Skříně na zbraně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od M M »

Uz som par krat (upgradovanie a presun) trezor kotvil. Mal som problem stihnut po naplneni zatocit sroubovnicu kym mi to zatuhlo. A to nebolo horuce leto. Takze tubu na noc do chladnicky. Moja opakovana skusenost, nemam to vvycitane z internetu.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Pez »

Nechci se hádat, nakotvil jsem tisíce kotev a buď jsi postupoval špatně nebo jsi měl zimní kotvu.
Postup je takový, že do díry dáš chemii a hned záv. tyč a ne, že dáš do 10 děr chemii a pak tam postupně dáváš tyče.
Doba vytvrzování je od promíchání složek ve špičče. Při 20°C je 6min. na zpracování a 45 do vytvrdnutí.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od M M »

Peace :hand. Tiez necitim potrebu sa hadat, rozhodne nie som profi stavbar ale bud mi to reaguje s 'tehloblokom' alebo je iny problem (inak na tube mam 20-30oC = 6min) - moja skusenost bola o dost kratsi cas. Prvy krat som to plnil a zakrucal cez trezor (prave koli tomu stylom napln jednu dieru - zakrut sroubovnicu). Po tej skusenosti som to vzdy uz vychladil, s odsunutym trezorom na pohodu naplnil vsetky otvory, nachystal sroubovnice a na to v klude nasunul trezor, vyrovnal, nechal vytuhnut a dotiahol.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Pez »

V pohodě. Ono je problém na stavbě sehnat ledničku. ;)
Vždy je lepší označit otvory a zalepit týče a pak nasunout trezor než to vrtat a lepit skrz stěnu trezoru. :yes
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od cipis »

Hele, to vychlazení se běžně používá, zejména teda v létě. Pokud není chladnička, stačí do sklepa nebo prostě chladného koutu.
A těch X minut je od okamžiku, kdy se to začne mísit v míchaččce, ono to nějaký čas vezme, než to začne člověk cpát do díry a "šroubovat" šteft.
Fisher FIS VL 300 T, co už jako jediné používám, tak má psané 4 minuty při 21-30 st. C, takže když to člověk nechá stát v místnosti, do které svítí slunko, tak má co dělat.
Osvědčila se mi spíše střední cesta, kdy se udělají díry v trezoru (anebo tam už jsou), podle nich na finálním místě vyznačí díry ve zdi, pak se trezor odsune, udělají se díry, vyčistí, vyfoukají, vysají, přistrčí se zpátky trezor, no a pak se dá chemie a zašroubují štefty, všechny naráz, proto to radši vychlazení a navíc je to drahé jak prase, tak nebudu spotřebovávat na každou jednotlivou díru novou míchačku a vyhazovat tunu malty. Tj. prostě vše pořádně nachystat a pak všechny postupně zaplnit, nejlépe práce ve dvou, pokud se tam vlezou.
Předloni jsem zvedal zídku, tak jsem tam lepil asi 20 roxorů, počkal jsem radši na ráno a tuba v chladu a vše v pohodě a v klidu zalepil. A odpo nachystané na betonování.
Jo, a ještě takový tip, pokud člověk nespotřebuje celou tubu, tak nechat nasazenou míchačku, ať to v ní vytvrdne, dostatečně to utěsní, a pak stačí před další prací jen odšroubovat a našroubovat novou.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Tomáš »

Tak mi konečně přišel trezor na dlouhou (né že bych jí měl :D )
Dovolím si malou recenzi, abych taky něčím přispěl. Jedná se o subjektivní pociti lehce perfektcionistkého vývojáře :D takže berte s rezervou.
Objednával jsem Justra z7 ekonom s elektronickým zámkem.

Začnu nejdříve hodnocením obchodu.
Objednával jsem na konci sprva v rámci akce -10% na trezor.
Trezor byl skladem, takže jsem očekával dodání brzy... Přišel potvrzovací email, kde nebyly vyplněné o bankovním účtu, jen var. symbol. Tak jsem jim volal a že to tak mají nově (nový web) a že 3dny před závozem mi to pošlou, abych to zaplatil.
10dní se nic nedělo, tak jsem jim volal a že prý se na něco čeká či co a že snad další týden o víkendu. Další týden jsem opět volal a to samé, takže nakonec 4 týdny dodání.
Ohledně platby také zmatky, pán mi na lince tvrdil, že mám zvoleno platba dobírkou, když jsem to zkontrolval, tak ne, volal jsem zpět a vše se vysvětlilo. Jediné co, tak ve faktuře byl nakonec jiný variabilní kod než na potvrzení ojednávky, ale budiž.
Trezor přivezlo velmi milé duo v neděli odpoledne, rudlíkem zavezli až za první první dveře. Toto hodnotím jako nejlepší část komunikace s obchodem :D

A teď trezor:
Zvenku vypadá dobře, světle šedá barva je všude kde má být. el. zámek vypadá bytelně.
Hned při manipulaci a otevírání je jasno, že chod je skřípavý. Vše je plech na plech.
Dole kobereček nebyl donařezán tak aby seděl na všechny hrany, jen částečně.
Na něm byl položen certifikát a polička.
Polička je položena na 4 skobách, které jí umožňují pohybu v obou osách a dokonce se i překlopit.
Slícování rámu a dveří má doraz v právém horním rohu ve formě šroubu. Tedy dveře při zavřené mají jako doraz tu hlavičku, jinak by šly dovnítř víc než je opticky hezké (a taky by nesedily zámky). TO samozřemě dělá kokový náraz.
Madlo pro otevírání je sice hliníkové, ale klepe se a opět drnčí při manipulaci.
V návodu k trezoru i na webu měli, že kotvící materiál je součástí...není...volal jsem a prý chyba na novém webu (a manuálu) a je to volitelné příslušenství.
Takže co jsem udělal:
odšouboval uvnitř kryt zamykacího mechanismu, vše namazal (včetně pantů), přidal trochu těsnění abych některé plochy neměl plech x plech.
Doprořezal kobereček a usadil.
Připepil poličku ke skobám, aby se nehýbala.
Přidal těsnění na zadní stranu madla aby nedrnčelo.
Přidal těsnění na dorazovou hlavičku šroubu, aby dveře šly do měkého.
Koupil kotvící materiál a usadil.

Inu, za ty peníze bych čekal, že to bylo vše vyladěné (a nebo kdyby aspoň stále o 3k míň :twisted: )
Mnou použitá vazelína a těsnění je řádově záležitost asi tak 10kč a hned trezor působí lépe.

Nemám s čím porovnávat a vlastně nemůžu říct, že bych byl nespokojen. Ale bez úprav bych ho provozvat nechtěl.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ray »

Justry jsou v pohodě za tu cenu. Já mám Z5 Ekonom. Chtěl jsem menší kvůli schovaní do skříně a víc jak 4 kvéry v rodině stejně neužiju. Zámek mám ale klasický. Jednak s tepem na dvou kilech a se srdcem v krku při vloupání nechci řešit točení číselníkem, a nebo se pak případně dojebat náhodnou poruchou elektroniky...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od xgordon »

Ray píše: 27.11.2021 12:44 ... a nebo se pak případně dojebat náhodnou poruchou elektroniky...
Ja mam maly trezor na kratke zbrane. Ked uz bola slaba baterka, tak aj ked som zadal spravny kod, elektronika zablikala na zeleno ale elektromagnet to nedomoklo. Musel som pouzit mechanicky kluc, samozrejme trebalo dat dole krytku, nechty nemam, takze do garaze po srubovak....no pakaren.

Stat sa to v krizovej situacii tak som nahraty. Preto som to musel vyspekulovat inac a elektronicke zamky som zavrhol. Vsetky ostatne trezory co mam su uz len na mechanicke kluce.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bivoj »

xgordon píše: 27.11.2021 13:15 ...elektronika zablikala na zeleno ale elektromagnet to nedomoklo...

...elektronicke zamky som zavrhol...
Sorry, ale nesmíte používat šity za pár stovek. Opravdu kvalitní elektronický zámek (tj. bezpečnostní třída II a výše vám dává vědět NĚKOLIK MĚSÍCŮ předem, že je slabá baterie. Ale i s hodně slabou baterií se dokáže odemknout. Nesmíte ovšem mít levný "magnet" ale kvalitní servomotorický systém. Pravda, takový zámek sám o sobě stojí třeba 7000,- Kč a trezor pod 25000,- s ním nekoupíte.

Takže pls nezavrhujte kvalitní elektronické zámky, pokud jste s nimi nepřišli do styku...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Ray »

Koukal jsem právě na net, když jsem doporučoval trezor kamarádovi a základní zákonně normovaná Justra Z5, kterou jsem před rokem kupoval za necelých 7k teď stojí 12,6k :shock: :shock:
To je dobrej humus :|
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Count »

Chtěl bych pořídit slušný trezor / skříň. Zatím mám v užším výběru tyto tři. Limit 25k-30k. Líbí se mi poličky, ale nevím, jestli nebude lepší skříň bez nich a dodělat třeba na míru ze dřeva. Hodily by se mi nějaké zkušenosti, nebo drobná nápověda, na co si dát při výběru pozor. Limitovaný jsem pouze šířkou a to do 50cm.

https://www.adsafe.cz/ZSL8MEK/kombinova ... zsl-8-me-k
https://www.adsafe.cz/ZJ74VAR-7035/komb ... vetle-seda
https://www.adsafe.cz/56475-51/kombinov ... vetle-sedy
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Hagen »

Z těchto tří co máš v užším výběru bych šel jednoznačně do té poslední.
Jediná je dvouplášťová, a jediná je v 1. bezpečnostní třídě.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Count »

První dvě jsou skříně, poslední trezor. Rozdílu bezpečnostních tříd rozumím. Spíš mi jde o praktické zkušenosti s používáním, prostornost, ovládání, zda výška 150cm stačí, nebo pořídit trezor vyšší, atd.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od eotto »

Mám skříň, hubenou 50 cm, vysokou kolem 170 cm bez poliček (ty jsem dodělal z profilů). Zámek mechanický kombinační (netřeba klíče ani baterek). Stačila, ale bo jsem křeček je už malá :). Koupil jsem na inzerát za polovinu .
"Mors certa hora incerta"
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Wdog »

Count píše: 12.12.2022 21:50 Chtěl bych pořídit slušný trezor / skříň. Zatím mám v užším výběru tyto tři. Limit 25k-30k. Líbí se mi poličky, ale nevím, jestli nebude lepší skříň bez nich a dodělat třeba na míru ze dřeva. Hodily by se mi nějaké zkušenosti, nebo drobná nápověda, na co si dát při výběru pozor. Limitovaný jsem pouze šířkou a to do 50cm.
...
Polož si sám sobě hypotetickou otázku, jak se vidíš se zbraněmi třeba v horizontu 10-ti let. Aby se ti nestalo, že ti za chvíli bude malý. Ty kombinace z odkazů jsou praktické např. na 2-4 dlouhé + více krátkých + náboje + cenné doklady či jiné poklady. Dřevěné poličky na míru by ti asi zabraly o něco málo více místa uvnitř. Plechové zaberou méně místa, bývají i stavitelné na výšku. Pokud jsi převědčen, že více zbraní pořizovat nebudeš, stačí ti tyto skříně.
Pokud třeba třeba chceš začít zbraně sbírat, tak zvlášť v případě dlouhých se ti tam už o moc více nevejde, pak je lepší bez poliček. Pokud bys sbíral třeba historické pušky do. r.1890, tak se bavíme o délce do 135-140 cm, a se to do těchto skříní z odkazu už nevleze, zavazí tam ta schránka nahoře. ... utěch dvou šedých se mi jeví jako zajímavá vychytávka ty malé poličky na náboje ve dveřích. Tak si dáš třeba plný banán do vz.58, abys byl připraven.
A zamysli se také nad umístěním, kam to dáváš, zda se ti tam časem v případě potřeby nevleze postavit vedle ještě jednu skříň, i to je řešení, ale když píšeš o limitu na šířku 50cm, tak asi ne.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Pez »

A nezapomenout na střelivo.
Taky jsem myslel, že mi to bude stačit. Jako zbraně se tam vejdou ale pak ke každé koupíš “trochu” toho střeliva a je problém. Potřebuješ mít každou ráži zvlášť a nejlépe i druh střeliva, ať to pokaždé nemusíš přerovnávat.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Hagen »

S představou kolik si pořídí člověk zbraní to není vždy jednoduché. Před hromadou let jsem měl chuť pořídit si 2-3 krátké zbraně.
Koupil jsem si tedy malý trezor tak akorát na ně (mám ho dosud ;) ).
Postupem času přibyl další větší trezor na dlouhé zbraně, pak velký dvoukřídlý trezor,...
a když se ty zbraně začali počítat na desítky kusů, a náboje na desítky tisíc, tak jsem všechny trezory sestěhoval do jedné místnosti, ze které jsem udělal trezorovou místnost.
Tím chci říct, že ve finále se v podstatě žádný trezor neztratí, a všechny se určitě dají využít.
Ale pokud má Count skutečně reálnou představu co si chce pořídit, a má pevnou vůli tomuto koníčku nepropadnout, tak přesně jak psal Wdog.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Count »

Má představa je dvě krátké a dvě dlouhé. Nesbírám žádné věci a myslím, že ani zbraním nepropadnu. Poličky v části trezoru chci, přijdou mi ideální na uložení střeliva + nějaké 1-2 šanony s kritickými písemnostmi. Mám už malý, nábytkový trezor v ložnici, kde je pohotovostní krátká, ale střelivo se tam hromadí a pomalu přetéká. Co se týče pozdějšího přidávání, mohl bych trezor otočit o 90 stupňů, o něco si zhoršit přístup, ale pak by se tam vešly trezory dva. Historické zbraně nehrozí, takže výšku 150 beru jako jasnou. Snad ještě výběr zámku. Biometrika mi byla několika odborníky označena za nespolehlivou a klíč nemám kde uschovat, aby byl nepřístupný. Takže buď kódový zámek, nebo mechanický kombinační. Tady ještě tápu.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Hagen »

Potom nevím co řešíš ;) .
Za tu samou cenu tu dáváš na výběr dvě ocelové skříně a jeden trezor.
Kup ten trezor.
Klíč od něj si dej na klíče od bytu (určitě se tam vejde ;) ), nebo si ho schovej do toho malého nábytkového sejfu.
Tzv. pohotovostní zbraň můžeš mít dál v ložnici.
Ale samozřejmě si můžeš dát ten kódový-kombinační.
Filipvele
Příspěvky: 6
Registrován: 05.12.2018 22:59

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Filipvele »

Nejsem odborník, ale přidám pár postřehů. koupil jsem nějakou levnou Justru, stála myslím někde kolem 9ti, dnes tak za 13 a jsem max. spokojený. Jednoplášť, myslím, že je tak na 5 dlouhých, zámek na klíč, pečlivě jsem ukotvil do stěny. Na zbraně a pár dokumentů dle mého soudu bohatě postačuje. Trezor je na pas a jedno AK overkill. Poličky mám ve dveřích, tam mám pár nábojů. Na zbylou plochu dveří jsem pověsil sumky na zásobníky a uskladňuju je tam. Dodělával jsem osvětlení vnitřku, je to v místě, kde mám málo světla, pak není nic vidět. Musím se přidat k příspěvkům výše, plánováno tak na jednu dvě dlouhé, pistoli a tak. V současnosti už tam mám asi 6 dlouhých. Ale víceméně jen pár nábojů. Víc už bych jich tam nenacpal. =Radši zvolit větší, můžu-li si vybrat.
Odpovědět