Ekonomický kolaps

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od cipis »

Ad to Švýcarsko, přijde mi to jako neskutečná a hlavně totálně zbytečná a nesystémová věc.
Jako jo, když stanoví množství tepla podle metrů, no a teplo nad "limit" bude stát třeba násobky, tak klidně, s tím problém nemám.
Aspoň by to pořešilo situace v bytovkách, kde kvůli tomu, že většina udržuje trenkovou teplotu, tak ten, kdo by chtěl spořit (anebo prostě takovou teplotu nepotřebuje), tak jim to defacto doplácí, těma posranýma poměrama.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Liqid »

georgin píše: 14.09.2022 14:46 No, mně to zase bohužel přijde až moc reálné. Když člověk sbírá ty střípky událostí ze světa i kolem sebe... To, že se postupně zavírají penziony a hospody v méně tursticky zajímavých místech a na malých obcích, to se dalo čekat a jsou to věci, které tolik nebolí. Ale v tom průmyslu to může hodně bolet. Nám ve firmě už vypadávají někteří dodavatelé materiálu (ocel) kvůli neúnosným cenám energií při výrobě. Jiní, kteří měli na materiál jakousi "energetickou přirážku" 1,2€ ji zvedli na 10€. To jsou takové drobnosti, ale v naší globalizované společnosti má každý zásah obrovské dopady s docela malým časovým odstupem. Také mi na klidu moc nepřidává, že se v Josefově školí policisté z celé ČR na zásahy při demonstracích a je to největší školení za posledních 10 let. Stejně tak jako ty pokuty za topení ve Švýcarsku apod. Také si říkám, že kdyby naše vláda věděla, že to bude absolutní katastrofa, dělali by přesně to, co nyní - snažili by se lidi uklidnit, že bude vše ok a trochu uvolnit napětí nějakými příspěvky. Na tyhle stránky jsem chodil vždy spíše jako trampík, milovník scifi a postapo žánru, zahradník a člověk, který ocení i samotu a soběstačnost. Nevěřil jsem, že reálně nastane nějaký rozpad společnosti. Nyní jsem si tím naopak skoro jistý a velmi rád bych se mýlil. Očekávám tady opravdu v řádu týdnů nebo 2 - 3 měsíců velké společenské a ekonomické změny. Snad to vidím až moc černě, ale čekám tady vzestup krádeží, exekuce, demonstrace ...
Do konce roku žádné velké změny teda nečekám, ani nevidím důvody, proč bych je měl čekat. Napíšeme si v lednu, kdo měl pravdu ;)
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od drigon »

Tak rychle to myslím nebude. Že do konce roku budou problémy je skoro jisté. Ale že by nastalo to popisované si nemyslím.
Ale pokud nastanou velké problémy v ekonomice to může nastat během příštího roku. Protože pokud člověk přijde o práci a má hypotéku (jinou půjčku) to bude řešit s bankou (odklad splátek). Poté se bude snažit jednat a než dojde na nejhorší to bude několik měsíců trvat. A doplatky za energie chodí z jara. Pokud se toho sejde hodně to může být katalyzátorem velkých problémů a změn.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Redneck »

"Velký reset je, jednoduše řečeno, předem připravený globální kolaps.

Autoři zprávy RAND o tom všem dobře věděli a jednoduše se ujišťují o svém závěru a zakrývají spoluúčast své firmy na jejich spolupráci při plánování různých psyopů, nejen na PSYOP-MARKET-CRASH.

Žádný národ nevyvázne bez újmy.

Směřujeme ke 4. průmyslové revoluci z celkového globálního finančního a společenského kolapsu.

Podle toho se připravte."

https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... t-nemecko/
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od xgordon »

Posilnenie USA. Neviem kto konkretne by to mal byt, ale z toho co rozni prepperi publikuju na YT, tak oni su v US, v rovnakej :moon ako my tu v EU, akurat v inom farbenom variante.

Mozno nejaka uzka skupina oligarchov sa na tom brutalne nabali a posilni si svoje pozicie, ale to je podobne aj tu.

Kazdopadne to nic nemeni na tom, ze na oboch kontinentoch je destrukcia priemyslu, polnohospodarstva je cielena, planovana a realizovana salamovou metodou.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od vrb »

OK, teď to do sebe konečně začíná zapadat.

USA a jejich nejbližší plánují narušit Evropu a Rusko. Tím pro sebe vytvořit zisk a rozjet 4. průmyslovou revoluci. Vzpomeňme si na ty hysterické rekce USA, když se měl rozjet Nord Stream 2.

Je možné, že Putin o tom ví, je v tom zapojený a hraje zatím naoko jejich hru. Ale vždycky byl neuvěřitelně mazaný a dovedl ledacos vykličkovat. Proto je na UA jen nesmyslně slabá ruská vojenská síla a povětšinou je to kdejaká okrajová sebranka.
Tak pokud to tak pojede dál. Dojde k rozkladu Evropy a sankcím na Rusko. Čína se k tomu všemu staví navenek chladně, ale jinak intenzivně jedná s Ruskem https://www.bbc.com/news/world-asia-china-62885151 a brousí kolem Taiwanu.

A USA si bude myslet, že vyhrává.
Jenže na průmysl 4. je potřeba neuvěřitelné množství čipů, elektroniky a automatizace. V ten moment do toho vstoupí Čína, nějaký způsobem znemožní dodávky čipů z Taiwanu do USA a bude i USA na lopatě. Do toho mohou přiložit pod kotel různé ekonomické spekulativní útoky a praskání kapitálových bublin.

Tak hrajeme o čas, jestli se dřív položí Rusko, nebo západ. O Evropě rozhodne zima a příští sklizeň. Tak jako tak to pro nás nevypadá nijak růžově.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Hagen »

To snad nemůžete myslet vážně ;) .
A to mi doma žena říká, že jsem paranoik. Dám jí to přečíst, ať ví co to je skutečná paranoia.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od vrb »

Všichni na tomto fóru jsme paranoidní zbabělci. Jinak bychom tu vůbec nebyli a fórum by neexistovalo. Se stim smiřme a přestanme lhát sami sobě.

Neříkám, že se to stane na 100%, ale popisuju rizika a možné scénáře, co plynou z toho článku pokud by byl pravdivý. Od začátku ta SVO nedává vůbec žádný smysl a do ničeho to nezapadá.
Ještě 16.2.2022 jsem věřil že nezautoci. Čísla prostě neseděla. Podle toho celá ta akce taky tak vypadá.

Stále mám problém uvěřit, že vedení Ruska, které 20 let mělo jasný směr a byli mazaní jak lišky by najednou začali hromadit takové debilní chyby.
Přitom v Sýrii, Kazachstánu a Mali docela nedávno ukázali, že válečné řemeslo dovedou a během krátké doby měli uklizeno a jeli domů.

Pokud to není pravda, mýlím se, a Evropa to v pohodě ustojí, tak budu jedině rád. Ale do tedka jsme prospívali jen díky lacinemu Ruskemu fosilu a uranu.

Když zakladatel světového ekonomického fóra začne lidem veřejně doporučovat, aby se raději naučili jist brouky, tak už asi nastal čas být paranoidní.

Opravdovou paranoiu teprve pošlu do vlákna o proroctvích. Ale teprve to připravuju.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od cipis »

Ad Mali, no tam, i jinde, jsou/byli vagnerovci. A ti jako jedini take neco zvladli na UA. Nicmene bojovat proti rucnikarum je neco jineho nez bojovat proti regulerni armade.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 15.09.2022 22:53 Všichni na tomto fóru jsme paranoidní zbabělci. Jinak bychom tu vůbec nebyli a fórum by neexistovalo. Se stim smiřme a přestanme lhát sami sobě.

Neříkám, že se to stane na 100%, ale popisuju rizika a možné scénáře, co plynou z toho článku pokud by byl pravdivý. Od začátku ta SVO nedává vůbec žádný smysl a do ničeho to nezapadá.
Ještě 16.2.2022 jsem věřil že nezautoci. Čísla prostě neseděla. Podle toho celá ta akce taky tak vypadá.

Stále mám problém uvěřit, že vedení Ruska, které 20 let mělo jasný směr a byli mazaní jak lišky by najednou začali hromadit takové debilní chyby.
Přitom v Sýrii, Kazachstánu a Mali docela nedávno ukázali, že válečné řemeslo dovedou a během krátké doby měli uklizeno a jeli domů.

Pokud to není pravda, mýlím se, a Evropa to v pohodě ustojí, tak budu jedině rád. Ale do tedka jsme prospívali jen díky lacinemu Ruskemu fosilu a uranu.

Když zakladatel světového ekonomického fóra začne lidem veřejně doporučovat, aby se raději naučili jist brouky, tak už asi nastal čas být paranoidní.

Opravdovou paranoiu teprve pošlu do vlákna o proroctvích. Ale teprve to připravuju.
Sice chápu, že zdejší fórum je tak trochu paranoidní (a to je dobře), ale co se týče války na Ukrajině,...
Pokud v ní přestanu hledat záhady a konspirace, tak mi naopak jednání putina před válkou, jaký měl plán, a jak si to představoval, přijde celkem srozumitelné. A to co dělá nyní je taky pochopitelné a vysvětlitelné.
Jak to dopadlo, a jak to probíhá mi nepřijde jako záhada a konspirace.
Asi nemám tak bujnou fantazii ;) .
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Redneck »

O to přece nejde, četl si ten článek ? Jde o souvislosti, jak byla Ukrajina manipulována a využita k oslabení konkurenceschopnosti EU, hlavně Německa, jako tahouna průmyslové výroby. Já tam teda žádnou konspirační teorii nevidím.

Jak to mimochodem tady na fóru popisuje Maximus, obávám se, že kýžený výsledek to mít nebude (myšleno posílení národních států střední Evropy) Pokud bude u nás a v SR probruselska klika, tak se povezeme dál do pekla spolu se zbytkem EU. Samozřejmě bez Polska a Maďarska, jak je vidět, Poláci se orientují více na USA a přijde mi zajímavé, že spolupracují s Jižní Koreou, asi nechtějí skončit jako Turci v projektu F35....
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Venet »

čo sa týka tých pokút vo Švajci, tak je to hmmm fabulácia.
Kamarátka tam býva. Povedala niečo také že- každý kanton si to riadi sám, a pokiaľ by sa do toho chceli pustiť, tak ich ľudia vymlátia odtiaľ čiapkami.
Cogito, ergo armatum sum.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od xgordon »

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... itna-voda/

Takze uz zistuju, ze ani pitnu vodu si nebudu moct ludia dovolit. Vratime sa do stredoveku.

Obavam sa hlavne zdravotnych dosledkov znizenej hygieny a teploty doma, v skolach a na pracovisku. Aby sa nam tu nerozmohla nejaka smakocinka.
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od grg »

Nečudujem sa tomu, že každý straší, lebo má potom väčšiu šancu,že pri rozdeľovaní dotácií kvapne aj na neho.

Ale mám za to, že náklady na energie sú len malou časťou nákladov celého systému distribúcie vody...
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od miselito »

Aj tak im trvalo celkom dlho "zistit", ze este voda nesla hore. Som sa bal, ze na nu zabudli. :cry:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od dracekvo »

V Bělorusku vyzráli na inflaci. Lukašenko jí zakázal.
Kdy lze očekávat ekonimickou krizi v Bělorusku?
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od vrb »

Uvnitř země lze ceny nakázat a celkem by to i fungovalo omezený čas.
Problém je s dodavatelskými cenami ze zahraničí. Ti si ceny navýší a potom se buď zboží neodebere a nezaplatí, nebo je potřeba zaplatit požadovanou cenu a firma zkrachuje.
Na druhou stranu, proč by prostě v takovéhle situaci nemohly státy vydat zákony kolik bude stát elektřina a plyn a hotovo.

Mě se taky nikdo neptal, jestli souhlasím, že perkusní revolvery se převedou z D do C ( kdysi dávno ). Např Václav Vydra na tom měl založený byznys a celé mu to krachlo po změně kategorie.
Taky se mě nikdo neptal, jestli chci nebo nechci přesunout nadlimitní zásobníky do jiné kategorie.
Nikdo mi žádné náklady navíc s tím neproplácel.

Prostě se přijal takový zákon a hotovo.
Proč se zdráháme to samé udělat energetickým firmám?
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Trace »

vrb píše: 07.10.2022 16:21 Nikdo mi žádné náklady navíc s tím neproplácel.
A není to žalovatelné, když tu máme tu demokratůru?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od ecart »

Žalovatelné to je asi tak podobně, jako to s těma nadlimitníma zásobníkama.

Pokud se odhlasuje a zavede zákon, že se například zakazují plastové příbory, tak to taky žalovatelné není. Respektive, když kvůli tomu zákazu nějaký výrobce zkrachuje, tak se u soudu nezahojí.

Prohlasovat se dá skoro všecko, včetně totálních prasáren na lidi (i na firmy). Kdykoliv nějaký politik straší soudama, nebo arbitrážema, a zdůvodňuje tím, proč se něco parlamentem protlačit nedá, tak to vždy dělá z jiného důvodu, který samozřejmě nechce přiznat. Celkem dobře se to odmaskuje ve chvíli, kdy něco roky z milionu důvodů nešlo a pak to najednou jde a vše je vyřízené během jednoho týdne :lol:
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od vrb »

Díky za ten příklad s plastovými příbory.
Nebo zákazy starých kotlů.
Nebo zákaz peroxid na hrubou dezinfekci a preparaci trofejí.
Automobilkam s Euro7 taky dost zatopi.
ATD. Nikdo se o nas a naše problémy nezajímal.

A u energetiky to najednou nejde? Asi je to ve skutečnosti trochu jinak...
Odpovědět