Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
Uživatelský avatar
Saruman
Příspěvky: 30
Registrován: 26.08.2012 7:26
Bydliště: Severní Morava

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Saruman »

SDE píše:Ono je to mnohdy těžké, protože i lidi, od kterých byste čekali profi přístup, takoví nejsou.

Když jsem si šel koupit obuch, tak mi prodavač taky říkal, že ten nekalenej stačí. A argumentoval tím, že když se ten obušek ohne v boji, tak to přece nevadí, protože mě nepřepadají každej den a ty 4 stovky (nebo kolik) mě kdyžtak nezabijou. Že prej když s tim nebudu nikde do ničeho mlátit, tak ten nekalenej v pohodě poslouží - jo poslouží, jako závaží na opasku.

Se zbraní se prostě musí trénovat. Obuch, u kterého není předpoklad, že přežije trénink, jsou vyhozené peníze...

"Stejně jako nejste "muzikant", jen protože máte kytaru, nejste ani "ozbrojen", jen protože máte zbraň."

Možná že se milému prodavači začaly nekalené obušky poněkud kupit na skladě a on se jich chce zbavit...... kde to bylo....?
SDE
Příspěvky: 26
Registrován: 21.11.2012 10:30

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od SDE »

Bylo to puškařství v Ústí nad Labem. Pana prodavače ale nějakou dobu znám a vím, že on má prostě všechno na salámu. Bohužel i ten krám. Kdykoliv přijdu, že něco potřebuju, tak nemá a ani neobjedná. S tou sebeobranou je to stejné - v jeho světě prostě stačí mít obušek...
LubosHa
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2013 13:38

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od LubosHa »

Koupil jsem si kalený teleskopický obušek, sice jsem si trochu připlatil ([url]http://www.reklamu.ne, ale mám pocit, že za kvalitu. Bydlím v docela okrajové čtvrti a když se v noci vracím domů, tak to není uplně sranda, teď už jsem klidnější.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

Puškařství v UL funguje naprosto v poho, kalené obušky jsou , nebo se objednávají, stejně jako jakýkoli jiný artikl, přesně podle požadavků zákazníka- vlastní zkušenost. Tvrzení o "na salámu" je naprosto mimo, stejně jako druhé tvrzení o "stačí obušek" zvláště u člověka, který má jakékoli zbraně jako koníčka od dětství. Mimochodem vy trénujete s TO údery do tvrdých pevně upevněných předmětů, při kterých se vám obušek ohne ? Zajímavé ..... i s vrhacími noži se trénuje do měkkého terče a u tréninku s TO bych předpokládal údery do pytlů a figurín nebo ekvivalentů tohoto, které nejsou připevněné napevno, tak jak je to běžné u jakéhokoli tréninku sebeobrany. Základem sebeobrany je pohyb obránce, který reaguje na pohyb útočníka, případně jeho pohyb usměrňuje. Mlácení TO do statických pevných předmětů nelze považovat za trénink :lol: .... Hezký den.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od cipis »

Proč používáš takovýto styl odpovědi na něčí negativní zkušenost? Někdo má negativní zkušenost, ty máš pozitivní, tak proč ale takto vůči němu? Jak to může být naprosto mimo, když evidentně nebyl víckrát spokojen?
Sry za OT, ale takovéto přestřelky jsou víceméně také OT ...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Terminated Account »

Vzhledem k tomu co tady Marav na sebe prozradil, je jeho reakce více než pochopitelná ;)
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

cipis píše:Proč používáš takovýto styl odpovědi na něčí negativní zkušenost? Někdo má negativní zkušenost, ty máš pozitivní, tak proč ale takto vůči němu? Jak to může být naprosto mimo, když evidentně nebyl víckrát spokojen?
Sry za OT, ale takovéto přestřelky jsou víceméně také OT ...
Víš..... prohlásit to, co bylo prohlášeno, umí každý ... je to jen slina bez čehokoli konkrétního. Nikde jsem nepsal nic proti někomu- jen jsem konstatoval, že představy nakupujícího nemusí být vždy reálné či objektivní. A definoval jsem proč. Prostě je skutečností, že rozdíl mezi kaleným TO a nekaleným poznáš pouze při úderu do tvrdého pevně stojícího ( ukotveného) materiálu. Rozhodně ne při normálním standardním tréninku ani při obraně, kdy úder směřuje na útočníka. Pochybuji, že by se někdo po městě pohyboval se železnou tyčí, aby napadal lidi. A pokud obránce při obraně bude TO otloukat okolní BUS zastávky nebo rohy, tak bohužel netrénoval :-D. Takže co se týče použití.... nemohu souhlasit. A jen dodám, že u kupujícího zřejmě došlo k nepochopení mezi funkcí Puškařství a Armyschopu. ;)
Naposledy upravil(a) marav dne 03.07.2013 10:56, celkem upraveno 3 x.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

MacGyver píše:Vzhledem k tomu co tady Marav na sebe prozradil, je jeho reakce více než pochopitelná ;)
to určitě ano. Škoda že naopak kupující neprozradil více konkrétního o těch negativních zkušenostech.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od cipis »

Co je nereálné nebo neobjektivní na požadavku na kalený obušek ???
A k tomu technickému, co jsi psal, obušek přece není jen na mlácení do lidí ... Vždyť je k němu tuna doplňků, kdy u některých asi nestačí jen kus železa, ale chce to už lepší úpravu, aby to vydrželo.

Jinak bych doporučoval v případě konfliktu zájmů radši nepřispívat, protože to se chtě nechtě na jednu stranu přiklonit musíš ...
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

cipisi .... šmarjá, pokud žádám kalený obušek, který není na skladě, tak se prostě zeptám kdy bude, že ho chci objednat. Není nic jednoduššího a ujišťuju tě, že by objednán byl. Co na tom nechápeš ?
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od cipis »

Třeba to, co je teda ten nereálný nebo neobjektivní?
Navíc jak sis přečetl nahoře, tak zkušenosti hovoří jinak než ty tvrdíš. A vzhledem ke konfliktu zájmů, jako rozpadlíka by tě snad mělo zajímat blaho druhého rozpadlíka a ne nějaký kšeft ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

marave, kalený vs nekalený máme už snad vyřešeno opakovaně a jednoznačně ve prospěch kaleného. i při tréninku teleskop skládáš a vyhazuješ, nejedna zkušenost tu říká, že se časem rozletí. netřeba kolem toho pořád osírat, nejsme na pavlači kua
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

cipis píše:Třeba to, co je teda ten nereálný nebo neobjektivní?
Navíc jak sis přečetl nahoře, tak zkušenosti hovoří jinak než ty tvrdíš. A vzhledem ke konfliktu zájmů, jako rozpadlíka by tě snad mělo zajímat blaho druhého rozpadlíka a ne nějaký kšeft ...
ty někde vidíš, že bych byl proti blahu nějakého rozpadlíka ? Mně vadí lži a výmysly rozpadlíka.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

sigmark píše:marave, kalený vs nekalený máme už snad vyřešeno opakovaně a jednoznačně ve prospěch kaleného. i při tréninku teleskop skládáš a vyhazuješ, nejedna zkušenost tu říká, že se časem rozletí. netřeba kolem toho pořád osírat, nejsme na pavlači kua
Funkčnost skládání a vyhazování není ovlivněna zakalením a zakalení tuto funkčnost také nijak nezlepší - paximálně si poboucháš špičku :lol: . To je věc čistě konstrukce TO. Zakalení má vliv pouze na pevnost a tvrdost. Nicméně já tady neřeším obušek, ale výše uvedené výmysly. I když uznávám, že je to OT- já si nezačal.
Naposledy upravil(a) marav dne 03.07.2013 11:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

opotřebení skládáním a vyhazováním má rozhodně vliv v souvislosti s tvrdostí použitého materiálu, ergo zakalením.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

jak veliký ? Po jakém počtu složení a vyhození se ti zničí kalený a nekalený obuch ?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

jéžiš. viz 7 předchozích stran. (Na str.4 Kanaďan, str. 5 FMJ, na str. 6 Stenny, Des, SDE)
proč chceš tuhle blbost za každou cenu obhájit?
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

sigmark píše:jéžiš. viz 7 předchozích stran. (Na str.4 Kanaďan, str. 5 FMJ, na str. 6 Stenny, Des, SDE)
proč chceš tuhle blbost za každou cenu obhájit?
Takže znovu..... neřeším TO, ale výše uvedené nesmysly a hloupá obvinění od jednoho kupujícího. Nehledě na to, že jsem nikde v diskusi na mou otázku odpověď nenašel, takže nevím, o jaké blbosti je řeč. Zničení TO po půlroce tréninku tasením je prostě chyba v konstrukci a nebo úplně debilní materiál. Tvrdit že je to paušální u všech nekalených TO neberu. sorry

Ono je vůbec zajímavé jak je tu ta paušalizace oblíbená ...... zjevně se tím diskutující snaží dodat svým slovům váhu. Zásadní diskusní a argumentační chyba.
Naposledy upravil(a) marav dne 03.07.2013 12:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

marav píše:jak veliký ? Po jakém počtu složení a vyhození se ti zničí kalený a nekalený obuch ?
co je tedy tohle sakra?
že to nebereš neznamená, že se to neděje. howgh
to "nesmyslné obvinění" je zkušenost jednoho kupujícího a v TO je to OT
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od marav »

sigmark píše:
marav píše:jak veliký ? Po jakém počtu složení a vyhození se ti zničí kalený a nekalený obuch ?
co je tedy tohle sakra?
že to nebereš neznamená, že se to neděje. howgh
to "nesmyslné obvinění" je zkušenost jednoho kupujícího a v TO je to OT
Takže zopakuji:
Tvrdit že je to paušální u všech nekalených TO neberu. sorry ..... pokud někdo má pocit a důkaz že ano, je důkazní břemeno na něm- nechť tedy důkazy předloží. Navíc jsem nikde nepopřel, že v některých případech k tomu došlo .... měl bys lépe číst co píšu.

Nesmyslné obvinění není zkušenost, ale souvisí s tím, co si kupující začal myslet, ačkoli to neodpovídá realitě. Když vidím naprosto neadekvátní útoky a urážky zdejších diskutérů navzájem na sebe, alespoň vím, z čeho to pramení.

Ono je vůbec zajímavé jak je tu ta paušalizace oblíbená ...... zjevně se tím diskutující snaží dodat svým slovům váhu. Zásadní diskusní a argumentační chyba. Dál je tato diskuse pro mne naprosto zbytečná.
Naposledy upravil(a) marav dne 03.07.2013 12:54, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět