Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od štek »

Nosím G17 ve vnějším kydexu a jestli se někde něco, i když díky mé postavě celkem málo, rýsuje je mi celkem šumák. Legislativně podmínku splňuji a raději zvolím použitelnost před naprostou nenápadností zbraně. Je pravda že jsem musel upravit šatník. Obtáhlé triko a fullsize pistole dohromady nejdou.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

Strelec45 píše: Nicotinick: A co se týče výběru oblečení vs. qvér. Někdy prostě nic jiného nosit nesmíš. Manažeři a obchodníci jsou takhle oblečeni normálně. Mě se to už naštěstí netýká a předepsaný tento úbor už nemáme. :shake
Věř mi, že o tom "něco málo" vím. ;)

Tady jedno krátké pojednání pro "kravaťáky"...http://www.luckygunner.com/how-to-carry ... sport-coat
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od donovanstangiano »

Nosím jenom sporadicky a většinou jen do lesa. Dvoupalcový revolver jsem vyměnil za fullsize 1911 v .45 a musím říct, že i v nejlevnější vnitřní Dastě není skryté nošení problém. Byl jsem příjemně překvapený. Jen je třeba dobrý pásek.
Co se týče pohodlí nedám dopustit na Fobus s paddlem, ale ten trošku odstává a u 1911 je už problém v délce hlavně, protože to už je hoňka schovat zespodu.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Pahrb »

Hm, co se týče kravaťáků, to asi bude chtít maličkou pistolku ( Keltec P32, Ruger LCP, Glock 42/43) a clipdraw. Já jsem se k tomuto řešení neodhodlal, ale šířku zbraně díky té sponce zbytečně nezvětšujete pouzdrem.

A bez taštiček se to vleze i do kapsy u kalhot, nebo do vnitřní kapsy saka...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Překvapilo mě, že i velká CZ P-09 je ve vnitřní Dastě překvapivě nositelná. Jen tričko a je to v cajku.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Myslím si, že ani v kanceláři to není problém. Stačí mít oblek třídílný. Vesta dokáže mnohé překrýt.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Jasně Rudolfe, proto jsem tam dal tu fotku, na který má ten týpek jen košili v kalhotách.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od kregan »

Prave sem na pohrbu s full size 75, a pod vestu se nevejde. Potim se teda v saku, ale stejne si mama boule na boku vsimla.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

týpek z fotky má na výber buď pocket holster do kapsy nohavíc (čo bude s g19 dost problém) alebo tuckable iwb holster.
záleží na umiestnení na opasku, vyške a uhle, či a jak velký bude printing.
puzdro je dobré s možnosťou nastavenia výšky a uhla, malá zmena može urobit značný rozdiel
klipy typu C alebo velcro
imho
myslím že sa to tu už v nejakom trochu zmatenom vlákne riešilo

v prípade že týpek zistí, že g19 má moc dlhú pažbu, stači ho hodit spolu so zapnutým dremelom na 15minut do hrnca na zaváranie. protrepat, nemíchat. voila, glock 26L 8-)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od zdoch »

Nikde jsem tu podobný vlákno nenašel, tak to dám sem. Kydexový pouzdro na skrytý nošení a na LOS. Je lepší s pádlem, nebo bez? Výhody, nevýhody pádla?
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Rozpadlicek
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2016 12:35
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rozpadlicek »

Bez pádla, pádlo je k ničemu, nikdy jsem ho nepoužil, je delší a pouzdro je širší. Možná tak na tu taktickou střelbu, na skrytý nošení jedině bez pádla!!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Pádlo má tu výhodu, že se nemusíš trefovat mezi poutka, jinak je to stejné.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od zdoch »

Dík. Toho se trošku bojím, mám kalhoty (a né jedny) vždycky s dvouma poutkama několik cm od sebe, aby líp držel opasek a nemohly se kroutit kaťata, když je mám ověšený blbinama. A zrovna v tom místě, kam chci dát pouzdro. Takže se mi mezi ně nevejde pádlo. Nemohl bych mít pistoli na pravý straně, ale blíž k zádům, nebo k břichu. Kdežto průvlek protáhnu jak budu potřebovat. Pádlo bych musel jedině přehodit přes kalhoty a pásek s poutkama a lepilo by se mi na tělo.
Na druhou stranu na taktický střelbě v Triggeru jsem měl půjčený pouzdro na dva zásobníky s pádlem a bylo to moc pohodlný. Bohužel, jsem ho musel dát trochu dozadu na ledviny, což u pistole nechci. Na opasku nosím málo, ale zrovna na LOSu, nebo když nesu baťoh na zádech, tak pistole na ledvinách překáží. Takže na devítku koupím kydex bez pádla se skolem cca 5°, dole otevřený, jen se rozhoduju jestli s krytím celýho závěru z levý strany od těla, nebo nízký pouzdro bez krytí závěru.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od krvfx »

Já žil v tom že pádlo se strká zevnitř kalhot? Právě že to má podle mě tu výhodu, že nemusíš řešit, kde je poutko. Nebo mi něco uniká?
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od zdoch »

Možná sem to pouzdro na zásobníky měl blbě zasunutý, dal sem jen přes pásek, ale do kalhot sem ho nestrkal, tam mi vadilo, když se mi lepilo zboku na břicho.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

jasne, pádlo dovnútra. stačí nechodit naostro ale skúsit nejaké spoďáry a nič sa lepit nebude.
niektorí jedinci nosia pádlo len pod opaskom, imho je to nezmysel ktorý výhody pádla eliminuje a nevýhody zostávajú.
osobne mám pádlo len na sumke na dva zásobníky a pridávam ho operatívne v prípad potreby. železo mám iwb a náhradný zásobník na prievlaky.
čo sa týka kydexu a krytia záveru- kúpit s krytím a v prípade potreby skrátit. naopak to nejde.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od zdoch »

Supr, díky za rady. Trencle používám, ale nemám je tak vysoko, abych necejtil pádlo. Vnitřní pouzdro mám taky, ale vetšinou stejně nosím v tašce od Falca, zvlášť teď přes léto.
Venkovní kydex chci hlavně na LOS. S obyč venkovním pouzdrem od Dasty s jištěním na cvok sem si připadal trochu neohrabaně a pomale. Když sem neměl zajištěno cvokem, tak to jištění překáželo a když sem pistoli v pouzdře zajistil, tak sem pro změnu vůbec nevytasil, pač sem na to jištění zapomněl :head Takže takhle už ne-e.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Pádlo rozhodně do kalhot. Dávat ho jen na pásek je blbost. Právě i tou gumou na vnitřní straně pádla drží na místě a necestuje.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od proforma »

Ted jsem videla ve zpravach, ze pri vstupu na Hrad jsou osobni prohlidky, jestli clovek nema zbran nebo bombu :-) Myslite, ze by tam pustili nekoho s legalni? Mam 100 chuti to otestovat :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od čimango »

Tak na hrad ne :)
Dobrý den, vážený pane,

děkujeme Vám za zájem o návštěvu Pražského hradu.

Do areálu Pražského hradu je přísně zakázán vstup se zbraní (střelnou, bodnou i sečnou) s výjimkou příslušníků ozbrojených složek při výkonu služby v areálu Pražského hradu (jiné výjimky stanovuje vedoucí Kanceláře prezidenta republiky na základě písemné žádosti.

S přáním hezkého dne...

Zkopirovano z fora zbranekvalitne.cz. Jsou tam k tomu asi 3 stranky diskuze - hrad má teď stejný režim jako budovy soudů apod. Hrad ovšem neumožňuje úschovu.
Odpovědět