Kvalitní nůž

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od mcrea »

http://vybaven.cz/noze-a-naradi/recenze ... vni-dojmy/
nejsem si úplně jistý, jestli je to on
Kubec
Příspěvky: 59
Registrován: 28.05.2013 1:16
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Kubec »

Moja zbierka:

Kukri maceta cold steel
Rui tanto
Glock
Rui motylik
Leatherman Surge
Leatherman Supertool 300
Vixtorinox Cybertool 34
Přílohy
2015-08-17 21.49.02.jpg
Naposledy upravil(a) Kubec dne 17.08.2015 23:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Lyster »

Tak se taky pochlubím mojí sbírkou, i když je fotka asi tak dva roky stará. "Pár" kousků už za tu dobu zas přibylo. Hrozná to úchylka sbírání nožů. Až bude někdy nálada, udělam novou fotku. Prozatím aspoň takhle.

Jsou tam zavíráky Wiktorinox a Wenger, Fallkniven, Leatherman Ti, Mora (těch mam více druhů, na fotce ale jen jedna.) Sisippukko fiskars a nějaké nože od nožířu. Sem tam nějaký ten necknife atd... Kdyby měl někdo nějaký dotaz na nějaký z nožů, tak ať dá vědět, rád poradím.
Přílohy
DSCN1912.JPG
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Zajímavý rozhovor

Příspěvek od Joe Azbest »

k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od k.vancura »

Jojo, Jarouš je správnej borec. Velice zvláštní človíček, ale jinak super pohodář.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Pořídil jsem si tento nový nůž Magnum Premium Skinner. Robustní konstrukce, materiál čepele ocel 440 a rukojeť kost a dřevo Pakka. A spokojenost ;) :beer
Přílohy
Lovecký nůž Magnum Premium Skinner od německé firmy Boker (Detail).jpg
Lovecký nůž Magnum Premium Skinner od německé firmy Boker (Nůž v pouzdře - Detail).jpg
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

Magnum :( :head
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od LoneWolf51SH »

sigmark píše:Magnum :( :head
Ale no tak Sigu ;) Vím, je to sice lowend, ale já jsem s ním spokojený. Každý máme nějaké chutě, ne? ;) Někdo má Moru, někdo třeba Magnum :) Jak říkám, za mě spokojenost, je sice levnější ale svou práci odvede. Údržbu má, tak co. Je to sice OT, ale před cca. 12 lety jsem nůž této značky dostal ke svátku, a sloužil mi až do roku 2010, dokud ho nesmetla povodeň. A abych se přiznal, mám tuto značku rád :oops:
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

U me je to trochu profesionalni deformace, ale magnum je proste nalesteny bcko(ani ne bcko) Nicmene dokud ti slouzi a jsi s nim spokojen, budiz ti prano ;-)
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Count »

A teď pánové, poučte laika. Já vidím pěknou kudlu. Co je na ní špatně a která a proč je lepší?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

Magnum je cinska plagiatorska fabrika, ktera jede nizkonakladove serie nozu na sebe i velke svetove průmyslové nozire. Tenhle Wulfuv nozik mi silne pripomina lovecky kabarek, ktery jsem si koupil pred lety. Robustni konstrukce u trnu neni vicemene nikdy, pokud to neni skryty fulltang. 440 na mensi noze ujde(rekneme rozumny bezudrzbovy zaklad), otazka jaka 440 to taky je.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Lyster »

Count píše:A teď pánové, poučte laika. Já vidím pěknou kudlu. Co je na ní špatně a která a proč je lepší?
Jak řikal Sigmark. Jelikož to opravdu vypadá z 99.9% jako montáž na trn, tak záleží na tom, jak je ten trn dlouhý a jak je upevněný. Samozřejmě fulltang je fulltang (celokovový nůž.) Jestli je to 440C (nerez ocel) tak je to celkem OK. Dá se nabrousit i o obyčený šutr vytažený z řeky, na rozdíl od růžných super nerezových práškových ocelí pro nože a nerezne, jako uhlíkovky. Samozřejmě neříkám, že montáž na trn je špatná volba. Např. tzv. (kvalitní) finky jsou téměř všechny takové a nevím že by s nimi měl někdo problém. Spíš je to o pocitu že kus železa v kuse (fulltang) bude robusnější než montáž čepele přichycená na kus nějaké např. dřevěné rukojeti. Samozřjmě dneska jsou technologie, které se fulltangu vyrovnají. Když to zalejou např. epoxidovým lepidlem a daj tam pořádný trn, Tak se to prostě nehne. Jak řikam, spíš je to jen o pocitu. A na tom, jak kvalitně je nůž (spoj mezi čepelí a rukojetí) udělaný.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Desouza »

Čím hezčí tím víc na hovno . ;) PíÁr
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

tak a teď jde o to, jestli tam číňan dal slušný trn, jak kvalitní lepidlo tam dal a jestli někde cestou něco při výrobě neočůral.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Lyster »

Obrázek způsobů připevnění na trn.
Přílohy
anatomie_noze.png
anatomie_noze.png (47.44 KiB) Zobrazeno 11419 x
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od sigmark »

kdybys viděl trn, jaké se používají třeba u originálních kukri, tak by ti slezly hrůzou chlupy ze zadku
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Atrop »

To samé i staré šavle ;) Celkově záleží na kvalitě těch materiálů a provedení. Montáž na trn s pořdadnym epoxi lepidlem vydrží dost, někdy i víc než by člověk čěkal. Osobně, když už trn tak průchozí skrz celou ručku nebo alespoň dost masivní do 3/4. Spousta nožů, např. ty čínský lowendy, aby se dostali na příznivou cenu má trn co konči tak v 1/3 ručky a to už bejvá jen na nenáročné použití. Na druhou stranu nože Glock maj ten trn taky kraťoučký ,ale zvládnete s nima vypáčit dekl od tanku :D
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Butch »

Tak já nemám sbírku, ale mám Uton (asi pro potápěče) a na běžné denní nošení jsem si pořídil Zero Tolerance. Rád bych si pořídil Extrema Ratio, ale ta cena je astronomická, takže spíš ne. :(
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Lyster »

Butch píše:Tak já nemám sbírku, ale mám Uton (asi pro potápěče) a na běžné denní nošení jsem si pořídil Zero Tolerance. Rád bych si pořídil Extrema Ratio, ale ta cena je astronomická, takže spíš ne. :(
Tak uton je spíš takové vojenské spotřební zboží. Na Utonech je nerezovka 420. Což je dneska už celkem bláto. Oproti 440C je to hodně znát. Ale zase má větší nerezovost než ocele řady 440.

Prostě pro armádní účely dostačující. Po akci vyhodíš a vyfasuješ nový. Takže kdo by se brousil s nějakou tvrdou ocelí.

Doporučuji nějakou uhlíkovou ocel (1095, 5160.) ve fulltang provedení od nějkých renovovaných značek. Sice se o čepel musí šlověk starat aby mu nerezivěla, ale řezné vlastnosti jsou u uhlíkovek nejlepší. Na to žádná nerez ocel stále dneska nemá. A pozor na konvexní výbrus. Špatně se to brousí. Nejlepší na broušení je asi scandi výbrus.

Jinak co se nerezových ocelí týče, tak doporučuji např: D2, N690, Elmax, 154CM, VG1, VG10, atd. Ale je to zas dražší záležitost a stále to na uhlíkové ocele nemá. Ale zas se o to člověk nemusí tolik starat. Ale hůř se brousí.

PS: Kdyby chtěl někdo pomoct s výběrem nože, tak klidně napište SZ. Rád poradím.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Butch »

Nebudu se hádat o jeho kvalitě, ale od kamaráda z armády vím, že to s tím fasováním není až tak divoké a nejen utonů :lol:
Přílohy
DSC_0002.JPG
Odpovědět