Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Hrant »

Nuwara píše:Hmm, tohle mě ani nenapadlo řešit. Jedu za nedlouho do Švýcarska a podle tohohle článku, který vypadá důvěryhodně asi zůstane krysa doma. Opinel by mohl být v pohodě a nošení multitoolu victorinox prostě Švýcaři pochopit musí :-)

to čimango: o tom Chorvatsku tam taky píše...

Edit: tak ještě ten odkaz...
http://www.blogovnik.cz/pozor-na-noze-j ... 022111.php
Kludne si Ratku vezmi - manualne otvaratelne jednorucne cepele su povolene bez ohladu na dlzku. Povolene su tiez vsetky pevne noze (s vynimkou dyk so symetrickou cepelou) do velkosti katany-vratane. Pravidelne nosim na stehne Moru Climber alebo Fallkniven F1 cez mesto a uplne bez problemov.
Ono uz logicky, ked v kazdom obchode so suvenirmi moze clovek kupit OH Victorinox Rangergrip tak Ratka s mensou cepelou nemoze byt problem.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od MarkusX »

Itálie autem, máte prosím zkušenost a info co se může, nůž, pepřák, teleskop....
Našel jsem tohle, nevím jestli je to aktuální stav:
Nože s čepelí do 6,5 cm povoleny, zakázány vystřelováky, balisongy (motýlky) a vrhací nože. Teleskopické obušky jsou na povolení. Pepřový sprej vám projde.
http://www.sorudo.cz/636/
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Nuwara »

Hrant píše:
Nuwara píše:Hmm, tohle mě ani nenapadlo řešit. Jedu za nedlouho do Švýcarska a podle tohohle článku, který vypadá důvěryhodně asi zůstane krysa doma. Opinel by mohl být v pohodě a nošení multitoolu victorinox prostě Švýcaři pochopit musí :-)

to čimango: o tom Chorvatsku tam taky píše...

Edit: tak ještě ten odkaz...
http://www.blogovnik.cz/pozor-na-noze-j ... 022111.php
Kludne si Ratku vezmi - manualne otvaratelne jednorucne cepele su povolene bez ohladu na dlzku. Povolene su tiez vsetky pevne noze (s vynimkou dyk so symetrickou cepelou) do velkosti katany-vratane. Pravidelne nosim na stehne Moru Climber alebo Fallkniven F1 cez mesto a uplne bez problemov.
Ono uz logicky, ked v kazdom obchode so suvenirmi moze clovek kupit OH Victorinox Rangergrip tak Ratka s mensou cepelou nemoze byt problem.
Super, díky.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od viktor »

pokud jedete autem ci na motorce je na "ruzne" věci také dobrej malej hasici pristroj :-) navíc je všude legalni ho mit a v pripade kontroly vas maximalne pochvali.
z nozu jsem vozil bushmena od coldsteelu, byl několikrát v rukou celniku ale vždy celkem bez problemu vracen. Vozil jsem v kufru na motrce zapichlej vedle spacaku samozrejme v pouzdre. pak opinella pro normalni pouziti v kapse. Faktem je ze vzhled uz x let pouzicaneho busmena ke vsemu moznemu, pouzdro také nezari zrovna novotou vykonal sve, a zjevne nezpusobil majetnickou touhu u celnich organu...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Kedarus »

Ve Svycarsku(pravda v roce 1990 nebo 91) jsem si v Zurychu na vlakaci koupil motylka.Za pul hodiny uz jsem byl na tridenni vazbe.
Dostal jsem ban do Svycarska na 3 roky,nenechali me ani spojit s ambasadou a i kdyz jsem odmitl cokoli podepsat posadili me v poutech do letadla a hura smer Ruzyn.Aspon zaplatili letenku.
Je pravda ze jsem v Listopadu po desetidennim cundru pod sirakem zrovna nevonel ale i tak.
V Anglii Vas seberou i za drzeni skrabky na brambory.A jelikoz jste nemel dobry duvod ji nosit tak hrozi az 4 roky.
http://dailycaller.com/2018/05/03/briti ... to-peeler/
Rozsudek jsem bohuzel nenasel.
A vzhledem k tomu jak nas tam vychodoevropany miluji(jsem v Irsku ale mam tam zname) tak z Vas radi udelaji exemplar.
Tam se clovek spravedlnosti nedovola.Rozhoduje soud dle vlastniho zvazeni a neni sance se odvolat nebo neco podobneho.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/21 ... nekvalitni
Do Anglie radsi ani svycarak.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Matěj »

Zadarmo letět ze Švýcarka do ČR v roce 90 se mi tehdy ani nesnilo. Ono se mi tehdy ani nesnilo vůbec na dovolenou letět. Tos měl ještě dobrý... Zvlášť pokud jsi tam jel třeba vlakem, u auta by to bylo horší... :mrgreen:
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od JOBU »

A čo to má s nožmi spoločné?
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Kocour »

V celé Evropě jsem se pohyboval s Opinelem s vývrtkou. Evidentně to není zcela košer, pokud se týká zákonů, ale vyhýbal jsem se nošení nože v kapse (stejně se v cizině nechci s nikým bít...) a přibaloval jsem ho do zavazadel mezi potraviny, aby bylo jasné, k čemu slouží. Nikdo mě nikdy vyloženě nekontroloval na ulici, ale přes různé skenery u vchodů do památek už to jelo a nic nenamítali.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od golem »

Radní ve Vídni se připojili k úspěšnému rakouskému projektu takzvaných „Waffenverbotszonen“, tedy městských částí, v nichž u sebe nesmí mít člověk žádnou zbraň, včetně nože. Jedna z takových zón se od 1. února nachází v sousedství zábavního parku Prater, hojně navštěvovaného i českými turisty.
Lidem, u nichž policie při náhodné prohlídce objeví jakoukoliv zbraň, hrozí nejen její okamžité zabavení, ale i pokuta až 500 euro nebo dokonce trest vězení v délce dvou týdnů. A nemusí se přitom jednat jenom o pistoli nebo třeba obušek. Zákaz se vztahuje oficiálně na všechny „zbraně nebo předměty, které jsou nebo mohou být vhodné k používání násilí vůči lidem a majetku.“ Mezi zakázané prostředky tak může patřit i obyčejný nůž nebo třeba šroubovák. A to v případě, kdy tyto „zbraně“ u sebe má člověk, který je nutně nepotřebuje k výkonu své profese. Posouzení nebezpečnosti předmětů ale v konečné fázi závisí na policii.
V zóně bude mít policie právo prohledávat auta, tašky i oblečení kontrolovaných osob, opět se ale bude jednat o namátkové kontroly na základě nějakého podezření, nikoliv o prohledávání každého jednotlivce, který půjde po chodníku. Zóny ale budou po obvodu řádně označeny cedulemi, každý tedy bude vědět, že se pohybuje v zóně se zvláštním režimem. Od 1. února bude ve Vídni vůbec poprvé v historii zakázáno nosit jakoukoliv zbraň v oblasti Pratersternu (vedle zábavního parku Prater) a pak v části ulice Franze Josefa u Dunajského kanálu. V prvním případě se jedná o celodenní zákaz nošení zbraní, ve druhém o zákaz v době od 20.00 do 8.00.

Zdroj: https://www.info.cz/svet/pozor-na-nuz-v ... _AB4F7uHFQ
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

Nevíte někdo jak to aktuálně vypadá s nošením nožů v Rakousku? Nemyslím ty místa označená cedulí popsaná v předešlém příspěvku. Normálně v přírodě u řeky a klasickej, jednoručně otevíranej 9cm nůž s pojistkou?
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Nuwara »

Myslím že zatím bez změn. Tj. nůž je v Rakousku věc běžné potřeby - nesmí se to nosit do škol, na veřejné akce a do veřejných budov. Vadí jim taky vystřelováky a zákeřné zbraně, ale jinak to mají asi v pohodě. Asi by se koukali nehezky, kdyby jsi se chtěl po Vídni toulat s jataganem u pasu, ale to není tvůj případ :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

To ne, do Vídně nejedu. :hi
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Lyster »

Držení nože v zahraničí. Mělo by to být pro rok 2019
https://www.skrblik.cz/cestovani/tipy-j ... zahranici/
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od krvfx »

Lyster - ten článek psal nějaký laik, ale co můžu soudit (DE, DK), tak by to mělo sedět.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Serža »

možná Laika :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od krvfx »

Beru zpět. Odkazovaný článek je velmi nekvalitní. Nedalo mi to a trochu jsem pátral.

DK - už neplatí, že jsou zakázané jednoručně otevíratelné nože s pojistkou. Dánům začalo být blbé, když pokutovali a zavírali lidi za multitooly a švýcaráky. Nosit se může jen s legálním důvodem, údajně lze za takový důvod uvést např. přípravu svačiny. Také je lepší, aby čepel byl kratší než 12 cm.

DE - tam je naprosto dementní věc, že člověk nemůže mít nůž, který jde současně otevřít jednou rukou a má pojistku. Což vylučuje spoustu pěkných nožů, naštěstí stačí třeba sundat čep a rázem je nůž legální nosit.

Pokud to někoho zajímá, tak je nejlepší použít google a najít si relevatní informace sám. Pokud je to v nějakém exotickém jazyce, tak i z google překladu se to dá zjistit docela dobře.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Stenny »

Pozor na to, že "jednoruční"/gravitační" v DE může znamenat i všechno, co se dá otevřít kineticky, trhnutím zápěstí. Tj. hodně onehandů je problém i se sundaným čepem nebo podobnou opěrkou na palec.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od proforma »

Dotaz: ceka mne ted par cest po Evrope letadlem. Budu cestovat jenom s prirucnim zavazadlem. Jak je to s kapesnim nozem v kabine? U nekterych aerolinek jsem se docetla, ze toleruji neco maleho s cepeli do 6 cm, jine informace rikaji, ze zadny. Vim, ze pred par lety byla hysterie, ze ani nuzky na nehty, ale to snad uz trochu povolilo. Cili se ptam, jake mate aktualni zkusenosti? Byt nekde bez noze (treba i maleho) je pro mne dost nepredstavitelne, ale zahazovat kvuli tomu svuj MT nekde na check-inu nehodlam.

Jak by se tvarili na ruzne keramicke noze nebo takove ty karty pro preziti, ktere v sobe obsahuji neco ostreho? (at uz maji nabrousenou hranu, nebo vyndavaci nuz, nebo takovy ten nuz, ktery vznikne slozenim karty apod.)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

Proformo nevím, odkud máš informaci že to povolilo, ale před třema rokama jsem i trekový hůlky dával do zavazadlovýho prostoru. A pokud u tebe najdou keramickej nůž, nebo kartu na přežití, tak to můžou brát jako přípravu na něco a pobyt si můžeš nepěkně prodloužit. Co takhle si v daný zemi koupit nějakej zavírák a pak ho tam nechat?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Venet »

Proforma, a čo takto zavesiť na kľúče toto:
https://alexnld.com/product/stainless-s ... iver-tool/
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět