Starlink Eona Muska

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kennyjirkoff
Příspěvky: 54
Registrován: 25.07.2014 12:24
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy

Starlink Eona Muska

Příspěvek od kennyjirkoff »

Zdravím všechny rozpadlíky,

minulý týden mě hodně rozrušil úkaz na noční obloze - řady pohybujících se světel po noční obloze po přesných trajektoriích a konstatní rychlostí. Po prvotním úžasu sem trochu pátral a jedná se o toto:

https://en.wikipedia.org/wiki/Starlink

Tj. Byla vypuštěna další série (cca 60 ks) satelitů sítě Starlink společnosti SPACE X která má po dokončení (cca 12.000ks, hovříse až o 40.000ks) pokrýt vysokorychlostním internetem celou planetu. To co jsem pozoroval a nejen já byli satelity které se rozmisťovali do finálnách pozic kde budou obíhat naši planetu

V bodech co mám v hlavě teďko
1. Vůbec nad tím nejásám - opět je svoboda o něco hubenější - super hustou síť zařízeních na celou planetou schopných vysílat i přijímat data lze určitě využít velmi pestře, nejen "ušlechtile"
2. Zasrání oblohy dalším "odpadem", už teď se astronomové bouří kvůli pozorování hvězd ze země
3. Celá škála možností této sítě bude asi utajena, že se dá použít i vojensky je asi jasné (pokročilá špionáž)
4. Jak je možné že nad celou planetou bude síť soukromé společnosti, potažmo jedné vlády ...
5. Jak to že se k tomu co nám lítá nad hlavami nemusíme vyjadřovat, jak to že se nerespektuje nějaký soukromý prostor ?
6. Pravděpodobně naše děti a jejich děti směřují do světa kde dohled bude absolutní

Není tento "pokrok" snad známkou toho pravého rozpadu ?

Pokud k tomu co se děje na tomto poli máte názor ... velmi mě to zajímá.

H.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali (Albert Einstein)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Starlink Eona Muska

Příspěvek od Haluziak »

2. Astronomové se bouří spíš kvůli světelnému smogu, naopak "astronauté" kvůli různému bordelu na oběžné dráze.
3. Cokoliv se dá a používá jako špionáž.
4. Vesmír je ničí a kdo na to má tak tam může jít a dělat si tam věci pokud zabezpečí, že tím nebude narušovat věci co tam už jsou.
5. Soukromé vlastnictví se vztahuje jen do určité výšky nad pozemek - od 100km je to opět vesmír. Co se týká pod pozemek tak to je také soukromé vlastnictví ale pokud tam něco najdeš (ropa, zlato, zinek, ...) tak to stejně patří státu.
6. On už je jen si to nepřipouštíme.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět