Obrana při napadení nožem

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od Hohepa »

Košile hezká ,
ale co můj nejlepší přítel ?
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od Heike »

No, to je na komandos dýku, košilka. Nebo na misericordiu, či jak tomu nadávali. Prostě na šídlo. Asi neznáš Ariel, když není běloskvoucí
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od Heike »

Jinak šuriken je souhrnný název vrhacích předmětů se špicí-patří mezi ně jehly, hvězdice, nože.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od marav »

Takže k realitě...... nevím proč, ale debata se zvrhla pouze na případ skutečného smrtícího útoku nožem bez předchozího varování . Pravděpodobně proto, aby byla možnost obhájit ten styl obrany s leháním si na zem. Komu z diskutérů něco takového hrozí? Vsadím se, a policejní statistiky to potvrzují, že takových útoků se v ČR stane tak 1-2 do roka ..... a to možná ani jeden, protože vražedný útok nožem se provádí většinou ze zálohy a zezadu, aby oběť neměla o útoku do poslední chvíle ani tušení. Podle mých informací v podstatě u 100% .... ok 99,9999% útoku nožem předchází hádka, přepadení někde v parku s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz atd, prostě v těchto procentech jde vždy o situace, které obránce může preventivně ovlivňovat a předcházet jim. Obcházením rohů, nepohybováním v odlehlých tmavých uličkách a cestách mezi domy či v parku apod. A pokud do takových míst musí jít, není problém mít v ruce i v kapse připraveno překvapení pro případného útočníka s reakční dobou v desetinách vteřin: krabičku s pepřem, pepřový spray, teleskopický obuch, taser, nůž nebo pistoli.
Tohle je třeba natrénovat a zde probírat. Reálné situace, které mohou každého z nás potkat. Bavit se o obraně proti vrahovi, který tahá svůj nůž viditelně nějakých 10-6m před obětí - to je prostě z mého pohledu nesmysl. Pokud vás skutečně někdo bude chtít zabít nožem, napadne vás zezadu říznutím do krku nebo bodnutím do ledvin a vy si toho všimnete až v okamžiku, kdy budete mít čepel v sobě. A takovému útoku se neubráníte. Lze mu pouze předcházet- respektive minimalizovat jeho pravděpodobnost právě celkovým preventivním chováním.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od Heike »

Musí být útok smrtící? Známého bodla holka závislá na pervitinu. Přežil, vzali mu kus jater, pár měsíců si poležel. Za bílého dne na ulici plné lidí. Myslela že po ní jde-sleduje ji přes odraz výlohy. Ale to v těch statistikách není, že. Klasika, v hospodě se opilec rozhodl bodnout soupeře, opět zranění, zakročili včas lidé kolem, nože si všimli až když se zraněný svalil zakrvácený-ani on sám si nevšiml že byl bodnut asi 10 vteřin, předcházelo tomu mlčení útočníka. Hrozí to podle mě každému, koho si vyfetovaný paranoik přebere po svém. Jednoho experta našli schovaného v potoce, s kamenem v ruce-číhal na auto, před kterým uběhl během dopoledne asi 20 km, a byl si jistý že to auto jezdí kolem a nahání ho-byla to dodávka PPL, takže číhal, aby po řidiči hodil šutr. Takže mě zajímá situace kdy je reakčního času minimum, případy kdy s dotyčným můžu pokecat a připravit se...jinak jsem psal, bránit se útočníkovi vždy jako by měl nůž, nepočítat že nůž uvidím.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od marav »

Jinak řečeno .....potvrzení mnou napsaného.
U případu s feťačkou na ulici není nikde popis toho útoku ...... nelze reagovat.
U případu v hospodě potvrzení mnou napsaného, že napadený si všimne útoku až když má čepel v těle....... opakuji, že takovým útokům lze předcházet pouze preventivním chováním, v případě hospody si třeba sedám zásadně do rohu se stěnou za zády pokud možno abych viděl na vchod.
S poslední větou souhlas.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od Heike »

Ať nejsem za kecala, napíšu v SZ blíž kde k incidentu došlo, přijde mi že máš přístup k policejním databázím. Já se nehádám, ale sám mám na tréninku rád, když si modelovky komplikuju...jako extrém cvičíme na ledě v rukavicích atd...souhlasím s přístupem.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od Reiser »

Video z dnešního tréninku. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=I2xkWG1a ... e=youtu.be

Edit: ta youtube featura nějak nefunguje tak jsem to změnil na klasickej link.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od hipik86 »

major Hippik, který dnes má v Praze seminář (v rámci Military Community Meeting) o "Bojových nožích" (a údajně člověk co do AČR zavedl musado) ve své předcházejícím seminář tvrdil, že nejlepší obrana při napadením nožem je teleskop. Údajně laik vyzbrojený teleskopem hravě porazí profíka používajícího nůž.
Nevím co je natom pravdy, zatím jsem nikdy nůž nemusel použít. Ale musím potvrdit, že už jen ten zvuk rovnajícího se teleskopu mi vždy zajistil výhru..
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Obrana při napadení nožem

Příspěvek od big bang »

ak nie ste profík tak vás zachráni pred profíkom len to že viete rýchlejšie utekať ako profík alebo ak spraví profík na vás útok tak pri tom zle šliapne a natlčie si pri tom kokos a zlomí členok, toľko podľa mňa k tím šancám s profík s kudlou verzus amatér s teleskopom :lol:
Odpovědět