Regulace EU - zákaz držení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od guntroll »

A ja bych to vzal zas z drhy strany - zakony jsou jen papir poblitej pismenkama a ourada co jej chce vynucovat taky neni nesmrtelnej/neprustelnej :twisted:

Tim bych to shrnul za ty co nechtej ani naznacovat :mrgreen:
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Slick7 »

Zákon, byť sebe hloupější ti nedává na výběr, jestli jej chceš dodržovat nebo né, ten ti říká co musíš a je vymahatelný i násilnou formou a represí, viz neuposlechnutí výzvy policisty, atd. Pokud chceme bojovat proti vyhláškám a proti zákonu pak jen zákonně, to znamená petice, demonstrace, atd. a tady se teprve ukáže, kolik lidí je s tebou a v tom už je problém, protože tohle omezení zbraní se týká pár stovek tisíc lidí a je otázka jak na tohle omezení zareagují. Protože si nebudeme namlouvat, že to udělá každý po svém a těch pár výsostně nespokojených tu situaci neovlivní, na to nás musí být opravdu hodně. Podívej teď když se podepisovala petice, kolik procent držitelů ZP ji podepsalo?
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Baca »

A prave preto, ze sa to tyka iba par stotisic ludi, je NUTNE tuto restrikciu rozkryt do vacsej hlbky. Vyvratit EU dogmu, ze je to koli zlocinu a terorizmu. Je potrebne to vidiet zo sirsej perspektivy a ukazat to vsetkym obcanom v celej sirke. Ono totiz odzrojenie ma take iste pozadie ako malo v rukach Lenina a Hitlera. Znicit potencialny odpor este pred zavedenim ovela horsich zakonov. Keby ludia pred bolsevickou revoluciou vedeli kam to povedie, keby ludia vedeli kam povedie nacizmus NIKDY by svoje zbrane neodovzdali !!! Branili by sa nimi pred absolutnym zlom. SKuste si vyhladat, co este EU komisie chystaju, ake lobisticke navrhy maju nadnarodne korporacie (napriklad Nestle na europske zakony o zprivatizovani vody - v Chile sa im to podarilo a ako to tam teraz vyzera. Navrhy bankoveho sektoru na zrusenie hotovosti - totalny pristup k osobnym financiam a absolutne moznost nimi manipulovat - vid napriklad CYprus a kriza co sa dialo s vkladmi na uctoch a to je len cajicek oproti tomu co si budu moct dovolit potom).
Veru tento antizbranovy paskvil nie je lne a iba o zbraniach a bezpecnosti. Vlastne je, ale iba o bezpecnosti politikov pred absolutne nasratymi zotrocenymi obcanmi.
Prežiť !!!
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od guntroll »

Petice, demonstrace a argumenty muzou fungovat jen tehdy kdyz chce druha strana naslouchat. Ale druha strana je - diktatura byt natrena na hatefree ruzovo s modrozlutou pentli. Takze nezbyva nez odboj - mame kazdy co ztratit, ale rodiny nam kvuli tomu nikdo do koncentraku neposle, takze v tomhle mame obroti minulym generacim odbojaru sakra vyhodu. Mozna vam me myslenkove zkratky prijdou nezrale a impulsivni, ale ja to opravdu nevidim jinak nez ze zazivame "light" verzi protektoratu a je na kazdem jak se k tomu postavi.
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Slick7 »

No s tím já s tebou ve všech bodech plně souhlasím Baca, ale mluvil jsi s lidmi? Já ano a to je kámen úrazu, jsme jak ty ovce jdoucí na porážku, lidi to nezajímá. Jeden, že se o politiku nezajímá, další, že na to nemá čas, další si myslí, že je to tak správně a ten co ti řekne, že máš pravdu, tak je stejně líný pro to něco udělat aby se to nedělo. Jak muslimy nemusím a nemám je rád, tak v tomhle mají bohužel nad námi navrch, jsou totiž jednotní, táhnou za jeden provaz a věří. My ne, jsme nevěřící, rozštěpení v názorech a neumíme se shodnout ani na barvě hovna! A proto budeme převalcováni a nebo se vzpamatujeme, až nám bude opravdu nejhůř, ale tomu sám nevěřím.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Slick7 »

guntroll píše:Petice, demonstrace a argumenty muzou fungovat jen tehdy kdyz chce druha strana naslouchat. Ale druha strana je - diktatura byt natrena na hatefree ruzovo s modrozlutou pentli. Takze nezbyva nez odboj - zazivame "light" verzi protektoratu a je na kazdem jak se k tomu postavi.
A jak si to prosím představuješ, budeme roznášet letáky, nebo to uděláme rovnou jako bratři Mašinové? Podívej se, jak proti euronesmyslům bojují veřejně některé naše kulturní celebrity, viz Ringo Čech a výsledek, vidíš, že by se lidi mohutně šikovali a bouřili proti vládě a proti EU? Já teda né. V senátu byla smetená ze stolu petice podepsaná desetitisíci lidmi za vypsání referenda na vystoupení z EU a zase se nic neděje. Jsem hrozně zvědav, jak dopadnou nadcházející volby a kolik lidí bude volit SPD a kolik jich bude zase volit ty ostatní, posluhovače EU.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od d-s »

Obdobne v mojom okoli.
Nezaujem, apatia. Nieco take ako zamysliet sa ako budu zit nase deti nehrozi.
Europa je v upadku a osobne moc neverim v zlepsenie.
Jedine ak by sa vcas udialo nieco na zapade, co zobudi SK/CZ/PL/..., kym nie je neskoro.
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Slick7 »

Můj názor je takový, že už od dětství by se měly děti vést k něčem takovém jako je vlastenectví a hrdost ke svému národu a kultuře, to se ale neděje, místo toho se jim lijí do hlavy jen sračky a neznají nic jiného než TV, PC, mobily a tablety, atd. proč byla zrušena vojenská povinnost? No, aby z nich byly ještě větší sračky, než jsou a tohle je naše budoucnost, tohle je ten základ národa? Pěkně měkký, tvárný, přesně jak se jim hodí.
Zkuste se jich na něco takového zeptat, ani neví co to je vlastenectví. A zkuste to samé u muslimských dětí, ty už od mala dostávají výuku, ty už od mala jsou zpracovávány, tak se pak nedivme co z nich roste a že to je opravdu velký protivník.
Kdepak, jsme ovce a těch pár beranů co se bude bránit to nevyhraje.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od guntroll »

O letácích nemluvím, mluvím o ignoraci regulí které už jsou přes čáru a abychom to brali jako standard. Zkrátka pokud dneska někdo stresuje když parkuje na zákazu, musí do budoucna počítat s tím že poruší desítky nových zákonů - (od nedovoleného ozbrojování, myšlení, navštěvování nepovolených stránek, sdílení nepovolených informací, vlastnění nadprůměrného množství potravin, stříbra, kuchyňských nožů, knih se svobodnou tématikou atd) už jenom tím že se ráno probudí :twisted: .

Takže nestresovat z jakéhokoli dalšího nařízení a zkrátka na to s*át a až by měla přijít sankce, tak se bránit, ne právníkem, ale ohněm a mečem :twisted:

IMHO mnohem lepší než se nechat paralyzovat jen díky faktu že stát vlastní nějaké represivní složky, jejich plat ani loajalita není nekonečná a v nadcházejících letech už tím tuplem 8-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

guntrole, můžu tě ubespečit že až budeš sedět ve vazbě, rychle z tebe ten vzdor vyprchá... bohužel ale je to tak. Na reálnej votpor proti systému tu nigdo nemá koule. Psát v diskuzích je snadný, ale u výslechu tě prdel přejde fcuku letu.
Ne že bych nesdílel tvuj postoj na věc, vostatně sem z vodbojářský rodiny (už v 17. století mý předci vyvolávali protikatolický rebelie, děda zemřel za války na gestapu americkou pumou, táta sabotoval v německý fabrice výrobu), ale problém je v tom, že systém je dneska tak silnej a má takový prostředky, že jako jednotlivec ho nemůžeš zastavit a přemoct. Jedinou šancí jak systém aspoň zpomalit je studium dějin a porozumnění systému. Pochopení proč se dějou věci kerý se dějou. Systém vyhrává proto, že sme zapoměli kdo sme. Vygumoval naše dějiny a zvyky. Kdyby věčina vofcí pochopila a vzpoměla si, systém by byl tam kde začínal před několika tisíci lety.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od tygrsdrakem »

http://zpravy.idnes.cz/gay-klub-strelba ... anicni_aba
To zas bude masírka... Víte někdo, jak je to přesně s nošením v Orlandu?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Slick7 »

Nikde jsem tam nečetl, že zbraně byly legálně držené. No a zase asi muslim. To je ale náhoda.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Makarov1977 »

Zdravím, tak jsem trochu rozpačitý. Jak si mám vyložit pojem samonabíjecí a samočinná zbraň. V návrhu směrnice EU, kterou jsem zrovna dohledal na GunLex je trochu jiná, než kterou uvádí SK na předešlém článku.
Citováno z GunLex:

Do kategorie A mají být přidány:
•samonabíjecí zbraně vyrobené z automatických
•krátké zbraně schopné vystřelit více než 21 nábojů bez přebíjení, pokud je součástí zbraně zásobník s kapacitou vyšší než 20 nábojů, nebo je do ní takový zásobník vložen
•dlouhé zbraně schopné vystřelit více než 11 nábojů bez přebíjení, pokud je součástí zbraně zásobník s kapacitou vyšší než 10 nábojů, nebo je do ní takový zásobník vložen
•samonabíjecí dlouhé zbraně (tj. zbraně původně určené ke střelbě z ramene), které se dají zkrátit na délku menší než 60 cm bez ztráty funkce pomocí sklopné či zasouvací opěrky, nebo pažby, která se dá odstranit bez pomoci nářadí
•zásobníky pro samonabíjecí nebo opakovací zbraně se středovým zápalem: ◦zásobníky s kapacitou větší než 20 nábojů
◦zásobníky pro dlouhé zbraně s kapacitou větší než 10 nábojů.

Nevím, kam zařadit Hermex a 858 tactical. Budou podle této směrnice v kategorii A. Děkuji za radu.

Makarov197
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od lagardere »

Protože k současné směrnici je prý 1200 pozměňovacích návrhů a musí to projít EP, tak ti nikdo 100% odpověď nedá.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od devlop »

tygrsdrakem:
já myslím, že masírka nebude... 1, slovy JEDEN "Američan" afghánského původu Omar Mateen zabil 50 lidí. Kdyby alespoň jeden z těch sluníčkových gayů měl pistoli, tak to mohlo dopadnou naprosto jinak. To je typická situace dnešní doby: stádo bezbranných, hate free, pro gun control, "policie mě ochrání" a "ctím zákon" ovcí a jeden islámský magor s puškou.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Ibex »

k té směrnici - pánové ono to ale vlastně projít musí.
Není jiné možnosti - tato mince má 2 strany - jedna z nich je ta, že se do EU navalilo nekontrolované množství lidí ze středního východu a afriky. Tito lidé - většina bez dokladů a minulosti dostane v EU za nějaký čas občanství a pokud splní náležité podmínky, bude si moci legálně pořídit zbraň!
Dovedete si to představit, že tu během 5 let bude běhat 1,2..... 5.. X milionu ozbrojených lidí bez minulosti?
Jak to vyřešit a nediskriminovat podmínky splňující žadatele? Prostě zbraně plošně zakázat. Takže asi tak....
Teď ta druhá strana mince - někde jsem četl, že v roce 2025(?) bude ve Francii 51% legálních voličů muslimského původu.... Demograficky to vůbec na západě asi bude + - podobné. Takže předpokládám, že si pak zákony tato (nebo podobná) sorta přizpůsobí, jak bude chtít a bude stejně vymalováno....
Vlastně teď si budu negovat první větu - nesmí to tak být, jinak se nebudeme ani v prvním ani druhém případě moci bránit!
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od guntroll »

Ad Chorche :

Nemá smysl tady protahovat e-svaly, ani jsem neměl na mysli že sám shodím systém a zachráním svět :mrgreen:

Jen jsem chtěl říct že coby insider, vidím slabiny systému a to, že od nějaké úrovně buzerace už není amorální nedodržovat některá nařízení. To jestli to někdo pochopí tak, že vyhodí do luftu parlament a ministerstvo vnitra, nebo bude tisknout protestní trička je na každém soudruhovi dle jeho gusta :twisted:

Ostatně systém nám nic horšího než doživotí, nebo kulku od zásahovky nemůže udělat a žijem jenom jednou, tak ať to stojí za to :mrgreen:

Sám netvrdím že se hned do něčeho pohrnu, ale situaci kdy šlo o život a protistrana měla nehezké hračky jsem už zažil, tak myslím že výslech (pokud jej nevede španělská inkvizice) bych taky přežil :mrgreen:

Jinak nemyslím že my češi, moravané a slezané jsme nějak extra zbabělejší nebo odvážnější než středoevropský průměr - myslím že až nastane (a zanedlouho nastane) vhodná konstelace (sociální, ekonomická, bezpečnostní) čeká se jen na první incident, kdy se někdo se systémem popere a ukáže že "to jde" - pak už to bude jako lavina. Asi těch lidí nebude 50%, ale jak říkám, systém není tak silný jak se zdá...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Serža »

devlop píše:tygrsdrakem:
já myslím, že masírka nebude... 1, slovy JEDEN "Američan" afghánského původu Omar Mateen zabil 50 lidí. Kdyby alespoň jeden z těch sluníčkových gayů měl pistoli, tak to mohlo dopadnou naprosto jinak. To je typická situace dnešní doby: stádo bezbranných, hate free, pro gun control, "policie mě ochrání" a "ctím zákon" ovcí a jeden islámský magor s puškou.
v pátek v Orlandu Christina Grimmie (gun free zona), dneska ten gay klub (zase gun free zona)
http://crimeresearch.org/2016/06/mass-s ... nightclub/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

guntrolle, vzpomeň na 89. Já ho pamatuju a vofce se zmohli jen na cinkání klíčema. Stačilo aby zaznělo pár systémem nachystanejch hesel a nikoho ani nenapadlo místo klíčů použít kandelábry... Takže to nehrozí ani dneska, kdy vofce sou ještě víc zblblý neš byly tehdá... A já netvrdil že naše národy sou zbabělejší než jiný evropský. Je to všude plus mínus stejný ale voto hůř. Jedinej národ v Evropě, kterej měl koule byly srbové a dopadli jak dopadli. Systém se s reálnou hrozbou nesere.
A já nepovažuju za systém pár loutkovejch směšnejch politiků... ;)
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Argonaut »

V každé společnosti je pár ovčáků, vcelku dost ovčáckých psů, ale ta hlavní masa, to jsou ovce. Ne vždy si člověk může vybrat, ale když už se mu nelíbí nic z toho, pořád má možnost být vlk, nebo medvěd:)
Odpovědět