Amerika, co bude dál?

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Ulfhednar »

[*]Za mě je Alstratt fajn vyrovnání Viktora. Oba trochu politruci, ale vlastně definují mantinely a navzájem se vyvažují a mně baví oscilovat mezi nimi. Pravda, s podporou Westinghouse i s reakcí na upozornění, že WG nepatří Japoncům mi to přišlo přehnané a ad hominem, ale což, prostě webová kecárna, to patří k věci :hand

Ale bylo by fajn, kdyby psal anglicky (protože by to bylo srozumitelnější), a ne strašně dlouhá souvětí a odstavce, kde chybí členění textu (což tedy AJ zná), kterými popisuje banální věci. Úplně jsem třeba nepobral, jak s dalším vývojem v USA souvisí jeho subjektivní (sympatický, ač celkem běžný) vztah k majetku, když už jednom dechem psal o tom, že jiní píši OT. Ale kdo je bez viny...

Cipis: závist??? Za prvé kdo s IQ nad 75 bodů by záviděl někomu něco na anonymním netovém fóru (například já jsem Musk a :lol:), a za druhé si nemyslím, že je snem průměru Rozpadu mít možnost umřít za uskutečňování Bidenových vizí (pokud je Alstratt odstřelovačem u US speciálů, jak psal tuším na Soldatu).
EDIT: Jo A. mě, mimo jiné střelce, přivedl k pistolim od SiGu, za což mu dík. :yes
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Alstratt »

Nene, vlajku na dome nemame. Mozna si udelame nekdy s kolegy vlastni vlajky na ne. V US je na spousty mistech vlajka, nepotrebujeme ji mit i na dome. Clovek po ceste kdyz nekam jede, tak je to caste ze furt nekde vidi vlajku. Jinak vite ze bude nova US vlajka?

Ja osobne jsem na strane pro zachovani US jako celek i nadale. Ani vetsina americanu neni pro oddeleni se od US ci rozpadu zeme s tim ze by bylo lepe i kdyz mnohym jim politika zeme nevyhovuje. Nebylo. Neni duvod k rozpadu US. Poskodilo by to dost vsechny, jak americany nahore, i ty dole, i ty klauny, tak evropany a celkove spojence ... Jedinym nepratelum by to udelalo radost kteri by toho hned vyuzily (delaly by si co chteji, hazely by klacky pod nohy aby se zpatky US nedalo dohromady, neco si nakradly, atd.). Predstava rozbite US, by vedouci roli prevzal nekdo kdo urcite nechcete aby to vedl. Myslim ze by lide zacly rychle jedovate prskat na ty zmeny kdeceho co by se zacly dit k horsimu. Rozdelene US staty by byly v mnonasobne slabsi (vyjednavaci atd) pozici, delaly by si i naschvaly a trpely by kvuli tomu obycejny lidi. Ti rozumejsi by se daly zpatky dohromady. Jak by dal vypadal svet je asi jasne, stare dobre casy by jste slysely asi na kazdem rohu.

Rozpad US se jentak nestane, to je extra malo pravdepodobne, nikdo by z toho nic nemel. To se bavime o blizkych letech a za par let se US nezhrouti. A co bude v daleke budoucnosti, je zbytecne psat.

Jinak se neradim ani pod jednu stranu. Nemyslim si ani, ze je dobre byt ve stredu mezi nima. Samozrejme presahuji do jedne strany ale ne ciste, je to spis bliz ke stredu nez ke kraji jedne strany. Vydat se ciste jen na jednu stranu, to nevede k nicemu dobremu. Konciva to potom v shitstormu, ktereho uz ted je dost. Vse to akorat sku*vi ve vysledku daleko vice.

Uz ted se nekteri americane navzajem slovne napadaji, protoze se radi k rozdilnym nazorum. Ale co koukam to je vsude no, nejen v US. Stupidne jedny utoci na druhe (slovne je napadaji ...) stale dokola, jak nejaky reta*di a nema to konec. Kez by nasly rozumnou cestu a nevedly furt zabomyssi valky a pomerovani si kdo ho ma vetsiho. Americane si toho dost nenechaji libit, to je na jednu stranu v necem dobre. Na druhou stranu ta uzavrenost nekterych je spatna, veri ze to jedine spravne je ten jejich nazor a politicka strana. Dokazete si predstavit este vetsi shitstorm ktery by se konal po rozpadu US? Co by bylo dobre kdyby se rozpadlo, jsou ty dve velke nenazrane stupidni strany, na strany mensi.

K OS se vyjadrovat nebudu to by bylo delsi, nekteri by to zas nepochopily a taky castecne uz moc OT. V US je to navic vnimano dost jinak. K zavisti, nemyslim si ze je to neco spatneho (jako vlastnost) kdyz nekdo nekomu zavidi. Ale nez furt nejakou vec (ceho lze dosahnout) nekomu zavidet, je lepsi si za tim jit nez v tom pokracovat. Je to normalni lidska vlastnost a mnozi si to nedokazou priznat, berou to jako nejakou slabost, nebo jako ze jsou nejak pozadu a jine nesmysly i kdyz na tom neni nic spatneho. Ale u dost lidi (obecne) si myslim ze v mnohych pripadech je u lidi spis lenost, dostatecne sobe si neveri ze to mohou zvladnout, vymlouvaji se, daji na kecy okoli co na to rikaji ostatni atd., proto zustavaji nadale u zavisti (mysleno obecne, tim na nikoho konkretniho neukazuji). Nemyslim si ze to je z velke casti neco nedosazitelneho, kdyz slychavam mnohe cile nekterych lidi i nekterych pratel. Neni to o inteligenci. Prijde mi ale ze dost lidi (obecne) by mnohe chtely ale nedelaji pro to nic i kdyz vetsinou tu moznost si za tim jit, maji.

OT. Maly tip pro zajimavost, mnozi to mozna asi znaji. Jak toho stihat vice pri nedostatku casu a zit zdraveji nez sezenim dlouhe hodiny doma u PC. Pri cviceni doma, v posilce nebo nekdy i pri cviceni venku si obcas osazuji nosic platu jak platama tak i zavazim aby cviceni bylo tezsi, tak prave i pretvorenym Kagwerksem s vlozenym smartphonem. Pres ktery mohu pri cviceni jak psat, cist, sledovat i poslouchat zaroven, i a semtam mensi notas ... Venku je hezky, tak misto sezeni doma ctenim rozpadu (kdyz uz ho musite tak casto procitat a psat do nej) apod. to zkuste skombinovat s cvicenim a muzete u toho taky pomoci nejake podobne kombinace na sobe, psat, cist, sledovat, poslouchat ... Pripomelo mi to kdyz s prately nekdy chodime posilovat a cvicit s nosicem platu, s platy a zavazim. A zaroven slychavam u nekterych lidi vsude mozne ze moc toho nestihaji ze toho maji moc. A kdyz vidim nektery co jsou tady den co den od rana do vecera na forum.

Ulfe, Soldato Team? Jako jo znam ale nepamatuji si u nich na prispevek. Myslis Armadni noviny vid? Tam jo no, asi cca + - 2 prispevky. Oni to uz maji oddelene strankama, ale v pohode. Jinak me politika nikdy moc nebavila. Me staci videt ty nase klauny a je mi z nich zle. Anglicky nebo spanelsky mohu, ale to zas budou nekteri nadavat ze nerozumi anglictine/spanelstine, tak si vyber no. Clovek se vsem nezavdeci. A s psanim na forum, se s tim moc ne*eru no. Jo a vitej do sveta Sigu, patrim k tem uchylakum na Sigy a DT. Este cekam na dalsi vylepseni od DT (kratky CQB handguard a handguard s integrovanym bipodem) na sve MDRX a zase to bude o kus zabavnejsi. Kazdopadne at se dari a Sig at slouzi tvym ucelum.

Sincerely, Alstratt
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Ulfhednar »

Možná AN, ale pod článkem Soldata, už nevím.
Jo SiGy jsou fajn.
Líbí se mi ten X rám. Klasický P320 ne. Čistě esteticky. Jinak měl jsem chvíli P226, ale šel do světa (už byl unavený) a pokukuji po P320 Legion, který se mi MOC líbí, ale asi bych musel pustit HK... Každopádně skvělé pistole a vaši vášeň pro ně chápu . :yes
Abych nebyl úplně OT:
https://pravyprostor.cz/neomarxisticky- ... ivilizace/
Myslím, že tady jsou popsány kořeny zla, které pomalu bublá v EU a radikálně a rychle vylezlo v USA. Utvrzuje mne to v názoru, že marxismus je minimálně srovnatelný s fašismem, ne-li horší, resp. nebezpečnější.
Óðinn á yðr alla
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

A nedá si pokoj. Dokonce vysílá i s ikonkou bílýho domu, dareba !

https://rumble.com/vi7bh7-powerful-warn ... e-off.html
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Maric »

Ani Severní Korea není tak šílená. Uprchlice popsala poměry na škole v USA

Spojené státy pro ni byly symbolem svobody. Dokud tam nenastoupila na vysokou školu. Severokorejka Yeonmi Parková pro americkou televizi Fox News popsala své dojmy z prestižní Kolumbijské univerzity a přiznala, že ji nejvíc ze všeho zarazilo, jak moc se musela ve svých výrocích krotit. „Ani Severní Korea není tak šílená,“ říká uprchlice.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Vědci lhali, aby nebyli spojováni s Trumpem :

https://www.zerohedge.com/covid-19/scie ... kept-quiet
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Lyster »

Chauvin dostal za vraždu Floyda 22,5 roku, prokuratura žádala 30 let
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt

Politické procesy v USA plném proudu...
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Paul »

Že proces nemá silný politický pozadí a celý to není zmanipulovaný, tomu nevěří snad nikdo. Viděl jsem kousek. V soudní síni pouštěli video Floydovi dcery o tom jak jí chybí tatínek. Netuším jak to probíhá jindy, ale masírka veřejnosti to je slušná. Zajímavé, že se něco takového dá použít v přídadě, když velectěný hrdina Floyd před lety například vyhrožoval zbraní těhotné ženě a trestnou činnost páchat nepřestal, holt země neomezených možností.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Andy Glock »

USA jde ode zdi ke zdi. Nejdřív bílí utlačovali černý, a teď je to obráceně. Ale už jsem to tu jinde psala,... Američani už úplně zblbli. Nikdy jsem je nepovažovala za bůhvíjak chytrej národ, ... ale mlčky, nebo spíš dobrovolně a snad i s radostí nastoupit cestu sebezničení,...
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Dneska skončil AZ audit. V pondělí jsou zveřejněny výsledky. Takže čekejme přistání UFO, Kyberútok, nebo návrat Ježíše - cokoli aby to přebilo mediální zájem který to vyvolá a následky z toho plynoucí.
Radek344
Příspěvky: 41
Registrován: 02.06.2015 8:42

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Radek344 »

guntroll píše: 26.06.2021 23:06 Dneska skončil AZ audit. V pondělí jsou zveřejněny výsledky. Takže čekejme přistání UFO, Kyberútok, nebo návrat Ježíše - cokoli aby to přebilo mediální zájem který to vyvolá a následky z toho plynoucí.
a kdo to v arizone audituje? bude vysledek duveryhodny?
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Tak jelikoz je to na legalni zadost arizonskeho senatu a vse dle zakona, tak duveryhodny je. Samozrejme jak se to bude nehodit demokratum, tak duveryhodny nebude - nebot si demokrati stezovali ze je az zbytecne podrobny az to neni nutne - napriklad kontrolovat jestli volic zil, existuje, je obcan arizony, nehlasoval vicekrat, zda-li je pouzity papir totozny s papirem oficialniho hlasovaciho listku, zda-li je vyplnen clovekem a ne tiskarnou, jestli jsou korespondencni listky prelozene (aby se vesly do obalky) nebo vsechny na fungl novem papire. Jestli odpovida vodoznak ktery na originalnich listcich je. Jestli nejake listky nechybi - no a jestli si volebni masinky nepovidaly s nekym po internetu :)
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Strašlivoskopický »

A kde jsou teda ty vysledky ?? Je pondeli...
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Jo to je fakt - jeste v sobotu byly info ze dneska, no a dneska ze prej tenhle tejden ne :) Prodavam jak jsem nakoupil, jake jsou duvody popravde nevim.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Tak prej to ještě třikrát zkontrolujou než to vypustí. Ale myslím si že to vypustí v datum jiné než stanovené, protistrana to totiž bude chtít přebít a zlé jazyky tvrdí že nejlepší čím přebít případné odhalení volebího podvodu je přistání marťanů :) Ale už to tolik neprožívám, informace se mění co chvíli a ať chci nebo ne, číslo na Trumpa ani Schwaba nemám a neovlivním to nijak, takže nezbývá než sedět a koukat :)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od jerry.mysak »

martani ne, bude to nějakej teroristickej útok.

To je osvědčený postup.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od bivoj »

Všechny konfederační sochy musí z Kapitolu pryč, schválila americká sněmovna:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr

No, dobře to tam ti neomarxisti a neobolševici vedou... USA se řítí do té černé prdele čím dál tím rychleji.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Alstratt »

Pro me za me. At si tam klauni vystavi pro sve oci treba sochy svych zadku. Stejnak tam na to cumi oni pokazde. Stejnak se tim nijak neprepisuje historie US. Takze kazdy at si pro sve oci vystavuje kde chce co chce, pokud me tim nebude obtezovat. Stejnak to info neni OK. Sochy jsou jen zbytecny symbol. Nechtely by mi je dat? Si je dam na zahradu. :D Na jednu stranu lze chapat takove kroky ale nemyslim si ze to necemu zas moc pomuze. Novy klauni co to v budoucnu prevezmou si je tam treba daji zas zpatky nebo jine. Navic co je na tom spatneho? Tak budou danym statum vraceny. Aspon budou videt vice na verejnosti na hezcich mistech, nez mezi tema klaunama v kapitolu. Takze se vlastne s tim krokem da souhlasit. Jo nekdo by opravdu sochu mit nemel ale nemyslim si ze nektere ty sochy jsou vylozene zas spatne. Zaslouzi si hezci misto kde budou vystaveny. Uz to nejak neresime, u nas se furt neco podobneho resi a stejen s tim clovke nic uz neudela. Kdyby jste v tom zily, furt neco, tak uz vas to taky prestane prekvapovat. A pokud by vas to vsechno s*alo, nasiraly se tim vsim, tak by to s vami uz davno seklo.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 30.06.2021 18:32, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od PeFi »

Alstratt: My, kteří jsme zažili komunistický režim, vidíme velmi nepříjemné paralely mezi tím, co se děje v USA a tím, když se tady komunisti drali k moci. Bourání soch ve snaze přepisovat historii je syptom nemocné společnosti.

Ty možná tu šikmou plochu (slippery slope) tak nevnímáš, ale já ji tam jasně vidím a očividně nejsem sám, viz článek na Neviditelném Psovi s názvem "USA: kdo všechno je terorista?".
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahra ... ranici_wag

Tam, kde se pálí knihy, dojde nakonec také na pálení lidí.
--- H. Heine
Odpovědět