Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od PeFi »

Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Rafael »

No, myslím si, že ty dnešní mlýnky na maso už jsou funkční jen velmi omezeně.
To není dobrý příklad.
Ale měkkou bagetu by ještě asi určitě zvládly. Zatím.
(Na těch starých, kvalitních, šel ještě pomlít slad, kosti, obilniny, sušené plody apod.).
*
V tom směru bych viděl velký bezpečnostním kuchyňský pokrok...

Ale ve funkčnosti rozhodně ne!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od dracekvo »

U nás to je nůž pro děti. V UK to bude nůž pomalu na zbroják :D
A počkej až nějaký soudruh v UK zjistí, že se dá koupit pilník a onen nešpičatý nůž předělat na špičatý.
Moc ten brexit nechápu. UK byla ve všech kákazech a multikulti vždy před evropou. Takže ani nevím proč vlastně utíkají.

Jinak k mlýnkům na maso. Mám doma starý litinový na ruční pohon, kam určitě strčím všechny 4 prsty, když si nedám pozor.
Nedavno jsem si koupil robota a tam se musí maso házet nařezané na malé kousíčky, protože mlýnek má tak úzké a dlouhé hrdlo. Více času strávím řezáním masa na kostičky, než mletím.
A až mi EU zakáže pořádný nůž, tak můžu mlýnek vyhodit.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Rafael »

Ale k čemu potřebují soudruzi v UK pilníky?
Teda mimo ty dámské, buzerantské, papírové, na úpravu nehtů...

Teda mimo firem a řemeslníků.
A potřebují, nebo budou potřebovat na takové věci nákupní povolení nebo něco takového?
*
A něco trochu podobného začínám pozorovat i u nás. Začínám mít problém koupit i úplně neškodné chemikálie abych nemusel kupovat drahé a málo účinné komerční výrobky...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od golem »

PeFi píše:
dracekvo píše:V kuchyni nože prostě potřebujete.
Ale houby. Nůž v kuchyni se dá nahradit pevnou nití nebo drátovou pilkou. Až se to dozví v Bruselu, tak zakážou nože úplně. (Měl jsem kdysi aramidovou niť a málem jsem si s ní uřízl prsty). :lol:
Ale houby. Až se to dozví v Bruseli, tak zakážou nejen úplně nože, ale i ty pevné nitě... A fakt nevím, jestli :lol: , nebo :puke
Miracek007
Příspěvky: 1
Registrován: 24.05.2020 18:47
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Miracek007 »

Zdravím. Tenhle web čtu roky nikdy jsem se nedonutil udělat si registraci. Jednak proto, že většinu odpovědí na moje otázky jsem našel ve starších diskuzích, druhak proto, že čím méně registrací, tím lépe. Nyní jsem se konečně rozhoupal a to abych se také podělil o svoje snad užitečné zjištění, případně uvedl věci na správnou míru. Trávím hodně času v Německu a protože jsem stejně"postižený"jako místní rozpadlíci, cítím se bez nože jako nahý. Loni se mi poštěstilo, že naše firma stavěla barák jednomu z příslušníků Straubingské Polizei a tak mi to nedalo a musel jsem se přeptat jak to s noži u nich je. Tákže: nože jak je známo skutečně do pár cm (myslím 8)a nesmí být otevíratelné jednou rukou. Pokud mátě"nářaďák" jedná se o nářadí a není to nůž. Prý kdyby měl 2m je to jedno. Stejně tak nůž, který má na sobě trn pro rozbíjení oken a extra čepel pro odřezávání pásů je nářadí a ne nůž. Tolik tvrzení místního pochůzkáře. Od té doby nosím neustále na opasku Letherman Surge a zatím žádný problém. Snad to někomu pomůže. S pozdravem Míráček
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od DeadMan »

Díky, hned jsem klidnější :mrgreen:

Ne vážně, do Německa jezdím se supertoolem (nejde otevřít jednou rukou a je to nářadí) v batohu a rybičkou v kapse (malá a taky nejde otevřít jednou rukou).

Takže bych měl být v pohodě 8-)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Serža »

dobrej tip
bez leathermana jsem jak bezrukej a vždy jsem ho odkládal
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Hdm »

Máte někdo informace jak je to s nožem otevíratelným jednou rukou ( s tím válečkem na obě strany čepele), na klipu kalhot v Rakousku a následně Slovinsku? Politiku moc nesleduju tak nemám přehled o aktuálním stavu.
Na netu jsou info ale jak aktuální je otázka...
Odpovědět