Balistické nože

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Balistické nože

Příspěvek od Karlos »

Odděleno z vlákna: Makarov - klasika na večné časy. Karlos.
MozartTx píše:Jako sběratel mám dokonce i originální balistický nůž Specnaz a k tomu náhardní čepele a to je také kvalita.Od nože čekáte vše možné jen ne to, že po vás vystřelí. Tohle je vychytávka do PA doby! Tichá bezhlučná smrt. :geek:
K tomu balistickému noži, zkoušel jsi jaký to má výkon resp. na jakou vzdalenost je to realne pouzitelny?
(sorry za OT kdyztak oddělím)
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od MozartTx »

Ano zkoušel. Mam originální Specnaz, (žádný homemade, nebo cizí výroby) 8m s mirenim v pohodě. 6m bez mirení vyřadí cíl a máš čas cíl dodělat ručně. Rychlost je 60km/h takže výkon je opravdu perfektní. Nevýhoda je jen jedna střela, ale moment překvapení hraje ve prospěch nože.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od bivoj »

Ad Balistický nůž Specnaz, troška fyziky:

V případě rychlosti POUZE 60 km/h (16,6 m/s) je při předpokládané hmotnosti čepele max 130g (spíš méně) výsledná energie letící čepele cca 19.2 J, což, jak uznáte, není mnoho. Hybnost je také jen 2.2 p. Takže pokud bych nebyl oblečen zrovna v plážovém tílku ale třeba jen solidní kožené bundě (nebo triko, košile a bunda), tak se nože Specnaz opravdu nebojím.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 26.09.2012 23:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Karlos »

Neměla ta rychlost být 60 m/s ?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od bivoj »

60 m/s by bylo 216 km/h. To asi žádná pružina nedá, to by tam musela být pyropatrona. A to už jsme blíže ke střelné zbrani, jak k noži...

Dle wiki je to opravdu těch cca 60 km/h, viz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ballistic_knife
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od MozartTx »

Nečekejte že BN bude mít výkon brokovnice. BN jeho výhoda spočívá v momentu překvapení. Vždy mířit na hlavu.Nikdo nečeká, že čepel mu proletne mezi očima. Takže mi je v celku jedno jestli má na těle bundu.A ťěžko před ním uskočite. Tedy jestli nemáte reflexy alias Matrix.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od bivoj »

Jsme sice OT (kdyžtak ať se to oddělí do sólo threadu balistický nůž) ale musím reagovat. 19J Opravdu není mnoho a na proražení lebky v oblasti čelní kosti se smrtelnými následky to vůbec nemusí stačit. Možná tak na hrdlo či dobře trefenou krkavici. Ale to jsou opravdu malé cíle. V případě zasažení oka je zamozřejmé jeho "vypíchnutí", nicméně není zaručena likvidace cíle. Osobně bych balistický nůž nepřeceňoval. Jediné s čím se dá trochu počítat je ten moment překvapení v okamžiku použití nože a ihned pokračovat v dalším útoku, ale plné vyřazení cíle pouze tímto nožem je zcela nepravděpodobné (a po pravdě, ani jsem v historii válečných i jiných konfliktů nenašel nějaké relevantní informace, kdy by bylo podobného nože s úspěchem použito.)
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od MozartTx »

Ať nejsme OT. Všichni co chtějí vědět více o BN tak si prosím vyhledejte ukazkova videa na webu ať vidíte jak vám to "jen"vypichne oko nebo, že kožená bunda Vám zachrání trup.Videí a info je dost. Zpět tedy k Makarovu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od bivoj »

:lol: Každá liška chválí svůj ocas. Nikde na YT jsem nenašel (není divu) video s účinky BN na živý lidský cíl...

A navíc, jak už jsem psal, nikde ve svých rešerších jsem nenalezl informaci o úspěšném použití BN v jakémkoliv konfliktu.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Balistické nože

Příspěvek od vrbodol »

Kdysi jsem si ho chtěl taky koupit.Ten od Pudy,ale to jsem byl krátce po vyučení a 1700kč bylo pro mě docela dost.Nehledě na to že jsem potřeboval hlavně perkusáka. :D Nicméně na krámě jsem si ho ošahal.Natahování bylo teda brutální,byla tam taková granátová pojistka.přišlo mi to takový komplikovaný.Nicméně dneska by to byl zajímavej sběratelskej kousek.Kdysi na něj byl i terst v SR a psali že čepel je stabilizovaná snad jen do 2m a pak že to rotuje.Ted koukám do knížek a píšou že napínací síla je 50 kg a ta stabilita ty 2m,ale na živo jsen to nikdy neviděl.Jo a není to náhodou dneska zakázaná zbran?
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Balistické nože

Příspěvek od MozartTx »

Vrbodol: Ano nez tam zatahnes tu čepel tak to chvíli trvá. Dodnes se vyrábí více klonu BN, nicméně zatím se nikdo kvalitou zpracování nevyrovnal originálním BN. Čepel u originálů opravdu nerotuje. A navíc již po dvou metrech.Teď už se testuje nový typ BN diver , který je o dost výkonem napřed.Výstřel má přes 200 barů.Bude i verze z titanu. Navíc má i další překvapko. Na netu je opravdu více info i videí vč. toho nového BN.

Ve většině zemí je nůž zakázány a je kladen někde i na rovinu střelné zbraně.Ale je hodně sběratelů nejen u nás co ho mají. Buď má sběratel rozum nebo ne.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Balistické nože

Příspěvek od marish »

Za sebe mohu říci, že když mi nečekaně někdo na 2m "jen" vypíchne oko, nebude mít velký problém mě následně zlikvidovat úplně.
Ale trefit se od boku BM může být ještě těžší než střelnou, už jen to vědomí jediné střely...
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Balistické nože

Příspěvek od MozartTx »

Marish: Je to o cviku. A trefil by ses.Kdyby si s tím hrál dost často tak to dostaneš do ruky. Ale jak jsem již psal. Moment překvapení je vždy na straně držitele. U nového typu BN, už ale nevystřelí čepel. Takže čepel po výstřelu zůstane tam kde je.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistické nože

Příspěvek od bivoj »

Tak moment překvapení je neoddiskutovatelný. Nikdo nebude čekat, že po něm nůž vystřelí čepel. Jen je bláhové se domnívat, že cíl bude okamžitě vyřazen (tichá bezhlučná smrt) či těžce zraněn. Proto musí po takovéto akci následovat další okamžitý útok na krátkodobě dezorientovaný cíl. Veřím, že jednotky Specnaz toto takto i trénovali.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Balistické nože

Příspěvek od Karlos »

a co je tedy strelou u toho noveho typu noze?
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Balistické nože

Příspěvek od MozartTx »

Nový BN bude mít 2 titanové nebo ocelové hroty. (Záleží na variantě, která zvítězí). Osobně jsem pro titan Dokáže vyvinout přes 700 bar. Na každé straně čepele jeden hrot v průměru 4-6mm. Tzn. v praxi máš dvě velice účinné střely. Délka BN nebude však nikterak velká nepřesáhne 30cm. Váhu, ale netuším. Jakmile by to z prototypu šlo do výstroje napevno tak bych neváhal si pro to klidně dojet.

To jiste myslis v zertu, ze? Balisticke noze jsou v CR nelegalni. Nebo se mylim? Fabulous

Jistěže. Bavíme se tu o době v PA světě. Takže vše je jen v teoretické rovině. Přeci nebudu osazenstvo nabádat k nelegální činnosti, nesportovnímu chování či dokonce nějaké diverzní činnosti. Jak jsem říkal již dříve. Kdo chce má na internetu o tom spouuuuustu informací.
Naposledy upravil(a) MozartTx dne 27.09.2012 13:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Balistické nože

Příspěvek od Ježura »

No nechci rejpat... ale přece jen není balistický nůž řazen jak zbraň kategorie A?
citace:zbraně kategorie A....bod 3)vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),

V dřívější verzi tam byli balistické nože dokonce přímo uvedeny... tak trošku polemizuji jestli balistický nůž přece jen nenaplňuje tučně zvýrazněnou citaci
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Balistické nože

Příspěvek od MozartTx »

Skupina A také obsahuje sběratelské účely.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Balistické nože

Příspěvek od maci »

Pokud na nůž napíšeš "Balistický nůž", tak to do skupiny "zbraně maskované jako jiné předměty" přeci nepatří. Tedy pokud policajti umí číst. :-)

Edit: Policajti berou za zbraň jakýkoli předmět, který bude při útoku důraznější vůči tělu. Třeba klíče, zapalovač apod. (vše co zpevní dlaň) Jinak v Německu policajti s oblibou kontrolují řidičům kamionů nože na chleba. Jakmile je delší než dlaň, tak z toho mají průšvih a pokuta. S tímhle nožem by jsi si šel rovnou sednout.
Naposledy upravil(a) maci dne 27.09.2012 13:52, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Balistické nože

Příspěvek od Steril »

Pozor na míchání hrušek s jabkama, je rozdil mezi zbrojním průkazem skupiny A a zbraní karegorie A :)
Odpovědět