Kvalitní nůž

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Cep »

Mám u svého Ganza 724M asi 3 vroubky na čepeli a přitom jen o jednom vím, proč tam je. Ale jinak spokojenost a žádná potřeba měnit.
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Émile Durkheim »

Chris Reeve Umnumzaan :) Je to už můj třetí kousek od CRK a rozhodně né poslední :D
IMG_0826.jpg
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Lyster »

Hezký kousek, ale vytratit z kapsy by jsem ho nechtěl. :?
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Émile Durkheim »

Lyster píše:Hezký kousek, ale vytratit z kapsy by jsem ho nechtěl. :?
Klip drží perfektně ... to by mi musel někdo utrhnout i kapsu :D Mám ještě menší Sebenzu a tu sem tam nosím jen navolno v malé kapse u jeansů.
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od zdoch »

Serža píše:měl už jste někdo v rukou nože ANV? Jaký jsou? Stojí to za ty prachy? (nejsou úplně laciný)
https://www.anvknives.com/
Mám ANV P200 s hladkým ostřím a koženýn pouzdrem. Ten nůž je prostě boží, padne skvěle do ruky a drží si ostří, snese drsnější zacházení a výborně se s ním pracuje. U konkurence stojí podobný nůž z kvalitních materiálů (ocel D2, střenky G10) dvojnásobek. Za ty peníze je to super outdoorovej/loveckej nůž.

Vytkl bych mu pouze dvě věci a obě jsou kosmetický:
- ty spojovací šrouby jsou dost velký, dovedl bych si představit trochu menší, vypadalo by to líp. Zvlášť z pravé strany, kde jsou šrouby se závitem, oko nepohladí, ale ani neurazí. Na práci to nemá vliv.
- na ostří je znak výrobce a označení typu nože a ocele, na horní straně nože nápis "Acta non verba", ale chybí mi na noži nápis "Made in Czech Republic".

Chlapům z Moravskejch Budějovic fandím :yes
Přílohy
anv p200
anv p200
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od kregan »

Tak nevím, zda to patří sem, do Vtipů, E-shopů nebo Kde (ne)nakupovat.
S ohledem na snahu EU plošně zakazovat nože, sankce vůči Rusku a nostalgii z pobytu na ruském Kavkazu jsem vyhodnotil, že potřebuju mít ve sbírce Kizlyar, dokud je to možné a EU navzdory.
Z kizlyarsupreme.cz mi přišel s podle mě pokaženým motivem na čepeli a jiný kousek tohoto typu neměli. Nabídli jiný, o dva tisíce dražší, který sice nebyl lepší, ale šlo o limitovanou edici. Po sérii vyměněných mailů jsem nůž poslal zpátky a vrátili mi peníze (oboje poštovné jsem hradil já). Vybral jsem si jiný nůž a zároveň zjistil, že muziker.cz má na Kizlyary výrazný slevy a objednal tam. Dorazil nůž s jinou střenkou než byla objednaná a jak jinak, vypadá to, že původně objednaný už nemaj. Na druhou stranu pokud nůž budu vracet, prý zaplatí poštovné. Tak čekám jak to dopadne.

EDIT
Navíc mi oba dva poslali jen tak v obálce.
To i Cold Steel z Číny přišel ve vkusný papíroví krabičce.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Argonaut »

Kizlyary před pár týdny vyprodával ZS. Mám od Kyzliaru Pečoru 2 (ta je z toho výprodeje) a Koršun 3. Oba masivní kusy železa:) Každopádně asi díky sankcím Kizlyary zmizely skoro z trhu.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Haluziak »

Tak mi dnes přišli 3 Mory. 2000 je ostrá jak svině, papír řeže krásně, holí. Ale Companion jak nerezový tak uhlíkový mi přijdou docela dost tupé - papír spíš trhají a holit neholí ani náhodou. Setkal jste se s tím někdo? Měl jsem pocit, že Mory chodí ostré jako břitva.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od dolmar »

Companion jsem kupoval mladšímu klukovi k Vánocům a byla ostrá jako břitva :)
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od majsner »

Mor jsem kupoval mraky a sem tam se vyskytl tupější kus, ale většinou holí. Problém je, že většina, které jsem měl, neměla scandi, ale mírný konvex, občas mírný duťák a v drtivé většině případů měly mikrofazetku, kterou bylo vzhledem k neduhům scandi dost pracné odstranit. A to se bohužel netýkalo jen companionů atd. za pár kaček, u kterých člověk s ohledem na cenu mávne rukou, ale i Kansbolu, což už za ty prachy naštve.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Venet »

Asi várka z piatka poobede. Mne jak 2000ka tak aj companion prišli s krásnym scandi a veľmi pekne ostré. Akurát tá 2000ka keď prišla tak som zistil že je kratšia o bajoko pol cm. Ale že to už sa tak všetky robia...?...
Cogito, ergo armatum sum.
Jirinka
Příspěvky: 53
Registrován: 12.06.2018 12:43
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Jirinka »

za me posledni hit (a ze mam nozu, vyzkousenych vlastnenych fakt hafo) je mora za 88 na direct online...
pomer cena vykon naprosto bezkonkurencni
Bagr
Příspěvky: 18
Registrován: 22.03.2017 18:46
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Bagr »

DSC_0001.JPG

Opozdeny jezisek :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Fabulous »

Hmm, Izraelec. Taky jsem po něm koukal, ale přijde mi trošku kýčovitý. Co zpracování a tloušťka čepele?
Bagr
Příspěvky: 18
Registrován: 22.03.2017 18:46
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Bagr »

Zpracovani za 1,rukojet padne perfektne do ruky (teda moji :D )(az se rozvrzaj sroubky do nepouzitelneho stavu,tak tam roztemuju bronzove koliky a mam vystarano) .Cepel ma 5,5mm takze celkem vaha,ale to neberu jako nevyhodu. Vybrus ok (neni to na krajeni platku sunky,ale kdyz se chce tak to taky de. Robka me musela brzdit at nenarezu celou lednicku :mrgreen: zitra ho beru poprve do lesa tak sem sam zvedavej co zneho vytahnu
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od majsner »

zdoch píše:...U konkurence stojí podobný nůž z kvalitních materiálů (ocel D2, střenky G10) dvojnásobek...
Možná myslíš jinou konkurenci, ale Manly Patriot ze stejnych materiálů stojí naopak polovinu Tebou uvedeného A V. ;)
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od zdoch »

Patriot je vyjímka, která potvrzuje pravidlo :) Moc pěknej bulharskej nůž, možná proto ta cena proti zápním výrobcům. Manly patriot desert ironwood byl jeden z favoritů, bohužel je jen v kydexu, já radší kůži. Ostaní značky (Lionsteel, Boker, Muela..) jsou dražší a aspoň jsem podpořil českou firmu s kvalitními noži, což se např. o Mikovu se stoletou tradicí a jejich ocelích říct nedá.
Přílohy
ANV P200 Leather Sheath
ANV P200 Leather Sheath
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od majsner »

Jen pro info, i pro Patriot se dá koupit "tovární kůže". Občas je mívají i na vintagewear.cz (teď zrovna ne).

Jinak aby bylo jasno, já reagoval jen na tu cenu, proti ANV nemůžu říct ani popel. Sice designově se mi moc nelíbí, ale fandím jim všemi deseti a zvažuji, že si tu pevnou dvoustovku koupím i kdyby jen proto, abych je podpořil. :yes
Přílohy
IMG_20180702_165236.jpg
IMG_20190223_121040.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Bill Masen »

To ANV 200 je sice pěknej nůž, ale kupovat něco abych podpořil českou firmu která nemá stránky v češtině, to fakt ne. :ne
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od majsner »

Veškerý obsah je v češtině, pouze názvy položek v menu apod. jsou anglicky. Ideální to není, ale jako důvod nekoupit si nějaký nůž je to stejná p*čovina asi jako že se mi nelíbí krabička, v jaké je dodán. :lol:
Odpovědět