Meč a štít. Není nad klasiku?

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od viktor »

no likvodovali, je ponekud divny termin ve spojistosti japonci a americani ve valce v pacifiku. Rozdil ztrat byl naprosto neporovnatelny, na cemz mely lvi podil jejich sebevrazedne pesi hromadne utoky. Proste mec a kulomet je jina liga. Nepopiram ze mec je hroziva zbran, nicmene pistole je lepsi, paradoxem je si ji GI v pacifiku casto porozivali bokem prave proti japonskym katanam protoze ve vyzbroji bezneho pesaka USMC nebyla.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od Wilderness »

Zase bych toto tema az tak nezahazoval.. Je preci samozrejme, ze behat s mecem dnes po lesich je vstupenka akorat tak do blazince, kazdy si asi vzpomene na tu tehdejsi akci v Praze jak myslim nejakej taxikar vytah z kufru mec a nebo se i v blízkorozpadlickém konfliktu spolehat na braneni se mecem, kdyz jeste bude dostatek soucasne vojenske techniky, to bude zas vstupenka do nebe.
Takze bych to za timhle myslenkove uzavrel.
Neni, ale vyrazne nerealne, ze mozna ty naboje, granaty ad. postupem rozpadu a upadku nekdy dojdou a pak zase neco takoveho vejde ve znamost jako vyrazna vyhoda.
Ne ze by to v soucasnosti nevypadalo, ze se do toho stredoveku zase vracime, ale ac sem konspirace vubec nechci tahat, tak jiste oligarchie by nas tam z toho nenazraneho liberalniho konzumu zase rado nahnalo. Nebo nazene. Abychom se nedivili.

Nicmene nemusime mluvit jen o gotickych mecech, ze? Da se polemizovat o vsem vhodnem k sermu uzpusobenem od katan, pres savle az po macety...
Pokud by doba takto dopadla, tak ten kdo si ze steny sunda zapraseny uschovany luk a mec bude razem zase na koni.
Proti armade se samopaly s tim pujde jen idiot, ale proti skupine lesem se plouzicich dnes modernich africkych imigrantu ozbrojenych tycemi, nasadami a lahvemi bych to v ruce zase drzel velmi rad nez jakoukoliv jinou zbran, ona i ta bouchacka ma omezenou kapacitu a pak vam zbyva jen zavirak. Mecem muzete az do aleluja..to je jeho vyhoda

Takze nejen, ze by mec byl vyhodou v dobe kdy nebude zbrani strelnich, ale v mnoha pripadech bude v takovem rozpadlickem svete i vhodnejsim pro braneni se davu.. Nejen to, umim si predstavit jeho vyhody i na utok od vztekleho psa i divocaka i jinych..

Dalsi vyhodou je, predstavite-li si klasicke zaskodnicke prepadeni v tylu nepritele, kdy chcete v tichosti zneskodnit hlidku....nac na nej skakat s nozem? Jednou tafnout a ani nejekne :rofl

A v neposledni rade je to takove magicke, drzet v hnate takovy smrtelny kus zeleza, umelecky vykovany. Ta historie, to jeji kouzlo v nas je. Demoralizujici pro protivnika. Univerzalni nastroj a skoro neznicitelny..

Za sebe jsem ale spise pro schopne macety..



Nicmene vcera jsem na facebooku nahodou zahledl video ukazky kozackeho sermu savli, takze jsem vam ho dohledal na youtube.
Reknu vam, ze bych mu radsi dal do ruky devitku.. :sad
Tak se aspon juknete
https://m.youtube.com/watch?v=gtg5H40oVNA

Dale, opet nahodou, vcera nebo predevcirem military-portal postoval co takovy kus gotickeho zeleza dokaze s balistickym torzem.
Opet rikam, hovno hadr strelne zraneni :lol:
http://www.military-portal.cz/novinky/c ... torzo.html

A jeste k tem kozakum sem pridam jeste jedno video, kdyz jsem tam byl, kde ukazuji vice taktik stredovekeho boje
https://m.youtube.com/watch?v=VRZ7dEnfM8M

Ale rikam, neni zbytecnost si neco poridit, ale zatim to radsi jen povezte na hrebik :D

Tak hezkej vikend
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od štek »

pro Wilderness:

Přečti si pár stránek nazpět.
1. Než masově dojdou náboje bude trvat roky.

2. je jedno jestli máš gotického parchanta, katanu nebo šavli. Pořád se bavíme o metru+ železa které je bez DLOUHODOBÉHO tréningu člověku platné asi jako baseballová pálka. Takže to že někdo sundá ze zdi repliku z měkkého železa(páč kvalitně kovaný originál má málokdo) a půjde s tím do ulic je nejlepší způsob jak se nechat zabít.

3. Zkus se někde s mečem plížit a zabíjet hlídky kolem tábora. Pominuli reálnost tvého počinu protože nejsi Stalone ani Chuck Norris ve filmu, tak mečem těžko někoho podřežeš je na to moc velkej a obvykle i tupej, navíc i propíchnutej člověk stihne zařvat.

4. Před vetší skupinou (na kterou by ti nestačil jeden zásobník do pistole) i klackama ozbrojených, nasraných lidí je ti meč k ho..nu, utlučou tě jak vzteklýho psa. Každej kdo někdy dělal šerm ti to řekne. Neteoretizuj prosím když o tom nic nevíš. Moc koukáš na televizi.

5. Ručně kovaný meč jsem za svou působnost v šermu ani neviděl. Nezničitelné rozhodně nejsou a UNIVERZÁLNÍ už tuplem ne. Představu máš pěknou ale z 99% nesmyslnou.
Pokud můžu soudit podle toho co tu píšeš prosím drž se pistolí a nebo ještě lépe nikam nevycházej a zůstaň doma. Nelíbilo by se ti jak moc by se realita lišila od tvé představy PA.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od K4cer »

Řekl bych že otázka meče a štítu je asi dost vyřešena : )

V případě tvrdýho kníku - zjednodušeně řečeno - větší kanon má větší výhodu.

Ale štít samotnej není zas tak nepoužitelnej, používá ho přece i policie (jednak plexisklový při demonstracích, jednak různý neprůstřelný štíty a destičky a kufříky a kdeco).. ať už v druhý ruce nesete škorpíka, mačetu, nebo vidličku na maso.

Plát z vesty s uchem na držení, kterej de voperativně nastavit před ksicht by se za jistých okolností moh docela hodit, ne?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od štek »

Štít těžkooděnců je super věc. ale k ničemu když je jeden. Štít je na štítovou hradbu ať už ve středověku nebo dnes.

Nejsem v tomhle odborník ale asi by bylo vhodné zjistit dopadové energie. Nejsem si jistej co by s tebou udělalo kdyby do toho drženého plátu někdo střelil. Aby sis pak vlastní rukou nevyrazil oko.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od Wilderness »

štek píše:Pokud můžu soudit podle toho co tu píšeš prosím drž se pistolí a nebo ještě lépe nikam nevycházej a zůstaň doma. Nelíbilo by se ti jak moc by se realita lišila od tvé představy PA.
No tos mi to nandal Šteku, radeji zatim jeste nikoho nesud, bud tak hodnej..
Pravdu dis, ze nejsem zadny sermir a muj prispevek ac jsem smeroval vyrazne k tem videum jsem stejne korunoval pojednanim, ze pro me je blizsi tak jako tak schopnejsi maceta a tu u sebe budu nosit at se budes stavet na hlavu nebo ne. Pokud si nabil dojmu, ze bych se mel vyzivat v 20kilovych rytirskych mecich a brneni, tak jsi nabil dojmu spatne..
Nybrz pokud si idealizujes to, ze budes mit neustale kapsu naditou naboji ac je nas na svete sedm miliard cilu, tak prosim nikoho tady nepoucuj, ze si dobu postapokalyptickou nejak idealizuje, protoze uz napriklad ted vsem strelcum hrozi, ze o sve zbrane a naboje prijdou, takze aby si nakonec nebyl rad, ze si jednou kejhak zachranis tak, ze nekomu rozsekas hlavu blbou nasadou.
Az nebudes mit cim palit, tak si treba strilej lukem nebo se ucastni boje na noze nebo se spolehej na rychle nohy, me je to jedno. Pokud jsi soliteir, tak ti to i vyjde a spolehej se na jakoukoliv zbran, ja jelikoz mam rodinu tak tu macetu u sebe mit hodlam at ji budu muset pouzit nebo ne.
U bodu 2 vubec nechapu proc bych mel chodit do ulic, tam si jdi sam.
U bodu 3 jsem mluvil o useknuti palice ne o podrezavani.
U bodu 4 si to nekdy povime jestli svuj sirovy boj o preziti prezijes.. a na televizi se nekoukam, to si pis kamosum na facebooku.
Ano pravda nevim z ceho se mece vyrabej, kterej se kova, kali a buh vi co jeste proto jsem tohle tema ani necetl a podotkl ten dulezity fakt o macetach. Mej si ji nebo ne, kup si treba zavazak, ale pokud mas patent na to, ze jiz ted vis co vsechno budes muset delat ve srackach co nas cekaji a s cim si vystacis, co by ti zachranilo kejhak, az potkas pet kozomrdu napriklad, ze si neuspinis ruce od krve, ze nebudes nakonec rad za blbej kamen kterym nekomu rozmlatis lebku, tak nam to prosim rekni.. Ja nebudu spolehat ani na to, ze me pokouse vzteklej pes nebo poboda nejak fetak. Pokud nebudu mit ucinejsi zbran budu sakra rad, ze se mi na opasku alespon houpe maceta. Uz jsem videl mnoho nechutnosti co clovek cloveku dokaze udelat a garantuju, ze radeji nekomu vyndam streva macetou nez abych se s nim chlapacky mlatil na pesti..
Za me pardon, ze jsem az prilis mluvil o ,,meči", za me pardon, ze si myslim, ze i vidle brzy budou ucinnou zbrani co mnoha lidem zachrani zivot, za me pardon, ze si myslim, ze mnoho lidi dojebe na to, ze se spoleha jen a jen na nejakou techniku od kusi az po strelne zbrane a ze nevi jakou zbrani se dovyzbrojit.. Za tebe ale pro priste trochu mene namyslenosti, vice pokory a hlavne vice domysleni..
Pokud vis jakou ja mam predstavu PA, tak mi to povez, ja jen vim, ze nikdo z nas co bude chtit prezit se uz do nebe nepodiva..
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od FMJ »

A v neposledni rade je to takove magicke, drzet v hnate takovy smrtelny kus zeleza, umelecky vykovany. Ta historie, to jeji kouzlo v nas je. Demoralizujici pro protivnika. Univerzalni nastroj a skoro neznicitelny..

Magie meče (tedy ocelového, i mačeta je...ocelová), ať už jakéhokoliv, ti v boji nepomůže, žádné kouzlo, žádná historie. A už vůbec bych nespoléhal na protivníka, demoralizovaného pohledem na člověka s mečem. Něco jiného je držet, něco jiného je s ním zacházet a něco úplně jiného je s ním vědomně ukončit něčí život.
Bouchačka má sice omezenou kapacitu, ale i průměrná, mentálně retardovaná žížala dnes ví, že je schopná opakované střeby a tudíž i způsobit zranění a smrt, ale, na rozdíl od meče, i na větší než bezprostřední vzdálenost. Takže strach početnější útočící skupiny bude spíše větší.....

Zneškodnění hlídky se nožem provádělo nožem proto, aby bylo nehlučné a aby bylo možno zachytit bezvládné tělo, a tím zabránit jeho nekontrolovanému pádu s výstrojí na zem, a tím možnému upozornění dalších hlídek. Dekapitace mečem je ale technicky mnohem náročnější a uritě né tak tichá. Obé navíc vyžaduje jistou psychickou odolnost, kterou kupříkladu já osobně nejspíš nemám. Ano, věřím (a doufám), že bych při sebeobraně (sebe či jiného) byl schopen vystřelit. Ale použít nůž, to je jiný level, úplně. Tím více meč, či mačeta. A "vyndávat mačetou střeva"? Není to trošku silné kafe?
Ranivost meče na bezprostřední blízkost může být větší, než u pistole, ale na větší vzdálenost bude tatáž veličina oproti střelné zbrani vždy nulová (pominu-li takovou 3,14čovinu, jako je vrhání mečem).
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od Wilderness »

Ja nevim jestli se blbe vyjadruju nebo vy blbe ctete, ale pripada mi jako by jste nabyli dojmu, ze uprednostnuju macetu pred strelnou zbrani? Od zacatku tu hovorim o tom az nastane cas kdy nebudete mit cim delat bum bum.. A jestli neni demoralizujici potkat nekoho at uz s mecem, katanou nebo macetou, tak si rikam, ze jste ani napriklad ty mnou postovana videa nevideli.. a take nedelejte jako by jste meli v casech PA potkavat za kazdym rohem vycviceneho elitniho zabijaka, vetsinou to bude jen namachrovana povalecska luza. Klidne mi dejte osvetu a pochlubte se cim se hodlate branit kdyz nebudete mit sveho Glocka...tonfou?


EDIT: ,,Ale použít nůž, to je jiný level, úplně. Tím více meč, či mačeta. A "vyndávat mačetou střeva"? Není to trošku silné kafe?"
Tak nevim na jakem, ze jsem to foru? Evangeliste ocekavaji rajskou zahradu?
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od štek »

Ad1. CZ85B + 12 brokovnice, ne glock. Ad2. teleskop, dýka. Příprava znamená že se zásobím vším potřebným včetně munice do zbraní.
Viděl jsem co lidé s meči dovedou rád sleduji mistrosvtví šermu s katanou. Takových lidí ale není ani 100 v republice zato aktivních střelců cca 300 tisíc. Ano když nastane totální rozpad ala Mad Max tak za dalších 10 let bude fajn mít meč a umět s ním a do té doby se to můžeš klidně naučit.
Určitě je lepší meč/mačeta než holé ruce ale mít to jako primární zbraň bude i v nejhorších scénářích k ničemu aspoň 10 let.
Jakákoliv sečná zbraň je proti davu k ničemu.

Vysvětlíš mi jak jsi myslel toto?
Wilderness píše:a take nedelejte jako by jste meli v casech PA potkavat za kazdym rohem vycviceneho elitniho zabijak
SHABY
Příspěvky: 69
Registrován: 29.06.2014 22:12
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od SHABY »

Plně souhlasím s Wilderness. Není to o tom, co je lepší, ale spíše, co budeme mít k dispozici. Jasně že naučit se natáhnout stisknout a přebít, nic složitého. Ale jsem již vzpomínal, jste si všichni ostrostřelci jistí, že nám železo a olovo zůstane? Když vybuchne krb nebo to přelije tsunami, tak ano. Když to bude plíživé, ať chcete nebo ne, železo odevzdáme. A pak budu rád za kyj, vidle, ba i nějaký talíř před sebou. K tomu budu vděčný za vše, co jsem se rukama naučil. Je pěkné, že hromová hůl je nejsilnější argument. Ale co bez ní?
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od Heike »

K těm střevům na mačetě-znám pár kluků, airsoft, bojové sporty, nože, plno pouček o tiché likvidaci-a týpkovi se stal úraz, lezla kost, trocha krve. Nic co bych si promítal k večeři, ale zase nic proč nedat první pomoc. A borci to psychicky nedali. A to venku tahali lékárničky, turnikety, bavili se o snídání cornflakes z lebky soupeře a destrukci tkáně střelou, čím nechutnější tím lepší. Ale při pohledu na seznámení ruky s pilou vyměkli. Souhlasím v tom s Wildernesem, pokud ví oč jde, a dá to, proč ne.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od DeadMan »

Pokud by došlo k tomu, že ze zákona budou palné zbraně zakázané, tak to ještě nezaručuje, že v tu dobu bude štít a meč top zbraň a nikdo palné zbraně mít k dispozici nebude.

To je strašně naivní myšlenka.

V EU jsou tisíce nelegálních zbraní a nejsou to jak se tu někdo neustále snaží vnutit jen staré krámy.

Jsou to plně funkční AK, Sa vz 58, Sa vz 61, ČZ 75, ČZ xy, dvojky, kozlice, různé opakovací kulovnice atd.

Jednou ty zbraně vymysleli, vyrobili a už tu budou mezi lidmi navždy i ty o kterých stát neví.

A pak je spousta jednoduchých improvizovaných udělátek co zvládne i dítě a při troše cviku si to nezadá s kde jakou jednuškou.

POZOR SLOUŽÍ POUZE KE STUDIJNÍM ÚČELŮM = JE TO NELEGÁLNÍ :!:

https://m.youtube.com/watch?v=7Va87gB_4AI

https://m.youtube.com/watch?v=2OoBwLVXpFc

I ta blbá trubka co se schová mnohem lépe zlikviduje spolehlivě a velice jednoduše a bezpečně každého barbara Onana :D
You cannot kill me as I am already dead!
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od štek »

Wilderness píše:Pravdu dis, ze nejsem zadny sermir a muj prispevek ac jsem smeroval vyrazne k tem videum jsem stejne korunoval pojednanim, ze pro me je blizsi tak jako tak schopnejsi maceta a tu u sebe budu nosit at se budes stavet na hlavu nebo ne. Pokud si nabil dojmu, ze bych se mel vyzivat v 20kilovych rytirskych mecich a brneni, tak jsi nabil dojmu spatne..
Ano pravda nevim z ceho se mece vyrabej, kterej se kova, kali a buh vi co jeste proto jsem tohle tema ani necetl a podotkl ten dulezity fakt o macetach.
Pokud vis jakou ja mam predstavu PA, tak mi to povez, ja jen vim, ze nikdo z nas co bude chtit prezit se uz do nebe nepodiva..
-Příznáš že teoretizuješ o něčem o čem nic nevíš ale na mě se ti nělíbí když tě za to utřu??
-Nepopírám že jakákoliv zbraň je lepší než nic.
-Meč(kvalitní) ti při souboji mačetu docela zdevastuje na to bacha.
-Naprosto souhlasím s tvojí poslední větou.
-Nebudu to po třetí rozepisovat to samé takže ve zkratce. Mačeta u boku nejlépe jako záloha k pistoli super. Samotná mačeta už moc výhra není(zbraně se nerozpadnou přes noc a náboje taky nedojdou za výkend). Pořád ale lepší než holé ruce.

Sám ale sháním slušnou mačetu.
Musím poupravit předchozí tvrzení... nakonec jsem skončil u Glocka, nosím ho ale s dýkou nebo teleskopem. Protože pistole mi nepřijde jako univerzální řešení.
Téma ovšem je meč a štít Romantická představa, nepraktická a nepoužitelná.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od majsner »

Místo štítu doporučuji polní lopatku. Neposkytuje tak dobré krytí, ale předpokládám, že na rozdíl od štítu jí má u sebe každý rozpadlík, protože možnost něco rychle a efektivně zakopat / vykopat je jedním z pilířů většiny scénářů. Někdy si to zkuste. Buď v přímé nebo kolmé poloze (u skládacích lopatek) částečně kryje ruku, dají se s ní vykrývat údery rukou / chladných zbraní a částečně kryje před letícími kameny. Proti šípům a psům už to je horší, ale pořád lepší, než nic. A v případě ztráty hlavní zbraně (sekera / mačeta / nůž) se přehodí do pravé ruky a jede se dál. :punch
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od vratnikp »

po přečtení tohoto vlákna bych se rád zapojil do diskuse:

šerm jsem se sice věnoval pouze pár neděl ale nějaké názory jsem si udělal

-nemá smysl řešit štít vs palné zbraně
-nemá smysl řešit štít vs léčka, když budu chycen do léčky spíš se z ní dostanu pomocí skrytě neseného PDW než skrytě neseného štítu

často tu byla vyzdvihována výhoda použití štítu proti více osobám - to je docela blbost, pokud se potyčka nebude konat někde v budově

zrovna kombinace štít+meč vyžaduje poměrně praxi, člověk s mečem intuitivně mlátí jako klackem, nebo bodá, co takhle štít + sekera? v témhle kombinaci se ofensivněji používá štít a přejde mi to intuitivnější, sekera sice víc vyčerpá ale zas je to i nástroj

do nějaké 4té strany kam jsem se dočetl nikdo neuvažoval psychologický efekt, pokud mne někdo přepadne, tak za předpokladu že jsem kus chlapa a že mám s tímhle náčiním trochu praxi, tak si myslím že by utočníci minimálně na pár vteřin zaváhali

otázka zní kolik šermířů si věří, že umí v souboji bez pravidel použít meč a štít?
koutlosh píše:
Policejní zásahový štít je velmi rozměrný, těžký a velmi raritní.
nesouhlasím, na netu lze objednat štíty od ESP za 2500 ,- vážící 3 kg...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od Bill Masen »

Tak tohle je nářez, tady to s tím mečem a štítem někdo opravdu umí. Přímý přenos z bitvy národů.
http://xman.idnes.cz/bitva-narodu-histo ... enalin_fro
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od danny1691 »

Pán, katana vs lumpové. Klasika občas funguje.

Obrázky jsou drastické 18+

http://www.secretsofthefed.com/warning- ... -a-katana/
MYCASH
Příspěvky: 3
Registrován: 22.05.2016 9:49
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od MYCASH »

Taky přemýšlím nad mečem a štítem,akorat ten štít bych zaměnil za nějakej plastovej a trochu bych zmnenil jeho tvar,pro odrazeni kamenů,a neco jako ůložný prostor pro bodák nebo tak neco podbného na boj z blízka,samozřejmě něco jako poslední záchrana,když dojdou naboje,nebo v kombinaci kasr a teleskop,střík a mlask,tyhle štíty po upravě by mohli být na obou rukách,..takže nápad dobrej,jen ho prehodit do 21.stoleti :devil
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od BlackList »

Není teda lepší mít víc nábojů, aby nedošly?
Nebo náhradní zbraň (střelnou)?

Pořád nevidím v dnešní době žádnou výhodu.
Plastovej štít, kasr a teleskop - to fakt nevidím reálně...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Meč a štít. Není nad klasiku?

Příspěvek od Nicotinick »

Ne že bych chtěl místní diskuzi jakýmkoli způsobem zlehčovat, ale jeden šesťák z příbuzenstva v tom má jasno. Možná to někteří zde přítomní také ocení. :mrgreen:
capt. am..jpg
capt. am..jpg (6.58 KiB) Zobrazeno 10698 x
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět