Kvalitní nůž

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

olej,pár vrstev šelaku a přes to bezbarvym lakem. je to pěkný kousek!
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Hdm »

moc pekne, rad se divam na vlastnorucne delane veci.
martinhej píše:inac dobry sposob dokoncenia povrchu tvrdeho dreva je "skrabkanie" hranou rozbiteho skla.
Jen upřesním, co nás ve škole učili - drásání se dělá ocelovým kartáčem. Pro jemnější drásání se dá použít mosazný kartáč nebo pro nejemnější nylonový kartáč. Samozřejmě že kartáč na vrtačce/dlabačce/flexe bude mít méně viditelné nevzhledné škrábance než při ručním drásání.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Baca »

martinhej podla mna myslel skor na VYHLADZOVANIE dreva. Ked nebola cidlina pouzival sa crep okenneho skla. DOstanes jemnejsi povrch ako s 800vkou smirglom :-)
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od martinhej »

Baca, dik za upresnenie. Presne to som mal na mysli :)
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Nightmare »

Tak jen abych nebyl za kecálka, tak jeden z těch povedenějších, z doby, kdy jsem koketoval s výrobou :-)
Materiál AK5 (420) - hodně odolná vůči korozi, dobře se brousí, je míň odolnější při používání než super matroše.
Dobře slouží na potraviny, byl to dar.
kudlik006 011.jpg
kpt.stone
Příspěvky: 1
Registrován: 24.06.2014 19:56
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od kpt.stone »

Nechal jsem si vyrobit tenhle kousek i s pouzdrem.
005.JPG
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od kregan »

Krásná práce :yes
Jen se bude hůř držet čepelí nahoru.

EDIT: Na kolik vyšel? Klidně do SZ.
radek01
Příspěvky: 3
Registrován: 26.05.2015 21:04

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od radek01 »

Příteli, máš trvalý ban za opakovanou komerci. A už nikdy nikde se na tomto fóru tvoje stránky neobjeví. Stačí ti to takhle? Fab
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Tak do lesa mám tohoto mazlíka. Zpočátku jsem mu moc nevěřil, ale časem se ukázalo, že je to nepostradatelný pomocník ;) Magnum Elk Hunter, aneb za málo peněz docela dost muziky. Sice jsem slyšel, že se dělá v Číně, ale zpracování i kvalita je slušná.
Přílohy
Hunting knife Magnum Elk Hunter from Magnum by Boker (Detail view).jpg
Hunting knife Magnum Elk Hunter from Magnum by Boker (Detail view).jpg (78.43 KiB) Zobrazeno 12271 x
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

To jsi slyšel správně. Nevim nakolik mas srovnani s jinymi nozi, ale rada magnum je dost chudy pribuzny...
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Sig: Vím, že řada Magnum je low-end, proto jsem ho i kupoval, nechtěl jsem zatím nic dražšího. Nicméně mě překvapil, jak se zatím drží. Mám ho od začátku roku, byl se mnou na dvou nočních přespáních u zdejší říčky, kde jsem fotil. Použil jsem ho na nasekání větví do "ohníčku". A na úpravu masa... Vím, je to chudší řada, nicméně za mě, svou práci odvede ;) A až doslouží, poohlédnu se po jiném.
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od bivoj »

Wulfthinger píše:...až doslouží, poohlédnu se po jiném.
Jak může kvalitní nůž (v případě alespoň základní údržby a předpokladu, že uživatel není prase) "dosloužit"? Já mám zatím všechny nože, co jsem kdy koupil/dostal, a nový si občas kupuji jen z důvodu, že se mi daný nůž líbí a prostě jej chci. Tím pádem se mi sbírka nožů po letech pěkně rozrůstá. Ale o žádném z nich nemohu říct, že by "dosloužil"...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Fabulous »

Přestože nemám moc rád značku Cold Steel, tak jsem zakoupil jejich Leatherneck SF. Je to jakási variace na US vojenský nůž M9. Jen je nepatrně kratší, tenčí, s tupější špičkou a se silnější pogumovanou rukojetí. A je výrazně lehčí. Ocel "German 4116" je ve skutečnosti blízká oceli 420HC, takže lze očekávat rozumnou houževnatost. Vše Made in Taiwan. Docela mě nožík potěšil a mohu ho doporučit jako lehký pracovní nůž. Jedinou významnější výtku si zaslouží právě rukojeť, která má sice velice agresivní design, bezpečně sedící v dlani, ale velmi záhy může způsobit bolestivé otlaky. Takže pracovní nůž ano, ale nikoliv na hodinové sekání dřeva ;)
66_P_1414655015179.JPG
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Bivoj: Můj Hunter samozřejmně údržbu má, tím dosloužením jsem myslel, že ho možná v budoucnu dám pryč, když bude mít nějaké vady. Víš, měl jsem od Bokeru nožík Black Spear, a při pokusu o otevření čepele, v něm něco cvaklo a už jsem ho neotevřel, takže reklamace a vrácení peněz. Elk Hunter jsem si koupil už z toho důvodu, že má pevnou čepel a je poměrně solidní, a používám ho. Ale až delší doba ukáže, zda jsem volil dobře. Zatím jsem s ním spokojený ;)

Fab: A kolik ten nůž stojí?
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Fabulous »

Okolo 2k. Není to nejlepší nůž na světě, ale za ty prachy dobrý. Dost dobrý ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

wulf: no než magnuma tak bych radši vsadil 100% na MORU. neni tak hezká, ale je zcela funkční. ale nakonec proti gustu :-) jen mě to ve vláknu "kvalitní" nůž trochu zaseklo...
k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od k.vancura »

Za kvalitní nože s téměž univerzálním použitím považuju nože finského typu.

Podle určení nože jsou jejich různé velikosti, vyrábí je halda i našich nožířů za přijatelné ceny, ale abych nedělal nikomu reklamu, v podstateě když si zvolíte jakýkoli z FInska či Švédska z uhlíkaté ocele, neuděláte chybu a je to nůž, který bude fungovat při troše údržby po celý váš život.

S těmi kolem 10 - 12 cm čepelí se bez problémů s ním udělá zvěřina i ryby, většina práce co je normálně potřeba jako kuchyň, kolem domu / hospodářství nebo venku na čundru ( a na sekání dřeva je stejně lepší sekerka).

S těma většíma už se nchá dělat i to dřevo a v obraně / útoku taky zastanou svoji úlohu, i když nevypadají tak cool jako některé mnoderní variace na nůž, které jsou mnohdy spíš na efekt než na nějakou činnost.

V pohodě se koupí za ceny od pár stovek (viz Mora) až do dejme tomu 2 tisíc. Co je nad tuhle částku, tak je většinou už jen za značku nebo lepší materiály ručky aje to pro praktické použití zbytečnost, spíš pak jako sběratelská záležitost nebo pro snahu ukázat, že na to mám, co do uživatelských vlastností většinou zbytečnost.

"Finka" je nůž, jehož tvar se už mnoho let, spíš několik staletí nezměnil, takže to hovoří za dost, navíc země jeho vzniku určitě patří spíš k těm tvrdším co do přídorních podmínek a podmínek života (v době vzniku a a po mnohá léta, kdy se používal), takže to zase nahrává tvrzení, že to bude dobrá volba.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Argonaut »

Já to aktuálně řeším 2 noži - větším zavíracím švýcarem a UTONem. Cílově si ale chci nechat pořádnou kudlu udělat. Na drobné práce jsem si oblíbil Carbon Opinel, který je lehounký, ale dá se nabrousit opravdu pěkně. Tím, že je to uhlíkovka, je potřeba se o ni trochu starat.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Count »

Mám cca 30 roků tenhle. Nevím o něm nic, dostal jsem ho. Prý ho někdo dělal ručně a prý je rukojeť z pravého parohu. Čert ví, v nožích se nevyznám, snad mi to někdo z povolanějších zde objasní. Ale slouží. :)
Přílohy
IMG_0720 (800x600).jpg
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Jaký máte názor na tento nůž? Má ho někdo? Zkušenosti? Marttiini Full Tang ;)
Přílohy
hz180612_01-extra-gross.jpg
hz180612_01-extra-gross.jpg (56.52 KiB) Zobrazeno 11557 x
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Odpovědět