Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od sigmark »

v tom mym nahovno... s ostrym nožem. pouzdro jsem rozřízl během pár dnů u hrdla
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Nightmare »

Ty toulce jsou fajn, ale musí být dobře udělaný. Pouzdro od Osta mám, musí se tam všít kůže proti ostří, aby švy byly schovaný a ostří šlo proti "bloku" té všité kůže.
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od kusna »

tak,tak...osťák to už má lety odzkoušené a opravdu toto řemeslo umí....mám od něj již několik pouzder a je to můj "čundrparťák",tak vídám i jeho další výrobky-a opravdu se někdy jedná o umělecká díla !!!
Jinak mi horní zářezy vyhovují a na sekání mám na konci nože paracord,jež si zaháknu za zápěstí a tím prodloužím úchop,čímž se seká lépe....je jasné,že by se asi našla i jiná varinata zakončení,ale to mohu popřípadě dořešit s výrobcem nože a ten vrámci svého jména to předělá zdarma....
výhoda tohoto toulcové pouzdra s tímto zavěšením je,že si vleze i pod bederák a nebo jde krásně navléct i na pásek od kalhot a nepřekáží další výstroji nebo oblečení...je pravda,že tento typ pouzdra musí být už trochu více vymačkaný,jinak nůž z něj leze trochu hůř ven...
Honza88
Příspěvky: 3
Registrován: 07.12.2015 16:22

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Honza88 »

Tak nějak jsem také vybíral nějakou tu kudlu typu Bushcraft a našel jsem toto http://bushcraftportal.cz/2015/10/selki ... val-knife/ za tu cenu jsem rozhodnutý že to pořídím, líbí se mi že je součástí i ten fire steal. Je to atraktivní nůž za 2 tisíce. Přijde mi dobrý poměr cena výkon.

Pro srovnání, nadhodil by mi někdo ještě nějakou alternativu s obdobnou cenovkou? Děkuji ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od viktor »

packet bushman cold steel
https://www.youtube.com/watch?v=euuxHNaayWk, vejde se do kapsy, neni moc videt, dobrej material, dostatecne dloha a take siroka cepel, uriznes s ni dobre chleba a i ho namazes, cena do 1000kc
ale asi to neni to prave rozpadlicke zelezo protoze je moc praktickej a nema dost oslnivy vzhled
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Fabulous »

Tak je to další level v soutěži "Udělej nůž co nejlaciněji". A je to na něm pořádně vidět. :ne

Fungovat samozřejmě bude, ale za srdce rozhodně nechytne :(
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg (35.22 KiB) Zobrazeno 13418 x
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od viktor »

to se pletes :D , protoze ta soutez by se mela spise jmenovat " udelej nuz aby fungoval" a tohle fakt funguje. Dobre se drzi, na to jak je velkej ti v kapse neprekazi, nevykla se, neni na nem nic co by mohlo odpadnout a kdyz si poradne prohlidnes tak zjistis ze je perfektne vymyslen a i udelan. takze nuz pro rozpadlika jak vysita :D :D :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Fabulous »

Uboze vyrobený. Nekomfortní a nepříjemný úchop. Obtížné dvouruční skládání i otevírání. Nesmyslná velikost. Spousta třecích míst náchylných na zanesení špínou. Jasně, to je charakteristika nejlepšího nože :D
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od viktor »

he, mam ho asi dva roky, faktem je ze to nema zabudovany inteegrovany brousici laser, gps, navigaci, plasmovy zapalovac, kleste na rozbusky, motorvou pilu atd.
ale, v jednoduchosti je kouzlo a to pravde jde, vyrobenej je dost slusne, drzi se, ac to nevypada velice solidne, pri bodu ti ruka nesklouzne na cepel atd, otevrit jde jednoruc a bud klasicky palcem a nebo staci svihnout a mit prs provleceny poutkem, na zavreni potrebuje obe ruce ale to uz nicemu nevadi, jde snadno upravit jak pro levaka tak i pravaka, prehodit klips a posunout cep na cepeli bud na vice na paravo ci levo, o citlivosti ne bordel nevim v bahne ho normalne necaram a v kapse nepozuruji zavady.. ostri drzi dobre a dobre se brousii,, nejses nejak zaujatej ? :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Lala »

Za sebe, bych ho také nedoporučil. Měl jsem ho tak 14dní a šel pryč. Na zavírák je zbytečně velký, a úchop při silovém řezání = hrůza. Má ostré plechové hrany. Tolik práce jako s pevným nožem se sním stejně neudělá, tak proč ne raději pevnou kudlu.
Nožů mám více, ale poslední dobou nosím do lesa tento : http://www.army-surplus.cz/detail/2274173-Nuz-MK3.
(kopie MK3 Mod0 Navy Sea) Za tu cenu se mu nebojím pořádně naložit. Schválně jsem ho nechal přes noc zapíchnutý ve sněhu, a dobrý :)
Je to sice kopije MFH, ale za cca 600kč, co jsem ho pořizoval, udělal práce už hromadu a má i kladivo. Pouzdro jsem musel trochu upravit, má ocelovou vložku pro samosvornost nože a při vkládání se mohl o ni tupit, ubrousil jsem ji a vkládám nůž opačně nežli je zvykem, teď už se ostří dotýká maximálně plastu pouzdra a vydrží celkem dlouho ostrý. Pilka na něm funguje spíš jako pilník, taky se hodí.
= Si vis pacem, para bellum =
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od MFG »

Vim ze tento nuz tu byl v minulosti propiran s ne uplne pozitivnim hodnocenim, ale koupil jsem ho osmiletemu synovci pod stromek, byli jsme otestovat pres svatky, a rozhodne to neni nejhorsi kudlicka ktera byla kdy stvorena.

Aktualne se da poridit lehce pres 20€ na amazon a za ten peniz je to velmi pouzitelny pracovni nuz a super hustodemonsky krutoprisna zbran pro maleho kluka :D Potrebuje lehce dobrousit, zubate ostri bych nemusel, ale zkousel jsem ho zlomit, roztlouct o kamen, sekani, paceni atd. a v pohode.

Zminuji to hlavne proto, ze ne kazdy ma 100-200€ na nuz a tenhle muze slouzit slusne. Uprimne libil se mi tolik, ze jsem doobjednal jeste jeden na blbnuti ;)

PS dodam jen, ze neznam toho pana co se po nem jmenuje, to jsem proste neresil
Přílohy
image.jpeg
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od SAW »

Nebudem sa vyjadrovať k tomuto výrobku lebo by šlo o môj subjektívny názor no musím pripomenúť že tieto nože sa dosť falšujú.

http://www.noze-gerber.sk/o-znacke-gerb ... lzifikaty/

Tak pozor na to a radšej si to prever či ide o skutočný alebo o napodobeninu.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Alstratt »

Noze Gerber nevlastnim ale pry ten typ nozu co se lamaly tak nova verze by se lamat uz tolik nemela ale co je na tom pravdy nevim. Doporucuji kupovat od proverenych prodejcu radsi se informovat odkud kupovat nez pak koupit jak pise SAW napodobeninu.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Hohepa »

No v tomto případě může být chinaplagiat kvalitnější než originál :lol:
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od MFG »

je to original, predchozi model, overoval jsem to dnes u Vavryse...v CZ ho ma Alza asi za 800CZK, jinak mezi 1.500~2.000CZK ofiko cena a to je fakt tezky ulet :o Ted uz rozumim tem vasnim.

No na tohle tema myslim stacilo ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od štaflík »

Jenom nevím, zda bych děcku kupoval jako první "dospělej" nůž serrated čepel. Myslím, že každé dít by se mělo párkrát říznout. Ale zrovna se serrated čepelí to může skončit serií nepěkných zážitků na chirurgii a následně lehkou averzí k buřtkraftu a věcem kolem, což je škoda.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od MFG »

Osobne zubate ostri nevyhledavam a celou dobu jsem se bal, ze se to stane, takze davam za pravdu.Jen nevim, zda bych byl klidejsi s jinym ostrim techto rozmetu, Zatim riznul mladoch jenom me, pri skrabani smoly do brezove kury ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od štaflík »

Já, s plain čepelí bych vždy jistější, bez ohledu na rozměry. Hlavně se mladej šmikne jen tou správnou částí a ať ho to baví.
Já náhodou BG svým způsobem oceňuji - prostě není lepší, když vzorem pro puberťáky/puberťačky je BG než nějaká píčovina typu Hannah Montana, Justin Býbr a podobné sračky. A není lepší než mikyna s Justinem čínská kudlička s Bearem?
Ardie
Příspěvky: 8
Registrován: 09.01.2016 13:48
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Ardie »

Dokud byl Bear Grylls Ultimate za 1600 Kč, tak bych doporučil celou řadu jiných produktů. S cenou pod 900 Kč je ale velmi zajímavou volbou. Vlastní hodnocení ještě nemám, ale zatím se vše shoduje se zkušenostmi v této recenzi (doporučuju video): http://www.svetoutdooru.cz/nuz-gerber-b ... te-video-/
Nevýhody ve zkratce:
-barvy a "reklamní kampaň" (mám radši méně nápadné věci, plánuji ale barevnou úpravu, dám pak foto)
- riziko vypadnutí škrtadla při nedocvaknutí (vyřešeno pojistným poutkem z paracordu)
- zubaté ostří - nejsem zastáncem, blbě se brousí a vše, co bylo zmíněno výše

Za 890 kč zajímavá volba full size nože.
Ardie
Příspěvky: 8
Registrován: 09.01.2016 13:48
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Ardie »

Slíbené foto barevné úpravy BG Ultimate. Nástřik Krylon černý. Asi nakonec nedoporučuji, kvůli konstrukci pouzdra se to odírá a oranžáda pak prosvítá:(
Přílohy
image.jpeg
Odpovědět