Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
homeck
Příspěvky: 27
Registrován: 05.12.2014 13:01
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od homeck »

Fake Fallkniven F1 mám už cca třetí rok, používám ho na zahradě. Čepel VG10 by asi byla lepší, dobře se brousí a lišku nechytá. Drží se dobře, materiál střenky nestárne, nedrolí se, netvrdne. Díky tomu, že stál 15 dolců, moc ho nešetřím a jako pracovní nůž v pohodě.
Originál F1 nemám, tak moje srovnání je spíš subjektivní.
Jako EDC mám Viktorinox Spartan v tašce, v kapse nosím Para2.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od viktor »

mam tohle, https://cs.strobl.cz/nuz-odeon/ za ty prachy ? nemam ho dlouho ale vypada dost dobře
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od gravedigger »

jestli to je stejná kopie, jako jejich optiky, tak bych se tomu vyhnul
Argel
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2018 18:43

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argel »

Zdravím,
Chtěl bych doporučení na nějaký nůž, který se dodává s pouzdrem, které by šlo upevnit na předloktí. Nějaký praktický, který by se dal nosit všude a nebyl moc nápadný třeba pod košilí. Potápěčské nože, které mají přesky na zachycení na nohu bývají moc široké a na ruce nepraktické a Walther MicroDefence Forearm Knife mi příjde zas moc malý.
Děkuji
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Proč chceš nosit nůž na předloktí pod košilí?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od bivoj »

Třeba rád hraje Assassin's Creed... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Serža »

imho jediná cesta je koupit si vhodnej nůž a pouzdro si (nechat) vyrobit na zakázku...
já mám takhle dělaný poudro na horizontální nošení dýky na opasku na zádech...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lyster »

Argel píše:Zdravím,
Chtěl bych doporučení na nějaký nůž...

Zdravím. Jestli mohu jako nožomil doporučit nějaký nůž na celodenní nošení, tak je to CRKT minimalist bowie.
https://www.youtube.com/watch?v=GJzl5zzDV6k

Už jsem ho zde určitě prezentoval. Nosím ho jako neck knife na krku už minimálně 10 let. Dokonce mám i jeho verzi s drop point čepelí, ale už to není ono. Trochu hůře se totiž drží v ruce.


Opravdu není nic praktičtějšího než je malinkatý neck knife. Nemusíš mít na sobě jediný kousek oblečení a stále máš tento nůž kam umístit (prostě na šňůrku na krk.) Kolikrát se mi už stalo, že jsem s ní na krku usnul.
Nosím na krku s tímto neckem ještě malou svítilnu od Fenixu, malý Victorinox a ještě mini zapalovač. (viz foto.) A opravdu nevím, že to pod tričkem mám. A okolí o něm také nemá ani ponětí. Dokud mi nesáhne ha hrudník.

Tento neck mohu s čistým svědomím každému doporučit! Je to neskutečný nezmar a pracant. Výborně se drží a je to prostě kamarád do všech situací.

Kdyby si měl zájem ale o něco většího, například na tu tvou zmiňovanou dýku, tak asi 14 dní zkouším nosit opět od CRKT díku AG Russell Sting.
https://www.youtube.com/watch?v=3UcYLISt-go

Opravdu se dá nosit na noze (a asi i ruce, ale já jí nosím na noze), aniž by nějak výrazně překážela a musím uznat, že občas také zapomenu, že jí na noze mám. Ale o proti tomu necku, samozřejmě při nošení trochu cítit je.

Ale jak už jsem řekl, číslo jedna je u mě CRKT minimalis bowie. A to vlastním cca 40 nožů od pevných po zavírací. Ale bez tohoto necku nevycházím z bytu.
Přílohy
20180311_023940.jpg
20180311_023750.jpg
20180311_024217.jpg
Argel
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2018 18:43

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argel »

@Lyster
Děkuji za doporučení. Ten CRKT AG Russell sting se mi velice líbí a tak bych se Vás chtěl zeptat, kde by jste mi ho doporučil si sehnat? Je nějaká prodejna v Ostravě, kde bych ho mohl si koupit(preferuji kamenné prodejny) nebo bych si ho měl přímo od výrobce objednat z jeho oficiálních stránek? Jak jste to vyřešil Vy?

Pro ostatní, ne, na assassina si hrát nechci. Chci ho nosit na horní straně předloktí, popřípadě na noze. Nedokáži si představit, jak bych sebou tahal UTONa vz. 75, popřípadě 6X4, 6X5(kterou jsem ještě nenašel online ke koupi nikde) nebo jiný velký nůž(glock 78, 81, bodák na CZ805.. ještě nejsem rozhodnut, jaký si pořídím, ale to nechci řešit ve vlákně na EDC do kapsy) v obleku, nebo v jiném oblečení, ve kterém si takové nože nemůžu dovolit mít.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lyster »

Poslal jsem si SZ.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Argel píše:6X5
Jestli myslíš 6CH5 (X v azbuce), tak je měl je Rudolf...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Ne, vážně. Proč chceš nosit nůž na předloktí pod košilí?
Nůž je pracovní nástroj a útočná zbraň, na obranu je k ničemu. Pod tou košilí bude stejně vidět, bude ti sjíždět na zápěstí a pokud se k němu budeš chtít rychle dostat, tak se k němu nedostaneš.
Argel
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2018 18:43

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argel »

Matěj píše:
Argel píše:6X5
Jestli myslíš 6CH5 (X v azbuce), tak je měl je Rudolf...
Ano, přesně ten myslím. Jsem na tomto fóru nový, tak Rudolfem myslíte nějakého uživatele zde na fóru? Já vím, že jde koupit na ebayi nějaký bulharský klon, u kterého se bojím kvality.
Argel
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2018 18:43

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argel »

Bill Masen píše:Ne, vážně. Proč chceš nosit nůž na předloktí pod košilí?
Nůž je pracovní nástroj a útočná zbraň, na obranu je k ničemu. Pod tou košilí bude stejně vidět, bude ti sjíždět na zápěstí a pokud se k němu budeš chtít rychle dostat, tak se k němu nedostaneš.
Nikdy jsem tak nůž nenosil, a tak s tím nemám zkušenosti. Proto jsem se ptal na doporučení. Kdyby mi vážně sjížděl na zápěstí a byl vidět, tak ho dám na nohu. Znáte to, raději nějaký mít a nikdy ho nemuset použít, než pak ho potřebovat a nemít ho.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Takže ho chceš na obranu?
Argel
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2018 18:43

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argel »

Bill Masen píše:Takže ho chceš na obranu?
Ano. Jak jsem již naznačil výše, sháním 3 nože(spíše obměňuji nože ze starých burzovních s prominutím šmejdů na kvalitní nože.)
1. nějakou dýčku, malý nožík, který bude placatý a bude mít pouzdro, které jde dát kolem končetiny, noha nebo ruka na skryté nošení. Ten, který tu teď řešíme. Prostě něco, co si připevním a celý den ani nepoznám, že to na sobě mám.
2. UTON vz. 75 s ražením 0004 už je na cestě. Ten budu asi využívat nejvíce. Kempování a podobný věci.
3. Potom se snažím někde ulovit 6ch5 (6X5), jako velké nůž, který se mi prostě líbí, a chtěl bych ho do sbírky, no a kdyby se něco ve světě pokazilo a potřeboval takový velký nůž. Jenomže nevím, kde bych ho mohl sehnat, protože jediný, co jsem našel byl nějaký bulharský klon, u kterého se bojím kvality.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Argel píše:
Matěj píše:
Argel píše:6X5
Jestli myslíš 6CH5 (X v azbuce), tak je měl je Rudolf...
Ano, přesně ten myslím. Jsem na tomto fóru nový, tak Rudolfem myslíte nějakého uživatele zde na fóru? Já vím, že jde koupit na ebayi nějaký bulharský klon, u kterého se bojím kvality.

Zelený sport
Argel
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2018 18:43

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argel »

Na zeleném sportu jsem našel pouze model 6X4(6Ch4)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Tak na to zapomeň. Nůž na obranu je k ničemu.
Proti útočníkovy pěstmi to je nepřiměřená obrana.
Proti útočníkovy s nožem seš legislativně taky v háji. Znám případ kdy byl odsouzený obránce, protože měl delší nůž. Navíc, bodnořezné poranění útočníka nezastaví, ale způsobí zranění na který může pojít třeba za hodinu. Mezitím tě zabije.
Proti útočníkovy s pistolí je to k ničemu.
Nůž na ruce bude sjíždět, protože ho upevňuješ na kužel, a to nefunguje. Na noze má smysl tak v tý vodě, jinak ne.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Argel píše:Na zeleném sportu jsem našel pouze model 6X4(6Ch4)
Kdysi jsem to tam kupoval, asi už je nemají...
Odpovědět