Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od kuny »

DanBlack píše: 05.06.2023 18:16
"Víme že někde s tím dělaj problémy, tak si případně odmontujte kolíček a z onehandu tak uděláte obouručák." :)
Tým, že je celý z nerezu, by mal byť dosť nezničiteľný. Teda aspoň si myslím. Problém by mohol byť aj v poistke. A ďalší problém by mohol byť v destinácii. Idem s rodinou do Grécka a tam asi nože nie sú moc tolerované. Teda čo som sa dočítal na internete. Takže nakoniec asi ostane doma a poletí len ten Vinox Classic. Ale bez noža sa cítim nejako divne. Asi som úchylný na nože denne mám dva vo vrecku a dalšie dva tri v batohu. Ale celkovo mi od C-19 z toho trochu hrabe a môj EDC batoh je značne presýtený všetkým, tak som to začal trochu redukovať. Už sa to nedalo nosiť ;) .
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DanBlack »

DanBlack píše: 05.06.2023 18:16 "Víme že někde s tím dělaj problémy, tak si případně odmontujte kolíček a z onehandu tak uděláte obouručák." :)
Při pokusu o zpětné našroubování kolíčku jsem mu strhnul závit. :|
Takže kapka lepidla a už holt nepůjde demontovat.

Trochu jsem zkoumal otvor v čepeli a je pěkně šišatý, to vypadá jak když nejdřív vrtli díru a pak ještě kovali čepel? :?
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od dracekvo »

Včera jsem byl v lídlu, měli tam za 150 zavírací nožík. Vypadá celkem ok. Jediné co mi teda vadí je, že i na otevření je potřeba zmáčknout pojistka.
https://www.lidl.cz/p/rocktrail-kapesni ... p100345442

Akorát jsem si asi naběhl. Na netu stojí méně jak v akci v obchodě :-D
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od kuny »

Tak ten môj Boker sa nakoniec vykúpal v Egejskom mori a aj mi celkom dobre poslúžil, pretože na ubytku boli len dva chabé nože také ako filetovacie. Na letisku sním nebol problém, ale robili mi dva krát po sebe ževraj náhodný test na výbušniny. Neviem prečo, či videli ten nožík na RTG, alebo im bol podozrivý môj taktický batoh Savotta, alebo kvôli ZP. Na letisku v BA si našu batožinu (manželka + deti a ja) vybrali na osobitú kontrolu ďalším RGT, najprv pozreli manželkin, ale keď videl tú Savottu tak sa zamestnanec letiska len pousmial a poslal tú prepravku ďalej na pás. To som si vydýchol, alebo by to bolo vysvetlovania. Pre istotu som si vytlačil aj nariadenie EU o povolených ostrých predmetoch.

No a pred odletom som doma dal dolu aj tú sponu, aby nevyzeral ten nôž bojovo a aj ten kolík. Ten som si vložil do lekárničky a potom som ho skrutkovačom, ktorý mám na kľúčoch (taký ten 4-itý zo Swisscard pripevnil - ide tam malý krížový). V práci som ešte vybrúsil aj tú poistku a aj som si spravil Proxxonkou zárez na čepeli pre obojručné otváranie. A tiež mám ten závit na kolíček divný, ale zatiaľ som to nestrhol.
Přílohy
boker pri mori.jpg
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od TomSmith »

dracekvo píše: 27.06.2023 7:17 Včera jsem byl v lídlu, měli tam za 150 zavírací nožík. Vypadá celkem ok. Jediné co mi teda vadí je, že i na otevření je potřeba zmáčknout pojistka.
https://www.lidl.cz/p/rocktrail-kapesni ... p100345442
Mám už dva z Lidlu a u obou jsem ten bezpečnostní otvírací ozub zbrousil. Přece mne nebude ta německá vymyšlenost prudit.
Zažil jsem i borce co to v Lidlu reklamoval že to je křáp co ani nejde otevřít. Nenapadlo ho že někdo vymyslel i otvírací pojistku :?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od dracekvo »

Jo, už jsem na to taky koukal, že to půjde upravit.
Odpovědět