Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od kregan »

Odjíždim na vandr a část trasy půjdeme přes Německo. K batohu mívám připnutou malou Fiskarsku. Myslíte, že by to v Německu mohl být problém?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od gravedigger »

V Německu bych si nic viditelně na batoh nevěšel.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Cep »

Fiskarsku jako pilu nebo Fiskarsku jako sekeru?
Jestli sekeru, tak nikam nejezdi...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od kregan »

Sekeru a pravděpodobně jen v lesích. Do civilizace jít neplánujem. A kašlu na ně. V nejhoršim mě seberou a nebylo by to poprvé :evil:
Čím víc víš, tím míň neseš.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Stenny »

Strčil bych ji do batohu, zejména pokud půjdete přes nějaký německý ekvivalent CHKO. Pochybuju, že by tě kvůli ní sebrali, pokud jste viditelně turisti, ale zbytečně bude chytat za oko a lákat k zabavení od nějakého hyperaktivního strážce rezervace nebo policisty.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od kregan »

Nerad schválně provokuju, ale do batohu se mi nevejde. Jsem minimalista. Bude muset stačit zakrytí šátkem.
Přílohy
e0e8fc3d-b66c-4374-94d0-1ff796b0f8f3_800_600_fit.jpg
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od gravedigger »

Němci jsou v tomhle idioti. Jsou schopný tě prošacovat, najít nějakou kudlu, která se jim nebude líbit a napálit ti 500Eur pokutu. Proto bych sekyru zabalil aspoň do hadru.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Stenny »

kregan: Pokud to zabalíš tak, aby nebylo očividné, že je v tom sekera, tak myslím OK. Kamarád takhle v rámci neprovokování balil mačetu do stočené celty připnuté na boku báglu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od dracekvo »

Moc na to nesázím, ale třeba někdo bude vědět. Nevíte jak je to v Rusku s větším nožem? Už při vstupu na letiště člověk prochází rámem a nejsem si jistej, kdybych měl v batohu co jde dolu do letadla nějakej větší nůž, jestli mě tam s ním vůbec pustí.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od vrbodol »

Nevim jak při vstupu,ale kámoš když tam byl pracově a kupoval tam snad dva nože tak musel mít od prodejce papír že ten nůž tam koupil a ještě vysvětlovat proč má 2,ale prej stačilo říct že je sběratel a druhej má pro známího.Byly to klasický lovecký kudly co se u nás tahaj do lesa na čundry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od dracekvo »

Bych si tam chtěl právě nějakej takovej obyčejnej koupit, takže papír by problém nebyl. Prostě pevná čepel vhodná na kempování. Ale uvidím podle ceny, jestli to tam vyjde levněji, aby mělo cenu nad koupí přemejšlet.
No, asi se zeptám přímo na letišti, jak je to tam se vstupem, když má člověk u sebe kudlu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od štaflík »

V Rusku je vhodné mít kopii certifikátu nějakého jejich TÚV, že tvůj není "cholodnoe oružije" (XO). Obecně do této kategorie patří větší dloubáky se záštitou širší než (tuším) 3.5mm. Nože, které jsou XO na sobě VŽDY mají mít číslo.
Takže třeba původní Kizlyar Korshun JE zbraň a můžeš mít problém. Verze 2 je bez záštity a NENÍ zbraň. Verze 3 je se ztenčenou záštitou (přitom stále funkční) a NENÍ zbraň.
Ten certifikat vypadá takto:
http://www.kizlyarextreme.ru/images/guide/il.jpg
Někde je seznam nožů, které ho mají (třeba RAT-1 je OK).

Povídání:
http://tygydymsk.myqip.ru/?1-32-0-00000002-000-0-0
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od dracekvo »

Já bych chtěl nějakou obdobu rat-7 :)

Odkaz si v klidu přelouskám až o víkendu.
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od čimango »

Chystám se na rodinou dovolenou do Chorvatska a při zběžném projíždění netu ohledně nožů a sebeobranných prostředků na mě z několika článků vypadlo, že bych snad na chorvatských hranicích měl každý dovážený nůž registrovat na celnici!
Jezdím do Chorvatska i jinam na balkán spoustu let a nikdy jsem o tom neslyšel - nemáte někdo bližší info.? Povezu jen švýcarák s pojistkou a lovecký žabikuch s čepelí asi 12 cm.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Nuwara »

Hmm, tohle mě ani nenapadlo řešit. Jedu za nedlouho do Švýcarska a podle tohohle článku, který vypadá důvěryhodně asi zůstane krysa doma. Opinel by mohl být v pohodě a nošení multitoolu victorinox prostě Švýcaři pochopit musí :-)

to čimango: o tom Chorvatsku tam taky píše...

Edit: tak ještě ten odkaz...
http://www.blogovnik.cz/pozor-na-noze-j ... 022111.php
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Serža »

zlatá ČR...občas v metru potkávám kluky co dělají asi historický šerm...obouručák na zádech, případně kratší meč čouhající z batohu...ale viděl jsem i u pasu....nikdo se nad tím nijak nepozastavuje a když, tak občas jen děcka "jé hele, meč!"
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od skagerak »

Je pekne, ze u nas uz od 80 tych let zakon o zbranich chladne neresi........ I kdyz obcas lze narazit na dotazy jestli napr.motylek ci oboustrane brouseni je ok....
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Serža »

pokud to není vysloveně dýka, je imho oboustranné broušení spíš na škodu = měli jsme jeden takovej nůž na chatě, tvářil se jako pracovní, ale byl broušenej i shora...pořezali se o něj naprosto všichni
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od štaflík »

kregan píše:Odjíždim na vandr a část trasy půjdeme přes Německo. K batohu mívám připnutou malou Fiskarsku. Myslíte, že by to v Německu mohl být problém?
Heh, onehdá jsme za Tisou jezdili Defenderem, ve kterém bylo našlapáno 13 lidí, nožů a seker nepočítaně, nejméně tři pistole a omylem jsme vyjeli pomalu u Bielatalu :-)) Potkat nás soudruzi němečtí policisté, tak se z nás poserou (a následně my).
S Glockem jsem už také byl párkrát na špatné straně Křinice, když jsem se motal kolem Janovy zátoky a Eldoráda.
Jinak moc nemám zkušenosti, že by se mi někdo chtěl hrabat v batohu nebo v autě.
Já vždycky vyvalím pupek a tvářím se jako oligofrenní sluníčkářský debil , abych vypadal neškodně.
Pár let zpátky jsme sjezdil Evropu s krabičkou 7.62x54R Ekstra v kufru (samozřejmě omyl). Na Lužický jezera jsem běžně jezdil s Fallknivenem A1 a odolával nabídkám německých hasičů, co stanovali vedle, abych jim ho prodal. vrcholný kousek jsem měl 2012, když jsem se na nádvoří Hofburgu ve Vídni dostal cca 2m od prezidenta Fischera a lichtenštejsnkého velkovévody s Ontario RAT-1 v kapse a ještě mě chytli. Pohoda, Rakušáci jsou 1000x rozumnější než Němci.

Ale už jsem taky ubral. Na batoh bych si připnul Laplandera a kudlu na štípání měl schovanou hluboko v batohu.
A ještě lepší rada - vyser se na celé Německo. Jsou to kokoti, stejně na tebe koukají jak na podřadného cizince a přitom lezou do řiti čmoudům. Čechy za jeden život neprochodíš, tak co v Reichu. Tohle je říše krále Miroslava :-)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

štaflík píše:...A ještě lepší rada - vyser se na celé Německo. Jsou to kokoti, stejně na tebe koukají jak na podřadného cizince a přitom lezou do řiti čmoudům. Čechy za jeden život neprochodíš, tak co v Reichu. Tohle je říše krále Miroslava :-)...
Za tento příspěvek obdržel uživatel "Štaflík" od uživatele "Bill Masen" Laiku
Obrázek
Odpovědět