"Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Serža
VIP
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od Serža »

drigon píše: 20.11.2020 20:03Vzhledem k tomu, že střílejí hlavně utíkající lidí se takováto ochrana do batohu může hodit.
nebo neutíkat :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Maric

Příspěvek od Maric »

Otočit se k aktivnímu střelci zády považuju za riskantní (ztráta povědomí o pozici a činnosti střelce a pohyb více méně po přímce od něj vytváří snadnější cíl-málo pohybu do stran, horší možnost krytí...). Když už plát v batohu, tak bych si ho přehodil na hruď. Ale tento manévr by mohl pro změnu přivolat nežádoucí pozornost. Na druhou stranu mít plát v batohu a nějaký plán k tomu je rozhodně lepší nemít nic.
PaF

Příspěvek od PaF »

Daleko rozumnější mi připadá zapadnutí do nejbližšího krytu (nebo i jen skrytu) a příprava k vlastní aktivní obraně. Útěk jen, pokud na mne predátor aktuálně nevidí, jinak ze sebe dělám lákavou kořist.
jerry.mysak

Příspěvek od jerry.mysak »

Pánové, průbojnost hardoxu jsem zminoval. Stačí 5 mm. V jednom vlákně jsem dával fotku plátu postřelovanýho různými náboji. Kolmo. Stačí pár stupnů skoln a neprojde nic. Ale klidně si tahejte co chcete.

5,56 má výhodu / nevýhodu rychlost. Homogení plát probíjí, ale na plástvovité cihle se tříští na první/druhé stěně a dál pokračují lehké fragmenty. Naopak 7,62+ zůstává kompaktní.

PaF
ty sebou nosíš pořád pistoli? Kolik z vás jí stále tahá? Z diskutujících kromě mě možná tak 3. Takže aktivní opbrana je utopie. A s klackem proti kalachu je blbej nápad. I když lepší než se nechat popravit.
PaF

Příspěvek od PaF »

Revolver ;)
Nošení pokládám za projev občanské odpovědnosti. Kdybych se nedej bože do podobné situace dostal a revolver měl doma v trezoru, připadal bych si jako idiot.
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

Nosím vždy a všude. Tak snad proto jsem si ten zbroják (skupinu E) dělal ne?

Ad - PaF, přesně tak. Nechci se nedejbože dostat do situace jako ve Vídni (nebo z našich luhů a hájů v Brodě nebo Ostravě) a pistoli mít doma v trezoru...
Sic semper tyrannis.
cipis
Sponzor serveru

Příspěvek od cipis »

Přesně, vždy a všude. A kam nemohu, tak nejdu.
I zubařka si zvykla a teď si vždycky prohlíží, kam jsem tu pistoli schoval, minule jsem ji vypekl, vzal jsem si brašničku, jinak běžně kydex :D Chodila kolem dokola, koukala a pak se ptá, kde je? :D
PaF

Příspěvek od PaF »

V odborné ambulanci: Vy s sebou máte rybářské pruty? Ne, pušku. Ale nedělejte si legraci... No fakt. Jakou? Kalašnikova. No to snad ne, ukažte! … Pan doktor se pod dozorem kochal 15 min. Hold se "vyšetření" protáhlo. Jsme domluvení na střelnici ;) .
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

takhle se dělá osvěta! :clap
bohužel mě "střelecký" obvoďák umřel na covid
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět