: 1081
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Germanik1 »

Hezký, díky 👍👍
Udělám co musím.
mart0
Příspěvky: 223
Registrován: 09.08.2020 20:39

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od mart0 »

Bidenovy kiksy zneklidňují demokraty
Třiatřicet poslanců Kongresu za Demokratickou stranu v dopise požaduje, aby Joe Biden (78), prezident a jejich spolustraník, ztratil právo rozhodovat o nasazení jaderných zbraní. „To dokládá, s jakým znepokojením sledují straničtí přátelé Bidenův zdravotní stav...

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... y-40355731
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2553
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od devlop »

z článku:
"Muž považovaný dlouhá léta ze jednoho z nejlepších řečníků své strany stále častěji zadrhává. Bez chyby se mu daří pouze výstupy, při nichž může použít čtecí zařízení."
"Když chtěl v Houstonu vyjmenovat demokratické poslance, upadl do rozpaků, pletl si jména a nakonec řekl: „Co tady dělám? Ztratil jsem přehled!"
"Chtěl složit poklonu dvěma vojákyním čerstvě jmenovaným do generálských hodností. Vypadlo mu však jméno ministra obrany, ale i ministerstva. Uchýlil se k vysvětlení: „Rád bych poděkoval bývalému generálu, říkám mu stále ještě generál – muži, který řídí ten dům tam naproti.“ Domem naproti mínil Pentagon na druhém břehu řeky."
"Když na tiskovku, v 64. den úřadování, konečně došlo, záběry prokázaly, že prezident měl na tahácích předem připravené odpovědi na otázky – včetně jmen a profilů novinářů, kteří konkrétní dotazy později položili."


tak tohle je ten vysněný US prezident jo? :chuckle

Až se tahle loutka zcela pokazí, tak jej rychle nahradí Kamala, podporovatelka rasové diverzity a pozitivní diskriminace...
viktor
Příspěvky: 2746
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od viktor »

amerika dnesnich dob není amerikou za Kenedyho, stejne tak dnesni rusko není ruskem za Brezneva. Je hodne lidi co tenhle prosty fakt ještě nepochopili.
viktor
ps. ten clanek je zajimavy https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... y-40355731 i když situace kolem BIdena není nijak prekvapiva a podle me všichni vedeli co nastane. Je jen otázkou casu kdy budou mit usa v cele svoji první prezidentku. A s Kamalou to teprve bude ten spravny fofr :D
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Kotatko
Příspěvky: 193
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Kotatko »

Ten link neni cely, nejde.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3671
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od bivoj »

To je takový problém, si ten link dohledat? ;)
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... y-40355731
Sic semper tyrannis.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2553
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od devlop »

Biden plánuje svůj "New Deal"

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... BFA93F69E4
(odemčený článek, zadej fejk email)

otázka...kde na to chce vzít? Ten první NewDeal zachránila WW2 jestli si dobře vzpomínám... ;)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 648
Registrován: 01.08.2015 15:34
Bydliště: US

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Alstratt »

Uz to tu bylo v prispevku mnou zmineno velmi skracene ze se zase chystaji velke investice v US. Prachy samozrejme jsou, ale jen z casti souhlasim do ceho to chce dat z toho co se vi ted. S jinou casti nesouhlasim a bude to zbytecne vyhozeni velkych penez. Ale co chtit po Bidetovi, este si pockat na dalsi volby a doufat ze toho klauna Bideta, Trumpa a jine takove exoty nezvoli znovu. Este ze jsou volby kde si clovek muze aspon vybrat i kdyz jen z velmi maleho poctu nez mit dokola jednoho prezidenta jako v jinych zemich, nebudu jmenovat aby se z toho nekteri nepokakaly. Uz aby ten klaun se zakopal hodne hluboko a uz nevylejzal. Holt co si lidi zvolily, to maji. Mnozi ho nevolily ani proto ze by ho chtely ale proto aby nevyhral Trumpeta. Coz bylo volit mezi dejnim exotem nebo druhym exotem, ani jedno neni vyhra. On Bidet se to z casti snazi hrat tak trochu na vice stran, z mnohych casti se to da vypozorovat. Ale nektere ty jeho tahy jsou tak hodne deme*tni ze by bylo snad lepsi kdyby se uz sel zakopat a to hodne hluboko. Nezbyva zase nez se nekterym tem sra*kam vysmat a poslat ho do zadele tak jako jine predchozi klauny a s jeho blbostma si vytirat zadek tak jako u jinych predchozich. Tak trochu mi pripomina i zlatokopku, co si nekam napochoduje, hned sebere obrovsky balik prachu ktere nevydelala a zacne je rozhazovat z nemale casti za hlouposti.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 754
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Maric »

Na druhou stranu buďme rádi za Joea, když už si ho Američani zvolili. Až ho odstaví a ujme se vesla Kamala, tak to bude mnohem horší....
cipis
Sponzor serveru
Příspěvky: 3641
Registrován: 26.10.2012 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od cipis »

Jak to vůbec je s tím viceprezidentem? Je do konce volebního období nebo jen do předčasných voleb?
Paul
Příspěvky: 543
Registrován: 21.10.2017 23:15
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Paul »

On Biden reálně nějakou agendu řídí? Jestli tam je on nebo Kamala je úplně jedno podle mě, akorát se možná přitvrdí nebo upřesní rétorika, která je u Bidena značně zmatená. Každopádně cokoliv co Biden řekne to je dobrej bolševickej výplach i tak.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 754
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Maric »

Biden se chystá obejít Kongres a prezidentským dekretem omezit práva držitelů zbraní.
Protože prý by se mu to podle jeho vlastních slov nepodařilo legální cestou, kdy to navrhnou a odsouhlasí poslanci, senátoři, a pak teprve schválí prezident. Prý na to v dobách "zesílené demokracie" není čas.

Zatím nejsou známy detaily, nicméně dekrety mají být podepsány již ve čtvrtek a patrně budou obsahovat toto:

- Tzv. Red flag zákon, umožňující zabavovat držitelům zbraně na základě udání nebo „podezření“ bez možnosti se před vykonáním příkazu hájit u soudu.

- Omezení samovýroby zbraní. Vyrobit si vlastní zbraň je v USA dlouhodobě legální (pokud tato zbraň neporušuje svou konstrukcí jiný zákon). Nyní se na takovéto zbraně valí ze strany médií vlna nevole, protože jsou údajně nevysledovatelné, protože nedisponují sériovým číslem. Biden má ministerstvu spravedlnosti nařídit do třiceti dnů vypracovat novou právní normu na jejich omezení, detaily nicméně neuvedl.

- Stabilizační opěrky. Dlouhé zbraně s hlavní kratší než 16 palců, které disponují stabilizační opěrkou (nikoli pažbou, v USA terminologii nejde o zaměnitelné pojmy) by se nově měly stát takzvanými puškami s krátkou hlavní. Poznámka překladatele: Pušky s krátkou hlavní jsou podle archaického zákona z roku 1934 přísně regulovány, jejich nabytí je podmíněno daní 200 dolarů a speciálním povolením a jejich držení bez těchto formalit je trestným činem se sazbou až 10 let vězení. Pušky obdobného vzhledu jako tyto „pušky s krátkou hlavní“ mohly být dosud prodávány jako krátké zbraně, pokud byly osazeny místo pažby pouze stabilizační opěrkou, nebo zcela bez ní. Jedná se o velmi populární kategorii zbraní a změna by ze stovek tisíc Američanů přes noc udělala zločince.

- Nová iniciativa na sledování zbraní. Pod záminkou potírání pašování má federální vláda začít sbírat data o pohybu zbraní.

- Jmenování fanatického odpůrce zbraní do čela ATF.
Novým ředitelem Agentury pro zbraně, tabák a alkohol se má stát David Chipman, fanatický odpůrce legálních držitelů zbraní a vysoce postavený poradce pro organizaci Giffords, lobbistickou skupinu bojující za zákazy zbraní.

Pozn. překladatele: Představte si, že by příští vláda jmenovala ředitelem Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva Jiřího Dienstbiera nebo třeba Džamilu za účelem toho, aby tato osoba mohla následně držitelům zbraní pořádně zatopit účelovými výklady zákona a politicky zaujatým rozhodováním o kategorizaci zbraní, střeliva a doplňků. To je asi nejbližší ekvivalent tohoto rozhodnutí s tím dodatkem, že ATF je rovněž federální ozbrojenou složkou z pravomocí zatýkat, dělat razie atd.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3671
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od bivoj »

Amerika je v kelu. Nevratně. Ač si to její obyvatelé nedokáží (či nechtějí) připustit, projde si v následujících 20 letech neskutečným peklem. A není to jen o bezdomáčích a smažkách třebas v LA (Šopora tu doufám každý zná), ale i v té bohorovosti, ve které se spousta američanů pořád tváří, že "nemáme žádnej problém", čehož je důkazem i nejmenovaný člen zdejšího fóra, který pro třísky nevidí břevno v oku svém...
Sic semper tyrannis.
mart0
Příspěvky: 223
Registrován: 09.08.2020 20:39

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od mart0 »

Cipis: Do konce období.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 660
Registrován: 09.06.2020 13:24
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Ulfhednar »

Přiznám se, že jsem překvapen tempem, kterým to probíhá.
V podstatě tak nějak asi běžela bolševická revoluce v Rusku. Také to dnes vnímáme, že to bylo ráz na ráz. Bum! z Aurory, šup na Zimní palác a druhý den byl SSSR na světě. Ale on to byl proces s určitým tempem asi jako... asi jako rok 2021 v USA :(
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 648
Registrován: 01.08.2015 15:34
Bydliště: US

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Alstratt »

Ne do pekel to nejde, ani v kelu to neni. Na ko*otiny jim lidi kaslou. A bububu ti klauni delaji dlouhodobe, uz v minulosti byl zakaz zbrani a tak dlouho jak by chtely jim to nevydrzelo. Asi zacnu psat o cesku stejne jako nekteri zde o US kdyz nekdo kdo nezna tolik US co ja a pise o US veci co nejsou pravda. V US z toho hromady majitelu strelnych zbrani uz maji srandu a vysmivaji se tem klaunum nahore. Kdyby cesi videly vsechno to co se tu klauni pokouseji udelat tak to by ziraly a stale nic. A kdyz uz by se jim neco podarilo zavest tak by jim to stejne dlouho nevydrzelo. netvrdim ze to nemuze prijit, ale jak dlouho jim to vydrzi? vestici kouly nemame nikdo ale ldii co v US ziji a zajimaji se o to tak vi logicky vice a jsou urcite pohledy kam to smeruje a maji tyk launy prokoukle. Mnohe problemy se opakuji stale dokola. Psat ze US je v **** je jako napsat ze cina, cesko, rusko jsou uz uplne v **** kvuli vnitrnim problemum ktere v danych zemich probihaji. Stejne nesmyslne. Soucasni sra*cum se to nepodari potopit ke dnu, vubec ne tak dlouhodobe jak by chtely. Jinak vestici kouly samozrejme nemame nikdo ale jedni hadaji a zalezi zda jim padne stesti a uhadnou to a druzi tez hadaji ale zaroven vi o stituaci mnohem vice a vi nakolik je neco takoveho pravdepodobne. Tech podobnych predpovedi uz bylo a stale nic. Cim vic clovek bude hadat pokazde a vytvaret fake zrpavy ze neco prijde tim vetsi sance zemu to nekdy vyjde.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 660
Registrován: 09.06.2020 13:24
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Ulfhednar »

Alstratt - kéž byste měl pravdu a USA bych to přál.
Jenom se bojím, že tak nějak slyším Svěráka v autobuse v Obecné škole (dialog s Bruknerem), nebo esera na podzim 1917, v elegantním salonu někde na Něvském prospektu...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3671
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od bivoj »

2 Alstratt - Povíme si to za těch 20 let, ju? Já osobně bych USA strašně přál, aby to ustály a to nejen proto, že jsem tam několikrát dlouhodobě byl a je to úžasná země se spoustou nádherné přírody a fajn lidí a bude mě mrzet, až upadne do zkázy. Ale je vidět, že tamní našinci si neuvědomují nebezpečí socialismu, kterým jsme si mi zde, ve východním bloku, už prošli. Je to teprve čeká a bude to, dle toho co vidím, daleko bolestnější, než to zatím vypadá.

Jak už jsem napsal, povíme si to za 20 let. Na tomto fóru jsem registrován už 10, takže už jen 2x tolik a "vualá", uvidíme, kdo měl pravdu...
Sic semper tyrannis.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 754
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Maric »

Jestli se ve světě události začnou hýbat k něčemu jako NWO, tato bude daleko rychlejší než 20 let. Soros, Clintonovi, Biden, Gates a zbytek té jejich sebranky jsou už staří páprdové, a myslím, že výsledek svého snažení budou chtít ještě zažít. Stejně jak Erdogan a další na straně druhé... Proto i Biden tak dupe na plyn s Ruskem, se zbraněmi, s migranty na mexické hranici, s utrácením peněz budoucích daňových poplatníků a s bůhví co dalšího se ještě skrývá v Covidové mediální mlze....
Odpovědět