Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od K4cer »

Obávám se že Bill má pravdu. Kup si švýcarák a pistoli.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Maximus »

Také si myslím, že nůž v našem kulturním a právním systému není vhodný primární sebeobranný prostředek. Podle mne je to užitečný multifunkční nástroj, který lze v případě nouze nejvyšší použít k sebeobraně. Kdo nemá ZP, tak je mnohem lepší volba pro sebeobranu kvalitní teleskop, minimálně víkendový kurz jeho použití a aspoň trochu pravidelně cvičit.
Pokud použiješ nůž proti 130 kg anaboliky vyhnanému bezmozku, co ti bude chtít utrhnout hlavu holýma rukama, tak půjdeš i tak na 99% sedět. Pokud ten druhý bude mít nůž, tak je potřeba si uvědomit, že souboj na nože je neskutečná řezničina, která nemá nic společného s filmovými či počítačovými akcemi, a výsledek bude velmi nejistý. Proti pistoli máš šanci, jen pokud jsi hodně schopný a útočník s kvérem v ruce úplný debil.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Standa
Příspěvky: 8
Registrován: 21.03.2017 10:44

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Standa »

Já nosím Sanrenmu 7010. Myslím, že už to tu bylo taky doporučováno. Proč zrovna tohle? Už jen představa, že mi něco bimbá na krku mi není příjemná. Možnost zachycení se za řemínek je další proti. Někomu to možná nevadí, ale pro mě by to nebylo. Na opasku v pouzdru by se dalo nosit skoro cokoliv, ale občas musím pouzdro štelovat, aby mi nevadilo při sezení na židli, nebo v autě. U větších nožů může opaskové pouzdro překážet v pohybu (záleží samožřejmě na provedení pouzdra a situaci). Jsem minimalista. Pokud mám něco nosit jako EDC, nechci ani vědět že to nosím, dokud to nepotřebuju. Pouzdro už je závaží a hlavně objem navíc. Čepel má asi 7cm, což mi prijde tak akorát. Prcka jako tohle Sanrenmu nacvaknu na kapsu u kalhot a můžu na něj zapomenout. Když měním kalhoty, tak ho jen cvaknu na jinou kapsu. Je to malej stříbrnej nožík, takže ho ani necítím. Vypadá elegantně, nikdo se ho ani v kanceláři zatím nepolekal :D Kdyby mi náhodou vypadl, koupím ho za dvě stovky znovu. Za tu dobu co ho nosím udělal víc práce než většina mých ostatních nožů dohromady. Na obranu bych spíš doporučil pepřák, teleskop, pistoli - přibližně v tomto pořadí ;)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ray »

Na zápěstí se dá dát i klasická tlačka. Ale to je fakt tak spíš jen na to, aby ses pokusil navolnit grázla, který už tě drží a zdrhl. Jiné využití mě nenapadá.
bpcs.jpg
bpcs.jpg (71.43 KiB) Zobrazeno 10473 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DeadMan »

Starší kluk po mě pořád žadonil o one-hand (do teď má jen Moru a Mikov), tak letos ode mne dostane tento Kershaw Shuffle II: https://m.youtube.com/watch?v=PrBPJxSfsCE
You cannot kill me as I am already dead!
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Oba kluci mají jako první nůž onehand Sanrenmu 7063 a o další nože nežadoní :-)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

DeadMan píše:Starší kluk po mě pořád žadonil o one-hand (do teď má jen Moru a Mikov), tak letos ode mne dostane tento Kershaw Shuffle II: https://m.youtube.com/watch?v=PrBPJxSfsCE
Vizuálně se mi to líbí, máte s tím někdo zkušenosti? Za ty peníze si to koupím asi taky, i když nepotřebuju...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ray »

Uvažuji o koupi vyhazovacího nože. Jako první mě napadl Mikov Predator, ale to jen proto, že ho znám. Jinak se v tom vůbec neorientuju. Mohl by mi prosím někdo doporučit ještě nějaké jiné dobré značky a kudličky ve stejném segmentu a cenové hladině? Díky
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Mikovem predátorem nic nezkazíš. :hi
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od skagerak »

No, bal bych se aby v pripade pouziti k NO to nevedlo k ponekud blbemu pohledu octr....(jo teoreticky by nemelo)
"Vyskakovacka" je pro nektere znama jen jako vyzbroj nekalych zivlu.... sry za OT
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Napsáno stokrát, nůž není vhodný na obranu,je to nástroj a útočná zbraň.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Nicotinick »

Přiznám se, že mi praktický smysl vyhazovacích nožů a Predatora zvlášť, celkem uniká. Existují desítky kvalitních onehand nožů s výbornou geometrií a výrazně lepším zpracováním i materiály.

Ale to jen můj názor a pokud má někdo vyhazovák pro potěchu, je to i tak dost dobrý důvod k pořízení. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Serža »

přesně...než vyhazovák, volil bych nějaký kvalitní flipper...například ganzo firebird fh13-ss :ugeek:
https://youtu.be/5o6cKn4nL-I
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ray »

Ten vypadá solidně. Ještě jsem se už dříve díval na Kershaw Link Gray, ale ten není tak hezky rovný a kompaktní. Asi koupím Ganzo "Schutzstaffel" :D . Dík za tip :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DanBlack »

Jenom postřeh k EDC noži - pokud ho budeš nosit v kapse (na klipu) vybírej co nejtenčí.
Mám Ganzo G742M a i když má tloušťku sotva 14mm je to prostě do kapsy hodně a v upnutějších kalhotách tlačí...
Ale jinak výborný onehand s pohodlným otvíráním, dobrou pojistkou a neklouzavým úchopem.

Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Poznámka k šířce je správná. Sám jsem se ještě něpřiblížil svému "co nejtenčímu" ideálu. Kdysi jsem fakt tenký nožík, co jsme dostali na družbě s Bundesheerem (nevím, co to bylo zač, bylo na tom jejich logo, na čepeli označení oceli a výrobce, kterého jsem zapomněl), fakt tenký nožík s pěknou řezivostí. Několikrát jsem ho pronesl nevědomky i do letadla, dokud jsem ho neztratil. Vše ostatní, co jsem od té doby pořídil za různý peníz, mi přišlo moc tlusté.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od bivoj »

DanBlack píše:...i když má tloušťku sotva 14mm...
To je vážně dost - a ne "sotva". Navíc 90% zavíráků na klipu prostě při EDC dere kapsy, páč mají blbý hrany.

Já vybíral a vybíral a vybrat si nemohl. Spokojil jsem se tedy s rozedranými kapsami a nevyhovujícími velikostmi (tloušťkou). Nicméně pak se mi dostal do rukou následující kousek (C. Jul. Herbertz, Solingen, model 568110):
knife.jpg
Nůž je celoocelový a střenky jsou zároveň bočnicemi čepele, takže tloušťka nože je pouchých 9mm(!!!) Pojistka čepele linnerlock. Co ale oceňuji ještě více, naž tloušťku) je tvar střenek, kdy při nošení v kapse na klipu (v pravé kapse) je spodní zakřivení střenek, které je (společně se zaoblenými všemi hranami) geniálně šetrné nejen k pravému švu kapsy! Není to pochopitelně žádný riesenmesser, délku čepele má pouze 77mm a váhu 96g. Ale právě kvůli své minimální tloušťce, kdy o něm v kapse ani nevím, a také kvůli všem výše zmíněným benefitům, se stal mým favoritem pro EDC.

Pozn. k fotu: Odšrouboval jsem z čepele čudl pro jednoruční otvírání - nůž je tak malý, že ten čudl spíš zavazel a čepel se stejně dá, při troše cviku, otevřít jednoruč jen pomocí té díry, co po čudlu zbyla.

Lepší fotky i popis najdete třeba zde:
https://www.herbertz-messerclub.de/mess ... ser-568110

Jo a ještě připomínka 2 - když jsem se tak díval po netu, tak na některých našich webech je v popisu, že střenky jsou z hliníku - nejsou. Střenky jsou z nerezu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

DanBlack píše:Jenom postřeh k EDC noži - pokud ho budeš nosit v kapse (na klipu) vybírej co nejtenčí.
Mám Ganzo G742M a i když má tloušťku sotva 14mm je to prostě do kapsy hodně a v upnutějších kalhotách tlačí...
Ale jinak výborný onehand s pohodlným otvíráním, dobrou pojistkou a neklouzavým úchopem.

Obrázek
Mám ten samý a asi nenosím upnutější kalhoty :-)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hdm »

:-D Přesně to mě taky napadlo :-D

Já nosím Ganzo 727M (13mm tloušťka) a nevím o něm ani při sezení v autě nebo celý den v práci. Jo a pro rejpaly, nenosím žádný nasrávačky, prostě normální kalhoty ;-)
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Argonaut »

Osobně jsem přišel na chuť Cold Steel Recon 1, kombinované ostří. Je plochý, má klip, kombinace ostří pro případné přeříznutí pásů je ok.
Odpovědět