Ostatni chladne zbrane

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Zarkhes
Příspěvky: 3
Registrován: 09.09.2017 11:00
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Zarkhes »

Stenny píše:Zarkhes: Nevím, jestli jsem tvůj nápad dobře pochopil, ale pokud budeš nosit teleskop patkou nahoru, tak se ti dříve nebo později samovolně otevře. Navíc nosit ho otevřeně viditelný může způsobit dost problémů.
IMHO nejlepší je klip od ESP a teleskop nošený patkou dolů šikmo za opaskem na apendixu. Ano, lépe se tasí za pomoci obou rukou, ale stejně jako pistole se dá i teleskop zpod trička tasit jednoruč.
To samovolné otevření mě nenapadlo.Nevím jaký klip myslíš.Ten kovový?Já mám BH_04, ale je to opravdu velké.Teď jsem přešel na košile, a nevejde se pod ně.Jen nevím jestli na apendixu s 21" délkou se budu moct vůbec ohnout.

Obrázek
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Stenny »

Myslím tohle https://www.obrana.cz/shop/155-bc-01-kl ... busku.html . Pouzdra od ESP jsou nešikovná, musejí se rozepínat, což je u mě naprosto diskvalifikuje, Teleskop s klipsnou jen vytáhnu zpoza opasku a otevřu.
Na apendixu se teleskop nosí šikmo (zastrčený mezi opaskem a tělem, patka trochu doleva a vršek trochu doprava, pro praváka) - přirozeně tak sedne do rýhy slabiny. Zkus klidně bez klipsny, je to samovysvětlovací.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Serža »

taky jsem to řešil
futrál na opasku vykukoval pod bundou a lidi blbě čuměli
dovnitř do kalhot mi nic železnýho nesmí
nakonec jsem koupil futrál z cordury na molle a nosím ho otevíráním dolů na pravé straně batohu. batoh beztak nosím furt. je to v pohodě dosažitelné - levou rukou si držím distanc a pravou sahnu dozadu, otevřu pouzdro, vyndám teleskop a už při pohybu dopředu ho otevřu....Futrálu na batohu, i když je normálně viditelný, se zatím nikdo nějak extra nevšímá...lidi to vůbec nevnímají jako zbraň
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Zarkhes
Příspěvky: 3
Registrován: 09.09.2017 11:00
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Zarkhes »

Stenny píše:Myslím tohle https://www.obrana.cz/shop/155-bc-01-kl ... busku.html . Pouzdra od ESP jsou nešikovná, musejí se rozepínat, což je u mě naprosto diskvalifikuje, Teleskop s klipsnou jen vytáhnu zpoza opasku a otevřu.
Na apendixu se teleskop nosí šikmo (zastrčený mezi opaskem a tělem, patka trochu doleva a vršek trochu doprava, pro praváka) - přirozeně tak sedne do rýhy slabiny. Zkus klidně bez klipsny, je to samovysvětlovací.
Tak jsem si zkusil strčit obušek jen mezi rifle a tělo, a je to neuvěřitelně pohodlný.Nijak mě to neomezuje, koleno vytáhnu až k prsoum.Vážně přemýšlím o našití vnitřní kapsy do kalhot, a neobtěžovat se se sponou na opasku.Nevím proč mě to nenapadlo, díky. :yes
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Serža »

jenže kvůli tý protiskluzový gumě to pak jde blbě vytáhnout
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Serža »

zajímavý píchátko....

Kizer Urban Protector aneb čínské žihadlo umí bodnout
http://www.securitymagazin.cz/survival/ ... 57305.html
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od des »

imho je to len strašítko a/alebo nasírátko.
pri danej dĺžke a hrúbke "čepele" je tento tvar najmenej výkonný.
nemóže íst karta furt...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Cep »

Vždyť to tam píše: "Tato malá a ostrá jehla, není potenciálem svého ranivého účinku ani zdaleka tak nebezpečná, jako obyčejný nožík, velikosti rybičky."
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Stenny »

Nejsem si jistý, jaký bude skutečný psychologický a ranivý účinek - v šeru nebude tahle jehlička trčící ze zatnuté ruky nejspíš vidět a adrenalinem našlapaný útočník si možná ani neuvědomí, že ho obránce nejen bije, ale taky bodá. Možná kdyby se to zabodlo do tkáně a pak se tím páralo, ale kvůli kulatému průřezu to bude vyjíždět z rány.
Nevidím výhodu oproti hrotitému taktickému peru, které navíc není jednoúčelové. A IMHO bude bodná rána hliníkovým perem kvůli většímu průměru i víc bolet.

Mimochodem, termín "zákeřná zbraň" zákon zná jen pro zbraně střelné/palné, takže v článku uvádění policisté si to o šídle mohou nanejvýš tiše myslet.

Ale jako EDC šídlo to není špatné, pokud někdo předpokládá, že si bude muset v nouzi dělat další dírky do opasku :)
Naposledy upravil(a) Stenny dne 14.09.2017 22:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Count »

Serža píše:taky jsem to řešil
futrál na opasku vykukoval pod bundou a lidi blbě čuměli
dovnitř do kalhot mi nic železnýho nesmí
nakonec jsem koupil futrál z cordury na molle a nosím ho otevíráním dolů na pravé straně batohu. batoh beztak nosím furt. je to v pohodě dosažitelné - levou rukou si držím distanc a pravou sahnu dozadu, otevřu pouzdro, vyndám teleskop a už při pohybu dopředu ho otevřu....Futrálu na batohu, i když je normálně viditelný, se zatím nikdo nějak extra nevšímá...lidi to vůbec nevnímají jako zbraň
Jaké pouzdro máš? Byl by odkaz?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Serža »

tuhle:
http://www.miwo-military.net/-produkty/ ... eleskopow-
v zelené verzi (na zeleném batohu)

a tohle:
https://www.alfatactical.cz/condor-outd ... cerne.html
(na druhém batohu)
ale ten Condor mám ve starší verzi, která je lepší, například okolo místa pro vystrčení otevřeného obušku je kovová obruba
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od jerry.mysak »

páč už mám trochu leta (doktor mi řek že starej nejsem, ale mladej už taky ne), tak uvažuju o vycházkové sukovici.
Taková šikovný dubuvá větev s nějakou hezkou pádnou vyřezávanou rukojetí. A vytuněná tak, že hlavice bude na bajonetový spojení, samonej klacek bude kus dutej a na hlavici 20 cm bodlo.

Nenápadný a učinný.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od DeadMan »

Zase jsem si hrál v dílně :mrgreen:

Jediné místo, kde se nakously boxery, je zde, tak to tu oživím.

Tenhle mnou vyrobený je ze zbytku materiálu pertinax (kartit) o síle 20mm.

Detektor kovu ho nedokáže detekovat ;)

Inspirace zde:

https://www.youtube.com/watch?v=R6jv0MrNKDM

https://www.youtube.com/watch?v=6DIcWFRRl3I
Přílohy
IMG_20190203_205633.jpg
IMG_20190203_205724.jpg
IMG_20190203_205830.jpg
IMG_20190203_205851.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Strelec45 »

Zkusil jsi do něčeho silou praštit? Bych se bál, aby mi ta malá ploška v dlani něco nepřerazila. Jinak to svůj účel asi splní, to jo. Hezky si hraješ. 8-)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Bill Masen »

Mám tadyten prsten, ty ostny jsou hrozně jedovatý.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od DeadMan »

Na ten a jemu podobné jsem taky koukal, ale u těchto typů je větší šance odhalení, navíc ty trny prostě neukecáš.

V zahraničí jim budu o to svém tvrdit, že je to spinner :lol:
Přílohy
ResizerImage1024X576.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od PaF »

Pokud praštíš, mineš cíl a trefíš do zdi nebo něčeho jiného tvrdého (možná i do hlavy), skončíš se zlomeninami záprstních nebo zápěstních kůstek a už si neuhodíš. Vyzkoušej, ale opatrně... ;)
Za bolševika jsme improvizovali s boxery a jediná cesta je opora přes celou dlaň a dostatečně široká.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od bivoj »

PaF píše:...jediná cesta je opora přes celou dlaň a dostatečně široká.
Amen.

Jinak je mi až žinantní tady vidět či kritizovat naprosto nefunkční kusy k osobnímu boji (boji o život).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Serža »

jsem to řešil omotáním dlaňové části standardního boxera paracordem - pak se to trochu rozšíří a fakt se s tím dá praštit, aniž by si člověk rozlámal ruku :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od DeadMan »

Tak ono když netrénovaný člověk uhodí velikou sílou do něčeho tvrdého, tak si něco zláme tak či tak.

Když jsem před hodně hodně léty dělal karate, tak jsme klikovali na pěstech (první dva klouby) nebo prstech (na třech i jen dvouch) a šlo to znát, ale dnes mám ručičky hebké jako samet :lol:

Hoši, nedrželi jste to v ruce a vůbec nevíte jak to celé sedí (je to přesně na míru mojí pacičky a opírá se to dostatečně velkou plochou).

Když to pořádně stisknu (sevřu ze všech stran) a jebnu s tím do samotného koberce, tak to ani necítím ;)

Do hlídaných míst ideální imho :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět