Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od hunter »

Že by se pan Matějka inspiroval ganzománií na Rozpadu?
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Count »

Mám si připadat divně, když mě takové nože nechávají chladným a u sebe mám nejraději multitool? No flame, jen že s pouhým nožem si příjdu takový ...... nahatý.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Nicotinick »

Nemusíš, Ganzo dělá i multitooly. :D :D :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lala »

Nebo mít u sebe slušně velký zavírák + švýcara nebo Leathermana, jako já :-)
= Si vis pacem, para bellum =
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od FMJ »

to Count:

A teď si představ, že existují lidé, kteří u sebe nenosí vůbec žadný nůž.... Nejspíš proto, že spoléhají na to, že v případě potřeby bude blízko někdo, kdo ho mít bude.

Jinak, koukám tak na nože a GANZO G738 mi přijde tvarově jako vcelku slušný kousek. Materiálově nejspíš totéž, co zbytek produkce fy GANZO, jen poněkud konzervativnější tvar. Hlavně, pro mě velmi důležitá věc - ostří začíná velmi blízko ukazováku ruky, která ho drží - čili při silovém krájení krátká páka :yes ..... Něco mi říká, že ho budu nejspíš potřebovat..

http://www.gearbest.com/pocket-knives-a ... shareasale
Uživatelský avatar
DarkViperCZ
Příspěvky: 182
Registrován: 30.01.2016 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Improvizovaný kryt z větví a listí :-)

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DarkViperCZ »

Tak Ganzo G-720 mi zajistil chod jistého projektu a nahradil ho Enlan Bee L-01 se střenkami ze dřeva. Zítra přijde, tak jsem zvědavý. Oproti Ganzu má jinou pojistku a jiný tvar čepele :angel
Přílohy
Enlan L-01 Wood.jpg
Adaptace je klíčem k přežití. ;-) A jak říkám: Nothing is impossible. :-)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Reccol »

Tak jsem to Ganzo 727 kvůli místním oslavným odám taky zkusil - a za ty směšný prachy (a na to, jak jsem k podobným věcem skeptickej) vážně slušná kudla.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od hangys »

Ganzo 727 v pátek dorazil a jsem jím velmi příjemně překvapen. Jen bych neřekl, že je to za 400,- slušná kudla.
Osobně bych totiž neměl problém zaplatit za ni jako za RAT-1. Kvalita zpracování je totožná.

Statisticky bude Axislock Ganza ve srovnání s Linerlockem RATky méně spolehlivý - jeden díl navíc + pružinka (a vtipné je, jak při zavírání prsty samy hledají Linerlock :)) Na druhou stranu pokud tu 440C neodflákli, bude o chlup lepší než AUS-8.

Takže teď z Ganza na měsíc učiním svůj hlavní zavírák a uvidím ...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od RedneckBear »

Tak mi prisel dalsi Ganzo, 726. Kvalitativne jsem s nim stejne hodne spokojeny, jako s 727, ale mam vytku ke klipu - je delany do spicky a prestoze se o nej rozhodne neda porezat :D tak nemuzu rict, ze by to pri otvirani bylo extra prijemne.
Jinak 727 se opravdu rozhybal po par dnech a je to skvela kudla. :)
Dalsi planuju 729 ... :D
The Emperor protects ...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

6.2. jsem objednal, načež si Číňané vzali týdení dovolenou na Nový rok.
14.2.poslali oznámení, že objednávka odešla a dneska
22.2. dorazil Sanrenmu 7010 LUC-SA (8Cr13Mov) a Ganzo G724M (440C)
Oba nože dorazily podstatně lépe nabroušené než Tekut LK5080 ( 7Cr17MoV) který jsem objednával před 15 měsíci a který nosím.
Sanremu je pěkný vreckový nožík (ne že by se mi líbil víc než Tekut, ale doufám, že bude kvalitnější), dostane jej synovec narozeninám, G724 je příliš velká kudla, abych ji denně nosil, schovám si ji na zvláštní příležitosti.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MFG »

V minulosti se tu resilo jak pridelat klip na VNOX noze (nevim jestli tohle vlakno). Dnes jsem narazil na tenhle Sentinel Onehand s klipem...jen skoda ze to nejde dobastlit i na jine modely ;)

https://m.youtube.com/watch?v=9svVZbC4Zz4
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hrant »

Ten klip me uchyteny na strence, ktora je kompatibilna so vsetkymi 111mm modelmi Victorinoxu.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MFG »

To me napadlo, ale nikdy jsem to nezkousel rozebirat. Navod nekde najdu, nebo si poradim, ale nechce se mi kvuli strence kupovat cely nuz. Narazil jsi nekde na samostatny dil? Ja bohuzel ne.

Posledni dobou dumam nad vymenou soucasneho EDC noze za neco vice univerzalniho (multitool, Vnox). Zjistuji totiz, ze se mi dost casto hodi veci z naradaku, ale ne vzdy ho mam u sebe. Zatim to zhavarovalo na vaze, jednoruc otevreni a klipu do kapsy. V teto souvislosti uvitam tip na osvedceny kousek, pokud nekdo takto v kapse kalhot nosite. Ale to uz jsme asi mimo tema "levny EDC".
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (53.84 KiB) Zobrazeno 9831 x
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Nicotinick »

Leatherman Skeletool CX, ..nemá to vyloženě klip, ale dá se to nosit v kapse...
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hrant »

Pokial si limitovany cenou tak jednoznacne Leatherman Wingman alebo Sidekick. Pekny maly MT s klipom a kliestami s pruzinou(!!!). Za papoucha nic lepsie nekupis. Svojho Sidekicka som prenechal manzelke ale rozmyslam, ze si kupim este jeden.
Co sa tyka toho klipu na Victorinox. Celkovo je problem je kupit samostatne strenky na Vic, tieto s klipkm su zrejme nezohnatelne bez konexii. Ale celkovo je to na houby system - ono sa lahko moze stat, ze sa strenka rozvikla a jedneho dna noz odpadne a na opasku budes mat len strenku. Rozhodne je lepsie si klip nasrobovat, co uz je ale cenovo aj narocnostou na pracu niekde inde a ci nie je lepsie si kupit za par korun original Victorinox puzdro nez sa drbat s montazou.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MFG »

diky obema za tip a inspiraci :hand

Z tech dvou jsem pokukoval po skeletoolu, ale kratka cepel. Nejake multitooly mam, vaha, neni to na noseni v kapse, pouzdra ja nerad atd. Na dobre ceste je tahle serie predelanych Wenger, ale museli by pridat kleste nejak. Proste hledam neco, co neexistuje :lol:

http://www.victorinox.com/global/en/Pro ... /0.9553.MC

PS poprosim admina o pripadny presun do vlakna s multitooly, tady jsme uz offtopic. omluva.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od des »

sidekick je do kapsy jako edc fajn. dlho som multitool nechcel, nejsom kutil tim, ne?
teraz ma len divím že som sa na jednočepelové onehandy nevyprdol už dávno.

mám ešte supertool, ale to už do kapsy neni. nemá klip a neotvoríš nož jednou rukou. ale ináč je to super tool 8-)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MFG »

Tak jsem si byl dnes stvrdit, ze multitool jako nahrada EDC noze do kapsy je blbost. Dopadlo to tak, ze mam noveho Sceletoola :lol: Bral jsem zubate ostri, protoze za polovinu ceny CX verze a na tak malem ostri je to mozna efektivnejsi. Byl tam nejaky anglan, zrovna resil to same, celkem vtipna nahoda, a shodli jsme se jednoznacne na teto verzi.

Nuz je mrnavej, klip je obracene nez jsem si poslednich 15 let zvykl, ale nejak me to nadchlo. Dam tomu cas a uvidime ;)

Pisi to sem jako podekovani za cas, ktery jste tomu venovali.Diky! Admin to kdyztak presune cele mezi multitooly.

edit: koukal jsem na signal, delka cepele akorat, libilo kladivo na karabine (a hodne) a vlastne vsechno, krome toho plastoveho "prepper" bordelu. Pockam si na druhou generaci, verim ze to odladi a tudy by cesta vedla, pro me urcite.
Přílohy
image.jpeg
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MFG »

editovat uz se neda, tak to tu jeste trochu "zasvinim".

Hodne casto pouzivam pinzetu a sceletool ji nema - koupil jsem par Vnox pinzet do zasoby, doufaje ze ji tam nejak dobastlim, zdalo se to byt moznym ;)

Obrazky jsem naprasil na tabletu, ale kdo ho ma pochopi. Pinzeta je drzena ostrim, ale prekvapive nema tendence vypadnout. Nejaka idea jak to vylepsit k dokonalosti?
Přílohy
image.jpeg
Odpovědět