Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od MRAK »

Fabik
Obrázek


Obrázek
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Maximus »

To Karlos: Jenomže ty doslova "odlitky" pro SA vz. 58 jsou jako nože použitelné jen v případě naprosté nouze. Dokážu si představit situace, kdy si raději vyštípu něco z pazourku, než abych použil tento "univerzální" nástroj.

To fabik: Nejde vymyslet redukce na bodák pro AK 47, resp. jeho novější modifikace? Jugo verze se dají se sehnat ani ne za polovinu ceny Glocka a materiálově i funkčně nejsou špatné.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Fabulous »

Jaká je asi kvalita originálního bodáku?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Fabulous »

Mrak:
ugly-soldier.jpg
ugly-soldier.jpg (31.88 KiB) Zobrazeno 21444 x
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od sigmark »

fabik: pokud vim, nektere kousky byly chromovane. ty NVA takrka stoprocentne, takze by mely byt docela odolne. vzhledem k tomu, ze soucasti je stipacka dratu, tak by to neco melo vydrzet
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Ambroz »

Ta Yugo by mala do koruniek sa vojst. Povedzme si otvorene: Najlepsi noz je ten, co mam v ruke, ked je treba a nie niekde v batohu. Z akymkolvek nozom vacsich rozmerov chodit stale je koledovanie si...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Maximus »

Ruské bodáky mají solidní materiál, docela chválený, NDR výroba je již horší. Jugo je lepší střed, navít za tu cenu cca +- 400 - 450 kč dobrá alternativa.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od štaflík »

Ten obrázek od Fabíka není Mrak, ale moje kolegyně. Ač je to k neuvěření, tak je volná, kdyby měl někdo zájem...

Jako tak trochu geografa mě zaujala popularita sissiny na severu Čech (přecijenom jsme blíže Finsku), protože já jsem jsem (ač to asi nikdo netušíte :D ) silně Sissi-pozitivní. Chtěl bych proto najít hranici - čáru kde se popularita Sissiny přelévá v popularitu Glocka. Ta čára se odborně jmenuje izosissa. Můžeme jí zmapovat použitím Thiessenových polygonů, či kriegováním. Zatím je jisté, že sever Čech patří Sissi, pražští Pepíci (zejm. jihopražští Pepíci), blíže Rakousku preferují Glocky. Zdá se, že demarkační linie by mohla probíhat někde na trase U Zlatého Tygra-U Medvídků-U Pinkasů-Pod Jindřiškou věží-U vystřelenýho voka.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Maximus »

Sissiny mají svoje významné refugium i na jížní až střední Moravě :hi.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Reno »

Koukám, že na pozadí tohoto vlákna se řeší bodák na Sa-58... :D Nevím, jestli je z "bojových" důvodů opravdu nutné a praktické používat bodák nasazený na zbrani, ale budiž. Každopádně ten kdo měl v armádě přidělený UTON, tak bodák vz. 58 vůbec neměl a dokázal s tím žít... :) Nasazený bodák o něco zvyšuje hmotnost zbraně a nezřídka i ovlivňuje nástřel, s tím je třeba počítat. :idea: Já osobně měl lepší pocit z útočného nože jako "zálohy" v pouzdře na opasku nebo na vestě, ale nepopírám, že bodák nasazený na zbrani je na blízko velmi účinná záležitost. Z praktického hlediska by podle mého názoru místo nějakých improvizací a předělávek bylo lepší variantou to, koupit za cca 150,- Kč (?) použitý bodák vz. 58, nechat ho trvale na zbrani a v pouzdře nosit nějaký menší nůž s pevnou čepelí, vhodný mimo sebeobrany hlavně i na práci. Bodák vz. 58 pak lze alternativně používat např. k hrabání v zemi, probodávání plechových nádob a jiné podobné aktivity, aniž by si člověk dělal starosti, že si ztupí nějaký nůž používaný i na práci. Jinak nůž Glock není za ty peníze špatný, kdysi jsem měl verzi s pilkou, ovčem její funkčnost mě opravdu nenadchla... :roll:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Maximus »

Pokud se do toho Fabulous pustí, tak rozhodně nepůjde o nějakou improvizaci či předělávku ;). Prostě jeden hodně dobrý univerzální nůž, který v případě potřeby (byť málo pravděpodobné) nahradí originální bodák. Původní bodák je jako univezální nůž úplně k ničemu, protože má špatný tvar a je ze špatného materiálu, který ostří nedrží ani po otevírání dopisů. Takže tahat se speciálně s bodlem je docela zbytečné, neb jeho hmotnost se dá využít lépe.

Sissina je geniální nůž - první moje finka a také uhlíkovka. Přiznám se ale, že ještě větší radost by mi udělala její sestra z kvalitní nerezovky, kdy jako bonus by byla právě možnost suplovat bodák.

Role bodáku v současnosti spíš spočívá v roli bojového nože, resp. univerzálního nože v běžném životě vojáka. Poslední bodákový útok absolvovali Britové v roce 2004 v Iráku. Američané s výcvikem boje s bodákem už skončili. Toto rozhodnutí je ale dáno současným stylem boje, kde se v současných asymetrických konfliktech moderní pěchota snaží bojovat s "ručníkáři" na co nejdelší vzdálenost, kde vynikne jejich převaha v kvalitě zbraní a příslušenství (kolimátory, puškohledy, noktovizory, termovize,...). To ani nemluvím o využívání dělostřelecké a letecké podpory či stále častější využívání ozbrojených bezpilotních prostředků.

Bodák je obecně považován za anachronismus, ovšem to byl svého času považován palubní kanon na stíhačce také a kolik dnes soudobých stíhacích bombardérů nemá kanonovou výzbroj?

K boji muže proti muži již normálně nedochází a díky množství malorážové munice, které voják má i díky propracované logistice vždy k dispozici, tak se dá náhodný konflikt na kontaktní vzdálenost řešit střelbou a kašlat na nějaké bodáky.

Jsem si ale jist, že v případě hardcore PA scénáře nebude dostatek střeliva, technika nacpaná elektronikou bude udržována v chodu jen obtížně a navíc v běžných potyčkách nebude ani k dispozici (pokud nepočítám noktovizory I a II generace ve "výzbroji" myslivců). Rovněž vlastní konflikty na úrovni Calvera - vesničani nebudou vedeny nějakou složitou vojenskou taktikou. Daleko častější bude souboj muže proti muži, který už dnes není běžný a zde by určitě příšly opět ke slovu právě ty bodáky, ale také třeba i útočné nože, polní lopatky, palcáty, etc. . Kdo by měl někdo výcvik i v těchto kontaktních soubojích, tak to bude určitě velké plus.

Rovněž by bylo poměrně časté zahánění neozbrojených zombíků, zadržení zlodějů či jiných kriminálníků a zde psychologický efekt bodáku na kose či jiné dlouhé zbrani může nějaký ten náboj také ušetřit.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od sigmark »

Abych citoval klasika: "They don´t like it up ´em, sir!"
i kdyby se jednalo o šídlo typem pozdější enfieldky nebo mosin, tak v PA si myslim velice rychle najde svoje misto na opasku.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Kocour »

Jinak k použití bodáku v moderní asymetrické válce. V roce 2004 patrola Argylls and Sutherlands provedla v Iráku zatím poslední známý bodákový útok v historii vojenství. Jednotlivé případy použití bodáku jsou hlášené i po tomto roce.
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Mikuláš »

Škoda, že u Glocka si nedávají větší pozor na vzhled brynýrování - dost to kazí celkový dojem z nože, který je jinak vynikající. Možná je to ale jev poslední doby. Pokud mohu srovnat, tak např. nůž pro USAF od Ka-Bara má přímo ukázkové brynýrování, ale samozřejmě jeho cena je taky vyšší.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od des »

moj glock nemá brynýr ale lak.
neni to vitrínkový šampón ale pracant tak vzhlad moc nerieším
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od goral »

Otazka zni, jetsli origo armadni glock ma lak. Vsechny co jsem mel v rukach byly pouzite, takze nevim jak to vypada nove, ale mam tuseni ze to lak nebude.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Tommy »

Dělají se i repliky, nemel jsem ho sice v ruce, ale na aukru stojí do 500,- novy. Tam bych se nedivil kdyby byl lakovany.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od des »

tak glock píše že phosphate-treated takže s tým lakom som to asi netrafil, aj ked fosfátovanie sa jak podklad pre lak používa. ale brynýr to neni.

fejk nemám, pri noži za 33,- to asi neni nutné 8-)
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nejlepší nůž na světě je? Zase GLOCK!

Příspěvek od hangys »

Fabulous píše:Až vymyslím montáž na Sa58 tak budete mít Glocka všichni 8-) A já jí určitě dříve nebo později vymyslím ;)
Fabulousi, je to realny zamer v dohledne dobe? Prosim, rekni ano ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší nůž na světě do 1000Kč? Přece GLOCK!

Příspěvek od Fabulous »

Už to mám v hlavě... ;)
Odpovědět