Sekera alebo mačeta.

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

Nerad píšu, když nemám přímou zkušenost, ale Ontaria bych se nebál. Mám od nich jiné nože (kupované přímo v US) a jsem s nimi naprosto spokojený. Stály pakatel oproti cenám v ČR a užitná hodnota je vynikající. U této mačety by se mi více líbila pryžová rukojeť jako je tato http://www.mujnuz.cz/noze/macety/ontari ... survival-/ Mám ji na noži a je vynikající. Zkusil bych zapátrat, jestli se nedá mačeta koupit ve verzi s touto rukojetí.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

uz jsem se dival na stranky ontaria a muj-nuz ma vyobrazeny kompletni sortiment...dlouho jsem chtel cutlasa od ka-baru ale nechce se mi davat takove penize za macetu a tohle by mohla byt cenove zajimava alternativa...jinacod ontaria mam rat-1 a spokojenost
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

Líbilo by se mi tohle http://www.noze-nuz.com/ontario/ONSP5.php není to mačeta ale ... ;) Cenu v US odhaduji na 20 - 30 dloců
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=4RLP_kYs ... ure=relmfu

Tady zase jakou McGyver ma pravdu a on o tom ani nevi....Ja zasade nevim proc si chcete kupovat macetu ,kdyz si muzeme koupit bowie knife ten je delky 12 palcu az 24 palcu a neni tak slaby, ze by se pri bodani ohybal a maceta je to nejhorsi co muzete mit .....
Nasgol
Příspěvky: 82
Registrován: 29.01.2012 11:37

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Nasgol »

Ale prdy, když seženeš kvalitní mačetu s pevnou čepelí...

Ono spíš záleží, jak s kterou věcí umí člověk zacházet a co mu víc voní no, to je vše....
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no ono staci kdyz se vec pouziva na to na co ma...ani nevis jak bych tuze rad objednaval z ameriky a spousty noziku a spousty vybaveni, kdybych nemusel palit to z...e dph:-/
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

Zrovna tady se jeden možný distribuční E-bay kanál nalézá ;)

Alibabo, já vím všechno - jsem přece MacGyver :lol:
Nasgol
Příspěvky: 82
Registrován: 29.01.2012 11:37

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Nasgol »

Alibabo, já vím všechno - jsem přece MacGyver :lol:
Tak ty se v době PA obejdeš jen se sponkou do vlasů a postavíš si s ní barák, rozděláš oheň, sestrojíš funkční automobil, který nebude potřebovat tekuté palivo... je také dost možný, že bude dokonce i elektřinu vyrábět

:D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

Jo, ale bez švýcaráku jsem v :moon :angel .

Ok dost odlehčení a zpět k tématu. Občas se dá koupit slušná "zahrádkářská" mačetav železářství nebo zahradnických potřebách. Stojí něco málo přes stovku a dá se jednoduše přebrousit na ergonomičtější tvary. Taky to svoji práci odvede. Nemyslím si, že by zrovna mačeta musela být nějak ultimátní high-tech.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od alibaba »

Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Strelok »

Rozhodl jsem se pro mačetu a nedávno pořídil "Walther Mach Tac 1", zdála se mi jako optimální nástroj do časů až to praskne, dobře se mi drží a rukojeť neklouže, jen bych možná oželel ten odřezávací hák na hřbetě a v rukojeti by mohl být otvor na šňůru.Nemám zkušenost s řeznými nástroji této značky, ale slyšel jsem, že to už není co bývalo a logo Walther se dá dnes najít na kdejakým šuntu.Možná jí časem testnu a dám vědět, ale zatím ať mi za ten 1K leží ve skříni (alespoň mám to dilema z krku) a čeká až přijde ten správný čas.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Karlos »

Minulý víkend jsme si udělali menší tůru a kámoš vzal s sebou parang BG který dostal.

Byli jsme příjemně překvapeni. V lehčích aplikacích byl parang bez problémů schopen nahradit sekeru. Příjemný vyvážený úchop. Ostří od výroby nic moc - chtělo přebrousit.

Se šňurkou navlečenou na nápěstí (resp. v pulce lokte) a držen v přední části čepele (čepel sevřena mezi palcem a ukazovákem) je možno po vzoru domorodců provádět i jemné práce.

Nezanedbatelný je i velký potenciál k využití jako sečné zbraně. Jít s tímto někdo proti mě tak prchám...

Jediné co bych oželel jsou signované oranžové střenky s monogramem BG, škoda že výrobce neprodává i variantu v zelené a bez iniciálů. Klidně bych si připlatil.

Za těch 1000kč je to super kus železa.
Přílohy
parang-bg.jpg
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

Jsou dva tábory lidí, jedni chtějí nenápadné barvy jiní výrazné. Oboje má své pro a proti. V normálním životě jsem zastáncem výrazných barev. V praxi jsem si ověřil, že reflexní a kontrastní barvy vůči prostředí v jakém jsou používány mají mnoho praktických výhod. Nejvýznamnější výhodou je, že ztracené věci i lidi se snáze hledají atd. Jak za normálních tak za zhoršených podmínek. Spousta výrazných věcí jde pro NEnormální život upravit tak, aby splynula.

U této mačety, bych ale desing BG také oželel. ;)

Nevím jestli jsem zmiňoval zázrak jménem samovulkanizační elektrikářská páska (černá) např: http://www.gumex.cz/ostatni/samovulkani ... acni-pasky

Za její pomocí se dá takto upravit spoustu věcí. U některých věcí se dá posunout i jejich užitná hodnota. Ale to už jsme jinde.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=KD67W6wyr8w

Pokud by nekdo chtel macetu pouzivat jako zbran tak pouze rozhodne pouzivat Gladius co byl mec rimskeho imperia a dodnec se vyrabi a pouziva na praci kolem zahradky....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Karlos »

MacGyver : tak mě by ta oranžová nakonec až tak nevadila, spíš mě tam "překáží" to logo BG, nevím proč, ale BG moc nemusím, připadne mi jako neskutečný pozér (ale možná křivdím)...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

To jsme na tom stejně. ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od štaflík »

Koukám na WalkingDead a druhá sezona je jedna velká reklama na vercajk od BG. Takže na sekání hlav zombie je tahle mačeta jistě super. Na druhou stranu její cena je celkem férová, 1400,- . Myslím, že se bude dobře držet, na futrálu návod, že se s tím nemají sekat hamburgery, kojenci a jezevčícy, no prostě takový survival z Číny. Ale za ty prachy...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Terminated Account »

OT: Ja bych na toho BGéčka nekoual až tak skrz prsty. Uvědomte si komu je to určené. Mládež je z něho odvázaná a to je dobře. Ten chlapík je donutí dělat nenásilným způsobem něco pro sebe a taky trochu přemýšlet. A to že je v tom zamotaná komerce? V čem dnes není? BGéčko dokázal udělat spoustu zajímavých počinů i mimo kamery, které se nedají s pořadem srovnat.

Já si dnes taky už nečtu každý večer Rychlé šípy ...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od Karlos »

Tak pro popularizaci survivalu udelal hodně... možná ho nakonec koupí jeho parangu i podpořím...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sekera alebo mačeta.

Příspěvek od štaflík »

Je fakt, že z výchovného hlediska (jakkoli to zní směšně či zprofanovaně) je BG skvělý. Lepší, když si děcka hrají na survival (i tak se něco naučí a zocelí se), než nějaké píčování s partou. Z tohoto pohledu (a nad tím jsem dosud nepřemýšlel), před BG smekám. Je fakt, že to nemůže podat, jako pseudo survival pro teenagery. To by mu nežrali, oni potřebují vědět, že je to ultimativně dokonalé. A je fakt, že je lepší, když si koupí předražený nůž od BG (který ale není až tak hrozný), než stokrát předražený módní hadr od Police, DG, či jak se tyhle pitomé pseudoznačky jmenují. Už proto, že ta kudla bude stát zhruba stejně jako nějaký vystajlovaný kousek outfitu, který bude za půl roku dobrý leda ku hovnu, zatímco ten nůž, když se k němu budou chovat slušně, tak pár let vydrží. OK, beru BG na milost a jako motivátor mládeže má u mě velké :yes
Odpovědět