Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od revas »

Vybírám si pouzdro na pistoli a zajímají mě vaše názory a zkušenosti:
rozhodl jsem se pro variantu „Taktické stehenní“, protože až se jednou někdy potáhnu lesy směrem někam do hor daleko od lidí s taktickou vestou na sobě, baťohem na zádech a 58čkou v ruce tak výhodnější místo než na pravém stehně mě zatím nenapadlo.

Požadavky mám takový:

Rozumná kvalita a cena – 14 let při každodenním nošení krátké zbraně požívám různý pouzdra a nejvíce značky Dasta co se týká kvality tak jsem spokojen, když už je třeba pouzdro vyměnit tak je to po takové době že si ani nepamatuji, kdy jsem ho kupoval a pokud to jen trochu jde, dávám přednost českým výrobkům. Takže první kroky směřovaly k Dastě.

Ochrana zbraně - pokud možno rád bych měl zbraň co nejvíc ukrytou před nepříznivým vlivem okolí (déšť, bláto, křoví a podobně) a taky aby nebylo na první pohled hned vidět, že mám stehně pistoli, prostě aby z toho futrálu nečučela ven, ale když by bylo potřeba, abych se k ní dostal rychleji než když bych ji měl někde v baťohu, to je asi všem jasný. Prostě takový kompromis mezi tím vším.

No a v katalogu jsem narazil na tohle multifunkční:

Multifunkční taktické pouzdro – univerzální 657 MFU/TZ
http://www.armytactical.cz/pouzdra-a-ku ... 57-mfu-tz/

Které má výhodu, že podle potřeby se tam údajně vleze pistole i s nasazenou svítilnou, má to kapsu na rezervní zásobník a v mém případě bych si mohl upravit velikost na G21/G17 tím pádem bych to pouzdro mohl využívat už teď na střelnici na G21 nebo až to „praskne“ tak na G17 co půjde semnou směr les.

No a ohledně toho krytí před nepřízní a zvědavým okem bych si na to pořídil tohle:

674 Univerzální krycí kapsa
http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... v7fbbk4c70

Barvu obojího bych rád olivově zelenou aby lépe splynula s okolím, s pouzdrem problém nebude, jen ta krycí kapsa se asi dělá jen v černé, takže bych to měl hold dvoubarevný.

Takže prosím o vaše názory a zkušenosti ;)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Reccol »

Pokud nebudes trvat na daste, zkusil bych nejakej model od Safarilandu nebo Uncle Mike's.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Fabulous »

DASTA je výborná, také používám celý život.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od goral »

V tomhle se asi neshodnem, protoze IMHO je dasta slapnuti vedle. Jak po materialove strance, tak konstrukcni.
Pokud by ses chtel drzet nylonovyho pouzdra, zkus Uncle Mikes, jak psal Reccol, pripadne Eagle dela solidni holstry (=predloha ty dasty).
Podle me jsou nylonovy stehenaky uz za zenitem. Jejich problem je, ze jsou (vestinou) jisteny drukem a ten se velmi rad povoluje pri nejakym akcnejsim plazeni. Ano, da se zajistit zpetnym suchacem a priapdne gumickou, ale pak taseni trva nekonecne dlouho.
Spis bych sel cestou nejakyho plastaku s pojistkou. Nemuzes se splest u safarilandu, spatnej system nema bladetech (delanej pod znackou 511). Durazne varuju pred Serpou, pripadne obdobou od Dasty. Tyto pojistky jsou nebezpecny (a nefunkcni).
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Pepe »

Já bych si hlavně rozmyslel uchycení na stehně, raději bych dal kvér na opasek. Mám s tím špatnou zkušenost. Např. delší běh, plazení atd. je s čímkoliv na stehně docela humus, pouzdro cestuje, škrtí nohu, při běhu "poskakuje" atd.
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Hugo »

revas: stehenní pouzdro je sexy, ale z mých zkušeností hodně nepraktické, zkus pouvažovat o připevnění pouzdra na taktickou vestu (molle vazba) a nebo se smiř s tím, že místo jednoho zásobníku pro dlouhou zbraň budeš mít pistoli...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Reccol »

Je fakt, že cokoliv na stehně tě začne po 20-30 kilákách docela štvát.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od goral »

Tak samozrejme je to pakarna, ale nekdy proste neni zbyti - to je na rozhodnuti kazdeho soudruha.
Ale pokud uz stehenak, opravdu doporcuju nejakou drazssi firmu - lip to sedi.
Na okraj - moc prijemnou platformu ma Serpa (dva popruhy k pasku), ale bohuzel jinak ten holstr stoji za hovno
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od PaF »

Taky jsem spis pro opaskove pouzdro. Pokud stehenni, pak se dvema zavesy, lip drzi na miste.
Dobra kryci chlopen na oba typy pouzder je zde:
http://www.tasmaniantiger.cz/eshop/deta ... ter-cover/
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od revas »

Tak díky za názory, rady a nápady a tipy, už to všechno prověřuji.
Ohledně umístění na opasku si nejsem jistej jak by to fungovalo v případě použití taktické vesty a batohu, mám za to že na opasku to bude zavazet jak vestě tak popruhům od batohu. A jelikož se nechystám přímo do války tak bych řekl že s tím ani moc nenaběhám a nenaplazím, jde mě o to mít zbraň jen pořád po ruce, když odložím baťoh i vestu.
Takže prosím pište dál svoje postřehy ;-)
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Max »

Další možností je opaskové poudro s použitím takového průvleku, se kterým se ti pouzdro dostane níž a nemuselo by zavázet. Zatím jsem to viděl na Blackhawk a ještě nějaká pouzdra, možná uncle mikes?

http://www.amazon.com/Blackhawk-Jacket- ... B001QGI2IE
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Maximus »

Nebo řešením může být třeba i tato "platforma":
http://www.tactical-shop.cz/cze/imi-def ... orma.xhtml
v kombinaci s klasickým IMI pouzdrem:
http://www.tactical-shop.cz/cze/imi-def ... orma.xhtml

Výhodou je, že stačí jedno pouzdro na zbraň (lépe si zvykat na jedno konkrétní pouzdro) a platformu použít v případě, když kvůli bederáku, vestě, ... standartní pouzdro na opasku zavazí.

S pouzdry IMI mám ty nejlepší zkušenosti a když se podíváte na ebay či jinde, tak se dají sehnat i o dost levněji ;)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

dlouhe roky jsem mel nafasovano steheni od dasty, ale byl to nejaky levnejsi model...bylo v pohode, nemel jsem snim zadne problemy...osobne davam prednost fobusu s padlem na opasek...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Terminated Account »

Přesto, že je Fobus velmi "oblíben" (intenzivní marketing), naprosto mi nevyhovuje. Na Glocka dobrý na jiný zbraně děs a hrůza. S čezetou jsem občas tasil jak v blbým filmu i s pouzdrem.

Stehení mám Dastu a jsem s ní naprosto spokojený. Pro moje účely (střelnice) ideální. Při každodenním služebním nošení, se ale dá jednoznačně srovnávat lépe a netroufám si hodnotit. Určitě ale existují lepší pouzdra.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

nastesti mam glocka takze v nem paradne sedi...jak je to na cezetach netusim...mam aj od fobuse pouzdro na dva zasobniky, tak s padlem...a take bez problemu...jsem maximalen spokojen, ale bude to asi tim, ze jsem koupil komplet od kamose, minimalne pouzivano za hodne pekny peniz;-) a propo...jak jsi ho nosil, ze si vytahoval i s pouzdrem? ja ho nenosim primo za kalhotama "na telo", ale mam ho za opaskem...je tam jakoby pruvlek a zpetny zobacek, ktery by mel tomuto zabranovat...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Terminated Account »

Dělal jsem různé pokusy. Problém byl v tom, že pouzdro bylo velmi těsné. I když jsem nýty vyměnil za šrouby, aby se stisk dal nastavit, muselo se tasit v přesně daném úhlu. Pokud byl úhel malinko jiný, pistole se zašprajcovala takovým způsobem, že s ni nešlo hnout. Jednoznačně to bylo dáno tvarem pouzdra. Fungovalo to jako čínský hlavolam. Čím víc člověk tahá, tím víc drží. No a když vezmete za kvér a nejde vám vytrhnout, první reflex je, že zarvete silněji namísto aby jste opravili pouze nepatrně úhel. Asi kdybych neměl zkušenosti s jinými pouzdry nakonec bych se s tím smířil a nadriloval to, ale nikdy bych tomu 100% nevěřil. Když má člověk s čím porovnávat, toto pouzdro nemohlo obstát.

Pokud se budeme ubírat v diskusi opaskovými pouzdry, tak příspěvky přesunu do samostatného vlákna.
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Carlito »

Mám pouzdro od TT. Docela dobrý střih (vejde se i ohromná pistole a dokonce i menší s menší svítilnou na liště), dobré jištění, místo na náhradní zásobník, poměrně rychle se dá odhodit - odepnout. Ale jak tu už psali. Při běhu nebo poskakování trochu cestuje, ale je tam takový pásek, kterým se to dá zajistit o poutko kalhot. Popruhy na stehně jsou celkem široké, tekže neškrtí, jenže časem se stejně nohavice krabatí a dělá to bordel. Pouzdro je fajn do auta nebo někde, kde se nebude moc chodit a je potřeba rychle tasit. Na delší přesun to je otrava a to platí asi obecně o všech pouzdrech na noze,
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od goral »

jedna vec kterou vidam hodne casto - vetsina lidi nechape, jak nastelovat stehenak.
Kdyz ho budete mit na clinta eastwooda u kolene, tak litat bude. Pokud budete mit platformu s jednim popruhem a holstr bude co nejvys (tak vysoko aby nezavazel ostatni vystroji), tak se asi budete divit jak muze byt stehenak pohodlnej...
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od Cherro »

Tak včera dorazil balíček od S.P.M. s novým pouzdrem na Glocka. Je to pouzdro zvlášť, (dá se samostatně připnout na vestu), a stehenní platforma zlvášť. Kvalita zpracování 1*! S airsoft pouzdry se to nedá vůbec srovnat. Tak pár fotek...
Přílohy
P1040213.jpg
P1040213.jpg (88.75 KiB) Zobrazeno 13601 x
P1040215.jpg
P1040215.jpg (94.22 KiB) Zobrazeno 13601 x
P1040216.jpg
P1040216.jpg (78.83 KiB) Zobrazeno 13601 x
P1040217.jpg
P1040217.jpg (79.7 KiB) Zobrazeno 13601 x
P1040218.jpg
P1040218.jpg (96.95 KiB) Zobrazeno 13601 x
P1040219.jpg
P1040219.jpg (90.18 KiB) Zobrazeno 13601 x
P1040220.jpg
P1040220.jpg (65.25 KiB) Zobrazeno 13601 x
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Taktické stehenní pozdro na pistoli - poraďtě

Příspěvek od edakemlink »

Něco podobnýho mám od ALPu (taky v černé barvě), mám ho sice na trochu jiným nosiči (panelu), ale není to špatný. Dost dobré pouzdra jsou od Safarilandu, ale u nás jsou trochu dražší, lepší je to koupit na Ebay, kolikrát jsou třeba mírně použité za super cenu...
Odpovědět