Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
Skořupa

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Skořupa »

Teleskopický obušek - jak poznat kvalitní od shitu?
Já mám obušků doma už celou hromadu. Nevím sice, jestli všechny někdy použiju a jestli jich teda potřebuju tolik, ale prostě na nich ujíždím. :D

Zezačátku jsem si kupoval všechny možné, ale nijak jsem nerozlišoval mezi kvalitními a nekvalitními. Až ve chvíli, kdy se mi jeden začal strašně sekat, jsem se zaměřil hlavně na kvalitu. Jak to tedy poznat? Pokud nemáte možnost obušek vyzkoušet, doporučuju podívat se na recenze uživatelů. Pokud si jej ale můžete vyzkoušet, tak je to nejlepší, protože můžete už v prodejně zjistit, zda se neseká, nebo zda naopak bezdůvodně nevyjíždí.

Já sám jsem asi nejvíce spokojený s Kaleným teleskopickým obuškem 21". Ten naprosto splnil moje očekávání. :clap Jasne, je to teď trochu reklama, protože je tenhle obušek poněkud zbytečný, chcete-li jej skutečně na praktické užití, ale kdo kdy si neudělal radost jen tak nějakou blbostí? :talk
Ten můj najdete tady http://www.blbjsem.cz/kaleny-teleskopicky-obusek-zlaty
Doufám tedy, že jsem alespoň trochu pomohl :angel

Jasně, že jsi pomohl... Ban. Fab
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Desouza »

Počkej až se Fabík probudí . :lol:
Vincit omnia veritas .
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Hohepa »

á bude další banán ;)

edit : sem koukal a ESP nenabízí zlacenou verzi pro světský 8-)
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 12.08.2015 9:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Musim říct, že ač cena/výkon vychází asi nejlíp kalenej obušek od ESP, asi sem natrefil na vadnej kus. Pořád s nim sou problémy a o víkendu se mi kousnul tak, že ho nedokážu složit a to už sem vyzkoušel všechno možný. Tenhle nebo příští tejden ho jedu reklamovat, tak sem zvědavej, jak se k tomu postavěj.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Hohepa »

vem to kladivem ;)

Mám 16ku kompakt a nosim ho EDC zezadu na ledvině.
Tohle mi dělá, když je v něm jemnej bordel - prach, špony atd.
Přeci jen je to ocelový kužel v kuželové dutině a na strojní vrtačce se ty kužely taky vytloukaj kladivem přes klínek.
Nicméně reklamací nic nezkazíš a třeba trefíš kousek s větší vůlí
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

48 hodin naloženej ve voleji a pak sem do toho bušil jak vzteklej největšim kladivem, co sem doma našel. Nic.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Baca »

Zober si MALE kladivo, este lepsie dve male kladiva a rytmicky do neho tukaj. Rezonancia ti to uvolni skor ako hruba sila :-) Mozno budu stacit dve kovove tycky :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Taky mě to napadlo, ale nejdřív zkusim tu reklamaci. Tohle mi nepřijde normální.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od micheldecoucy »

Mne to same delala ESP kalena 21".

Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem na konec nasadil nekolikrat prelozene stare ponozky (aby nevadila vznikla dira) a poradne do toho dvakrat majznul po ose kladivem. Nejdriv se uvolnil jeden clen, pote druhy - teleskop i pote drzi dobre a znova uz se mi (zatim) takhle neseknul.

Nevim, jestli je to spravny postup, ale pocitam, ze v pripade dalsiho zaseku bych to zkusil zase. :)
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Baca »

Hmm asi mas pravdu :-) Su dve moznosti preco sa to zaseklo. Bud zle obrobene dosadacie plochy (prilis drsne), alebo az prilis dobre obrobene plochy - zalestene do zrkadla. Molekuly sa zaseknu do seba a ma to kvality takmer ako zvarene :-)
Prežiť !!!
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od krvfx »

Čistě teoreticky, nebylo by třeba rozumné se po použití obušku zbavit? Mám doma pár levných kousků - co na tom, že po ostrém použití nepůjde složit?

A co si myslíte o těch pružinových?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

zkus to ne silou, ale švihem. ším silnější švih použiješ na rozložení, tím větší potřebuješ na složení. obvykle na to stačí pohyb zápěstí.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Desouza »

krvfx : pokud tě nikdo neviděl , tak ano .

Stačí i největší šunt , ale ty kalené to je jistota slušného ublížení na zdraví . ( při ohrožení a maximální silou zlomenina jistá )

Také mám ESP a ze začátku se zasekával , stačilo párkrát s ním švihnout o beton . A už funguje jak má . ( žádné mazání nic )
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

Mazat se teleskop taky NEMÁ, špatně by se potom zasekaval
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od MFG »

Mam uplne stejne problemy s ESP kalena 16, celkem zklamani :-(

Kazdopadne diky vsem za inspiraci, jdu pro kladivo :-)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

hele ESPček mi prošlo rukama doslova stovky a bez jediné závady. Pokud někomu nešel složit, tak proto, že k jeho rozložení použil hodně síly a potom musí být švih samozřejmě důraznější, kladivem toho ale moc nevyřešit nešlo, jen zbytečný násilí ve špatnym úhlu :-( . Co mi pomohlo vždycky je chytit teleskop a špičkou poklepat (netřískat jak hluchej do vrat!) o šutr nebo beton, přičemž ho postupně protočíš v dlani. to uvolní kuželíky a pak jde obvykle švihem složit.

hlavně nerozkládat co největší silou, spíš švihem zápěstí tak akorát, aby se to zaseklo
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Hohepa »

Sem ho teď vytáh a zkusil... a silou :lol:
.. jak sig píše jen místo abych klepal obuchem o zem tak ho držím v levé a do té kovové kuličky na konci klepnu párkrát kladivem rovnoběžně ! s osou obuchu
na čtyři pět klepnutí je složenej ;)


Jinak jak tu někdo psal, konec tesně pod kuličkou jsem omotal gumičkou "do vlasů" aby přestal rachtat.
Teď jsem navíc při tom pokusu zjistil, že to funguje i jako těsnění a do vnitř mi přestal lézt bordel :D
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Count »

Taky mám ESP 21" a když jsem ho naposledy vzal do ruky ve tři ráno, abych se podíval kvůli komu řve alarm, byl jsem hodně nasraný, takže šel silou. Naštěstí planý poplach. Když po třetí ráně nešel složit, poklepával jsem, jak píše Sigmark. Ze šikma, lehce o podložku. Pak další tři rány kolmo a byl složený.

Každý ESP. To už je pomalu na fanklub. Uděláme sraz a budeme si prohlížet svoje obuchy? :lol:
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od MFG »

Tak jsem zkusil vse zde popsane a nakonec zabral az bohate prelozeny rucnik o ktery jsem oprel otevrenou stranu a narval jsem mu jednu poradnou palici na kulicku.

Nutno ale podotknout, ze se mi sekla jen spodni cast, prisla mi trochu jakoby z osy, a ze nikdy pred tim se mi to nestalo, vzdy sel zavrit prostym poklepanim.

Takze bych asi rozlisoval mezi drobne seknutym obuchem a brutalne seknutym :)

Kazdopadne diky vsem za motivaci, uz jsem to davno vzdal...jo a do fanklubu se samozrejme hlasim ;)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Hohepa »

prisla mi trochu jakoby z osy - to IMHO vypadá na cizí tělísko mezi kuželi , tedy bordel v teleskopu , jak už jsem psal

fan klub,
vzhled k tomu že ESP má svojí firemní prodejnu na Zahradním Městě v Praze 4
a mám to k nim vzdušnou čarou cca 5 km, tak i bez recenzí a testů to byla snadná volba :D
možnost si vybrat a v ruce porovnat jednotlivé modely a velikosti ....
Jó to internet neumí :lol:
Odpovědět