Skříně na zbraně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Nicotinick »

4 lidi, to je nějakých 32 kg na jednoho. A vy jste co za chrastítka ? :D Kurtny a šup, šup... ;)

WSA9 jsme kamarádovi tahali po schodech ve dvou do 3.Np.

Jo, a je dobré to stěhovat beze zbraní. ;) :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Dveře se dají sundat.
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od jbem »

130 kg skříň vynesete ve dvou.

Jinak úryvek dnešního mailu ze zbranovetrezory.cz: "situace v oblasti trezoru a skrini na zbrane, stejne tak jako v oblasti samotnych zbrani je aktualne velice slozita a vsichni tito vyrobci nestihaji vyrabet. Aktualne nejsou k dispozici ani standardne skladove polozky."
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Dagobert »

Tohle sice nejsou trezory, ale je to velice šikovně udělané. Sice anglicky, ale zvuk netřeba, paní to hezky ukáže na videu.
http://tacticalclips.com/gear/secret-co ... your-guns/
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MarkusX »

Nějakou dobu vybírám skříň na zbraně, postupně jsem došel k typu WSA7, čili 7 dlouhých, schránka, certifikace...
Máte ji někdo, spokojenost nebo jiná alternativa? Jsem bohužel limitován šířkou 47 cm.

http://www.novetrezory.cz/zbranova-skri ... -i829.html
Zastřel bobra, zachráníš strom.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dolmar »

Přesně tuhle mám a jsem s ní naprosto spokojen. Vestavěl jsem ji do skříně, přikotvil k podlaze. Funguje. Pokud bys chtěl vědět víc, třeba vnitřní rozměry a tak, není problém. Akorát mi překáží ten držák na vytěráky na dveřích. Objednával jsem ji přímo u výrobce a nedošlo mi, ze stačilo zavolat a ten nesmysl zrušit...
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MarkusX »

Tak to se tě zeptám na pár detailů :-) Jelikož moje dlouhé jsou spíš kratší, jak vysoko od vnitřní podlahy je držák? Materiál držáku je nějaký plast/polystyren, který je nasunutý (zalepený?) v plechovém "U" profilu? V čem ti zavazí držák na vytěráky? Vnitřní stěny jsou hladké bez otvorů? Zvažuji pak dotunění o nějaké police, jednu pod schránku na krátké a možná dolů pod flinty na nějaké drobnosti. Vnitřní výška od podlahy po schránku je uvedených 125 cm? Dík za info.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dolmar »

Tak popořadě:
-Držák je 87cm nad podlahou ( jeho spodní hrana ). Je z takové té pěny, co se používá do krabic na monitory, TV a tak. Je zasunutý v U profilu.
-Výška schránky je 125 cm nad dnem.
-Vnitřní stěny jsou hladké, bez otvorů
-Držák na vytěráky mi vadí, protože mám na dveřích navěšené pistole. Jeho spodní část mi vadí, protože mám pod kvéry poličku a při zavírání mi vždycky tlačí na rukojeti, takže se ty zbraně pootáčí. Tu poličku jsem tam udělal proto, abych líp využil místo.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od pekoz »

wico.jpg
WSA7 - těch 7 ale s doslovně odřenýma ušima. Podle zkušenosti doporučuji na 7 dlouhých WSA9.
p.s. Držáky na krátké které do tohohle typu trezoru není moc kam dát jsem vyřezal z podobné pěny jako je vložený držák od výrobce.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MarkusX »

Děkuju za perfektní infa ;-)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dolmar »

Drobný trik - držák na zásobníky jsem udělal tak, že jsem vzal kus plechu a v polovině jsem ho přiohnul ( úhel je třeba vyzkoušet ). Potom jsem ho zasunul z horní strany mezi pěnový držák na zbraně a ten plechový profil. Na to jsem postavil zásobníky. Drží to dobře. Pistole mám navěšené na dveřích - koupil jsem v OBI dřevěné kolíčky na věšáky s vloženou matkou, dveře sundal, provrtal, našrouboval věšáčky a navěsil pistole. Z magnetické lišty na nože jsem vykuchal magnety, nakrátil je a dal jsem je vedle pistolí, na těch mám zásobníky do pistolí.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od krvfx »

No a já mám WSA10 a v něm všechno tak nějak naházené a naskládané, aby se to vešlo:)

Nejlepší rada, co jsem kde četl, byla, vzít největší skříň, na kterou je místo:) Pěkná vychytávka jsou síťované magnetické držáky na dveře. A taky utěsnit okolo kotevních šroubů v podlaze tam, kde hrozí voda (vlastní zkušenost:). Těch pár centimetrů dá dost času na záchranu obsahu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dracekvo »

Tak už se asi blíží čas na nákup.
Jen bych potřeboval vědět. Zda WSA 10 Kombi splňuje certifikát volně ložená, nebo musí být přikotvená. A pokud ano, je tam na to kotvení nějaký speciální požadavek? Protože ono v dřevostavbě v patře těžko najdu cihlovou zeď nebo kus betonu :|
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od goral »

http://www.jinova.cz/kotveni-trezoru

Z toho, co jsem googlil uz drive mi plyne, ze v podstate vsechny skrine na zbrane musi byt kotvene, jinak nesplnuji v drtive vetsine pripadu normu (15 RU). Certfikaty jsou platne jen pokud je kotveno.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dracekvo »

No, a teď co dělat v prvním patře dřevostavby? Žádná cihlová zeď nebo beton. Nejpevnější věc je nosnej trám cca 16x16cm :?:
To bych musel trezor nacpat do obytné části, kdě už jsou normálně zděné zdi, ale to se mi zase dvakrát nechce.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od herman »

Já mám trezor v ložnici.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od proforma »

dracekvo píše:No, a teď co dělat v prvním patře dřevostavby? Žádná cihlová zeď nebo beton.
Udelej si betonovej kvadr 1x1x0,5 m, vynes do patra a prikotvi k tomu :-) Bude to dalsich 200 kg, to tezko nekdo odnese.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od K4cer »

Půl kubíku betonu bude mít tak tunu, to mu propadne stropem.
Ale na to vynášení bych se rád díval.

Trám 16na16 by neměl jít vodnýst, pokud je součástí domu :)
Přišroubuj to tak aby to šlo rozebrat jen zevnitř skříně.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ibex »

ovšem to bude odporovat zákonu - má to být beton nebo cihly nebo obdobný stavební materiál, což dřevěný trám rozhodně není...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od malajizva »

a co ukotvení v dřevostavbě?
já to řeším tak, že je železný plát na jedné straně zdi, trezor na druhé a šrouby skz zeď.
Máte někdo jiné řešení?
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Odpovědět