Ostatni chladne zbrane

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
BlackJack
Příspěvky: 15
Registrován: 21.02.2013 8:00
Bydliště: praha

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od BlackJack »

k tematu apacskeho revolveru... pochazi z francie. apac bylo udajen oznaceni pro nejveci grazly...
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Heike »

Právě za Sully nebo možná Maria zavedli umělé zeslabení-později se z toho zase sešlo, jinak s tím ohýbáním je to pravda. Co popisuju já, je lokální úprava v čase asi 20let...ale asi jsem se špatně vyjádřil, obrázky nedám, čerpán z knížky z r. asi 1910???kterou už bohužel nemám.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od sroub »

Pilum je vrhací oštěp, tenká dlouhá železná jehla s průbojnou špičkou z kalený oceli, to celý vyjmutelně vsazený v tlustý a těžký dřevěný násadě. Pilum je navržený tak, že se po zásahu, ne těla ale tvrdýho štítu ohne, takže se nedá hodit zpět, protože to ten štít obvykle probije. Caesar zmiňuje že při tažení do Galie dokázalo pilum probít i tři galský štíty najednou. Dnešní ekvivalent pila je vlastně podkaliberní AP střela, má velkou dopadovou energii, a letí tvrdym ostrym napřed :D
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Kocour »

Ono ohnuté pilum nejenom, že nebylo vhodné k hození zpět, ale navíc taky omezovalo další použití štítu, čili protivník, byť nezraněn (to by znamenalo zasáhnout přímo paži držící štít, což je relativně malá plocha), musel štít odhodit a nebo bojovat s na něm navěšeným klandrem. Pokud se podařil zásah v místě, kde se překrývaly štíty dvou sousedních bojovníků, bylo to ještě lepší, protože spojené štíty dál omezovaly jejich pohyb.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od sroub »

Ty si z desátý legie že to tak znáš? Jako bych slyšel jejich přednášku :D
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Heike »

sroub: Nepadnul jsem v minulým životě v Teutoburském lese, aby si ze mě někdo vtipkoval :). Po pravdě vařím dost z vody, Řím trval dost století, a na to že dodnes se ani neví jak vypadala tóga, třeba...Doporučuju knížku Corona civitas. Jinak ty střely jsou na principu hodu polní lopatkou. Jinak 10tou legii neznám, oč jde? mě Řím nějak nebere.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od big bang »

sroub najlepšia je Légia XIII Gemina :lol: ;)
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od sroub »

Moji milovaní nepřátelé, http://www.legioxgpf.cz/neboli Legio Decima Gemina Pia Fidelis. V dohledný době k vidění na antickym dnu v Hummer centru, na kraji září, a tušim první tejden v říjnu na cvičnym pochodu Pálavskými vrchy....
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od big bang »

Obrázek
Hasdrubal
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2014 20:51
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Hasdrubal »

Skoro každý to má doma ale ještě nikdo to nezmínil:srp.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Strelec45 »

S kladivem se to svinská kombinace. :mrgreen:


Abych neby OT, tak tenhle jsem používal na zahtadě a dá se použít, japka s tímhle umí.
http://www.drevorezba.cz/galerie.aspx?id=4535
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od kubo4747 »

Páni, aký teleskopický obušok by ste odporúčali?
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od des »

Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Rookie81 »

Boj s valaškou - celkem mě to zaujalo https://www.youtube.com/watch?v=_vTm8l9xNYk
taktik87
Příspěvky: 1
Registrován: 17.10.2016 13:52

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od taktik87 »

Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Vladimir »

A čo takto palica / kopija? :D

Pri potulkách lesom je veľmi vhodná palica, cca 2m dlhá, ja si ju zvyknem odrezať z liesky, oškrabať kôru a prípadne mierne osušiť nad ohňom. Dobrý pomocník pri chôdzi a hlavne preskúmavaní terénu predo mnou, pri brodení potoka a pod. Pri strete napr. so psom alebo besnou líškou mi zaistí určitý odstup.

Navyše napr. v kombinácii s týmto:
http://www.coldsteel.com/bushman.html
- je z palice razom kopija :-)
Vladimír
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Vladimir »

Presne tak, zvyknem ju nosiť, hlavne keď som v lese na viac dní a ešte zvažujem kúpiť ten nôž s dutou rúčkou.
Vladimír
Zarkhes
Příspěvky: 3
Registrován: 09.09.2017 11:00
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Zarkhes »

Zdravim (nemohu základ vlakno, ptám se tu), roky nosím u sebe 21" tel. obušek.Používal jsem dodané otočné pouzdro od esp.Je kvalitní, obušek je pevně uchopen.Bohužel jsem zjistil že potřebuju obě ruce na vytažení.Vyhrnout triko, odepnout palcem sponu, vyklopit a vytáhnout.Naštěstí jsem měl vždy čas, ale rozhodl jsem se že chci něco rychlejšího.Napadlo mě zeptat se jaký způsob spon/úchytů používáte

Měl jsem na mysli sponu, na kterou bych si zavěsil obušek (musel bych si na jednu stranu přivařit očko) a trhnutím ho mohl uvolnit. Obrázek .Snad fakt že by se mi houpal u pasu by nebyl problém.

Pokud má někdo nápad/zkušenosti jak na civilní nošení (né pod trikem) a rychlejší vytažení, budu rád.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Stenny »

Zarkhes: Nevím, jestli jsem tvůj nápad dobře pochopil, ale pokud budeš nosit teleskop patkou nahoru, tak se ti dříve nebo později samovolně otevře. Navíc nosit ho otevřeně viditelný může způsobit dost problémů.
IMHO nejlepší je klip od ESP a teleskop nošený patkou dolů šikmo za opaskem na apendixu. Ano, lépe se tasí za pomoci obou rukou, ale stejně jako pistole se dá i teleskop zpod trička tasit jednoruč.
Odpovědět