Co se bude dít 21.12.2012?

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Nobody »

Založil jsem tohle vlákno pro probírání toho, co se bude dít 21.12.2012, kdy se podle některých, má odehrát konec světa, jak ho známe :). Z pohledu Mayského kalendáře se to tu už řeší, ale tady bych chtěl probírat pouze možné scénáře situace, kdy si miliony lidí myslí, že se něco stane. Co se dá očekávat, jak se připravit na možnou paniku, zda je pravděpodobné, že toho využijí nějací magoři k útoku atd.

Už se to několikrát nakouslo v jiných tématech, tak at tu neděláme bordel :).
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Steril »

Má k tomu dojít cca v 2045 takže si myslím, že budou plné hospody a ten večer se vypije 2x víc než v jiný srovnatelný den. Jediné riziko tedy vidím ve zvýšeném výskytu ožralů :)
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Nobody »

Jn, to se to pije, když druhý den člověk nevstává s kocovinou :lol:

Nicméně já bych to nepodcenoval, někteří to berou velice vážně a dobře načasovaný a efektivní útok může nastartovat vlnu paniky.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od dracekvo »

To budu dělat uzený :P
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od MRAK »

podle mě :

nestane se nic výjmečného

lidi budou nakupovat dárky na vánoce, spoustu jídla a pití , budou nervní, uspěchaný .... jako obvykle

pár sektářů se někde zavře a budou vyzívat nějakého tajtrdlíka

......

já si jen tak z nudy napáskuju pár rohlíků ..... kdo by v tom hledal nějaký skrytý význam, či podobenství, ten se samozřejmě plete :chuckle
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Karlos »

Nestane se nic vyjimečného (myšleno globálně)...
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Tina »

Taky nevěřím na konec světa podle Mayů, ale nad tím, co psal Nobody jsem se taky zamýšlela. Že se zkrátka tohle datum může někomu skvěle hodit.
Už bylo prorokováno spoustu konců světa, ale o tomhle ví naprosto nejvíc lidí v historii. Je to mediálně rozhlášeno, lidi si z toho s malou dušičkou utahují, nebo tomu okatě nevěří, ale o tom datumu vědí všichni. A je právě otázka, jestli si tohle datum někdo nevezme "za své", když je teda ten konec světa ohlášený, že tomu trochu pomůže. Teroristů je po světě jako máku a když nejsou, tak se těm dvojčatům trochu pomůže... A právě proto, že je to takový předvánoční čas, by asi fakt bylo dobré být trochu ve střehu. Ne kvůli Mayům, ale kvůli fanatikům, co si z toho chtějí ten Konec světa udělat, nebo kvůli někomu, komu se to bude hodit finančně či mocensky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od bivoj »

To spíš patří do vtipů a určitě to tam někde už je, ale sem to padne též tematicky ;) :
mayan-cal1.jpg
mayan-cal1.jpg (47.55 KiB) Zobrazeno 16907 x
mayan-cal2.jpg
mayan-cal2.jpg (53.36 KiB) Zobrazeno 16907 x
Uživatelský avatar
Roman San
Příspěvky: 28
Registrován: 24.07.2012 9:33
Pohlaví: muž

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Roman San »

Nemyslím si, že nás čeká konec světa (přírodní katastrofy, návštěva mimozemšťanů :ugeek: ,...). Ale bojím se toho, že lidi v to budou tak věřit, že si nakonec nějakou tu menší katastrofu přivolají, něco na způsob "sebenaplňující předpovědi". :)
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Nobody »

Ano, přesně tak jsem to myslel ;).

Konec světa (zde) neřešme, řešme reakce lidí na to, že si nejsou jistí, že nebude. A někteří jsou přesvědčeni, že bude. A i pro ty, co v něj nevěří, je to ideální čas k útoku.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Terminated Account »

Nestane se vůbec nic mimořádného. Novináři z Ho... nakonec ale nějakou tu kuličku uplácají, protože se pár dementů, kteří provedou něco nevšedního najde. Zpochybní se výpočty/výklad a datum se přesune jako vždy na pozdějc :lol:

Olympiádu měli také podle sofistikované symboliky a jasných signálů napadnout mimozemšťani, nebo snad falešní mimozemšťani. Musí to být dřina sledovat všechny konspirace a skládat si z toho obrázek světa ;)

Ale co když je všechno úplně jinak a pod záminkou přiblblého kalendáře zaniklé civilizace plánuje někdo rozehrát velkou hru :twisted:

:shake strašně komplikovaný je ten svět!!! :mrgreen:

Na své rutině nehodlám nic měnit. Je mi jedno, jestli bude PA za hodinu, za rok nebo nikdy. Ale aspoň jednu menší PA bych chtěl jednou za život přežít, nebo když už nit tak vidět, ať to tady všechno není zbytečný :mrgreen:
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od revas »

Taky si myslím že se nic převratnýho nestane, pravda naládovat cvičně pár rohlíků, posunout si batoh blíž ke dveřím a dívat se ten den víc okolo sebe aby mě nepřejel nějakej ten ožralec mě taky neublíží :-D Jinak si myslím že "věci se už dali dávno do pohybu" a sám si nejsem jistej co všechno a kdy se může stát, myslím že nejpravděpodobnější je finanční krize, přírodní katastrofa, třetí světová válka, epidemie nějaké nemoci a naposled snad ti mimozemšťani :-D
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Centurion »

Já čekal WW3 ale podmínka byla že do konce října bude válka s Iránem. Máme první listopad a válka se nekoná takže teď čekam že se zblazní slunce a vodkouři elektroniku ale to je taky nepravděpodobný.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od revas »

Vyskočil na mě na netu tento starší článek a na konci je věta s kterou pně souhlasím: Největším nebezpečím pro lidstvo jsou totiž lidi sami. :nod
http://zpravy.ihned.cz/c1-54460050-gryg ... -radi-boji
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Centurion »

Na drudou stranu Grygar je člověk kterej by nevěřil ani kdyby mu do klína začali padat trakaře.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpade,
chlapi, pěkně jste mi zkazili náladu. Já se tak těšil, čtyřicet let se připravuju a teď nic?
To nemůžete myslet vážně. Tentokrát by to mohlo konečně vyjít, vy pesimisti.
Kolik si myslíte, že budu mít ještě příležitostí zažít konec světa, vždyť je mi už padesát pryč.

Hezký večer
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od sigmark »

ale co by se mohlo stat? bude slunovrat, a vsichni pujdeme zase pekne dalsi den do prace. vesmir se neposere kvuli tomu ze Mayum dosel kamen...
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Nobody »

Já mám z některých z vás takový pocit, že čtete jen název topiku :lol:

Tenhle topik jsem neotevřel vůbec kvůli Mayům, nebo tomu, zda bude konec světa. Jsem nohama pevně na zemi. Otevřel jsem ho pro diskuzi o tom, co očekáváte, že se stane v důsledku toho, že si lidé myslí, že konec světa bude.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od EBE »

Aj malá vec veľkú ukryť vie :mrgreen:

Keď sa nezblázni počasie tak by to malo byť v pohode, ak koniec sveta presunú, zjem od radosti všetky svoje sladké zásoby z Evakubatoha :)

Ale ako hlásali aj pionieri, buď pripravený, vždy pripravený !
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co se bude dít 21.12.2012?

Příspěvek od Terminated Account »

Nobody já na žádnou davovou psychózu (EDIT: v souvislosti s tímto datem) nevěřím. Může sice někde nastat lokální zmatek, když se sejdou určité okolnosti, nebo tento den někdo (jednotlivec/skupina) využije k nějakému zvěrstvu, ale nic z toho nejde nějak zvlášť prognózovat a nemá to cenu. Jak jsem psal výše správnému Rozpadlíkovi je jedno kdy a kde se co posere. Samozřejmě při zvýšeném riziku se dá udělat pro přípravu více. Tento den ale nepovažuji za nějak významný.

Ale kdyby v následujících dnech začala moje kočka mluvit a v noci mě navštívila bytost třicátésedmé úrovně, tak se začnu drbat za uchem. :rock
Odpovědět