Ekonomický kolaps

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
DocIngVaclaSykoraCSc
Příspěvky: 6
Registrován: 05.07.2018 16:54
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od DocIngVaclaSykoraCSc »

Patrol píše:Nepropadej panice. Jsi-li na průser alespoň nějak připraven, budeš na tom líp, než většina ostatních, až přijde, ale nenech se vyděsit rok starým článkem z epsharku, který navíc psal nějaký zmatenec pletoucí si dojmy a pojmy. :F

tak uz je to zde panove a damy :devil
Koronavirus nCoV Wuhan tim to zacina to by mohla byt ta rozbuska. :roll: :roll:
Kdo bude pect rohliky a hlidat hranice, kdyz vsichni budou lezet se zapalem plic? :head
https://www.theguardian.com/science/202 ... s-symptoms
https://edition.cnn.com/asia/live-news/ ... index.html
https://edition.cnn.com/search?q=coronavirus
sleduji to kazdy den, v ceskych zpravach neni vubec nic, ale v Nemecku, Francii a USA se tomu venuji o hodne vic.
napred se pry vubec nic nedeje, jen par nakazenych, pak pomalu priznavaji problemy a hasi je a mlzi, jenze dnes v dobe mobilu a internetu se uz nic neutaji, ted uz maji v karantene 60 milionu lidi, dokazete si to predstavit? Cesko Polsko, Slovensko Madarsko, Rakousko, vsichni v karantene.....
V Hongkongu uz deti nechodi do skol,
uz priznavaji jak virus mutuje a je prenosny vzduchem a prenaseci jsou i lide naprosto bez priznaku.... Mesic nic a ted udelaji karantenu... jenze tech 56 mrtvych, to jsou ti kteri se nakazili mozna koncem prosince....a ti nakazeni z letosniho roku tech bude o hodne vice nez hlasenych 1700.
Nejradej bych odesel nekam do hor do bunkru a zakopal se na rok pod zem, nechapu jak Babis muze prohlasit jak to ma pod kontrolou? :roll: co jako? ten prece nevi vubec nic.
V CR se nemame ceho bat,, nemame prece prime spojeni do WuHanu... pche, ale 4 jine prime linky do Ciny minimalne jednou denne.....
Vzpomnel jsem si na Titanic, jak narazil do ledovce a jak na palube hrala kapela aby uklidnila lidi, protoze zachrannych clunu nebylo dost ani pro zeny a deti. :envy
I bez toho koronaviru lidstvo a cela tahle civilizace se uz davno potapi ke dnu, spousta zmen je naprosto nevratnych, :ne ten koncici vecirek uz nase deti ani deti nasich deti nemaji zadnou sanci vrchnimu tam nad nami :angel nahore jakkoli zaplatit. :ne
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Fabulous »

Ještě jednou sem postneš takovej podělaně ustrašenej text a budeš obratem z Rozpadu venku. :head
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Zapadlo »

Tady aspoň vidíme, kam vede přehnaná honba za tituly před a za jménem. Člověk ztrácí schopnost vnímat realitu reálně :)
DocIngVaclaSykoraCSc
Příspěvky: 6
Registrován: 05.07.2018 16:54
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od DocIngVaclaSykoraCSc »

omlouvam se, sem to opravdu tematicky nepatri, ale uz nad tim prispevkem neni tlacitko pro editaci, smazat to nemuzu, byl jsem rozruseny, jiz jsem nasel diskuzi o wuhanu a o virech tam to za mne mnohem podrobneji a vystizneji vypsali jini, jen ziram co vse mi uniklo, co jsem jeste necetl.

klidne smazte oba dva prispevky, protoze tematicky to sem nezapada a nove teorie to neprinasi, jini clenove tohle vysvetlili mnohem lip a podrobneji a jinde, jen koukam ze tady se tohle resi na mnohem vyssi urovni sofistikovaneji uz roky
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od guntroll »

Jak poznáte že se blíží bank run? Paní z centrální banky vás ujišťuje že peníze jsou v bance v bezpečí a rozhodně by jste si je neměli vybírat !

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Uživatelský avatar
Tulák_01
Příspěvky: 6
Registrován: 15.08.2020 23:10

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Tulák_01 »

Bankrun dopředu rozeznáš těžko. Tak před rokem mi dobrý kamarád radil, že v těchto tubulentních dnech je lepší mít polovinu, nebo i více peněz v hotovosti v trezoru doma. Roční úrok je tak jak tak o ničem, takže je jedno, kde ty prachy leží.
Jen je potřeba, aby o tom tvé okolí nevědělo (že máš pod polštářem balík)...
Nebo mít velmi, velmi dobrého přítele výš v bance, aby tě 1-2dny dopředu varoval.
Jedinou jistotu, kterou člověk v životě má, je že zemře. Bohužel nikdy neví kdy, kde a za jakých okolností. S.Rimpočhe
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od proforma »

Mela jsem v prubehu let ucty snad ve vsech bankach, vyjma tech v CR obskurnich s 1 pobockou typu Oberbank apod. Z toho 3 banky mi zkrachovaly. Vzdycky jsem stacila penize vyvest vcas, par dni az tyden pred krachem. Nemam v bankovnictvi zadny "nejmenovany zdroj", zato mam zdravy selsky rozum. Da se to odhadnout.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Bill Masen »

Ty máš hlavně tu kouli. :hi
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od proforma »

:lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Woody Crafty »

Tulák_01 píše: 17.08.2020 13:24 Bankrun dopředu rozeznáš těžko. Tak před rokem mi dobrý kamarád radil, že v těchto tubulentních dnech je lepší mít polovinu, nebo i více peněz v hotovosti v trezoru doma. Roční úrok je tak jak tak o ničem, takže je jedno, kde ty prachy leží.
Jen je potřeba, aby o tom tvé okolí nevědělo (že máš pod polštářem balík)...
Nebo mít velmi, velmi dobrého přítele výš v bance, aby tě 1-2dny dopředu varoval.
Při měnové reformě, která za uplynulé století proběhla na našem území nejmíň 5x jsou ti bezcenné papírky v trezoru k ničemu a rozhodně bych neriskoval mít v nich polovinu úspor.
To že padnou světové měny ví zasvěcení už nejmíň 2-3 roky, akorát nikdo přesně neví kdy. Jen ta nevědomá masa dole se udržuje v iluzi že se nic neděje.
Kdo má všech 5 pohromadě, ten se dávno zbavil finančních aktiv a nakoupil za to reálné hmotné statky. I proto šla cena nemovitostí tak raketově nahoru a nastal stavební boom. Každý kdo může, cpe svoje úspory do nemovitostí. A kdo nemůže, ten aspoň do zlata.

Pokud máš skutečného přítele v bance tak by ti dávno poradil něco z toho co jsem teď napsal.
Vlastníci se v tichosti a postupně zbavili dokonce svých bank, kdo může, ten banku prodá. Viz GEmoney-moneta.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Maric »

Další otázka je, jestli se v době ekonomického kolapsu (a především na jeho počátku) vyplatí udržovat různá pojištění a spoření (pojistka zdraví, a majetku, důchodové a jiné spoření) A doufat v lepší zítřky, a čekat že se vše jen tak nevypaří, případně že se bude dát nějak čerpat pojistka....
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od bacil »

Naivo.
- pojistná událost nesplňuje okolnosti dle pojistné smlouvy.
- dluhy jsou splatné vždy v plné výši pokud vláda nerozhodne jinak (příklady: Orbán kdysi, nebo odložení splátek s koronou)
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Maric »

Už jednou jsem pojistnou událost hlásil, vyřízení bez komplikací, a nebylo to jen pár stokorun, tak jistou minimální důvěru v pojišťovací mašinerii mám. Ale je jasné, že plán v jakém pořadí postupně odstřelovat jednotlivé platby a pojištění mám, Jen jde o to kdy. V těžké době se i těch pár stovek navíc hodí.

Spíš by mě zajímal sofistikovanější pohled nějakého insidera na "krizové plány" pojišťovacích společností.
Protože v případě i mírného neklidu ve společnosti se počet pojistných události dostane mimo klasické tabulky, a žádná pojišťovna nebude vyplácet do sebezničení.

Co se týká odkladů splátek, tak tam jsem poněkud skeptičtější, protože už jen podání žádosti znamená "černý puntík" u finanční společnosti. A to může mít v budoucnu nepříjemné důsledky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od proforma »

Myslim, ze pojistoven by se nejake obcanske nepokoje a rabovani nijak nedotkly. Vsechny do jedne maji ve vylukach, ze se pojisteni nevztahuje prave na tyto situace (terorismus, valecny stav, obcanska valka, nepokoje apod.). Stejne tak u zivotniho nebo urazoveho pojisteni. Celosvetove (furt se nekde neco mele) jsou pojistovny daleko zkusenejsi nez jakakoli fyzicka osoba, takze jestlize by situace sla opravdu do kopru a ja jsem potrebovala setrit, tak pojistky majetku a zivotko by asi byly jedny z prvnich, ktere bych zrusila (zivotko bych si nechala vyplatit).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Maric »

Trochu jsem zapátral, a narazil na tento velice zajímavý článek:

Pojistné výluky a terorismus
https://www.financnici.com/2016/03/28/z ... erorismus/
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od PeFi »

Dobré je přečíst si opravdu opořádně pojistné podmínky a výluky a číst to se snahou hledat jak by se z toho pojišťovna mohla vykroutit, kdyby chtěla. A většinou člověk přijde na to, že pojišťovna se vykroutit může.

A někdy to nabere ještě zajímavější směr. Třeba je někde uvedeno, že pojistka se vztahuje jen na nepředvídatelné události a s Covidem velké zahraniční pojišťovny předvedly, že dle jejich výkladu od konce ledna šlo předpokládat, že z toho bude pandemie a na covidové škody vyplývající ze závazků uzavíraných od počátku února (například na letenky pořízené v únoru) se již pojistky nevztahují. Že to šlo předpokládat dokládají pojišťovny tím, že ve specializovaných médiích se o tom jako o možném riziku psalo již koncem ledna a tedy to již šlo předpokládat a byla to obecná znalost, protože ono médium si může předplatit každý.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Patrol »

A ve kterém specializovaném médiu se o tom psalo?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od PeFi »

Narazil jsem na toto vysvětlení, když jsem se (někdy v dubnu) hrabal v odůvodnění, proč letecké společnosti nebudou vracet peníze za zrušené lety, byť jsou proti tomu pojištěné. Očividně šlo o text připravený na základě stanoviska nějaké hodně velké pojišťovny. Doklikal jsem se k tomu někde na stránkách KLM.

Jednou jsem narazil na "jedno číslo zdarma ke stažení" časopisu, kde byly hodnoceny regiony z hlediska rizika únosu cizinců v jednotlivých zemích a bylo to hodně detailní a hodně zajímavé - vydavatelem byla společnost, kde se proti tomu šlo pojistit (ceny časopisu i pojištění odpovídaly tomu pro jakou sortu lidí je toto určeno - korporátní exekutiva), pochopil jsem že "pojišťovna" kromě úhrady výkupného umí zařídit i předání výkupného a nebo taky extrakci atd ... Prostě jistá sorta obyvatelstva má k dispozici hodně detailní a kvalitní informace, ale ty mají svou cenu - roční předplatné tuším bylo přes 1000 USD.

Toto číslo shodou okolnosti obsahovalo i analýzu situace v Pakistánu a bylo vydáno nějakou dobu před tím, než tam v horách unesly ty dvě češky. Region, kde je unesly, byl na seznamu míst, kam se cizincům nedoporučuje vůbec jezdit ...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od bacil »

Mě vždycky dojímá, jak mladí ke všemu dožadují mít online zdroj a přitom jim nějak nedochází, že některé informace prostě nesmí být šířeny masově, neboť by to ohrozilo transfer obsahu peněženky zákazníků někoho velmi velikého, nebo dokonce i národní bezpečnost. Jsou informace, které nepatří mezi utajované skutečnosti, ale jejich rozšířením nebo využitím by jsi způsobil škodu značného rozsahu jinému subjektu.

A právě proto se tyto informace velmi často maskují s manipulativní omáčknou na některém "proruském" či "konspiračním" webu ve společnosti s naprostými hovadinami a tak dochází k jejich znevěrohodnění a odsunu mimo zájen soudných lidí. A právě proto velmi často tyto weby provozují tajné služby nebo jiné polomafiánské spolky, aby měli informace i návštěvníky, jak se říká, pěkně pod kontrolou. Stačí tam vhodně umístit tlačítko LIKE některé rozšířené sockiální sítě... Nebo pouhé počítadlo přístupů (toplist třeba)
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od xgordon »

Odpovědět