Obrana chladnou zbrani

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Annele »

A podali jste trestni oznameni?
Kanaďan
Příspěvky: 34
Registrován: 02.01.2013 19:55
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Kanaďan »

Nepodali. Stejně by to pak jen odložili, protože by nezjistili totožnost pachatele. Co by tam ti nebozí policajti napsali? Asi 170 cm vysoká, černovlasá, hnědooká, snědá, česky, s cizím přízvukem hovořící žena, která zjevně injekčně zneužívá omamné a psychotropní látky.? ;-) Prostě jsem měl mít teleskop :-/ :head
Black
Příspěvky: 13
Registrován: 11.04.2013 15:45
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Black »

Teleskop, pepřák, dobrý set do města EDC. Nosím to takto už roky. Zbytek není až tak o výcviku, jako o odhodlání ubránit se i za cenu poškození zdraví útočníka. Tohle je největší blok, co lidi mají. Něco o tom taky vím, učil jsem to. Lidi, tím myslím normální lidi, prostě mají blok a ubližovat nechtějí.
Gogo
Příspěvky: 13
Registrován: 06.06.2013 12:17
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Gogo »

Myslel jsem si že si v vykladačem NO Renem tak nějak neporozumím, ale to co napsal o obraně nožem sedí naprosto přesně, jak říkám já v době míru ne! Lepší je ten kasr, protože Vás těžko někdo obviní, že jste chtěli kasrem napadnout a ublížit tříčlenné skupině našich" spoluobčanů". Ovšem pro dobu mimořádnou, je výběr nože s pevnou čepelí a kvalitním pouzdrem nezbytností. Je nutné, aby byl nůž umístěn tak, aby na něj dostala jak pravá tak levá ruka. Buď na levé či pravé straně prsou, nebo vodorovně na opasku. A to proto, že pokud by došlo k nějakému napadení a vy by jste nemohli použít střelnou zbraň, jedna ruka odráží útok, nebo dělá prostor pro obranu a druhá prakticky okmažitě tahá nůž, takže protiútok je velmi rychlý a efektivní. Je to proto, že pokud jste ozbrojení, tak není čas na nějaké hmaty a chvaty, aby nebyly vaše zbraně vystaveny odebrání. Proto, je třeba techniky boje s nožem trenovat, tak aby to nejvíce odpovídalo reálné situaci. Je jedno v jakém bojovém systému, každý dává přednost něčemu jinému. Ideální je když jsou techniky boje s nožem podobné technikám použití obušku, zjednoduší se tak nácvik a opravdu to funguje.
Hasdrubal
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2014 20:51
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Hasdrubal »

Před pár lety nám bývali kriminalista na kursu říkal, pokuď by jsme se měli bránit chladnou zbraní nejlepší by k tomu byly kleště z mulitoolu. Kdyby se to dostalo, až k soudu tak by multitool na stole důkazů vypadal méně "agresivněji" než nůž a útočník by nebyl pobodaný a rozřezaný což by hodně pomohlo místo toho by měl vnitřní krvácení, podlitiny, natržené vnitřní orgány (to by na fotu nešlo vidět).
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Serža »

dám to sem
Žena (67) zabila nožem zloděje (46)
https://www.novinky.cz/krimi/449176-zen ... branu.html

snad to bude jako nutná obrana...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Lyster »

Taky držím paní palce, aby z toho bez nervů vyvázla.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od bivoj »

Serža píše:...snad to bude jako nutná obrana...
U nás dost kriticky chybí nějaká forma castle doctrine.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše:...chybí nějaká forma castle doctrine...
Do sněmovny to šlo před dvěmi lety, pak to zapadlo. Dneska to mají v programu Realisté.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od devlop »

Castle doctrine v našem státu, kdy ti do baráku může v souladu se zákonem kdykoliv napochodovat kdejaký úředník a vrtat se ti v kotli, kdejaký exetorský šulín ti může v doprovodu policie v domě zabavit cokoliv i když nic nedlužíš (prostě se spletou, stejné přijmení a jméno, skoro stejné rodné číslo, prostě se přehledli, sorry), tak toto nikdy ve sněmovně neprojde, na bych si i vsadil :D
kovboj2000
Příspěvky: 1
Registrován: 08.10.2017 13:21
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od kovboj2000 »

BiSon píše:
praalien píše: Z toho mi jasne vypliva, ze vytahnout nuz (zbran) a nebyt rozhodnutej ji pouzit je silne kontraproduktivni. A jit do vazby nebo hur sedet kvuli ozralymu blbovi? Dekuji, fakt nechci.
Reseni je jenom prevence, a kdyz selze, tak plne nasazeni. Kdyby se frajer nebal a sel do toho naplno, tak nas ve stredu bylo o jednoho min. Takhle mel zajisteny boleni hlavy na nejakou dobu dopredu.
Dovolím si povedať že píšeš nepravdu. Nôž , hlavne ak je väčší, má silný zastrašovací účinok, OSOBNÁ SKÚSENOSŤ: Po vyprovokovaní hádky či prípravy sa útočníka mňa napadnúť, keď som vytasil nôž útočník od svojho zámeru ihneď upustil. Zranil som nožpm len raz, a to len ľahko, nebolo treba lekárske ošetrenie.
A kto má trochu rozumu, zistí si a nacvičí, ako má nožom útočiť tak, aby protivníka nezabil. Samozrejme nebudem útočiť nožom na hlavu alebo na hrdlo! Ani nôž nevpálim nevpálim po rukoväť do brucha! Menšie dlhé rezy po rukách, vedené švihom, nie bodaním !!!! alebo aj po tvári, útočníka STOPROCENTNE zastavia.

Hovori si čo chceš ja mám osobné skúsenosti , a to viacnásobné, nôž nosím zo sebou všade akonáhle opustím dom.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Matěj »

U pořezaného útočníka se podle mě bude velice těžko dotkazovat, že se jednalo o nutnou obranu, pokud bude mít holé ruce...
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od BiSon »

kovboji, nerozporuji Tvoje zkušenosti, přeci jenom mám pár dotazů:
- opravdu sázíš na to, že se protistrana lekne? Co když ne?
- jak jsi vnitřně srovnán s faktem, že s nožem schází kousek od vážných zranění (obou!) a soudní dohry?

>nôž nosím zo sebou všade akonáhle opustím dom.
Já také. Přesto je mojí primární zbraní teleskopický obušek a sekundární pistole. Možná mám jenom jiné zkušenosti a jiný výcvik (jak s nožem, tak bez něj)... A právě proto TO a ne nůž :)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Lyster »

Za zabití zloděje skrz dveře seniorka stíhaná nebude, byla to nutná obrana
https://ostrava.idnes.cz/odlozeni-pripa ... zpravy_woj

No sláva, jen nechápu, co na tom trvalo tak dlouho. Paní má za mě. :yes
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Serža »

dobrá zpráva...snad se to mezi zlodějema rozkřikne :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět