Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Ohledně 440C na Ganzu - nosím jako EDC Ganzo G724M objednané v únoru 2016, takže přes 4 roky. Spokojenost natolik, že jej nehodlám měnit - i když mám na výběr a jisté výhrady k materiálu.
"Jisté výhrady" - zkrátka se mi na ostří sem tam objeví zub. A jen o jednom vím, proč tam je.
Takže - možná mám smůlu na překalenou 440C, ostatní Ganza ze 440C doma (4ks) nejsou v takovém zápřahu, abych mohl porovnávat.
Druhý nejčastěji používaný nůž - Sanrenmu 7063(z května 2016, 8Cr14Mov - zuby na ostří nemá, i když jsem jím jednou otvíral plechovku tuňáka.
Můj osobní závěr - když bude něco zajímavého v 440C, tak se toho bát nebudu, pokud ale bude něco srovnatelného s trochou vanadu, tak to upřednostním.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Permonik »

Taky se přidám k chvále Esee Avispa. Mám dvě, jednu AUS8 a jednu D2, ale pro mě lepší ta první, protože i když nic extra nedělám, na té D2 se mi občas dělají zoubky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od bivoj »

vratnikp píše: 28.07.2020 11:53...mámli mít zavírák v kapse, musí být placatej...
Asi tak. Proto jsem skončil nakonec obecně u pár kusů Julius Herbertz 568110 (Solingen), kde je tloušťka nože cca 9mm. (Už jsem tu o něm psal, viz: viewtopic.php?f=67&t=3477&p=194969#p194969

Navíc tento nůž, na rozdíl od jiných zde prezentovaných, splňuje název threadu, protože je opravdu levný a opravdu je ideální pro EDC...
602478-1_1920x1920.jpg
602478-1_1920x1920.jpg (115.71 KiB) Zobrazeno 6606 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Serža »

ganzo firebird fh13-ss má taky 9mm
ale z nožů, které jsem poslední dobou dostal do ruky, mi nejlepší přijde boker urban trapper
Přílohy
Image1.jpg
Image1.jpg (48.89 KiB) Zobrazeno 6528 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Ganzo firebird fh13-ss mám, moc se líbil a líbí, ale z hledika použitelnosti je framelock v kombinaci s flipperem omyl.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od bivoj »

Serža píše: 29.07.2020 2:15 ...ale z nožů, které jsem poslední dobou dostal do ruky, mi nejlepší přijde boker urban trapper
Nemýlím li se, je to verze Gentleman... A to mi jako Levný EDC nůž do kapsy (jak zní název vlákna) už moc nepřipadá... Za levný považuji cenovou relaci do šesti, max osmi stovek. Ale ne skoro tři litry... Ne, že bych také neměl i daleko dražší nože, ale tahle třída (Urban Trapper Gentleman) už mi nepřipadne jako levné EDC, ale jako těžká stylovka... I když se mi líbí moc, ale jestli si ho pořídím, určo ho nebudu prezentovat v tomto vláknu... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od FMJ »

Zkuste kuknout na Sanrenmu 710.....cena na netu do 400,- Kč....užitná hodnota 9/10....
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od des »

Pri požiadavke na placatý nôž neni od veci zmienit aj Douk-Douk a Otter Mercator. Hrúbka 6mm, čepel uhlíkovka alebo nerez, ručka uhlíkovka, niklovaná uhlíkovka, nerez, mosadz, dve velkosti, slipjoint so silnou pružinou alebo backlock...
Vyrobené vo Francúzsku alebo Nemecku, cena prijatelná. To len keby chcel niekto dat zarobit radšej európskemu výrobcovi, jak ázijskemu...
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Serža »

bivoj píše: 29.07.2020 21:21
Serža píše: 29.07.2020 2:15 ...ale z nožů, které jsem poslední dobou dostal do ruky, mi nejlepší přijde boker urban trapper
Nemýlím li se, je to verze Gentleman... A to mi jako Levný EDC nůž do kapsy (jak zní název vlákna) už moc nepřipadá... Za levný považuji cenovou relaci do šesti, max osmi stovek. Ale ne skoro tři litry... Ne, že bych také neměl i daleko dražší nože, ale tahle třída (Urban Trapper Gentleman) už mi nepřipadne jako levné EDC, ale jako těžká stylovka... I když se mi líbí moc, ale jestli si ho pořídím, určo ho nebudu prezentovat v tomto vláknu... ;)
nemýlíš se
ovšem každý má hranici "levný" jinde
mě se kroutí panenky až tak u 5000,-
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lyster »

Přišli mi v poslední době z Wish dva nožíky.
První je notoricky známý, je to kopie ESSE Izula... 4 dolary mě stál nůž, a 4 dolary poštovné... za tu cenu neuvěřitelné. Materiál bude něco jako 5CR15 (Čísnký ekvivaltent 440A) 55-56HRC, takže nic moc, ale furt lepší než 420HC...
Jinak zpracování nože je na tu cenu neuvěřitelné, pouzdro je už o poznání horší, ale když se do něj nůž pořádně zatlačí, tak tam drží...

Druhý nožík je kopie (nebo spíš inspirativní kopie) CRKT Provoke Kinematic.
Ten mě stál cca 350 Kč... originál stojí cca 6300 Kč... takže cena/kvalita této kopie je také naprosto skvělá...
Čepel by měla být 440C, ale bez záruky.
Jednou jsem musel dotáhnout ty šrouby aby se čepel neviklala, ale zatím vše drží a dotáhnout to není žádný problém. Jsou tam klasické šrouby. Takže za mě taky super.
Dá se nacvičit i to, že při vytahování z kapsy se vám nůž otevře. Mám ho v té kapsičke u jeansů kam patří hodinky cibule.
Takže za mě, kdo skousne, že to jsou čínské kopie, mohu asi oba nožíky na nenáročné použití asi doporučit.
Přílohy
IMG_20210302_161504.jpg
IMG_20210302_211459.jpg
IMG_20210302_211533.jpg
IMG_20210302_212936.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lyster »

Ale jo, už začínám chápat fenomén nože IZULA, člověk to pochopí, až když ten nožík vezme do ruky... ale prostě 2000 Kč bych za originál asi nedal... a to jsem dobrý nožířský magor. :)
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Woody Crafty »

Může mi někdo prosímpěkně vysvětlit tu oblibu nepoužitelně krátkých zavíráků s nemožně tlustou čepelí, velkou tloušťkou střenky a nepřiměřeně velkou hmotností?

To všichni denně nožem něco páčí nebo šroubují? Vždyť se s tím nožem nic normálního nedá dělat?
Já tyhle nože ani po letech nepochopil.
Podle mě základními vlastnostmi zavíráku je slušná délka a co nejtenčí čepel, abych to považoval vůbec za nůž. A kromě toho by to nemělo moc překážet v kapse.

To už je lepší legendární mikováček s 2 čepelemi. Celý má tloušťku snad 5-6 mm. Proti tomu se bachraté těžké švýcaráky mohou jít zahrabat. Jedinou zásadní nevýhodou je absence pojistky.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od FMJ »

Můžu vysvětlit - někdo vdolky, jiný holky. Někdo ty hubený, někdo ty při těle. Někdo horňák, někdo dolňák. Jednoduše podle toho, jak to ve svém životě kdo preferuje.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od proforma »

Woody Crafty píše: 03.03.2021 15:07 Může mi někdo prosímpěkně vysvětlit tu oblibu nepoužitelně krátkých zavíráků s nemožně tlustou čepelí, velkou tloušťkou střenky a nepřiměřeně velkou hmotností?
Treba nekdo vic cestuje a nuz s cepeli do 6 cm muzes vzit i do letadla, takze je to opravdu EDC...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Do kterého letadla?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od proforma »

Pred rokem to meli v podminkach pro kabinove zavazadlo CSA, nevim, jak ted, kdyz krachujou :-) I jsem se na to jeste specialne doptavala a potvrdili mi to.

Druha vec je, ze podminku "do 6 cm" (a jeste tam bylo neco o tloustce, to uz si nepamatuju) splnuje velmi malo nozu, z tech cenove dostupnych (aby to moc nebolelo, kdyby to nekdo chtel prece jenom vyhodit, treba na jinem letisti) to splnuje v podstate jenom rybicka. Ale porad lepsi rybicka nez nic :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Co já vím, tak když jsem letěl do Skotska, to museli do zavazadlovýho prostoru i hůlky a tyčky od stanu.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od FMJ »

Zkuste stránky TSA, většina letištních security jede podle jejich pravidel - u nožů je toto:

Knives
Carry On Bags: No
Checked Bags: Yes
Except for plastic or round bladed butter knives.

Any sharp objects in checked bags should be sheathed or securely wrapped to prevent injury to baggage handlers and inspectors.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od proforma »

Ona na to je nejaka evropska smernice, ktera ty noze do 6 cm povoluje, ale uz si bohuzel nepamatuju, kde jsem to dohledala. Kdyz jsem se pak doptavala s odkazem na ten predpis, tak mi na to kyvli. Neochotne, ale kyvli. Samozrejme u jinych spolecnosti (predevsim mimoevropskych) to muze byt jinak.

Edit: pridavam odkaz na info:
"V příručním zavazadle je možné přepravovat pouze nože s čepelí do 6 cm, v případě multifunkčních nožů nesmí délka jakéhokoliv z nástrojů překročit 6 cm."
Zdroj: https://www.prg.aero/predmety-jejichz-p ... dotazovana
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Haluziak »

Tak po hodně dlouhém čekání konečně přišel z Číny balíček - Ganzo Firebird FH71
10053.900x0.jpg
Příjemné překvapení zá pár korun, je menší než jsem si myslel a to jsem ještě uvažoval o FH51. Ostrý z krabičky řekl bych dostatečně na běžné denní úkoly.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět