Skříně na zbraně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od cipis »

Asi by to chtělo číst celý příspěvek, včetně poznámky, jinak bys nepsal to, co jsi psal. Ano, přesně to vhodné zabezpečení jsem uváděl. A jinak brokna a kulovnice nad krbem, vevnitř naprosto volně, je také vhodně zabezpečená, když máš třeba v oknech fólii a alarm.
Kdesi jsem psal, že podmínka na ty dvě zbraně je výrazně horší než ta na těch 10- zbraní. Ono je to totiž úplně jednoduché, na těch 10/10 000 to máš jasně dané a kdekdo se může stavět na hlavu, ale když ti odnesou skříň i s obsahem, tak ti nic nemůžou přišít, když ta skříň byla přesně 15RU/A. Za to podmínka "vhodně zabezpečit ..." je taková obecná a jednou bude stačit polička nahoře ve skříni a podruhé nebude stačit ani ta skříň.
Co se týče více zbraní různých majitelů, tak máš samozřejmě chybu v tom, že je potřeba trezor a sám sis pak odpověděl, proč to tak nejde. Pokud předpokládáme zbraně kat. B, tak je potřeba povolení (A výjimka), kdežto u C není potřeba. Takže na hájence, kde bydlí tři generace, tak mohou být ty brokny postavené ve stojanu hned za dveřmi a ve finále je úplně jedno, která je koho. Pokud tam bude mít někdo samonabíječku (B), tak si ji musí už zajistit, ale furt to nemusí být certifikovaný trezor, ale postačí bohatě zámek na spoušť případně nějaký takový ten zámek s lankem.
Analogicky těch 10 podnájemníků. Já ani nemusím vědět, jako jeden z nich, kdo má kolik zbraní atd., já jen musím vhodně zabezpečit tu svou. Takže klidně pod polštář, když tam spím, sebou, když jdu ven a když jdu plavat nebo něco, kam nesmím se zbraní, tak klidně zase v nějaké té skříňce se zámkem, lanko apod. Žádný certifikovaný trezor nepotřebuji.
A opět dávám velkou poznámku, toto je také teorie, v praxi bych zvolil větší zabezpečení, než je nakázáno.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Bill Masen »

Poznámku jsem četl a jestli si si všiml, tak jsem na ni reagoval.
pokud je brokna a kulovnice na chalupě do dvou zbraní, můžeš to považovat za vhodný zabezpečení, otázka je jak to budou považovat, až ti tu chatu vykradou.
U více lidí a zbraní v baráku, pokud umožníš přístup ke svým zbraním někomu, kdo na ně nemá právo je držet, tak si je vhodně nezabezpečil. Pokud mají všichni právo je držet, tak ano. Nevím jak u zbraní kategorie C, ale u zbraní kategorie B ten, kdo jí chce držet musí na ní mít papíry. Tím se dostává přes tři zbraně, takže trezor.
To co píšu já, ani to co píšeš ty Cipisi ale není pravda pravdoucí, jsou to jen dva rozdílné výklady zákona a je to vlastně úplně jedno, dokud se nic nestane. Kde není žalobce, není soudce.
cipis píše:...Já ani nemusím vědět, jako jeden z nich, kdo má kolik zbraní atd...
119/2002 Sb
§ 2
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

Ovšem původní dotaz o Rainera zněl jinak.
Rainier Wolfcastle píše:Asi jsem nasel, co jsem hledal...
http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... &id_lang=1
Ano, to můžeš používat, pokud nemáš doma víc než dvě zbraně. Pokud máš tři a více, je ti to k ničemu
Rainier Wolfcastle píše:...Zakon rozlisuje u pozadavku na mechanickou odolnost jestli mas do 10 nebo do 20 zbrani. Pokud mas 11, nemusis mit trezor vyssi bezpecnostni kategorie, ale muzes mit zbrane rozdeleny do dvou (nebo vice) trezoru nizsi bezpecnostni kategorie. Teoreticky by to mohlo platit i v tomto pripade.
Ne, takhle to určitě nefunguje. Pokud máš jedenáct zbraní, zabezpečuješ jedenáct zbraní a ne deset plus jednu
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od cipis »

Začnu od konce, kde nemáš zase pravdu. Dokonce přesně na tento případ je výklad MV.
Ty neuschováváš konečný počet zbraní, ty používáš odpovídající prostředky pro odpovídající počet zbraní.
Takže naprosto v souladu se zákonem mohu mít doma 10 skříní po 10 zbraních.
Počty v nařízení jsou uvedené jako přechovávané, nikoliv všechny vlastněné (či dokonce spolubydlících), takže rozhoduje fyzická poloha těch zbraní.

K té první části o spolunájemnících, to už je úplná kravina. Počty zbraní nemusí nikdo vědět, protože si ten souhlas udělím sám (jsem nájemce), defacto z pohledu zákona mě to absolutně nezajímá, já nemám co zabezpečovat zbraně kohokoliv jiného. Takže pokud tu svou pistoli "vhodně zabezpečím", tak je vše v pořádku. Problém bude, až tam budu mít ty zbraně tři, tak si tam holt musím pořídit trezor, sám pro svoje zbraně. Ale jestli má zbylých devět kolegů po dvou zbraních nebo deseti, není absolutně moje starost. Zákon řeší přechovávání zbraní držitele ZP, nikoliv přechovávání v určitém prostoru.

K těm myslivcům v hájence - nemáš pravdu, furt počítáš jablka s hruškami a švestkami dohromady. Vnuk, otec i děda mají ZP. Každý z nich má 2 zbraně kategorie C (na držení zbraně kategorie C nepotřebuješ povolení, stačí jen příslušná skupina ZP), takže všech 6 zbraní stojí ve stojanu za dveřmi (třeba bezpečnostními, okna fólie, alarm) a je všechno v pořádku. Každý jednotlivý přechovává pouze dvě zbraně a jako takové je má pouze vhodně zabezpečit, nic jiného ze zákona není (dveře, fólie, alarm, ...). Pokud se tam budou motat děti nebo manželky (když nebude ani jeden z těch tří doma), tak postačí zámky na spouště (zabránění zneužití) či lanka atd.

Ono je to poměrně jednoduché, ten umírněný požadavek na dvě zbraně je ze zákona zamýšlený na cestování, kdy si dotyčný vezme max. dvě zbraně, které třeba zamče v hotelu a jde pařit nebo přijede kámošovi na svatbu, tak to u něj doma zamče lankem k topení a jdou pařit apodobně. Pařba nemusí být jen chlast, ale návštěva sportovního podniku apodobně.
Takže dle tvého výkladu by si v tomto okamžiku musel jeden z těch dvou dovézt trezor, resp. oba dva, protože do mého trezoru nemohu dát kámošovy zbraně a opačně (pistole jsou B a nejspíš nemáme navzájem povolení na svoje zbraně), protože absolutní počet zbraní v baráku překročil počet dva. Není to trochu ujeté? Nesvědčí to spíše o tvém špatném výkladu?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od kregan »

MČ Praha Ďáblice nabízí starší trezor za odvoz.
Trezor se nachází ve zvýšeném přízemí.
Kontakt přes SZ. Spěchá.
Přílohy
IMG_20181109_065821_1.jpg
IMG_20181109_065836.jpg
IMG_20181109_065932.jpg
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Bill Masen »

Cipisi možná máš pravdu ty, možná já, nebo taky ani jeden. Každopádně ani tobě, ani mě nepřísluší (mě tedy rozhodně ne) to vydávat za konečnou pravdu. Dokud se nic nestane, je to jedno, pokud se něco stane, je to na soudci. I ti můžou mít na konkrétní situaci jiný názor. Shodneme se v jednom, a to, že se neshodneme. Přeju ti ať ti to vychází podle tvého výkladu a nepřekvapí tě soudce se výkladem vlastním. :hand
BombrDC
Příspěvky: 4
Registrován: 16.11.2018 14:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od BombrDC »

Pánové, chvilku sem to tu sledoval a musím říci, že Cipis má jednoznačně pravdu. Nějakou dobu pracuju pro Justru (kterého tu několikrát zmiňujete) a není tam žádné možná. Je to v podstatě přesně tak, jak tu píše Cipis.

Trezorů můžete mít kolik chcete, jen podle stupně odolnosti v něm může být určitý počet zbraní. (do 10ti zbraní 15RU, do 20ti zbraní trezor v bezp.třídě I. a více dle EN 1143-1 a nad 20 zbraní trezorová místnost) Ale pokud budu mít 30 zbraní, dle vyjádření MV můžu mít klidně 3 trezory splňující 15RU.

Co se týká těch malých schránek na zbraně, jsou dělané úmyslně na jednu nebo maximálně 2 zbraně, jsou určeny pro dočasné uchování zbraně v místech, kde se pohybuji, ale chci zabránit jejímu případnému zneužití (v nočním stolu, pod pracovním stolem atd...) Tudíž abych ji nemusel mít připlou k sobě na pouzdru a nepřekážela mi při spánku, porpřípadě v práci abych s pistolí nemusel po kanceláři běhat celý den za pasem.

Pokud však mám doma však ve svém držení (zbraně jsou psány na mě) 3 a více zbraní a mám v této schránce doma jednu pistoli, ničemu to nevadí. Pří dlouhodobé nepřítomnosti (cesta na dovolenou, služební cesta atd...) se to již nebude počítat jako dočasné uložiště a je potřeba tuto zbraň vložit do trezoru (trezůrky jsou kontruovány tak, aby šli dát do trezoru i s trezůrkem)

Jediný v čem se Cipis sekl, je to testování RU. To co má nyní 15RU podle určité normy, má podle té stejné normy 15RU i za 50 let. Může se stát, že se však začne testovat dle jiné normy a poté ta původní ztratí význam.

To je asi vše, jinak tu Cipis asi všechno už vypsal....
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od jerry.mysak »

jestli máte možnost ten trezor mít za odvoz, tak ho berte. Sice nemá papír s certifikací, ale jak mi vysvětlil policajt na zbrojákách, kdyby ti někdo z něj ty zbraně ukrad, tak sice nemáš papír, ale necháš si zpracovat znaleckej posudek.
A většina starejch skříní má násobnou odolnost proti těm novým mrdkám s certifikátem. Na ty stačí i silnější šroubovák.

Jo a trezory se stěhujou tak, že je položíte na delší koberec a táhnete po zemi
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ray »

Nechci zbytečně zakládat další vlákno tak se zeptám tady. Je nějaký způsob, kterým bych mohl využít jeden malý kamrlík, co mám v bytě, jako místnost k uložení zbraní a střeliva podle normy? Mám na mysli něco jako instalaci kovových futer a dveří atd. Kamrlík je ze všech stran zděný - 15 a z venkovní strany 40 cm, je podkrovní, bez oken, asi cca 1x1 m. Neví někdo?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dracekvo »

Je to v zákoně.
Do 10ks zbraní by ti stačilo tam dát dveře, který odpovídají normě. Tj. 15RU + příslušný zámek.
Pokud víc zbraní tak opět viz zákon. Nechce se mi to hledat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Bill Masen »

Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ray »

Já vím v jakém zákoně to najdu, ale praktická interpretace zákonů strojově debilnímu googlu je někdy složitější. Měl jsem to asi napsat jinak, ne tak stroze. Nebudu mít nikdy ani víc než 5 kvérů a nechci prostě těžké trezorovky, které mi google při obecném zadání neustále tlačí. I když při hledání na netu smysluplně zadám googlu info (tučně vyznačeno) dle NV 338/2002 § 3 Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1 nebo celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky 5. bezpečnostní třídy podle České technické normy ČSN P ENV 1627. tak zkus hádat, jak moc konkrétní dokáže google být :wasntme. Pouze doufám v nějakou polopatickou informaci od někoho kdo to třeba už řešil, než začnu zdlouhavě mailama vytěžovat prodejce :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dracekvo »

Já bych řekl, že tebe trezorové dveře zajímat nemusí. Neb nepotřebuješ trezorovou místnost pro uschování více jak 20ks zbraní.
Ty potřebuješ splnit podmínky pro uložení do 10 ks zbraní. A ty jsou jasně dané. Odolnost 15 RU.´
Nevím jestli to splní příčka 15cm. Pokud ano tak pak potřebuješ jen dveře co odolají 15RU se zámkem třídy A podle zase nějakého předpisu.

Teoreticky by ti měli stačit kovové futra a nějakého výrobce skříní na zbraně překecat, aby ti prodal samostatné dveře :)
Případně oslovit nějakého znalce aby ti napsal stanovisko že nějaké bezpečnostní dveře mají stejné nebo lepší parametry než zákonné požadavky.
Ale i kdyby jsi to udělal celé jen sám, tak nejspíš stále bude na PČR aby ti dokázala že tebou zvolené řešení neodpovídalo požadavkům.

Já osobně si pod pojmem 15RU nedokážu nic moc představit. Pokud je 15 cm zeď zděná, tak mi na její překonání bude stačit pár ran palící.

Podle mého selského rozumu.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ray »

No, ta třída dveří 5 má právě odolávat 15 minut el. řezným kotoučovým nástrojům typu flexa atd. , kdy se zloděj nezaobírá hlukem, jsem se dočetl. To chápu jako onu RU15. Tloušťku zdí to nařízení vlády právě až tak neřeší. Podmínka je pouze : "Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu" . U toho stropu bych akorát asi mohl mít problém, jelikož je to to podkroví, ale zas prudký sklon ve výšce cca 6-7m. Asi to kadim. Chtěl jsem sice mít místnůstku v americkém stylu s kvérama na zdi, ale bylo by to asi martyrium a čert ví jestli by mi na to někdo pak dal normovanej štempl. Už mě napadla jiná alternativa - chystám se renovovat ložnici a dát tam vestavěnou stěnu se skříněma + nějaký přihrádky a police. Vrazím tam i nějakou mělkou, skrytou pojistkou odnímatelnou polici a trezor na 5 kvérů chytím do zdi za ní 8-)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Strelec45 »

A potřebuješ certifikát? :roll:
Pár tvarových dveřových jeklů, 2,5 mm plech, 2x rozvorový zámek s táhly ( ty jsou kalené ), futra klasický ocelový zazdít, rozvorové tyče do podlahy nebo udělat v prahu trubičky, zrovna tak nahoře.
Hlavní je nikomu neříkat co a kde máš a jak to máš zabezpečený, aby tě nechtěl navštívit známej toho známýho, komu ses zmínil. :rock
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ray »

No já ho nepotřebuju :). Pokud zrovna nemáš v baráku malej Fort Knox, tak je očórování čehokoliv všude stejně jen otázka času a výbavy. Jen předpokládám, že štempl mi bude chránit prdel před PČR, která mě bude chtít tepat za nedodržení normy při zabezpečení zbraní, když mi to někdo někdy, nedejbože, náhodou vyhmátne. Naproti tomu určitě nepujdu, nejsem blázen. Zabezpečením se samozřejmě nebudu chlubit nikde jinde, než tady na anonymním fóru, kde hledám inspiraci ;-) Já i když jedu na střelnici, tak paranoidně obalím furtál tak, aby náhodný znalý kolemjdoucí nepoznal díky pouzdru to, co nesu do auta :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od jerry.mysak »

Ray píše:No, ta třída dveří 5 má právě odolávat 15 minut el. řezným kotoučovým nástrojům typu flexa atd. , kdy se zloděj nezaobírá hlukem, jsem se dočetl. To chápu jako onu RU15.
nejsem znalec, ale za 15 minut se rozbrusem prořežu 10 cm pancířem. Když budu mít dost kotoučů.
A vzhledem k tomu co se prodává jako trezory s certifikátem, tak na to by mi stačila 2 kilová palička a pajcr. Ruzbrusu by to odolalo tak 2 minuty. A to by ta plechovka byla vejpůl.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od cipis »

15RU je cca. 90 sec práce flexkou, je to popsané, prostě tam za 1,5 minuty musíš vyřezat otvor o patřičných rozměrech, aby to ne-splnilo 15RU. Tedy všechny prodávané plechovky na zbraně 15/A nějakým způsobem do těch dvou minut otevřeš.

Ty RU se počítají doba použití nástroje a koeficient nástroje. Tedy kladivo bude mít malý koeficient, tedy skříň musí odolat delší dobu práci s kladivem, kdežto flexa má vyšší koeficient, tak stačí, aby skříň vydržela 1,5 minuty.

Co se týče požadavků na trezorovou místnost, tedy na stěny, podlahu a strop, tak to jsou rozměry jasně dané, cihla 30 cm, beton 15 (10?) cm (teda doufám, že si to pamatuji dobře).
Co se týče toho kamrlíku, no nevím, jestli to má smysl, 1x1 metr je málo na to, co to obnáší za práci, byť jsem uvažoval o 1,8 x 0,45 x 2 ve smyslu uřezání klasické plechovky, dovaření větších stěn a toto celé zazdít/zabetonovat do zmíněné niky.
Ve finále stará kovona s novými zámky (tedy to pak splní 15/A) vyjde levněji a jednodušeji.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Ray: Použij klasická plechová futra vyplněná cementem a k tomu levné bezpečnostní dveře Bobeš s dobrým kováním a budeš mít v duši klid a zbraně velmi dobře zajištěné.

Tyto dveře mám ve své panic místnosti a jsem s nimi spokojený.

http://www.m.mkares.cz/index.php?page=b ... stni-dvere

Ale už to zavání OT...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Trace »

Čím jednoduše přidělat poličky do WSA 5? Nechce se mi vrtat. Máte zkušenosti např s lepidlem?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Bill Masen »

Já to u svého safetronicu budu řešit tak, že do něj vestavím skříňku. Potřebuji mít na boku prostor na celou výšku pro karabinu, nahoře na celou šířku na šanon a pod ním dvě-tři poličky na pistole, náboje a tak.
Odpovědět