Kubotan

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Kubotan

Příspěvek od SharKhan »

Toto tu doteraz nebolo (videá som postol inde), nuž dovolil som si založiť tému - kôli prehľadnosti.

Kubotan, resp. yawara je veľmi účinná zbraň pri boji z blízka, pritom je to nenápadná vec.
Dá sa nosiť napr. na zväzku kľúčov, resp. aj skládací nôž sa dá použiť technikou "kubotan.

Nejaké videjká:

http://www.youtube.com/watch?v=zlw9Mo4g5Ak

http://www.youtube.com/watch?v=wjcCKUfgiLE

http://www.youtube.com/watch?v=l6R9jWd4wj0
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Kubotan

Příspěvek od Žulda »

Kubotan je bezvadnej. Absolvoval jsem výcvik v jeho používání, jako u všech obranných prostředků to chce trénovat a trénovat. Ale jak píšeš, nenápadný, lehký, účinný. Jeden nosím na klíčích, špičatý a druhý s oblými konci mám v kapse bundy.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kubotan

Příspěvek od kregan »

Taky jeden mám. Kde se dá absolvovat ten výcvik?
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Kubotan

Příspěvek od Žulda »

My ho měli jako jeden ze seminářů pro členy naší asociace KravMaga KAPAP.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Kubotan

Příspěvek od marav »

no..... jelikož složený teleskopický obušek lze používat jako kubotan, nevidím důvod si pořizovat kubotan s oblými konci. Pokud už, tak jedině se špičkami, aby bylo možno to použít jako šuriken.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Kubotan

Příspěvek od the.marek »

Podle mě je to taky úplně zbytečná kravina, lze takto použít např. zavřený nůž, dost jich má jako třeba můj, druhou stranu vyztuženou na rozbíjení autoskel apod., nebo již zmíněný teleskop... Když už neco takového, tak třeba na klíče toto, je to na stejný brdo a je to lehké, plastové...
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kubotan

Příspěvek od MFG »

Asi ne uplne idealni tema, ale takhle vypada nove takticke pero od ESP. Rozumny rozmer, slusna cena, jen si mohli odpustit to gravirovani na klipsu. Ja na rozdil od predrecniku nezavrhuji kubotan v zadne podobe, jsou zeme a mista kde jednorucak v kapse nedej boze teleskop ani nahodou, na tohle nikdo divne nekoukal - zatim teda ;)
IMG_3010.JPG
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kubotan

Příspěvek od Stenny »

MFG: Nejsem žádná autorita ohledně kubotanů, ale IMHO je vhodné si předem ujasnit, jestli to má být zbraň bodná nebo úderová. Špičatější taktická pera jsou jednak nápadnější (vypadají zbraňovitěji), jednak snadno zajedou do tkáně (perem od SW jsme probodli nějakou starou kanadu, jednou ránou to šlo skrz svršek i podrážku) - což může a nemusí být výhoda.
Dobrá varianta prvoplánovitě taktických per jsou nerezové propisky třeba od Zebry, i když trochu kloužou v ruce a chce to pokládat palec na vršek. Nevím, jak v jiných zemích, ale třeba lidi od letištních rentgenů taktická pera znají a dost rutinně zabavují, pokud vím.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kubotan

Příspěvek od MFG »

Prosel jsem nedavno 20h kurzem na tohle tema a podstatne prehodnotil osobni vybavu. Uz po druhe lekci jsem (mozna prekvapive) vyndal nuz z kapsy ktery jsem nosil patnact let, shanim lehci teleskop (a to mam 16ESP) a tohle naopak pridal jako posledni instanci. Kubotan jsem vyloucil, protoze se nebudu nikomu trefovat do reflexnich bodu, neziju akcni film. Zatim jsem ze vseho "utekl" a hodlam v tom pokracovat, ale az to nepujde tak nechci nic plastoveho ani tupeho. No doufam, ze na to nikdy nedojde :-(

Jinak s tim letistem apod mas pravdu.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kubotan

Příspěvek od Stenny »

Mohl by ses rozepsat o tom, co tě vedlo k tomu zbavení se nože a hledání lehkého teleskopu? Zajímalo by mě to.

Ještě přihodím článek http://www.donrearic.com/fistload.html . S něčím souhlasím, s něčím ne, každopádně zajímavé čtení o malých předmětech "do dlaně".
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kubotan

Příspěvek od MFG »

Firma zaplatila "skoleni", protoze to chtela pojistovna - podotykam, ze jsem ourada ;)

Celkem jsem se tesil jak rozvinu sve "takticke" schopnosti, brano s nadsazkou! :-) Chlapika/y hlavne zajimalo, co pro svoji obranu/bezpecnost delame. Citil jsem se vzhledem k ostatnimu osazenstvu (damy stredniho veku) na koni, hromada kramu v kabele/kapse, lekarnicka, KPZ, nactenej rozpad apod.

Chlapik nehnul brvou a kazdeho vyzval k sehrani modelovych situaci z mestskeho prostredi rekneme. Kdybych byval nemel svuj milovany Griptilian v kapse, asi bych prezil. Kdybych mel o neco subtilnejsi teleskop, asi bych se nebal toho "ozralu" srovnat. Kdybych nemel peprak v batohu, bylo by to snazsi. Kdybych mel mene vybavenou lekarnicku a vice prehlednou, bylo by to snazsi...atd.

Shrnuto - kazdy z nas je jineho zalozeni, jinak reaguje pod tlakem, ma jiny prah bolesti, jinou miru agresivity. Pro muj model chovani je "utek" vzdy nejfunkcnejsi, presne do momentu kdy se dostanu do "pasti", potom je to o jinem.

Tedy - nuz v kapse na klipu je fajn, pokud ho mam pod kontrolou i proti profikovi/fetakovi a pokud ho skutecne pouziji a hlavne umim pouzit. Hodne lidi si mysli, ze umi s nozem - ne neumi.Proto eliminace.

Teleskop - stavajicne mam v batohu, vyndano do rukavu 2x za minuly rok, jen co kdyby (ochrana deti a zeny). Testovali jsme tristivou silu a mam ted vyzkousene, ze timto zpusobem nejsem schopny do lidske bytosti mlatit ;) Tlaky, paky apod. jsou pro profiky/nadsence, nezpochybnuji, ale na forech je kazdy rambo, realita je jinde. Lehci klacek pri naucenem svihu funguje jako rekneme proutek, pri maximlni sile dozene klasicke esp. Vyzkouseno.

Kubotan - rozumny nastroj posledni instance nablizko, kdy pri "hysterii" ma skoro brutalni ucinek, pri "lehkem" nacvicenem "poklepu" stavici ucinek.Odzkouseno i na vlastni kuzi, tedy to druhe ;)

Shrnuto - verim, ze trenovany jedinec/ninja ovladajici svrchu jmenovane hracky je schopen davkovat silu, konat paky, a zasahovat energeticke body protivnika. Ja proste zdrhnu, pokud jsou tam deti budu vyjednavat a teprve pokud to nepomuze a dostanu se do uzkych budu se branit s bersekerskou zurivosti. Tohle mam za uplynule ctvrtstoleti odzkousene a tomu jsem po konzultaci prizpusobil i obsah kapes.

To je ale muj model chovani a nutno podotknout, ze ostatni ucastnici kurzu to meli uplne jinak ;) Zaroven myslim, ze tady na foru jsou mnohem fundovanejsi kolegove ;)

Konkretne tohle pero jsem vybral neb nema tak ostry hrot, je mensi a civilneji vypadajici. Presto se da rozumne pouzit, nestoji nekonecno, a da se pouzit i jako sonda na su-jok ;)

Jeste mozna porovnani ke klasickemu peru, ktere jsi zminoval v prvnim prispevku, ktere by fungovalo spise jako ten kubotan
IMG_1208.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kubotan

Příspěvek od DeadMan »

Srovnání starého pera od ESP a Sharka (v ColdSteel mají poštu od 2,5tis. zdarma, tak proč platit za nic, když místo toho můžu přiobjednat nějakou drobnost v cca stejné ceně a že jich tam je :mrgreen: ).
Přílohy
IMG_20180419_173429_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kubotan

Příspěvek od Lyster »

Já nosím v v jedné zadní kapse u jeansů Taktické pero Smith & Wesson Military & Police 2.gen. a v druhé zadní kapse ThorFire PF04. Oboje mohu jen a jen doporučit. Tam kde by mohlo být taktické pero problém, například letadlo atd. je super ta svítilna ThorFire PF04. Prošel jsem s ní do letadla naprosto bez problémů.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kubotan

Příspěvek od Bill Masen »

Já mám u sebe pořád Böker Plus Tactical Multi Purpose Pen, protože denně potřebuji pero. Není to tak široký, jako to ESP a podobný. Mám v něm náplň Fisher Space Pen. K soudu jsem s ním bez problémů prošel a nesebrali mi ho ani Chorvatský policajti, když si mě odvezli za zapomenutý nůž v kapse. Je to prostě propiska.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kubotan

Příspěvek od DeadMan »

Tak do letadla je ideální klasický kovový Parker ;)

http://rozpad.cz/forum/download/file.ph ... &mode=view
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kubotan

Příspěvek od bacil »

Některé svítilny mají bojovou "korunku", takže se dají taky jako kubotan použít a maximálně velmi bolestivě dotyčnému prorazíte kůži, ale dál to už nejde.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubotan

Příspěvek od Serža »

DeadMan píše:Tak do letadla je ideální klasický kovový Parker ;)

http://rozpad.cz/forum/download/file.ph ... &mode=view
ona imho stačí jakákoliv propiska s celokovovým pouzdrem....měli jsme je kdysi jako reklamní, tak mám zásobu z té doby :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Kubotan

Příspěvek od Ray »

Dneska mi došlo levné taktické pero z Amazonu (cca 230 kč). Kovová konstrukce je bytelná, zpracování dobré. Klip na kapsu drží hodně těsně, vypadnutí absolutně nehrozí. Výroba Čína.

Výbava:
Komplet složené s gumovou špičkou slouží jako smart touch na displej mobilu nebo tabletu - letělo hned do pryč
Po sundání krytky se z pera stává klasický rozbíječ skel/obranný prostředek
K propisce jsou 2 další náhradní náplně (nezkoumal jsem zdali pak půjdou něčím nahradit)
Posledním kouskem výbavy je žraločí zub na konci. Jako obranný prostředek nepřipadá v úvahu, ledaže by to chtěl někdo v kuse nosit obráceně nezakryté a riskovat případnou penetraci stehenního svalu při pádu. Ostrost celkem na cypa, ale zkusím to trošku nabrousit a uvidím. Nicméně myslím že na nouzové přepižlání pásu v autě, otevírání různých obalů a pohodlné krájení lovečáku to stačí :)
Měli tam místo čepele i koncovku s otvírákem a šroubovací špičkou, ale bez dovozu do ČR (tak jsem sáhl po tomhle).
1.jpg
1.jpg (79.05 KiB) Zobrazeno 15074 x
2.jpg
2.jpg (74.27 KiB) Zobrazeno 15074 x
3.jpg
3.jpg (84.79 KiB) Zobrazeno 15074 x
4.jpg
4.jpg (87.72 KiB) Zobrazeno 15074 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět