Kukri

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Kukri

Příspěvek od marav »

2-3 nože na práci + kukri jako bojový + 2-3 vrhací ..... to je max 7 nožů- nikoli desítky. A mně se kukri prostě líbí už od dětských let. Možná na mě tolik zapůsobilo jak s ním Sandokan rozpáral v letu tygra :-D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kukri

Příspěvek od bivoj »

Tak kdo z kluků v mládí nežral Sandokana, že... Nicméně Sandokan neměl v té scéně s tygrem kukri ale obyčejnou dlouhou dýku. ;) Kukri měl ten indický průvodce, co s ním upinožil toho prvního tygra (viz YT). Ale beru, že se ti ten nůž líbí. Mě se zase líbí jednoduché jedenapůlruční meče. ;)
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Kukri

Příspěvek od marav »

já měl za to, že ten průvodce mu svůj nůž půjčil ..... tak už si to možná blbě pamatuju jestli mu půjčil ten nůž před tygrem nebo po něm, ale myslím, že před... právě aby skolil svého tygra pro Marianu ..... tak jsi měl pravdu .... našel jsem tu scénu na netu ..... páral rovnou dýkou .... což mi ale přijde dost nemožný při tom úzkým tvaru.... proto jsem asi měl zafixované to kukri

jj- meče jsou taky dobrý, i když já raději katanu- holt je na mě znát to aikido, které z boje s mečem-katanou vychází, takže trénujem s bokenem atd.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kukri

Příspěvek od bivoj »

http://www.youtube.com/watch?v=4KXoFIKmES4
Tady to máš celý (začni od cca 6:30 tam je to podstatné) - Sandokan měl vlastní dýku vzadu za pasem. ;) Kukri měl ten sluha/průvodce, ale nechal si jej... (Mrcha :D ) (Edit - jo, tak vidím, že už jsi to našel)

Jinak, ač jsem pár let dělal karate, tak mě japonské zbraně (snad kromě ヌンチャク) nechaly celkem klidným. ;) Ale to už jsme OT, takže zpět ke Kukri.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Kukri

Příspěvek od Prim »

Uvažuju o koupi nějakého levného kukri na zkoušku - líbí se mi a rád bych si ho ošahal, jestli by pro mě mohlo plnit třebá úlohu mačetky s nějakou přidanou hodnotou (zbraň?).
Na armysleva.cz (na portálu jsem kupoval jen jednou předplatné na časopis a v pohodě) se objevilo Kukri od MFH za 700, ale stojí za to? O MFH jsem nic nenašel, jen že jde o firmu s vazbou na Miltec? jestli to tak je, asi bych jen vyhodil 700 oknem...
Případně za ty peníze raději šáhnout po Cold Steel?

Díky za radu, případně jestli máte zkušenost s nějakou jinou "rozpočtovkou", která ale nějakou práci udělá, sem s tím ;) ;)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kukri

Příspěvek od Hdm »

Já mám přesně tu cold steelovou a nadělala už práce spousty.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kukri

Příspěvek od Fabulous »

Od doby, kdy jsem si zlomeným kukri S&W málem usekl periferii, tak bych volil spíš jistotu značkového.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Kukri

Příspěvek od Prim »

Tou kvalitou, hadam, ColdSteel za 600 nemyslis :)

HDM: Jaka je cca tloustka cepele? Dik
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kukri

Příspěvek od Fabulous »

No to asi ne :oops:

Ale klidně bych si nechal od někoho zkušeného poradit a koupil originál od indiánů.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kukri

Příspěvek od Hdm »

Čepel je asi 2,8 až 3 mm. Mám ji na loučky na zátop a odvětvovaní(menší větve) pokáceného. Na tyto práce mě přijde taková příjemnější než sekyrka.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Kukri

Příspěvek od achopsalista »

Fabik, hoď sem foto, celkom by ma zaujímalo v ktorej časti to ruplo a ako...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kukri

Příspěvek od Fabulous »

Už jsem to vyhodil. Cca 3 cm před rukojetí. V nejslabším místě.

http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... son#p61028
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Kukri

Příspěvek od marav »

Ježoch donesl : http://nepalkhukurihouse.com/315/Nepal- ... -Kukri.php
cena 30$ , poštovné 35$ .... z Káthmándú od okamžiku zaplacení přesně za týden byl doma. Tloušťka čepele 9-10mm.
Super- doporučuju
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Kukri

Příspěvek od achopsalista »

tak som si zadovážil KABAR kukri, na pohľad pekná vecička. je to vpodstate presne to čo som chcel. lahšia čepeľ, odolná. čo mi však trošku vadí, je ten nos na konci rúčky a tiež by som prijal aby bola tak o pol cenťáku kratšia...
a tiež nechápem prečo tvorcovia tam dali to falošné ostrie...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kukri

Příspěvek od viktor »

asi sem hodim fotku az ji udelam , taham na vandry kurki od cold steelu viz http://www.armed.cz/maceta-cold-steel-k ... e/d-89176/
tak pouzivam ji pomerne dost a udela uz kus prace.
je to kus vyseknuteho a nabrouseneho plechu ve tvaru kurki, pouzdro textilni,
puvodni ostri je dost desny a asi i odpovida cene, proste jsem to cele prebrousil a trosku vytahnul, takze ted je to britva, material dobrej, dobre se brousi a dobre drzi ostri, pocelodenni praci, pokud nedata zrovana sutr coi hrebik porad dobre. pouzdro take drzi, nepra se, je to lehky a neprekazi,
takze zkusenosti, je to proste dodo dodelej doma, ale po chvilce prace s brusem, velice solidni nastroj za par kacek, mam doma ted asi 3 matchety ale tohle je moje nejblibenejsi
viktor
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Kukri

Příspěvek od hipik86 »

to viktor: Mám tu samou a mám tu samou zkušenost. Po přebroušení ostří na nějaký rozumný, pracovní úhel se z kukri stal pracant k nezaplacení.
Ale to hadrové pouzdro, to je katastrofa. Je ošklivé, nepěkně zpracované a kukri v něm pořádně není fixováno (ona je otázka, jestli je potřeba ho tam fixovat, ale já bych ocenil, kdyby se mi na výstroji v pouzdru nehýbalo).
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kukri

Příspěvek od viktor »

no mas pravdu ze by pouzdro mohlo byt lepsi.. to asi urcite. kdybych ji nosil u pasu tyk by mi asi take stvalo, ale vetsinou ji mam bud na baglu a nebo v nem, takze jeto spise takova ochrana ostri a na to to staci, zas na druhou stranu jsem videl uz v obchode rozpadla, rozparana pouzdra MFH s Kukri a chteli za to skoro dvojnasobek ceny. Mam par veci od Coldsteel a i kdyz jsem obcas musel neco podlemeh nazoru lehce dodelat matros, penvnost a funkcnost byla vzda na vysi a lepsi nez cena :_))
viktor
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kukri

Příspěvek od Hohepa »

Také mám a též z armedu.
A teď Vás naštvu .
Druhou jsem loni koupil na berem.cz za 180 Kč :lol:
Zagoooglil jsem a není to sice original , ale nějaká jihoafrická replika
( angličtina mi moc nejde )
ale kvalita je cca stejná.
Popravdě, kdyby mi nebyla podezřelá ta cena , tak na to ani nepřijdu.
Na likvidaci křoví, takovej ten ptačí bob a jednoletej stromku, co furt raší z pařezů
tedy větvičky od 3 mm do 5 cm
je to pracant k nezaplacení.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kukri

Příspěvek od viktor »

Cold Steel vyrabi take lecos v Jihoafricke republice, ... blahopreji..
viktor
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kukri

Příspěvek od štaflík »

Pro ty, kterým přijde kukri moc radikální (já ;) ) je dobrý kompromis Ka-Bar Cutlass Machete. Má to křivé bříško kukri, rovný hřbet a celkem pádně to seká. Pro řadu věcí mi přijde šikovnějí než sekera a dá se s tím namazat i paštika (hóóodně pašiky na hóóódně velký chleba :))
http://www.noze-nuz.com/recenze/cutlass/cutlass.php
Odpovědět