Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kubo4747 »

Alebo viete čo? Ja už nechcem nič... idem sa radšej spýtať inam, kde aj odpoveď dostanem... a nie na hubu.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 330
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Majkl Night »

To Kubo4747: Svobodná to volba tvá. :D

Mám 16ti palec ESP kalený, kísto koncovky s gumou jsem si pořídil baterku, ale tu kratší verzi jen na dvě plochy baterie CR2032. Obušek to prodlouží jen o 28mm, což jen téměř nerozeznatelné.
Přílohy
esp-pridavna-svitilna-bl02-cerna-4-500x500.jpg
esp-pridavna-svitilna-bl02-cerna-4-500x500.jpg (31.53 KiB) Zobrazeno 14711 x
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Fabulous »

kubo4747 píše:Alebo viete čo? Ja už nechcem nič... idem sa radšej spýtať inam, kde aj odpoveď dostanem... a nie na hubu.
Další nafrněnec, který je líný číst? Ok, jdi si, nikdo tě nedrží :mrgreen:
bilbo
Příspěvky: 3
Registrován: 30.05.2014 20:26
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od bilbo »

ESP chystá odlehčenou verzi. Avizují to nenápadně na svých stránkách. Už jsem v očekávání, že si pořídím odlehčený 16", napsali že do konce května bude v prodeji, zatím nic, tak snad brzy.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Fabulous »

Odlehčený??? A k čemu to prosím bude? Jako drbátko na těžko přístupná místa? Na údery asi nikoliv... :?
bilbo
Příspěvky: 3
Registrován: 30.05.2014 20:26
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od bilbo »

Trochu jako Airweight od ASP.
http://www.euro-security.info/euro-secu ... busky.html
ExB-16HS|ExB-18HS|ExB-21HS|Kompaktní kalený teleskopický obušek
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Tommy »

Co jsem četl, tak mezi klasickou kalenou 16" a "odlehčenou" 16" je 70g rozdíl, dle mě nic zásadního proč měnit ;)
mol
Příspěvky: 4
Registrován: 01.06.2014 21:39

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od mol »

OT: Jako nově příchozí zdravím všechny na tomto fóru!

Řekl bych (a doufám) že odlehčení bude spočívat pouze v odstranění gumového návleku,který by těch 70g vážit klidně mohl. Zároveň už to nebude taková štangle co jde v kapse přeci jen trochu vidět.
matko
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2014 15:59
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od matko »

Ahoj,

trošku oživím staré téma :)

Už nějaký pátek se rozhoduji nad nákupem teleskopu pro případnou sebeobranu. Myslím, že jsem přečetl dost fór a recenzí a už mi chybí jen takové to poslední nakopnutí :) Jsem pevně rozhodnutý, že značka by měla být ESP a délka 18'' nebo 21''. Měřím 185 cm a jsem spíše hubenější postavy.. Není složený 21'' příliš dlouhý? Zase co jsem koukal se mi zdála 18'' verze v rozloženém stavu příliš krátká.
Druhá věc co mě zajímá je "cinkání" teleskopu při běžném nošení. Co je na tom pravdy? Opravdu "cinká"?

Díky moc za odpovědi :)
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od MFvAGS »

To jestli je 21 moc dlouha na noseni zalezi na tom, kde a v jakem obleceni ho chces nosit.
Naopak idealni delka v rozlozenem stavu zavisi na zpusobu pouziti, na stylu boje beze zbrane, ktery pripadne ovladas...
Ad cinkani - stalo se mi u obusku, ktery byl hodne pouzivany a otluceny o pevne prekazky (stromy, zdi), ze pak nedrzel uplne dobre zavreny a chuzi se dal vyklepat a to pak trochu cinkalo, u novych se to nedeje.
matko
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2014 15:59
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od matko »

Děkuji moc za bleskovou odpověď :)
Nosit bych ho chtěl celoročně v kapse nebo na opasku.
Jinak s tím cinkáním jsi mě uklidnil :)
Uživatelský avatar
Heisenberg
Příspěvky: 27
Registrován: 27.12.2013 22:54
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Heisenberg »

Osobně mám ESP 21" kalený. Jak píše kolega nade mnou, nedá se určit, "který je lepší". 21" je těžší a větší ale na druhou stranu s ním dosáhneš mnohem dál a případně dáš i větší ránu. 18" je opak...

Spíš, než na délku v zavřeném stavu bych se díval na hmotnost. Jestli ho chceš nosit každý den, tak je to znát. Osobně jsem ho zatím nikdy v boji nepoužil a celkově by se až na "pár vyzkoušení" dal označit jako docela nový, každopádně "cinká" docela dost nahlas (hlavně při rychlé chůzi/popoběhnutí). Což je spolu s větší váhou jeden z důvodů, proč ho nenosím denně ale jen když tuším, že bych ho mohl využít.

Nakonec ještě srovnání (typ, váha, délka zavřený, délka otevřený):
18" 370 g 180 mm 450 mm
21" 430 g 210 mm 530 mm
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od micheldecoucy »

BiSon píše:Takže nosím normálně navolno za opaskem, kuličkou dolů.
Tos myslel jakoze das TO za opasek, opasek utahnes a TO tam drzi jen diky drsnemu povrchu?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Předpokládám, že s timhle klipem
http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/155 ... oseni.html
Přijde mi lepší, než to pouzdro dodávané s obuškem (obušek mi z něho občas vypadával).
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od MFvAGS »

Osobně bych hmotnost obušku vůbec neviděl jako faktor. Váží necelého půl kila, nabitá pistole klidně přes kilo. Výběr délky bych podřídil tomu, jakým stylem umím bojovat.
Z pohledu kvality je to na zvážení každého soudruha, na ESP mi vadilo to, že cinká při pohybu a ty vůle, kvůli kterým cinka vedou k tomu, že se mi občas otvíral samovolně gravitací.
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od jirka911 »

Dnes jsem si koupil od ESP kalený kompaktní 16" obušek a je super. V zavřeném stavu je o trochu delší než klasická lihová fixa a v kapse není skoro znát. Trochu jsem se obával že bez té gumy nebude držet pořádně v ruce, ale mají to dobře udělané a při vytahování z kapsy ji to nevytáhne ven :-)

To že se ti otevírá obušek gravitací znamená, že máš špatně nastavený to pérko, který ti drží obušek. Stačí to rozevřít a už se ti gravitací neotevře.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

micheldecoucy: Presne tak.

Klip jsem chvili pouzival, ale zavazel mi. A i taseni s nim je horsi.
FMJ
VIP
Příspěvky: 807
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od FMJ »

Zkuste si dát obušek bez klipu do polohy "appendix-carry", ale "tip-up", tzn. kuličkou nahoru - nebude se vám otvírat do nohavice. Za kalhoty, samozřejmě. Za nějaký čas nošení se vám obušek sám natočí tak, že vám nebude vadit a zvyknete si. Osvědčená poloha je cca 30° odklon od svislé polohy. Vyhnete se boulím na opasku a navíc přesně cítíte, kde a v jakém úhlu obušek je. Z téhle polohy se obušek vytahuje relativně pohodlně a díky třecímu odporu gumy drží hodně dobře. Neříkám, že je to ideál, ale možnost se svými pro i proti.
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od jirka911 »

Na základě zprávy od jednoho uživatele přidávám fotky pro srovnání. Na fotce je klasický 21" obušek, kompaktní 16" s klipem a lihový fix.

DSCN2078_04.JPG
DSCN2078_04.JPG (129.18 KiB) Zobrazeno 12891 x
DSCN2086_02.JPG
DSCN2086_02.JPG (107.16 KiB) Zobrazeno 12891 x
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od micheldecoucy »

FMJ píše:Zkuste si dát obušek bez klipu do polohy "appendix-carry", ale "tip-up", tzn. kuličkou nahoru - nebude se vám otvírat do nohavice. Za kalhoty, samozřejmě. ...
Nejak nechapu, jak zabranim tomu, aby mi cely obusek za chuze neprojel gatema a nakonec nevypadl nohavici ... :rofl
Odpovědět