Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od PaF »

Ten příběh s přívěskem by chtělo mít na videu :-).
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Serža »

se mnou ráno do práce jezdí busem (pražská MHD) občas borec s obouručákem na zádech...asi mají po práci nějaké tréninky, nebo co...nikoho to naprosto nezajímá...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od PaF »

No ani není důvod, ne? Obouručákem se v autobusu moc nerozmáchne ;) .
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Serža »

chtěl bych to vidět někde v UK nebo Germany...by se asi policajti zbláznili...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od vrbodol »

Sice to sem nepatří,ale když už začal Rafael a ostatní. Tak já když jsem si v ňákym 96 koupil první bouchačku na papíry coby 18 letej cucák a vez to z Boleslavi na fichtlovi domů, protože jsem ještě neměl papíry na auto a kvér byl prostě nutnější, tak jsem prostě neodolal a na staromáku zastavil, fichtla hodil na stojánek k lavičce a tam vybalil a kochal se.Vůbec to nikomu nepřišlo divný lidi kolem chodili jakoby nic a doma střelnice na zahradě jednou tejdně tréning. Dneska nemyslitelný.A jako čundráci jsem byl s kudlou na pásku v Praze na hlaváku takřka co tejden a v životě žádnej problém.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od bivoj »

Taky si myslím, že to Raf přehání (s tou zásahovkou atp.) páč u nás ještě vládne většinou zdravý rozum. Pravidelně u nás na zastávce vidím mlaďochy z nějakého LARPu/šermu s meči, dýkami, luky, kušemí atp a nikdo nic neřeší (zvlášť když k tomu mají i ohoz)...

A i když ten ohoz člověk nemá, tak se nic neděje - onehdá jsem viděl úplně běžně oblečenýho týpka (tričko, džíny ap.), za opaskem měl asi 40 cm dlouhou dýku (spíš už malý mečík - Sting) - a nikdo to nijak neřešil...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od proforma »

Aby informace nezapadla v jinem tematu, davam jeste sem. Aktualizace informaci o nozich v letadlech:

- ze jsou noze na palube (v prirucnim zavazadle) povoleny do rozmeru delky cepele max. 6 cm a zaroven sirce cepele max. 1,3 cm, plati na spojich v USA a nekterych dalsich americkych linkach.

- uvedeny rozmer delky cepele max. 6 cm je uveden jako maximalni povoleny take ve smernici EU c. 185/2010 ze dne 4. brezna 2010, doplnek 4-c (https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 01&from=EN). Abyste to nemuseli dohledavat, cituju:

DOPLNĚK 4-C
CESTUJÍCÍ A KABINOVÁ ZAVAZADLA
SEZNAM ZAKÁZANÝCH PŘEDMĚTŮ
Aniž jsou dotčeny platné bezpečnostní předpisy, cestující nesmějí do vyhrazených bezpečnostních prostorů a na palubu letadla vnášet tyto předměty:
... c) předměty s ostrým hrotem nebo ostrou hranou — předměty s ostrým hrotem nebo ostrou hranou, jež lze použít s cílem způsobit vážné zranění, včetně:
— předmětů určených k sekání, například seker, sekyrek a sekáčků
— sekyrek na led a cepínů
— holicích břitev
— řezáků s ulamovací čepelí
nožů s čepelí delší než 6 cm...


Z textu tedy pri uziti proste dedukce vyplyva, ze noze s cepeli KRATSI nez 6 cm LZE v prirucnim zavazadle MIT.

- Jenze to bychom nebyli v EU. Takze letecke spolecnosti jsou papezstejsi nez papez a noze na svych palubach zakazuji vsechny. Preventivne. Overeno dotazem u vetsich letechkych spolecnosti (nezkoumala jsem mensi, nizkonakladovky apod.).

Howgh.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše:...si myslím, že to Raf přehání (s tou zásahovkou atp.) páč u nás ještě vládne většinou zdravý rozum...
V Čechách je stále ještě hluboce zakořeněná tradice trampingu, skautingu a nakonec i pionýrů. Nepotkat na Hlaváku, Smícháči a nádražích po celé republice v pátek odpoledne party týpků v maskáčích s báglem na zádech by bylo divný. Spousta z nich vyměnila kongo, nebo parku za goratexovou bundu, tele a USárnu za propracovanej batoh a kanady za trekový boty. Nůž ale u sebe mají všichni, někdo v kapse, někdo na opasku.
Jenže vyrůstá facebooková generace, která na lajkování debilních videí nůž prostě nepotřebuje. Generace kriplů, kteří by si při ořezávání klacku na buřty uřízli palec. Před časem jsem byl se svejma dětma a se synovcema v Dejvicích na nějakým Food festivalu. Děti jsou zvyklí dát si k večeři buřty, který si opečou na ohni na zahradě. Tady stál jeden buřt 50 korun a jeho přidaná hodnota bylo to, že jsme si je mohli/museli opéct samy. Moje dcera taky svejm kámošům neříká, že jede na tři tejdny na tábor pod stan, protože by to prostě nepochopily.
Tolerance k nožům v kapse, na opasku a podobně je díky těmto tradicím, až ty vymizí, vymizí i tolerance k nožům.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Haluziak »

Bille já se klidně přiznám, že jsem si v 18 zapíchl Acron Tanto 4cm do svalu pod palcem levé ruky. Stalo se to při osekávání větviček z malého stromku, který měl sloužit jako stožár na vlajku. Druhá věc je že to bylo po požití značného objemu červeného vína a dvanáctky piva na sluníčku :D

Znám mladé kluky co to s nožem celkem umí, ale i takové co by si ublížili i tupým příborákem.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Cep »

Bez učení není mistra a nešikovné maso musí pryč. Já opracovával cca v 15 sekerou špalíček a naráz sleduji, jak mi zajíždí do prstu.. Od té doby umím udělat z náplasti mašličku.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

Tak taky jsem chtěl nožem odseknout lískovej prut a najednou koukám, že nemám nůž v ruce, ale zabodnutej v noze. Ale smad je znatelnej rozdíl mezi tím, kdo se pořeže proto, že nůž používá a mezi tím, kdo se pořeže, protože nůž použít neumí vůbec. :devil
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5348
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Rafael »

Asi by to patřilo spíš do Vtipů, ale jak se tu už nakousla ta nešikovnost v zacházení s ostrými a kvalitními noži, tak něco pro pobavení:

Ožralý jak pes jsem dostal hlad a nějaké osmažené klobásy jsem žral z hlubokého talíře a krájel si je novým nožem.
(Vyráběl mi ho v práci na odpolední směně kolega kovář s kterým jsme se při jeho výrobě pěkně opili).
Seděl jsem potmě u nějakého temného filmu a zdálo si mi, že ta klobása je nějaká divná a v talíři že něco čvachtá. Tak jsem rozsvítil a zjistil, že jsem se řízl do prstu a v talíři je spousta krve smíchané s hořčici. Jak vypadal stůl a jeho okolí raději nebudu popisovat...
Už jsem to nedojedl. Ale psík to nakonec ocenil.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Strelec45 »

Jen jestli to nebyl kečup. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Lyster »

V Německu si chleba neukrojíte. Do Británie neberte ani šroubovák
https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sv ... -sveta_taj
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

Pisálci jsou nasraní, že přes Vánoce "nenajelo auto" nikdo nikoho nepobodal, nikdo se s výkřikem Alou na bar neodbouchnul a ani na Silvestra nebyla pořádná znásilňovačka. Tak recyklují stokrát opsaný text a přidají vlastní názor, ať jsou kvóty na zbraně splněné. Tady se mu to opisování trochu pomotalo.
jednoručně otvíratelné nože s pojistkou (motýlek, vystřelovák)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od dracekvo »

Zajímavé, že u nás můžeš nosit boxery, rambo nože, vystřelováky a motýlky.
(imho vůbec nevím co komu vadí na motýlku, kromě machrování různým točením je to nůž celkem k ničemu)
Kdo chce, tak si od 18cti může koupit perkusku, plynovku. Kdo chce, tak si může udělat ZP a kromě full auto si koupit cokoliv na co mu stačí vejplata.

Přesto kromě pár incidentů se tu neděje nic takového jako v zahraničí, kde je vše toto zakázané.
Výbuch kromě pár bláznů, co vyhodili byt a pár nastražených bomb pod autama podnikatelů v divokejch devadesátkách nevím v čr o ničem. Pokud mi něco neuteklo, tak teroristický útok bombou na veřejné budovy v ČR 0.
Stejně tak jako teroristický útok střelnou zbraní v ČR 0. Jediné útoky byla střelba pár lidí co jim přeskočilo, ale kolik toho bylo během posledních deseti let? Že bych to spočítal na prstech jedné ruky.
Pár případů bylo s nelegální zbraní. Viz střelba v nemocnici, nebo zabití té na čerpací stanici.

Pak tu máme ve zprávách různé vřaždy a ublížení nožem. Většinou to jsou smažky, bezdomovci co se pobodají mezi sebou, nebo různý individua typu agenturní zaměstnanec, který volný čas vyplňuje chlastáním na ubytovně.

Zajímavé na letošním silvestru je totální tma ve zprávách. Nevěřím tomu, že by se nic nedělo. Spíše bych to viděl na cílené informační embargo v rámci multikulti.

Toto téma budu muset řešit v létě. Jak vozit nože v obytném autě. V kuchyni nože prostě potřebujete.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Strelec45 »

Koupil bych sejf a zamkl je do něj. :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od PeFi »

dracekvo píše:V kuchyni nože prostě potřebujete.
Ale houby. Nůž v kuchyni se dá nahradit pevnou nití nebo drátovou pilkou. Až se to dozví v Bruselu, tak zakážou nože úplně. (Měl jsem kdysi aramidovou niť a málem jsem si s ní uřízl prsty). :lol:

Fakticky uzamykatelná schránka a v ní nože, které na první pohled vypadají jako kuchyňské, by měly projít i v Británii. Potenciální průšvih jsou nože po kapsách nebo jinak v dosahu řidiče, nože s pojistkou a jakékoliv nože ošklivě vypadající :head . Mnoho zemí nemá problém, pokud nůž není připravený k okamžitému použití.

Takový "zlý černý Morakniv" v kydexovém pouzdře, který cení zuby v palubní přihrádce je něco úplně jiného, než "hodný oranžový Morakniv" zabalený spolu se lžičkou a vidličkou do kuchyňské utěrky. :lol:
----
Když mě před pár lety stavěla německá policie a mi došlo, kolik mám u sebe a ve svém dosahu nožů, tak mi nebylo úplně veselo. Teď už si většinou při cestách dávám bacha.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5348
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Rafael »

PeFi píše:
dracekvo píše:V kuchyni nože prostě potřebujete.
Ale houby. Nůž v kuchyni se dá nahradit pevnou nití nebo drátovou pilkou. Až se to dozví v Bruselu, tak zakážou nože úplně. (Měl jsem kdysi aramidovou niť a málem jsem si s ní uřízl prsty). :lol
*
:D
To je pravda. K čemu proto nože, sekáčky na maso a podobné velmi nebezpečné kuchyňské nástroje.
A vůbec - k čemu nějaké kuchyně a svépomocné vaření? Vždyť je to přežitek!!!!
Máme přece, ve vyspělém zahraničí jich je určitě daleko více, kebabárny, fast foody, nekuřácké restaurace, zaměstnanecké stravovny, bagety v automatech a na benzínkách apod.!!!
Nechte obsluhu těch nástrojů zkušeným a certifikovaným profesionálům s licenci a pravidelně přezkušované.
(Problém by možná mohl nastat u jedinců s neúplným chrupem po zákazu plastových příborů. Nějak si neumím představit bagety, hamburgery apod porcovat a mělnit nějakou niti. Ale to je jejich problém. Zubařů je dost a jsou levní).

P.S. Anebo tohle, písnička od Iné Kafe :D
...posledné slová čo si pamätám vážený pacient radím vám
žerte len kašovité jedlá ostatné vám musím zakázať,

žerte len kašovité jedlá o týždeň prídte sa opäť ukázať
vytrhli mi zub tak žerem len polievky,
jemná jarní rajčatová na opuch octanové plienky
budem mať zdravý chrup ibuprofenu dávam kilá
chcem zdravý ako buk kedy už skončí táto chvíľa ?
Naposledy upravil(a) Rafael dne 06.01.2020 17:28, celkem upraveno 1 x.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Strelec45 »

Tak bagetu můžou bezzubí naporcovat v mlýnku na maso, ne? Ten bude taky politicky korektní, pokud nebudeš tvrdit, že je to mučící nástroj na likvidaci prstů... :lol:
Jo, si děláme zadel, ale ona to zadel není. :head
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Odpovědět