Amerika, co bude dál?

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 795
Registrován: 28.11.2012 23:44

Amerika, co bude dál?

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Toto vlákno uvažuji jako volné pokračování vlákna volby v USA.
Ke konci, než bylo volební vlákno uzamčeno se v něm začaly rozvíjet různé scénáře vývoje v USA.

Sám jsem nad tím přemýšlel a dospěl jsem k následujícímu scénáři: Biden může být nastrčenou figurkou do voleb a ve skutečnosti bude zezadu vládnout Kamala, která rozjede zeleno rudé lgbt a spol. V podstatě něco podobného jako vidíme v EU na západě. Do toho rozjede zelenou perestrojku (green deal) s dopadem na zaměstnanost a sociální klid v USA. Přidáme-li i nelegální imigraci, hrozí docela třaskavá směs. :punch
Uvidíme, necháme se překvapit, třeba to bude lepší :wasntme Anebo... .
guntroll
Příspěvky: 650
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Bude, ještě není zdaleka hotovo, je zajímavé jak všichni naskočili na info o tom že TV vyhlásily vítěze, přestože se ještě bude přepočítávat a to i ve státech které BIDEN potřebuje pro vítězství. Obzvlášť když vychází najevo že už teď jsou důkazy pro 450,000 neplatných lístků pro Bidena v klíčových státech.

https://www.youtube.com/watch?v=jIX-B3P8kB4&t=1s
Argonaut
Sponzor serveru
Příspěvky: 435
Registrován: 16.05.2014 14:25
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Argonaut »

Zkusme si představit několik scénářů

A) Biden se NESTANE prezidentem 20.1. 2021

1) díky zdravotnímu stavu vč. možného úmrtí před volbou, není nejmladší a i když budou bojovat, aby ho dál vykreslovali jako vitálního staříka, nemusí se povést tuto fasádu udržet
2) přepočtení voleb změní výsledky, případně klesne legitimita jeho volby tak, že by volitelé nemuseli pro Bidena hlasovat, otázkou je, zda by to dali Trumpovi, a nebo se zdrželi
3) leaknou takové informace o Bidenovi a jeho rodině, že to nedají ani bidetovská media

Většina scénářů by vedla asi na nové volby a do té doby by předpokládám úřadoval Trump. S ohledem na cenu kampaně a výsledky by mohlo být hlasování pod větší kontrolou a mít opravdu vypovídací hodnotu o představě voličstva.

B) Biden se STANE prezidentem
1) dožije konce mandátu aspoň trochu při síle, aby mohl krotit (pokud to vůbec chce) levičáky
2) převahu získá kamalovské křídlo podporované všemi BLM,...

Scénáře B budou spíše o tom, co budou schopní Demokraté napříč USA prosadit, změnit a otočit. Do určité doby by mohli těžit z deregulace, kterou Trump zahájil. Nejasný je coronáč, ale pokud by se objevila dostupná vakcína, tak jim to může hodně pomoci. Na druhou stranu, pokud se vakcína objeví ještě do ledna, sklízet může Trump.

Celkově volby ukázaly, že se zdají plné podvodů, v čele jsou staříci a v Americe roste neomarxismus. Byť vysoká účast, tak je zřejmé, že velká část společnosti stále mlčí.
Takže kdo přijde za 4 roky? Biden již určitě ne, to mu zdraví nedovolí. A Trump - těžko říci...
Uživatelský avatar
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3034
Registrován: 22.07.2013 21:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Hohepa »

Trump snadno říci, nemůže kandidovat potřetí :angel
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 142
Registrován: 25.09.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Dám sem odkaz na úvahu P. Hájka, není to moc radostné čtení: https://www.protiproud.cz/politika/5439 ... -konec.htm
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8168
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Fabulous »

Hohepa píše: 09.11.2020 8:53 Trump snadno říci, nemůže kandidovat potřetí :angel
Kandidovat může. Zvolen nesmí být více jak 2x.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 763
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Maric »

V souvislosti s Tecumsehovou kletbou (každých 20 let zemře úřadující prezident, i když poslední dva, kterých se kletba týkala atentát docela zázračně přežili) mě napadá, že co když by to levicovější křídlo demokratů by to s použitím nastrčené figurky Bidenena dotáhlo až tak daleko, že by zrealizovalo false flag atentát. Pro insidera není problém zjistit, a nebo vytvořit okno pro výstřel. Pak se to hodí na republikány, bude vládnout Kamala, zorganizuje se hon na čarodějnice, příjdou nové zákony (omezení zbraní, intenzivnější dohled obyvatelstva, omezení svobody slova...). Progresivní křídlo demokratů by tím obrovsky získalo.
honzasl
Příspěvky: 199
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od honzasl »

zorganizuje se hon na čarodějnice

Tomu fakt někdo věříte?

Připomínám že v Senátu nemá Demokratická strana většinu, takže nové zákony jí těžko projdou. A obecně, Kongres a prezident se víceméně můžou držet v šachu. A pak je tady ten nejvyšší soud.

Co bude dál? Nic zvláštního, Biden vypadá, že si bude chtít pěstovat dobré vztahy, jezdit návštěvy a usmívat se. Čtyři roky utečou jako nic. Zdá se, že je to zavedený "straník", takže administrativu budou dělat stranické kádry a tak dále. Nuda a šeď...
PeFi
Příspěvky: 1435
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od PeFi »

Hon na čarodejnice vůbec nelze vyloučit, protože princip "účel světí prostředky" se v USA aplikuje stále víc a víc. Fakticky se některé ideologické směry (podporované zejména demokraty) totálně urvaly ze řetězu a americká společnost to bez větších protestů akceptovala.

Americká levice touží po tom budovat socialismus, americké školství je dlouhodobě ovládnuté levičáky, velká americká média jsou převážně levicová, vlastníci velkých sociálních médií podporují levici a v Orwelovi vidí návod a ne varování. Posun směrem k levici a budování společnosti, před kterou varoval Orwel je bohužel asi nezastavitelný.

Cenzura je tam už dávno v běhu. Jeden z mých oblíbených literárních webů jsem dlouhou dobu otvíral zadáním zkráceného názvu serveru do googlu. Jednoho dne to přestalo fungovat a google tento server nenajde, jako by neexistoval. Přitom server stále funguje. To je nenápadná, ale pekelně účinná manipulace.
Hledáte informace a ony jakoby nejsou a vás vůbec netrkne, že je vám servírován jen pečlivě vybraný výřez z reality.

Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.
--George Orwell (román 1984)

V Americe se díky vítězství demokratů zintenzivní eroze ústavních principů, která započala již za Roosewelta. Zejména pokud navýší počet soudců nejvyššího soudu, aby tam dosadili svoje lidi, tak to otevře cestu k erozi všech ústavních dodatků formou moderního výkladu.

- První dodatek (svoboda projevu) je dávno v háji.
- Eroze druhého dodatku (držení zbraní) probíhá kontinuálně.
- Třetí dodatek zatím v podstatě drží
- Čtvrtý dodatek mj. prolomily tajné služby obelháním kongresu (šmírování amerických občanů bez soudního povolení)
- Pátý dodatek (právo nevypovídat proti sobě) - jeho moderní výklad údajně umožňuje vynutit si předání hesla k zašifrovanému telefonu.
- Šestý dodatek (soudní proces) dostává na frak tajnými soudy (FISA courts a boj proti "vnějšímu" nepříteli), oproti tomu co se dělo za studené války počet FISA Warants vzrostl 4x.
- ...

I kdyby vyhrál Trump, tak by se tento trend příliš nezměnil, ale vítězství demokratů tuto erozi podstatně urychlí.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 763
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Maric »

Hon na čarodějnice: Senátorka Cortézová vyzvala na twitteru příznivce demokratů, aby shromažďovali veřejné vyjádření přízně k Trumpovi, aby si to později s dotyčnými mohli vyřídit. Takže ano, někteří vysoce postaveni demokratičtí politici to s tím honem myslí naprosto vážně.
twitter.jpg
twitter.jpg (50.31 KiB) Zobrazeno 3590 x
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 192
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od marabu »

Nejprv bych se chtěl omluvit, těm které jsem nas*** příspěvky k tématu US voleb, nechci tu záměrně nikoho trolit, sám jsem hlasoval v anketě, že vyhraje Trump. Ne proto, že bych byl zastáncem jeho politiky, ale protože jsem věřil, že situace není tak vyrovnaná, ale spíše v jeho prospěch. Pak jsem ale viděl, co lidé začali posílat za odkazy a cynické posty a uvědomil si, že výsledek hlasování vlákna, byl spíše o počtu příznivců kandidátů a tím pádem se vlákno stalo, víceméně až na výjimky, bublinou lidí stejného názoru.

Proč lidi volí z primárek takové kandidáty a co bude dál?
Problém je podle mě strach vycházející ze změn spojených s tzv. revolucí průmyslu. Dnes jsou nahrazováni dělníci plně automatizovanou výrobou (průmysl X.0+ :) a podobné výrazivo ) a dále jsou to zatím jen pokladní, taxikáři a v lepším případě úředníci nejen státní, ale lidí je více a kvalifikovanější práci je schopno dělat přibližně stejné (menší) procento populace. I o méně kvalifikované pozice je pak ještě boj s pracovní sílu z méně rozvinutých ekonomik. Tohle se týká obou voličských táborů. Jak straších pracovníků v různém průmyslu, který postupně upadá a nebo stagnuje. Nebo mladých lidí, kteří jsou nesmyslně motivování k studiu vysokých škol s pofidérním zaměřením, jen aby měli papír absolvent (v US ještě se zadlužením, nebo jen pro vyvolené). Bohužel jasná cesta z toho zatím není, naše ekonomika je postavená na růstu, zvyšujícím se výkonu produkce a stabilní inflaci.
Problém je tedy jak zajistit příjem lidem, kteří nenajdou uplatnění ve službách a ani nejsou schopní dosáhnout kvalifikace nutné pro uplatnění v novém typu průmyslu. Tuhle odpověď mi nenabízí ani Trump a ani Biden, ale kdo jí najde a bude umět vysvětlit lidem, má o voliče postaráno. Podle mě se v příštích 4 letech v US nic nezmění, věřím že Joe, to doklepe až do konce volebního období ( s politikou ala Obama) a že se před tím i potom Donald pokusí udělat vše, aby se zase stal prezidentem, takže bude chtít zůstat na očích dlouho. Pokud bych si měl ale tipnout dalšího prezidenta po Bidenovi, bude to umírněný republikán, ne Kamala.
PeFi
Příspěvky: 1435
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od PeFi »

Domnívám se, že v primárkách obou stran mají šanci kandidáti, kteří za sebou mají masivní a profesionální podporu ze strany miliardářů,což ale taky znamená, že jsou to lidé bez kvalitní páteře, kteří jsou ve větší nebo menší míře ochotní jít mocným tohoto světa na ruku.

Titi kandidáti jsou díky svému ekonomickému zázemí a postavení zcela urvaní od reality běžných lidí, a pro republikány to platí dvojnásob, protože jejich kandidáti se většinou rekrutují z enormně bohatých vrstev společnosti (bohaté a dlouhodobě společensky významné rodiny). Volba Trumpa v primárkách byla v podstatě vzpoura republikánských voličů proti repulikánským kandidátům. Klasický republikánský kandidát je totiž bohatý bílý muž, který vlastníma rukama nikdy příliš nepracoval (míněno nevypracoval se od píky, ne že nejsou pracovití nebo že nepracují), a zastává (minimálně na venek), bigiotně katolické názory, které kolidují s osobními svobodami. Taková figura však nemůže oslovit normální moderní pravicově smýšlející lidi požadující osobní i ekonomické svobody. Proto taky Trump převálcoval ostatní republikánské kandidáty. Bohužel sebereflexe u republikánů nenastala, takže nedokázali postavit lepšího kandidáta, než je Trump.

Na straně demokratů pak kandidují více nebo méně všehoschopní pachatelé dobra se superbohatými pachateli dobra v zádech. Tito jsou pro voliče atraktivní poněkud větší tolerancí k občanským svobodám, spoustu lidí - zejména zaměstnanců - navíc osloví svou levicovou orientací a nápady jak víc šahat do cizích kapes, pomíjeje to, že superbohatí si stejně do kapes šahat nenechají.
Argonaut
Sponzor serveru
Příspěvky: 435
Registrován: 16.05.2014 14:25
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Argonaut »

To Marabu: svého času jsem četl studie, zda je možné předvídat, které profese či průmysly se stanou perspektivní. Drožky nahradily taxík, auta, telefonní operátorky automaty, atd... Nikdo to nikdy nedokázal trefit předem, jak se to vyvine. Kdo tušil zážnou budoucnost internetu před 25 lety.... Ve stávajícím stavu světa je zřejmé, že pokračuje vysoká míra automatizace a prodloužení délky života (farmacie). Někde budou experimentovat se základním příjmem, ale díky rozes*anosti světa a migrantům na to nikdo nebude mít.

Mě upřímně děsí politika, kdy se zaměstnanost bude řešit náborem do státní správy, která v podstatě nic jiného, než regulaci neumí. Loyalita za brebery a likvidaci všech, co se snaží na vlastní triko je cesta do pekla.
PeFi
Příspěvky: 1435
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od PeFi »

marabu píše: 09.11.2020 12:25 Problém je tedy jak zajistit příjem lidem, kteří nenajdou uplatnění ve službách a ani nejsou schopní dosáhnout kvalifikace nutné pro uplatnění v novém typu průmyslu.
Změny jsou sice nepříjemně rychlé na to, aby se na ně mohl jedinec ve vyšším věku adaptovat a rekvalifikovat se. To je pravda. Nicméně stejně jako doba kamenná neskončila kvůli nedostatku kamenů očekávám, že lidí se adaptují a práci si ve službách najdou, pokud jim to bude umožněno. Bohužel proti této adaptaci působí snaha států regulovat úplně všechno způsobem, který ve výsledku eliminuje schopnost začít podnikat.

Nedostatek řemeslníků je problém celého bohatého západního světa, takže práce je a bude dost. Průšvih nastává, například když z toho stát udělá "vázané živnosti" a začne (třeba prostřednictvím profesních organizací) vymýšlet blbosti typu nemáš výuční list a praxi v oboru, tak to nemůžeš dělat a je nám jedno jestli to umíš, nebo ne.

Ptal jsem se čím je způsobeno to, že spousta globálně úspěšných startupů pochází z Kalifornie a dozvěděl jsem se, že dost možná je to tím, že tě státní aparát jako startup nechá poměrně dlouho napokoji a angažovat se začne až když začneš být na trhu moc vidět.

Uber taky začal jako důsledek (v důsledku státních regulací) mizerně fungujících taxislužeb v San Franciscu. Dokážete si představit, že by Uber vznikl jako startup v ČR?
Globálně úspěšné mladé firmy českého původu jsou hlavně ty, které jsou téměř čistokrevné IT, protože na národní úrovni skoro žádná regulace v IT odvětví (v porovnáním s jinými odvětvími) není.

Trump nabízel řešení problému v podobě "Lets make USA great again", což zhruba chápu jako návrat ke kořenům na kterých USA vyrostly. Demokrati nabízí jako řešení "více státu".
guntroll
Příspěvky: 650
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od guntroll »

Tak 132.000 neplatných hlasů v georgii :

https://www.thegatewaypundit.com/2020/1 ... neligible/

Trump tam prohrává o 10K připomínám 8-)
Paul
Příspěvky: 558
Registrován: 21.10.2017 23:15
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Paul »

honzasl píše: 09.11.2020 11:19 zorganizuje se hon na čarodějnice

Tomu fakt někdo věříte?
Ano, věřím. Je to jen pokračování nastoleného trendu, který na západě celkově už několik let existuje a proniká i k nám. Je úplně jedno jestli v senátu vládnou republikáni nebo ne a jestli to má nějakou právní normu. Zbavení příjmů, omezení nových nabídek (práce, zákazníci), zrušení kreditních karet, vymazání ze sociálních sítí, vydírání, zastrašování. To vše se děje.
tom384
Příspěvky: 281
Registrován: 10.05.2020 13:05

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od tom384 »

guntroll píše: 09.11.2020 16:43 Tak 132.000 neplatných hlasů v georgii :

https://www.thegatewaypundit.com/2020/1 ... neligible/

Trump tam prohrává o 10K připomínám 8-)
Nechces uz s tema hoaxama prestat?

Wiki:
Gateway Pundit je americký krajně pravicový zpravodajský a názorový web. Web je známý publikováním lži, hoaxů a konspiračních teorií.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 457
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od uaz469 »

4.11. - 14.12.2020 Sčítání hlasů, certifikace výsledků, sestavení seznamu volitelů za každý stát
8.12.2020 Termín pro vyřešení soudních sporů, které mění výsledky voleb
14.12.2020 Volitelé se schází ve svých státech a písemně hlasují. Písemné výsledky hlasování jsou doručeny příslušným úřadům.
6.1.2021 Společná schůze obou komor Kongresu, výsledky jsou oficiálně sečteny.
20.1.2021 Inaugurace prezidenta a viceprezidenta

:geek: V roce 2019 bylo podáno ve Sněmovně zástupců několik návrhů na odstranění sboru volitelů...
Jelikož všechny pokusy změnit ústavu se zatím ukázaly jako neprůchodné, uzavřely některé státy (a Kolumbijský okrsek) dohodu, že své volitele dají tomu kandidátovi na prezidenta, který zvítězí v lidové volbě v celých Spojených státech. V době prezidentské volby v roce 2020 k této dohodě přistoupilo 16 států s celkovým úhrnem 196 volitelských hlasů.
Zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_pre ... ck%C3%BDch

Ještě příspěvek z diskuze na iděsu: :F
V americkém právním systému platí, že kandidáta lze označit za vítěze voleb a nově zvoleného prezidenta pouze za splnění alespoň jedné ze dvou podmínek, že získá buď 270 certifikovaných hlasů od státních volebních komisí, k čemuž zatím nedošlo, anebo v případě, že druhý kandidát uzná svoji porážku (tzv. concession). Pokud kandidát přijme porážku a prohlásí jasně, zřetelně a deklaratorně, že gratuluje soupeři k vítězství, potom se dotyčný kandidát stává zvoleným prezidentem tzv. provoláním o porážce ze strany soupeře.

Jelikož provolání je právně závazný akt v USA, nelze potom své provolání vzít zpět a zpochybnit volby. A právě tady vidíme tu absurdní situaci, že Donald Trump prohlašuje, že vyhrál volby, běží žaloby a soudní spory, Joe Biden nemá certifikaci svého volebního vítězství ani o jediné státní volební komise, ale média už Joea Bidena označila za nového prezidenta. Ta tlačenka medií je neskutečná, přitom už lezou na povtch prvni podvody, možná se bude otáčet výsledek v Michiganu až tam vše přepočtou a to je teprve začátek.

Jisté je teď pouze to že ještě dlouho potrvá než někdo bude prohlášen za amerického prezidenta a levicová média si mohou prohlašovat co chtějí.

Současná situace v USA může vést k tomu, že jednotlivé státy v USA nebudou schopny certifikovat výsledek voleb, což se má odehrát 4. prosince 2020. Pokud totiž v té době stále poběží soudní spory, nebude možné certifikovat výsledky voleb, takže sbor volitelů se potom o 14 dní později nesejde vůbec k volbě prezidenta. V takovém případě by prezidenta volila dolní sněmovna kongresu a viceprezidenta senát. Takže by mohlo klidně nastat to že prezidentem bude Biden a viceprezidentem Pence.
..no tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už tři roky po sobě bere šest set tisíc každý rok. A další. Ne šest set, milion, dva miliony berou, Jandové a jiní..
honzasl
Příspěvky: 199
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od honzasl »

To vše se děje.
Kde jsem to jen slyšel ..... https://cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A ... ho_kreditu

Každopádně v rovině věřím/nevěřím není potřeba žádné důkazy předkládat, takže počkáme a uvidíme za 4 roky.
Paul
Příspěvky: 558
Registrován: 21.10.2017 23:15
Pohlaví: muž

Re: Amerika, co bude dál?

Příspěvek od Paul »

Takže z formy: "nic se neděje" si přešel k: "důkazy, že se to děje nejsou potřeba" a ke zbytečnému odkazu na Čínu, zajímavý přístup k debatě. Proč se teda ptáš jestli tomu někdo věří, když ti to je úplně jedno? :) Rovnou můžeš napsat, že ty tomu nevěříš a nic nezmění tvůj názor.
Odpovědět