Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ulfhednar »

Haluziak píše: 03.02.2022 12:11 Můžu potvrdit mám FH51 Krásně plochý, malinkatý s přímo ukázkovým hrotem určeným k mezižebernímu měření teploty. Akorát je to D2 - trochu hůř se brousí a teda lišku chytá snad i od pohledu. Holit přestal prakticky po prvním použití ale od té doby řeže furt a vše a to s ním řežu primárně kraviny (balíky od vody, elektrikářské pásky, proutky).
D2 by měla vydržet relativně dlouho ostrá. Pokud s ní nekrájíte kabely na porcelánu. Je to nástrojovka. A co jsem měl D2 na RAT1, tak té se lišku moc chytat nechtělo... Kdo ví, co tam ty Číňani píší za písmenka a jaký mají vztah k reálně použitému materiálu.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lyster »

Docela zajímavý test EDC zavíracích nožů od levných až po drahé. (video je anglicky, ale samozřejmě titulky s českým překladem.)
https://www.youtube.com/watch?v=wVQ3raLq4LQ
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Haluziak »

Stala se taková nemilá věc, moje Ganzo FH71 (předtím nesprávně uvedené jako FH51) se rozhodlo mě opustit. Ale jak bylo skvělé dokazuje, že jsem na to přišel až v okamžiku když jsem pro něj šahal a nenašel jsem ho, prostě jsem o něm ani nevěděl.
Teď je otázka jestli ho pořídit znovu, nebo se podívat do jiných vod, ona čínská D2 nebyla úplně dokonalá (chytala lišku, a na holení to bylo chvilku, pak už jen na řezání ale zas tam prakticky neomezeně).

Nějaký tip na rozumně velký zavírák s obdobou Wharncliffe čepele s cenovkou cca 1000Kč.

PS použití - prostě kapesní nůž - otvírání balíků, balíku vod, řezání elektrikářských pásek, vystrouhání špárátka, uříznutí salámu, cikánský teploměr....
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od vrabi »

Už dlouho mám jako pracovní nůž CRKT M16, kromě hrubého otevíracího kolíku u kterého jsem musel zaoblit hranu mu nemám co vytknout. https://www.knifestock.cz/crkt-m16-r-01 ... 1ks-p68405
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od dolmar »

Já používám nůž Yato z Hornbachu a za tu cenu mne furt překvapuje, stál asi dvě kila...
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bakly1 »

multifunkční sanrenmu, dělá mi jen radost
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od donovanstangiano »

Můžu s klidným svědomím doporučit Ruike.

Viz třeba tady: https://www.waragod.cz/zaviraci-nuz-ruike-p801-sf/

Jeden z nejlepsich nožů co mám a ma ho v mem okoli vice lidí a vsichni jsou nadseni.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
rajtyš
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2021 8:50
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od rajtyš »

IMG_20220729_100932323.jpg
také ho mám a mohu potvrdit. slouží denně v riflích, ale neztratí se ani ve službě v pětadevítkách. jen ho většinou doplňuji větším či menším pevným nožem a v batohu/na výstroji multitool ;)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Koukám, že má kolík, což je rozhodně plus. Mám podobně konstruovaný nůž (bez střenek), ale bez kolíku a otevírat to jen tím výstupkem znamená dávat bacha, že člověk netiskne silně pojistku.
Z toho důvodu jej nosím jen svátečně. Takže ani nemám vyzkoušeno, jak moc by ty střenky chyběly za mrazu.
rajtyš
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2021 8:50
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od rajtyš »

úplně nerozumím tomu, jak dávat pozor na netisknutí pojistky, ale u tohoto nože otevírám právě raději tím kolíkem, je to téměř návykové ;) ale za kolík taky občas vezmu, je trošku utopený, třeba v rukavici to není ono, ale zase nezavazí při řezání. občas ho nahmátnu, prostě proto, že jsem byl zvyklý z jiných nožů.. každopádně ani při otevírání s "výstupkem" se mi nestala žádná "závada" ;)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Když jsem to poprvé (podruhé, i potřetí) chytnul do ruky, tak jsem nevědomky držel to 'pero' ('lock' ve 'frame' ;-) ).
A to se pak blbě otevírá, protože ten tlak působí proti vychýlení pojistky, která drží čepel zavřenou, při otevírání se musí vychýlit a po otevření zase zapadne a brání zavření.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od kuny »

Posledná kúpa Böker Magnum Handwerksmeister 6 za 11€. Čepel z 440 A s dutým výbrusom. Celý z nerezu. Často sa nezasekne poistka a budem ju musieť trochu vybrúsiť. Neviete či mi takýto nôž prejde do lietadla v príručnej batožine? Prípadne prešiel by mi Opinel NO.5? Minulý rok mi prešiel Vinox Classic 58mm, ale to sa asi nedá ani považovať za nôž.
Přílohy
IMG_20230531_050409_9.jpg
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hagen »

Podmínky pro přepravu v příručním zavazadle splňuje.
Nicméně pokud máš i zavazadlo do nákl. prostoru, dal bych ho pro jistotu tam. K čemu ho mít v letadle u sebe.
Nestojí to za dohadování, přestože bys měl tuto při vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od bivoj »

Když jsem letěl do USA, bylo mi doporučeno si s sebou do příručního zavazadla nebrat ani párátko. Nicméně klasickej švýcarák jsem měl v zavazadle v nákladovém prostoru a s tím už nebyl žádný problém. Akorát při návštěvě Hoover Dam mě s ním nepustili přes vstupní rám a musel jsem ho jít dát do auta... :-)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hdm »

Též jsem do USA letěl bez nože. Hned v prvním obchodě jsem koupil úplně obyčejný kuchynsky nuz s plastovou krytkou a vystacil si s tim a pak ho tam před odletem někde nechal.
OT: Ochranka na Hoover Dam mě přišla ze všech ochranek co jsme potkali "nejdůležitější" a sebrali nám i musli tycku (nenechali mě ji ani strčit do pusy a hned letěla do koše). Ne, že by mě šlo o tu tyčinku, ale ten přístup :roll:
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Haluziak »

V příručním zavazadle nenosím ani nůžky na nehty, případné opletačky mi za to nestojí. V USA mě s nožem nepustili na Old Ironsides, chtěl jsem ho na tu hoďku nechat u hlídajících mariňáků ale (slušně) odmítli, pak mi jeden povídal, že on tam už přišel o tři nože, že ani je za rám s nožem nepustí.
Největší kovbojka ale byla na Okresním soudě v Brně kde jsem poslušně odevzdal nůž a teleskop a oni kluci ušatí chtěli ze abych ze šrajtofle vytáhl i ninja kartu :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hagen »

U mě v práci by ti ještě navíc sebrali mobil, noťas, chytré hodinky,... zkrátka veškerá záznamová zařízení ;)
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od miselito »

Vrátim sa späť k EDC nožíkom...ja som tuším rok dozadu narazil v Moundfielde na výpredaj a tento krásavec ma vyšiel na cca 6-7 Eur. Vyzeral byť robustný, pekný atď atď.
Mám ho zastrčený v montérkach, keď makám na chalupe a svoje si za ten rok odrezal, vôbec ho nešetrím a vyzerá až na pár šrámov ako nový. Za mňa dobrá kúpa.

Obrázek

Dávnejšie som si kúpil lacný od Extol-u, cca do 8 Eur. Nosil som ho do lesa, na opekačky a podľa mňa je to nezničiteľný nôž. Vzhľadom na jeho veľkosť by som ho asi nenazval EDC nôž, ale musel som ho sem dať.
Kúpil som si ešte jeden a chcel som vyskúšať čo vydrží. Sekal som s ním do dreva, do betonu, do kovu, použil som ho ako vrhací nôž, jednoducho test ako sa patrí. Mal minimálne známky poškodenia, špička jemne vyštrbená, ostrie tiež minimálne známky poškodenia. za mňa 100 percent kúpa. Robia aj klasickú verziu tohto noža s dĺžkou 230mm, počítam, že to bude rovnaká kvalita.

Obrázek
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DanBlack »

kuny píše: 31.05.2023 9:56 Posledná kúpa Böker Magnum Handwerksmeister 6 za 11€. Čepel z 440 A s dutým výbrusom. Celý z nerezu. Často sa nezasekne poistka a budem ju musieť trochu vybrúsiť. Neviete či mi takýto nôž prejde do lietadla v príručnej batožine? Prípadne prešiel by mi Opinel NO.5? Minulý rok mi prešiel Vinox Classic 58mm, ale to sa asi nedá ani považovať za nôž.
Navnadil si mě...sehnal jsem ho za 309,-Kč
Pojistka chodí jak po másle.
Je luxusně mrňavý a pobavil mě přiložený letáček s inbus klíčem. :yes
"Víme že někde s tím dělaj problémy, tak si případně odmontujte kolíček a z onehandu tak uděláte obouručák." :)
20230605_175445.jpg
20230605_175405.jpg
20230605_175416.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Piston »

Ten Magnum nevypadá zle. Je mi uskoro trapně nosit v kapse de facto sběratelkou kudlu - 20 let starou Spyderco Endura - kvůli občasnému uříznutí něčeho… a bát se, že ji ztratím.
Odpovědět