Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

V letadle to pořád můžou považovat za skrytou zbraň. Obzvlášť u Proformy když bude mít kanady s podpatkem a kabelku s molle vazbou. :devil
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Matěj »

Nebo lítat s Emirates, tam mají kovové příbory, když už je potřeba mít ten nůž na palubě. :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od proforma »

Bill Masen píše:V letadle to pořád můžou považovat za skrytou zbraň. Obzvlášť u Proformy když bude mít kanady s podpatkem a kabelku s molle vazbou. :devil
:lol: :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od pekoz »

I když to sice není o nožích v letadle, jakýsi obraz o mentální úrovni ochranek na letištích to dává.
15.10. jsem v Tuřanech měl konflikt při odbavování (Egypt).

Po důkladném zkoumání pracovnicí u rentgenu (totální namachrovaná kráča) mi byla odebrána taška přes rameno s tím že vezu zakázanou věc a to zbraň.
Docela jsem se vyděsil ...bo znáte to sem tam mám něco po kapsách a s tou taškou (Maxpedition) chodím i na střelnici.
Z příručního zavazadla mi byl vytažen svazek klíčů od baráku.
Mez klíči mám (měl jsem) už asi 10let malý přívěšek CZ75 - velikost asi 2x2 cm, slitina ve stříbrné barvě.
(Prodávalo to kdysi CZUB - teď mají jako přívěšky jen hnusné plastové Breny )
Po mírné hádce mi byl odebrán a letěl do kontejneru a vysvětlením že zbraně na palubu letadla nesmí.
A vy tady řešíte nože.
Spíš řešte co bude až trefíte na debila za pultem.
P.S.
Vyrábím si nový klíč na náhrobní lampičku (trubička sklepaná na 4hran s dírkou na kroužek)
Po této zkušenosti ji vyrobím zahnutou a dám si ji na klíče místo té staré rovné.
Uvidíme co na to borci u rentgenu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od proforma »

Aha, uz mlcim :-)

Jen pro odlehceni - na webu Ryanairu jsem cosik hledala a nasla jsem tyhle 2 zajimave dotazy. Priznejte se - kdo z vas neveril jejich zabezpeceni a chtel si do letadla vzit vlastni? :-)
Přílohy
padak.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
acmik
Příspěvky: 42
Registrován: 04.02.2017 21:03
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od acmik »

proforma píše:Aha, uz mlcim :-)

Jen pro odlehceni - na webu Ryanairu jsem cosik hledala a nasla jsem tyhle 2 zajimave dotazy. Priznejte se - kdo z vas neveril jejich zabezpeceni a chtel si do letadla vzit vlastni? :-)
Tak já vždy trval na tom, že můj sportovní padák se mnou jde na palubu. Všichni znají, jak se zachází s odbaveným zavazadlem a přece jen, u padáku jde tak trochu o život. Jednou mě ale vytrolila už na gate na LAXu nějaká Gertruda kvůli větší, než povolené hmotnosti, protože 10kg to hold má.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Matěj »

Mě zase při zpřísněných bezpečnostních opatřeních po nějakém teroristickém útoku prošel nevědomky menší zavírák v kapse (v Británii). Rentgen to sice chytl, ale ve stejné kapse jsem si zapomněl peněženku, tu prohlédli a OK.
Jindy jsem vezl v příručním zavazadle protiplynovou masku S10 a kevlarovou přilbu, to je tak, když někdo letí někam na otočku a v tamním vojenském výprodeji objeví slevy. Nikdo se nad tím ani nepozastavil.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Strelec45 »

Nabruš hřeben z umělý hmoty a máš nůž jak fík na řezání. Na bodání to není a asi ti ani o to nejde. :lol: ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od proforma »

Ne, jde mi o to si mit cim rozriznout a namazat housku, uriznout kus provazku, kdyz budu muset neco privazat apod. Proste takovy ty normalni veci. Asi si budu muset fakt koupit nejaky "spotrebak" na miste, kdyz to bez nej nebudu moct vydrzet :-) to je jak u blbejch na dvorecku...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od DeadMan »

Nad něčím podobným přemýšlím neustále, ale ničeho kloudného jsem se zatím nedobral.

Nejblíže tomu měl ten klíček na předchozí straně, ale použitelnost je dost diskutabilní a stále je tu riziko odhalení.

Pak mě ještě napadlo schovat někde čepelku skalpelu, ovšem opět riziko odhalení a problém.

Prostě nějaký nástroj na krájení v příručním zavazadle a letadlo je neřešitelné.

Ještě na tu sváču by se dala použít plastová karta velikosti kreditky (slevy v marketech atd.) a lehce jí zbrousit.

Když cestuju autem, tak v takovém Německu mám v kapse jen rybičku od Mikovu (housku rozkrojí, paštiku namaže a nic to nestojí) a v batůžku pak plnohodnotný nůž (nesmí být ve stavu umožňující okamžité použití).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5324
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Rafael »

No, přímo o zahraničí to není, ale jistá analogie, souvislost, by se dala najít.
i přes OT.

Jestli to bylo před rokem 1989, po něm, už nevím, ale po 11. září asi ne.
*
Musím se bráchy zeptat a když tak doplnit a upřesnit. Takže to mé psaní neberte úplně doslovně, ale jen jako vzpomínku a mé oblíbené "Historické okénko".
Něco ve smyslu, když to v některém směru přeženu:
"Líp už bylo a může to být jen horší".
*
V každém případě jsem celkem rád, že nemám a ani jsem nikdy neměl sklony se camrat po cizích zemích. Byl jsem rád přímo doma a tam něco dělat, vytvořit a udržovat odkaz předků. I když ve velmi malém a maličkém lokálním měřítku. Nemožnost cestování mi vůbec nevadila protože jsem neměl na to volný čas při zaměstnání. Jiné priority, zájmy a koníčky jsem měl...
*
A dnes? Už vůbec nepotřebuji to "západní,demokratické pozlátko" vidět na vlastní oči. Ten postupný zánik tehdy tak obdivovaného západu.
Jednak na to finančně, zdravotně apod. nemám a pak mi taky stačí internet a naše TV. Tam je černochů a arabů a čím dál víc a tolik, že v reálu to fact vidět nemusím.
Na to mi stačí vyprávění kamarádů, známých apod., kteří do takto postižených zemí jezdit musí nebo je to baví.
*
Možná jsem to tady někde už psal:
Brácha s kamárádkou se kdysi potřebovali rychle dopravit na Šumavu. Na Kašperk z OV. Na nějakou tamní záchrannou, ekologickou akci, pracovní-brigádnickou.
Tak, na poslední chvíli,kvůli dovolené, zaměstnání zvolili letadlo. Z OV Mošnov do tamních končin.
Vstup do letadla v čundráckém oblečení jim nebyl odepřen. Klobouky, usárny, telata, nože u pasu, sekýrka někde zavěšené hliníkové ešusy taky nebyl problém.
A ani s pár láhví slivovice a likérů kterými jsem je na cestu vybavil taky neměli žádné buzeraze.

Jak by asi s tím dopadli dnes?

Anebo tehdy když by vylezli na nějaké velkorýpadlo nebo se připoutali k nějakým stromům na Šumavě?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Matěj »

Doma je sice pěkně, sám se vždy rád domů vracím, ale zastávám názor, že člověk by měl mít nějaký rozhled a ten jen sezením doma nezíská... ;) Patří to k takovému základnímu vzdělání.
Ale je to zde OT.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Hdm »

Řešil jsem přesně to samé asi 2 měsíce dozadu. Protože jsem měl cíl USA (a chtěl úspěšně projít přes imigrační), nedělal jsem zbytečně vlny, šel na jistotu a nic nebral. Na místě koupil obyčejný kuchyňský nůž s plastovou krytkou ve Walmartu za 2 dolary, který jsem tam na konci pobytu nechal na posledním ubytovaní na stole.
Posloužil dobře, neměl jsem o něj strach a cena nemrzela.
Ohledně check-inů. Měl jsem celkem 4 check-iny, všude měli na místě bezpečnostní kontroly, kde se vyndávají věci ke kontrole stoly, na kterých bylo vyznačeno jaká je povolená délka čepele a dalo se to podle toho zkontrolovat. Nůžky na nehty vůbec nikdo neřešil, prošel jsem i s nůžkama s oblými konci.
Pokud přece jen chceš zkusit projít se zavírákem, udělěj/kup si pouzdro na drobnou elektroniku, kam dáš kabely, dobíječku,, baterie, čelovku, zásuvkovou redukci, pilník na nehty a další kovové předměty a nůž dej mezi ně. Zhoršíš tím viditelnost jeho siluety pod rentgenem a třeba ti to projde.

Mimo toto silně doporučuji vzít si sebou hrnek. Na přestupech mají sice pítka, ale flaška se pod to nedá strčit na natočení vody a na záchodech mají takové ty sprchové kohoutky (neteče proud ale sprška) takže tam taky nenabereš. Místo pro načepování vody do lahve měli pouze na jednom letišti (nebo jsem je jinde nenašel a že jsem hledal).

Mám i další postřehy a tipy k létání, ale nechci tu plevelit vlákno o nožích tak kdyby jsi chtěla tak SZ.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od proforma »

Jen k tem nozum: Tady https://www.jaknaletenky.cz/proc-cestuj ... adlem.html je ta informace o povolenych rozmerech. Vyplyva to z nejake EU smernice, ale tu se mi neodarilo dohledat.

Ne ze bych chtela nuz pronaset za kazdou cenu, jen je to proste tak prakticka vec denniho pouziti, ze se bez nej citim tak nejak nesva. Proste poridim neco maleho levneho, co nebude bolet, kdybych to musela nechat na kontrole, pripadne neco v destinaci, a bude.

HDM - diky za nabidku, tipy do SZ uvitam :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Patrol »

K těm kuriozním převozům(už je to teda asi deset let nazpět)..... jeden můj známej vyrobil na zakázku vikingskou zbroj. Byla to dost drahá sranda, jen helmice byla přes sto tisíc, a kdyby to poslal, tak by zaplatil veliký clo. Navlíknul to na sebe a šel k odbavení. Sice ho svlíkli a důkladně to prozkoumali, jestli nevyváží nějakej historickej artefakt, ale zase ho nechali si to navlíct, protože uváděl, že je to oděv a ten mu zabavit nemohli. Meč a dlouhý sax mu prý ochotná letuška vzala k nim do kabiny. :lol:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od DeadMan »

Proformo zkus ten Mikov buď rybičku nebo stovku s jedním želízkem, obojí by mohlo projít, ale nemuselo, ovšem jsou skoro zadarmo :yes

Když jsem se jednou vracel z Manily, tak negr z ochranky na letišti v Amsterdamu vyšiloval kvůli časopisu Z&N :lol:

Pak dej vědět, jak jsi dopadla ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

DeadMan píše:...rybičku nebo stovku s jedním želízkem, obojí by mohlo projít, ale nemuselo...
To jsou rady todleto, kup si něco za stovku a zariskuj si. Ne, neriskuj a kup si za stovku něco na místě.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od PaF »

Taky bych se na risk vykašlal a koupil něco na místě.
Při odletu z Irska jsem zapomněl příborový nůž, kterým jsme mazali chleba, v příručním zavazadle. A ze začátku jsem měl pocit, že neodletím, protože jsem samozřejmě vehementně tvrdil, že žádnou zbraň v pinglíku nemám. Dnes se tomu směju, ale tenkrát mi veselo nebylo. A to se stalo dávno před dvojčaty ;) .
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5324
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Rafael »

Se zkušenostmi ze zahraničí nemůžu sloužit.
Jen z vlakového nádraží O-Vítkovice historickým okénkem. Kolega z práce, člen nějaké skupiny historického šermu, vlasy do půl pasu, skoro středověký oděv, sedm hodin ráno, ožralý jak pes se motal po hale podpírajíc se obrovským mečem. U pasu ještě menší a dýku.
Co by se asi stalo dnes?
Zásahovka, evakuace nádraží a přilehlých prostor?
Nebyl na něj moc pěkný pohled a šel z něj strach. Přesto nikomu nevadil a po několika ujetých vlacích v klidu odcestoval.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od pekoz »

to Dead Man:
:) na letišti zásadně kupuji všechny střelecké časopisy co tam v trafice mají.
Normálně to neodebírám ale v letadle si ty koupené vždy s chutí čtu.
Bohužel v Tuřanech bylo něco po půlnoci a pokud tam trafika je tak byla zavřená.
A taky bych s tím šel přes kabinu pod paží i na hajzl bo sem byl nasranej za ten přívěšek.
Odpovědět