Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Wolf
VIP
Příspěvky: 144
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Wolf »

Za sebe můžu doporučit tento superlevný nůž z DX:
Obrázek
Odkaz: http://www.dx.com/p/carbon-steel-manual ... ngth-18257

Cena 200 Kč včetně dopravy. Nevím kde obšlehli egonomii (Smith&Wesson to fakt není), ale je úžasná, nůž perfektně padne do ruky, prsty zapadnou do výřezů, výstupek u hřbetu (tam kde je kolík na otevírání) umožnuje zapření palce buď blíže ke střence při bodání nebo opření palce do hřbetu až ZA vástupek při potřebě tlačit při řezání palcem na hřbet. Na konci střenky má špičatý roh, který si přímo říká o použití jako kubotan. Otevírá se buď obvyklým kolíkem nebo zatlačením ukazováčkem na výstupek čepele a současným mírným švihnutím rukou, stejně jako některé Rozpadlíkovy nože. Tenhle způsob mám mnohem raději, je extrémně pohodlnej.
Už mám tenhle nůž koupenej podruhé, ten první jsem nosil pár let a už byl příšerně obouchanej a musel se občas dotáhnout šroub čepele. Černění na čepeli drží.
Dikobraz
Příspěvky: 45
Registrován: 01.09.2014 21:37

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Dikobraz »

Ahoj, mám dotaz na zavírací nůž od BW. Slyšel jsem, že v armádních výprodejích se dají sehnat velmi levně nože BW, zelené zavírací, které jsou v podstatě švýcaráky, stejné materiály, jen ve vojenské zelené. Máte s nimi nějaké zkušenosti? Některé jsou od MIL-TECu. V blízkém armyshopu mi prodavačka řekla, že MIL-TEC dodává i německé armádě.
http://www.army-shop.cz/produkty/noze-- ... r/808.html

- pokud se to tady řešilo, nenašel jsem to, zkoušel jsem hledat.
- díky za konstruktivní odpovědi nebo přesměrování
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fabulous »

Mil-Tec je aftermarket. Obvykle hnůj. A armádě jistě nedodává.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od kregan »

Je to jen kopie. Originál už se nevyrábí i když by sehnat asi šel. vypadá nějak takhle
http://archiv.aukro.cz/kapesni-zaviraci ... 4392540038
Pokud vim, tak aktuálně má BW Victorinox
http://www.koszary.pl/_sklep/produkt-27 ... mobil.html
Párkrát sem ho měl v ruce. Kvalita odpovídá ostatním nožům týhle značky, jen mi (pro civilní využití) vadí vroubkatý ostří.
Dikobraz
Příspěvky: 45
Registrován: 01.09.2014 21:37

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Dikobraz »

Díky za odpověď! Kdybys věděl o nějakém podobném noži, v dobrém poměru cena / výkon, tak budu rád za doporučení. Chci určitě tyto parametry, MIL-TEC určitě ne tedy:
- zavírací (kvůli kompaktnosti, pohodlnosti, celkové koncepci).
- měl by mít nůžky
- měl by mít kleště
- pilka je příjemný bonus, ale tak nutně není potřeba

Díky za pomoc!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od the.marek »

Mě se tyhle starší Bundeswehr "švýcaráčky" moc líbí, zejména mají jen to potřebné a ušetří šířku díky pilko-otevírako-šroubováku v jednom, což je super. Nicméně na knifu jsem četl, že už docházejí náhradní díly na tyto nože, když pošlete právě tento nástroj k opravě, nebo výměně, tak už nevymění. Až na nějaký narazým a bude v dobrém stavu, tak je také můj. Naposledy jsem jeden viděl, když jsem šel kolem armyburzy, ale chtěli za něj co za nový švýcarák... :-/

Zajímalo by mě, zda někdo má zkušenosti s tímto:
walther knife.jpg
Vzhledově je to víceméně to samé, ale obávám se, že kvalitou se nedá rovnat, ale nevím, nemám zkušenost.

Jinak jak píše Kregan, ten nový Bundeswehr se mi líbí moc, kdyby jen dělali verzi bez zoubků na ostří...

EDIT: Jinak ten Walther stojí asi 350,- takže do této kategorie spadá dozajista také. Možná ho objednám za ty prachy jentak na zkoušku.
Dikobraz
Příspěvky: 45
Registrován: 01.09.2014 21:37

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Dikobraz »

Od té firmy se mi moc líbí tento, kdybyste někdo měli zkušenost:

http://www.colosus.cz/nuz-walther-multi-tac-knife/
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od des »

za podobnú cenu jak ten walther možeš mat leatherman sidekick (má pilku, nemá nožničky) alebo wingman ( má nožničky, nemá pilku)
sidekick mám, je fajn. walher rači nebrat

k tomu zubatému nemeckému armádnemu nožu - mám civilnú verziu vinox trailmaster onehand, čepel prebrúsená na hladké ostrie (neni to nič náročné) a jak bonus má proti armádnemu pinzetu a špáradlo ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od sigmark »

leatherman sidekick je za prachy za jaké se prodává perfektní
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Prim »

U Walthera bych byl taky skeptik... vzal jsem od nich na zkoušku motýlka. Z krabice sice velmi dobře nabroušenej, ale jinak je ta kvalita dost pofidérní...
Jako EDC jsem pro sebe zatím nenašel lepší volbu, než leatherman wingmana. Ale abych byl upřímnej, tak obrovská srdcovka je pro mě prcek Enlan Bee M027. I s poštou byl někde kolem 250 kaček, řeže jako čert a na tu velikost úžasně padne do ruky. Po půl roce používání žádné vůle. S trochou šikovnosti si s nim zvládám ukrojit i chleba, víc od něj nežádám ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od sigmark »

Wingman je Sidekicka chudej bratr čéče... vzhledem k ceně je Sidekick tak 3x lepší investice, vzhledem k vybavení a provedení
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Prim »

To je odvazny tvrzeni :) hadat se nebudu, v ruce jsem sidekick nemel. Pro me byla vybava wingmana vhodnejsi volba a naprosto mi vyhovuje (velke nuzky dostupne v zavrenem stavu vyuziju daleko vic, nez pilku). Sto lidi, sto chuti :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od sigmark »

Leathermany mam denne k disposici cca 10 modelu na hrani :-D
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od donovanstangiano »

Mám už několik měsíců v kapse jako EDC zavírák Drifter od C.R.K.T. stál 500,- Kč a za tu cenu pořád nemůžu uvěřit jak je to povedený nůž. Nikde žádné vůle, poměrně kvalitní ostří (i když na nože za 3 litry to samozřejmě nemá) a je i hezký.
odkaz třeba tady:
http://www.noze-nuz.com/crkt/CR6450S.php
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Prim »

sigmark píše:Leathermany mam denne k disposici cca 10 modelu na hrani :-D
Ok, to pak asi nemluvis z cesty, uznavam :) V cem je podle Tebe sidekick o tolik lepsi? Hlavne co se provedeni tyce - u wingmana mi vadi jedna jedina vec a to volnejsi klip, s cimz se toho moc udelat neda.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od sigmark »

vic naradi, plnohodnotnejsi a robustnejsi kleste, pohodlnejsi strenky ( wingman ma ...tenci plechy, pro nedostatek lepsiho vyrazu, na strenkach, vic se zarezava do dlane). Stipacky jsou sice z tech jednodussich co Leatherman dela ( nemaji ten nuzkovy skus z lepsich modelu), ale i tak zvladnou hodne prace. udelam fotky pro srovnani
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od sigmark »

tak beru zpět a omlouvám se...spletl jsem si ho se skeletoolem :-)
sice budu preferovat sidekick protože má pilku, ale wingman taky docela dobrej. vzhledem k ceně rozhodně fajn volba
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od kusna »

hoši...tak jsem po dlouhém uvažování zvolil jako EDC švýcarák a jsem fakt mile překvapen,co vše zvládá,a hlavně-v kapse nepřekáží a je to v dopstatě mutifunkce za pár kaček...za mě doporučuju !!!
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Apokalyptik »

Ano, Victorinox je EDC ako vyšité. Zvolíš si konkrétny model a máš asi jediný lacný a univerzálny nástroj, ktorý funguje. Nezháňaš nožničky, šparátko, pinzetu, pilku, pilník, šrobováky, pero, klieštiky, lupu, otváraky ....
Nechápem, prečo niekto Victorinoxy podceňuje. Je úplne jedno, či mám 3 palcového Victora, alebo premakaného Kershawa z práškovky. Režú takmer rovnako .... a stále je to LEN zatvárák. No a keď potrebujem odrezať väčší konár, vytiahnem z Victora pílku a je vymalované.
Podarilo sa mi 3 roky dozadu kúpiť niekoľko Victorinoxov Bundeswehr 111mm a tie staré 108 mm. Jeden z nich je teraz ako moje EDC, popri multitoole. Stáli asi 9 a 12 eur, takže neprekonateľný pomer Q/C za v podstate nové nože.
A tieto nožíky vzhľadom na materiál a povrchovú úpravu zhrdzavejú iba úplnému idiotovi.
Nie sú taktické a strategické, ani ich nenosí žiadny akčný hrdina zombí-bijec :puke (MacGyver už dávno vyšiel z módy), ale sú najlepšie.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od goral »

problem je, ze V-nox zaspal dobu a nenabizi poradny nuz s klipem.
Maji sice par vystrelu do tmy, ale ty nejsou zrovna idelani.
(custom upravy nepocitam, to jsem na dost jinych cenach potom)

Myslim ze vetsina lidi nosi klipovy noze kvuli prakticnosti a ve chvili kdy to V-nox nema, clovek hleda funkcni noze jinde...
Odpovědět