Obrana chladnou zbrani

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Ambroz »

Hmm. Noz v sebeobrane... vzdy pruser na sude a v nespravnych rukach vytiahnuty skor. Ako je pouzity ak noz, tak ako jedna z poslednych moznosti...to celo je fajn (niekto to spomenul) ale nebude to prijemne sudit sa z utocnikom za znetvorenie. Ako alternativa by bol dobry skor srobovak, alebo sidlo... bodnutie do stehna, zadku, ramena... vyradii sval a zablokuje ho... len musi ist hlboko... krvacanie minimalne aj pri bodnuti do mensej tepny... pozor na hrudnik. Hrozi zaklopkovy pneumothorax a to len tak nerozdychas :-)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od felix5 »

vy ste hrozný humanisti. nůž ,šroubovák nebo bouchačku tahám až když mi jde o zdraví nebo o život a to je situace kdy do toho musíte jít naplno a né uvažovat nad tim jestly chudáčkovy grázlovi náhodou neublížíte .kdokoliv kdo jakoukoliv zbraň tahá dřív než je pevně rozhodnut se bránit za jakoukoliv cenu by sebou snad neměl nosit ani ten nůž . to že zbraň vytáhnete totiž může mít jen dvě možná východiska. grázlovy dojde že mu to za to nestojí a srovná si to v hlavě což je ideální stav a je to výsledek kterej napadne každýho zdravě uvažujícího člověka nebo je to vyšinutej psychopat kterej po vás jde bez ohledu na následky a hlavně před takovejma je potřeba se bránit jakymkoliv možnym způsobem ,protože jak sem řekl i kdyby byl o 3 hlavy menší a 50kg lehčí nemáte záruku že se blbou náhodou dobře netrefí .vy spadnete a projde se vám po hlavě . lidi prostě při rvačkách umírají a na to je potřeba myslet ještě předtim než tomu cápkovy odvedle řeknu "na co čumíš vole" zrovna když tam má babu a několik těch svejch vazounů kolem
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od maci »

Když vytáhneš nůž, tak už musíš být přesvědčený, že ho skutečně použiješ. A když na jeho použití nebudeš mít žaludek, tak ho radši nech doma. Někdo se nože zalekne, ale vypatlanému(vychlastanému, vysmaženému apod.) magoru to bude jedno, nebo ho ještě víc rozzuříš. A nezapomeňte, že nožem se dá i házet!
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od vlk972 »

Maci, souhlas, ale s malou úpravou - jakoukoli zbraň vytahuj jen, když jí pak opravdu použiješ, protože jiná možnost obrany prostě už není.
Co se týče právní kvalifikace, když jsem byl na školení k získání zbrojního průkazu (povinné to nebylo, ale velice užitečné), vysvětloval tam policajt, že jako zbraň se posuzuje všechno, co učiní útok (i obranu) důraznější, tedy třeba i popelník, nebo kus klacku.
Taky vykládal, že obrana musí být jasně účinější, než útok, tedy třeba i použití účinější zbraně by mělo být v pořádku.
Prvotní posouzení provádí PČR, to oni rozhodnou, zda je podezření ze spáchání TČ a nebo jste jednali v mezích Zákona. Z toho jasně vyplývají 2 věci
- čímkoli útočníka zasáhnete, musíte zásahy vést ze předu - celkem logicky jste odvraceli trvající útok
- zajistit, aby policajt věřil právě vám, to znamená, když je to otázka já, nebo grázl a jde o život, pak to musím přežít jen já a budu jedinej, kdo o tom může mluvit a za dodržení první zásady (snad je každému jasné, že vysypat celý zásobník do hlavy lumpa není zrovna lehce ohajitelná nutná obrana), pak by to měla uzavřít PČR jako nutnou obranu a k sooudu se vůbec nedostanete.
Jakmile se dostanete k soudu, jste bohužel skoro určitě v háji z důvodů, o kterých tu psali už jiní.

Mám osobní zkušenost s použitím pistole na veřejnosti v krajní nouzi. Policajt to řešil ccapůl hoďky, vyslechl pár svědků, přímo na místě a pak věc odložili s tím, že nedošlo k porušení zákona z mojí strany.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Ad vlk 972- velmi pěkně napsáno. Sám se řídím heslem, že je lépe být souzen dvanácti, než nesen šesti. Lépe nějakou dobu být v krimu, než napořád na krchlově. Myslím tím použití zbraně v nutné obraně, když jsem použil všechny jiné dostupné prostředky, jak se střetu vyhnout ( např. útěk ).
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od muzzleloader »

Jen bych chtel doplnit,ze k soudu to pujde vzdycky,protoze jste spachali cin jinak trestny .......
Kazdopadne je jasne,ze obrana musi byt duraznejsi nez utok,jinak je zbytecna.
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Ambroz »

Pisal som o terajsich "pravnych" casoch. Je samozrejme, ze ked to padne, tak mi bude viac menej sumafukcim a z ktoreho uhlu to spravim. Skor to bude my vs. oni. Z osobnych skusenosti poviem, ze vacsina fiznov na sluzobnach nepobrali vela chytrosti vacsinou. Minule ma zadrzali pre ucast na demo, ktoru som monitoroval, no a po vyvrateni vreciek ( trocha som sa na zasahujucom jedoncovi bavil) ma skoro zozrali a chceli obvinit z minimalne snahy o vyvolanie nasilnosti... nakoniec im stacilo konstatovanie, ze byvam pri znamom fetackom brlohu.. skratka za igelitku zeleza :-).
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od urbanwarrior »

muzzleloader: no k soudu to jít nemusí, když se na tom shodne vyšetřovatel a státní zástupce.

Já sledoval několik let následky sebeobranné střílečky v pze - přepadení obchodu ozbrojenými recidivisty, jehož majitelé mmj. oba stříleli závodně. Výsledek dva zastřelení útočníci, třetí na vozíku. Cajti na místě: jasná zdokumentovaná sebeobrana, ale prokurátorka byla začínající holčina, která se evidentně chtěla uvést, takže třikrát to otevřela a chtěla dostat pro nepřiměřenost před soud. Celé to trvalo asi čtyři roky a myslím, že nebýt Novy, která do toho pořád vrtala, asi by chlapci dostali pěknou pálku. Soud nakonec řekl, že to byla nutná obrana bez ohledu na způsobené následky. Ze začátku docela seběvědomí kluci se změnili v rozklepané trosky, podnik v hajzlu, a oba nakonec byli rádi, když to skončilo. Jak by se chovali dneska je po té zkušenosti otázka. A stejné to bude s kudlou - soudce bude posuzovat to slavné co by kdyby a jeho osobní rozpoložení lze jen těžko predikovat.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od muzzleloader »

A proto to na 99% skonci u soudu.Na dohody ma malokdo koule.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od maci »

Za zbraň se bere vše, co je vůči tělu důraznější. To znamená i klíče, zapalovač apod. (použiješ jako pěstní klín) Když na tebe jde někdo s klackem, tak tě může zabít. Použití zbraně by bylo OK. Kdyby šel na tebe jen s holýma rukama, tak bys jí asi neměl použít. Tedy pokud nejsi vysoký 1.5m a on dvoumetrový habán. Z principu nemůže útočník útočit, když je k tobě obrácen zády. A útok je podmínka sebeobrany. Rozdíl je i v tom, kolik osob na tebe útočí. U použití střelné zbraně by mel zaznít varovný výstřel. Jde totiž poznat, jestli jsi nejdřív střílel na cíl a pak do vzduchu. Když už to dojde k soudu, bude hrát roli i to, jestli jsi prodělal nějaký kurz sebeobrany a jestli jsi to mohl řešit mírnější cestou. V každém případě je dnes použití zbraně dost riziková záležitost, že je radši větší spoleh na svoje nohy, vyhýbat se rizikovým místům a chodit v tlupě, než nosit zbraň při sobě.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od urbanwarrior »

maci: výklad práva se řídí mmj. také judikaturou a ta se postupně mění k lepšímu. Přiměřenost obrany už je vymezena negativně, tedy že obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená. Příkladem - na slovní agresi nelze odpovědět deseti výstřely z devítky. Výklad k zákonu i judikatura se ustálily na logické formulaci, že aby byla obrana účinná, musí být intenzivnější než útok, na druhou stranu musí ustat, je-li útok odvrácen - příklad: prchajícího útočníka nelze postřelit ani za účelem zadržení (nejsi-li tedy polda v akci, ten se posuzuje podle jiného předpisu).
Bohužel tady pak nastane to lámání chleba, když je třeba odsouzena za vraždu zbitá (týraná) žena, která bodla byť v obraně manžela 30cm kuchyňákem, když to soudce posoudí, že třeba měla jinou možnost na vybranou...
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od maci »

To já vím. Použití zbraně v dnešní době vidím jako vstupenku za mříže. Jen je na st. zástupci a soudu, jestli si půjdeš sednout do první řady, nebo to budeš sledovat zvenku.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od vlk972 »

Ano, ale zavřít tě můžou, pustit jednou musí - myslím z lochu.
Kdežto z rakve, nebo kriplkáry tě už nepustí nikdy........ Pro mně je volba jasná.
Asi tak..........
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od DeadMan »

Obecně ke všem těm spekulacím ono se to dobře píše ale skutečnost je pak úplně něco jiného ;)
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Ambroz »

...ved to... polemizovat mozeme o vselicom, to ale neznamena, ze v skoro kazdom obleceni nemam vselico zasite...;-)
Kanaďan
Příspěvky: 34
Registrován: 02.01.2013 19:55
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Kanaďan »

Kdysi jsem pracoval u ostrahy OC Nový Smíchov a jedna snědá konzumentka heroinu, co si přivlastnila nějaké oděvní svršky, na mě jednou vytáhla použitou jehlu se slovy, mám céčko. Nějak jsem té nebohé minoritní ženě uvěřil, že nevzpomíná se slzou v oku na hudební hity 80. let a svršky jsem jí nechal. Běžně jsem s sebou na směně tahal Gerber Applegate a kalený teleskop, ale zrovna tato situace se vyskytla zrovna, když jsem šel o přestávce odstrojen na svačinu. Možná škoda, možná dobře, že jsem ten teleskop neměl. ruku bych jí zlomil. Nicméně, co by se se mnou dělala justice, to je věc druhá. Přitom ta žena vlastně jednala v rámci druhého odstavce TČ krádeže a kradenou věci si chtěla ponechat pomocí použití násilí, nehledě na to, že v rámci eventuálního úmyslu počítala i s tím, že mě nakazí nevyléčitelnou nemocí a že za pár let na následky jejího činu umřu na cirhózu. :evil:
Naši soudci, co v noci nechodí temnými uličkami, by ale asi odsoudili mě a ne ji. Proto, někdy je lepší prohrát, než se snažit vždy vyhrát a pak mít problémy. :|
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Fabulous »

"Ruku bych jí zlámal kurvě!"

Tento výstižný citát je jediné, co mě v té souvislosti napadá :o Ale samozřejmě se to takto řešit nedá, že? ;)
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Apokalyptik »

Každému sudcovi, novinárovi a občianskemu aktivistovi by som nariadil 14 dňový rekondičný pobyt v blízkosti cigánskej osady.

BEZ OCHRANKY!!! :wasntme

To isté by platilo aj o Bruselských úradníckych krysách, ktorí pchajú svoje vyžrané, mastné huby do vnútorných záležitostí zvrchovaných republík v strede Európy.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od maci »

Vytáhla na tebe zbraň a pod pohrůžkou násilí odnesla kradené věci. Řekl bych, že je to loupež jak vyšitá.
edit : i kdyby ty věci měli cenu 1 korunu, tak u loupeže cena ukradené věci nerozhoduje!!!
Kanaďan
Příspěvky: 34
Registrován: 02.01.2013 19:55
Pohlaví: muž

Re: Obrana chladnou zbrani

Příspěvek od Kanaďan »

no byla to krádež, ne loupež. Nejdříve kradla (teda kradly, byly dvě, jedna mě při zadržování kousla do ruky, naštěstí neprokousla kůži a já si to pak polil desinfekcí a nechytil jsem :| žádné svinstvo) a až pak se pokusila použít násilí, resp. použila pohrůžku použití násilí, aby si to tričko podržela, takže šlo "jen o krádež s použitím násilí proto, aby si kradenou věc ponechala, ale byla snědá a víte, jaké to tu je. :-(
Odpovědět